vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

294 επισκέπτες, 1 χρήστης
tsipi

Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο

Αποσυνδεδεμένος chrepid

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #240 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 23:14 »
....@Sleeves

αφου τα εχω καταφερει εγω(να σταματησω να καπνιζω) , πιστευω οτι μπορει να τα καταφερει ο καθενας.
Βαρυ καπνικοστριφτοαφιλτρο παρελθον :)) :)) :))
====
Μου το καναν δωρο στη γιορτη μου( η.τ.) και απο τοτε ατμιζω. Εχω κανει και μερικα στριφτα αλλά δεν ελεγαν!!!!
Και το λεω εγω που καπνιζα απο τα  14 , για 30 συναπτα ετη .Τα τελευταια 19 χρονια, 1,5 σακουλι καπνο τη μερα !!!!
Αν εκανα πακετο(ετοιμα) ηθελα 3 με 4!!!!!!
====
Για να κολλησεις με το η.τ. θελει να βρεις υγρα να σε καλυπτουν και γευσεις να σ αρεσουν.
Αν αγοραζεις ετοιμα σιγουρα θα ξοδεψεις πολλα στην αρχη μεχρι να κατασταλλαξεις καπου.
Η κατασκευη δικων σου υγρων στην αρχη μπορει να σε απογοητευσει.θα σε αποζημιωσει ομως πολυ συντομα.
Εγω φιλε εριξα πολυ διαβασμα στο φορουμ.
Για μενα υπαρχουν ατομα και θεματα που πραγματικα αξιζει να διαβασεις.
ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ να απαλλαγουμε απο το κ.τ.
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. :D :D

Αποσυνδεδεμένος Sleeves

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #241 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 00:01 »
@ chrepid

Μεγάλε λίγο πολύ βίους παράλληλους ζούμε όσον αφορά το κάπνισμα. Θα την ψάξω πολύ για χάρη του γιου μου και της γυναίκας μου που της αρέσει που δεν μυρίζω (μη καπνίστρια αυτή).

Απλά ρωτώντας πας στην πόλη που λένε και αυτό το φόρουμ ίσως μου γλυτώσει χρόνο και πολλά χρήματα

Τo desert ship μου άρεσε αλλά μου κάνει διαρροές (ίσως είναι πολύ ρευστό)

Την ψάχνω και δεν θα τα παρατήσω εύκολα


Αποσυνδεδεμένος nitro2550

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιστεεεεεεε γιατι χανομαστε!!!!!!!!!!!!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #242 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 20:39 »
eee ηρθε και η ωρα μου να κανω τις ερωτησεις μου...ειμαι χρονιος καπνιστης περιπου 10  ετη...διαφορες μαρκες περασαν ωσπου κατασταλαξα τα τελευταια 6 χρονια  στον ολd holborn κιτρινο με κοκκινα χαρτακια και κοκκινα φιλτρακια...ποσοτητα περιπου ενα καπνο στις 2 μερες(φουγαρακι)....τον τελευταιο μηνα λογω των οικονομικων που οσο πανε και στενευουν(βλεπε φοιτητης) και ενος απαισιου βηχα που με συνοδευει και πρωινο για κανα 2ωρο...αποφασισα πως ηρθε η ωρα για το μεγαλο βημα...φυσικα μιας και ειμαι νεος στο φορουμ δεν εχω καταλαβει οσα πρεπει αλλα μονο τα βαασικα παρόλο που που διαβαζω 2-3 μερες ασταματητα για το η.τ. και ολα αυτα και εν μεσω εξεταστικης περιοδου...να μην μακρυγορω κατεληξα san αρχαριος ατμιστης στο ego-w...ημουν αναμεσα στο giant και στο ego-w αλλα το site με προσανατολισε ποιο πολυ προς το ego-w...
ΑΛΛΑ....
απο που να το προμηθευτω....
τοσες μαρκες..
τοσες μη μαρκες...
απο οσο εχω διαβασει διαφορες ελαχιστες....ειμαι αναμεσα σε δυο λοιπον που τις ξερετε ολοι...
 η μια ειναι αυτη--> http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=20&product_id=253
και η αλλη αυτη-->http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35300

ποιο πολυ κλινω προς τον δευτερο...υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα που αιτιολογει την χρηματικη διαφορα?

και κατι ακομα οσον αφορα τα ''ζουμια''...γουσταρω ντουμανια δηλαδη μακαρι να ειχα ενα ναργιλε στην πλατη και να ρουφαγα ολη μερα απο αυτο...τι ζουμι πρεπει να παρω...VG σιγουρα αλλα τι και σε συνδυασμο με τι? και απο νικοτινη?

Συγγνωμη αν εγινα κουραστικος....

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #243 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 20:54 »
Μόνο στις μπαταρίες είναι οι διαφορές τους...(δες τις φωτο)
Και (νομίζω) ότι στo vapormania γράφει το όνομά της επάνω...
Στα υγρά, άν θες ντουμάνι τότε VG  :thumpup:
Για νικοτίνη ξεκίνα με 18άρα κ' βλέπεις ;)

Αποσυνδεδεμένος nitro2550

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιστεεεεεεε γιατι χανομαστε!!!!!!!!!!!!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #244 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 21:01 »
εννοεις οτι της vapormanιa einai passsthrough ενω οι αλλες οχι ? τα  drip  tip poυ ανaφερει η  vapormania τι ειναι?

και υγρο ναι ειπαμε VG alla τι??

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #245 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 21:09 »
Της vapormania η μπαταρία έχει "φωτάκια"...
Άνοιξε τις φωτο κ' θα δείς τις διαφορές :thumpup:
Εγώ θα έπερνα του clevrstore (λόγο τιμής), μετά για φωτάκια κ' λεντάκια υπάρχουν αλλού με διάφορες τιμές...

και υγρο ναι ειπαμε VG alla τι??
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το ΤΙ... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #246 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 21:09 »
το αλλα τι δεν ειναι καθαρη ερωτηση
αν εννοεις γευση,,, διαβασε... μυρισε... αν σου επιτρεπουν δοκιμασε... και αποφασισε μονος σου

θα σου προτεινα επειδη δεν ξερω πριν πας οπουδηποτε παρε ενα τηλ και ρωτα αν μπορεις εστω να ...μυρισεις η ακομα καλυτερα να δοκιμασεις


Αποσυνδεδεμένος nitro2550

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιστεεεεεεε γιατι χανομαστε!!!!!!!!!!!!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #247 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 21:35 »
Με συγχωρειτε αν δεν εγινα κατανοητος αλλα εννοω διαβαζω για γευσεις καπνικες για φρουτωδης για συνδυασμους αυτο εννοω τι? Τυπου VG μπορω να βρω σε ολα τα παραπανω?

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #248 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 21:46 »
νομιζω σου απαντησα για τις γευσεις ...ειναι θεμα καθαρα προσωπικο και υποκειμενικο
(κι εγω αγορασα μια γευση που διαβασα εδω αλλα δεν μπορεσα να το ατμισω με τπτ )

η VG (φυτικη γλυκερινη η γλυκολη) ειναι η βαση ,στην ουσια αυτο που ατμιζουμε ...
κι επειδη δεν εχουν ολα τα μαγαζια αρωματα σε τετοια βαση καλο ειναι ενα τηλεφωνακι

ριξε μια ματια εδω και στις διαφημισεις στο φορουμ να δεις τι παιζει
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html

οσο για γευσεις θα προτεινα αν ξεκινησεις με καπνικες  αλλα ...δοκιμασε και κανα φρουτακι .... εγω εκει κατεληξα σχεδον αποκλειοστικα


Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #249 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 21:52 »
Με συγχωρειτε αν δεν εγινα κατανοητος αλλα εννοω διαβαζω για γευσεις καπνικες για φρουτωδης για συνδυασμους αυτο εννοω τι? Τυπου VG μπορω να βρω σε ολα τα παραπανω?

Σε όλες τις γεύσεις καπνικες,φρουτενιες,αρωματικες,κλπ. μπορεις να βρεις ότι βάση επιθυμείς εσύ!
Ειτε σκετη VG (περισσοτερο ντουμανι,καλυτερη απόδωση γευσεων κατ'εμε).
Ειτε μεικτη VG/PG και (λιγοτερο ντουμανι αλλα περισσότερο "χτύπημα στο λαιμο και τον ουρανίσκο)
Είτε PG με ελάχιστη VG (δεν ξερω δεν εχω δοκιμασει)...

Αποσυνδεδεμένος vaziliz

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #250 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 13:19 »
Καλησπέρα και από εμένα, προσπαθώ να γράψω κι εγώ ένα post ακόμα και παράλληλα να συστηθώ. Είμαι σχετικά νέος ατμιστής... εδώ και ένα μήνα περίπου...κι έχω καταφέρει να μην κάνω ούτε τζούρα κ.τ.
Ατμίζω με iMist έπειτα από οδηγίες συν-forume-ίτη και μπορώ να πω είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Στην πορεία από όταν ξεκίνησα προσπαθώ και νομίζω έχω βάλει στην παρέα κι ακόμα έναν πρώην καπνιστή ...για να γίνει ατμιστής.
Έως τώρα έχω δοκιμάσει διάφορα υγρά, άλλα DYI, άλλα έτοιμα και νομίζω ότι το αγαπημένο μου σε γεύση και όλα είναι το Zerobacco Balanced - Cowboy 12mg.

Έως τώρα έχω δοκιμάσει :
- Zerobacco : 6mg - Balanced: δεν καταλάβαινα τίποτα και το άφησα στην άκρη
- Zerobacco: 12mg - Balanced: το βρήκα εξαιρετικό
- Zerobacco: 18mg - Balanced: το βρήκα βαρύ
- Decadence: 8mg - PG : δυστυχώς θέλω να το πετάξω...με έπιασε βήχας από την πρώτη μέρα ...και δεν ξέρω γιατί ...κρίμα όμως γιατί η γεύση του ήταν ότι καλύτερο είχα δοκιμάσει !
- Halo - Tribeca: εξαιρετικό ...αλλά ήταν δείγμα από φίλο και δεν έχω πάρει ακόμα άλλο !
- έχω δοκιμάσει και διάφορες άλλες γεύσεις από μίξεις κτλ ...που έχουν ...πλάκα !!!!!
Μετά από όλα αυτά πάντως έχω καταλήξει στον Balanced 12mg Cowboy της zerobacco....

Τα θέματα που αντιμετωπίζω/ούμε είναι τα εξής:

1) Καταρχήν για να βρω άκρη με τους ατμοποιητές, γεύσεις και tricks/tips μέσα από το forum ...είναι λίγο δύσκολο...! Θα πρότεινα να φτιαχτει ένας πλήρης οδηγός με συγκεκριμενες οδηγίες κατευθύνσης συμβουλές κτλ για τους νέους
(πχ. Ατμοποιητές : Κατηγορίες...είδη....+ - κτλ, Υγρά : τι είναι το PG τι είναι το VG όλα...Προβλήματα : τι προβλήματα μπορείτε να αντιμετωπίσετε και πως πχ. κάψιμο... καθαρισμός ανά μάρκα η.τ. κτλ κτλ
Το ξέρω ότι όλες οι πληροφορίες αυτές υπάρχουν στο site απλά δεν υπάρχουν μαζεμένες σε ένα sticky post ...ή τουλάχιστον ο γκαβός δεν της είδα !
2) τα μαγαζιά τα οποία πουλάνε τα η.τ. και τα ατμικά θα μπορούσαν να είναι λίγο πιο κοντά και εξυπηρετικοί με τους νέους ατμιστές..... συμβουλές, φιλικοί κτλ .... είναι οι μόνοι "γνώστες" εκείνη την ώρα μπροστά σου και οι μόνοι που θα μπορέσουν να σε κρατήσουν... ! Ούτε με νοιάζει αν έχεις νεύρα ..ούτε άμα ...ΣΕ ΞΥΠΝΗΣΑ μέσα στο μαγαζί (παιδιά μου έτυχε στα ΒΠ !!!) anyways !!!!!!! Σαν μαγαζί δεν σε κρίνω ..γιατί αν έχεις αυτά που θέλω θα τα πάρω ...αλλά δεν θα έρθω από κοντά να σε δω και να σου μιλήσω ...θα μπω στο site θα τα παραγγείλω και γειά σου ! Από την στιγμή που έρχομαι στο μαγαζί μία διαφορετική επαφή είναι διαφορετική ...άμα είναι να σε ρωτάω εγώ τι αυτό τι ακείνο και πως το άλλο και αν αυτό ...ενώ υπάρχουν άλλοι 4 στην ουρά ...θα μπω στο site θα τα βρω μόνος μου και θα είμαι και ήσυχος ! ΣΟΡΡΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΩ ...

3) λοιπόν τώρα το κανονικό πρόβλημα που έχω! Έχω παρατηρήσει ότι με την χρήση ορισμένων υγρών έχω τρομερή διαρροή υγρού τόσο στο στόμα όσο και στο πιπέτο. Πως γίνεται αυτό ????Τι θα μπορούσε να φταίει ?δεν είναι ο καθαρισμός παιδιά γιατί το έχω πάθει το έχω καθαρίσει ...βάζω το ίδιο υγρό ...διαρροή...ξανακαθαρίζω...ίδιο υγρό διαρροή ...είμαι έτοιμος να το πετάξω από το μπαλκόνι και να καρφωθεί στην απέναντη πολυκατοικία ....αλλάζω υγρό ...ΤΟΥΜΠΑΝΟ ! όλα καλά όλα ΣΟΥΠΕΡ ! Υπάρχουν υγρά για συγκεκριμένους ατμοποιητές? Υπάρχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές πυκνότητας υγρού? και πως μπορώ να το ξέρω πριν τα αγοράσω? Μήπως φταίνε τα πιπέτα ? Έχει κανείς καμία ιδέα ?

Αυτά σε γενικές γραμμές ...ευχαριστώ για την βοήθεια και την υπομονή και σορρυ για την γκρίνια...

Vaz
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2012, 13:31 από vaziliz »

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #251 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 13:26 »
Καλημέρα Vaziliz θεωρώ ότι το forum είναι δομημένο σωστά και όλα αυτα που ζητάς είναι κατηγοριοποιημενα. Ίσως να μην έχεις αρκετό χρόνο για ψάξιμο όμως πίστεψε με υπάρχουν τα πάντα
Ότι χρειαστείς όλο και κάποιος θα βοηθήσει.

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #252 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 13:27 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,59.0.html

Πιο μαζεμένα δεν γίνετε

Αποσυνδεδεμένος vaziliz

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #253 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 13:40 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,59.0.html

Πιο μαζεμένα δεν γίνετε

ειπαμε ...γκαβός !!!
επειδή  τα συγκεκριμένα posts είναι πολύ χρήσιμα για τους νέοπες ...μήπως να στέλνονται με ένα link μετά από κάθε εγγραφή? όχι στο mail  αλλά στο inbox του forum...υπάρχουν παιδιά και γκαβάδια σαν εμένα .... !!!

many thanks !
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2012, 13:50 από vaziliz »

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Αλλος ενας νεος που ψαχνεται και εχει πελαγωσει λιγο
« Απάντηση #254 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 13:45 »
Όλοι έτσι ξεκινήσαμε, καλώς ήρθες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206530 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50193 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597283 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357808 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11537 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592024 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios