vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

161 επισκέπτες, 0 χρήστες

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος kkokkolis

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Vivimus Vivamus
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #825 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 22:46 »
Πάω αύριο πάλι. Θα αγοράσω Thunder  για να φτιάξω περί τα 70/30 μείγμα. Από αυτά που λέτε σκέπτομαι τα Φράουλα και Καραμέλλα Μπέλλα. Και Φωτιά.
Επίσης μύρισα κάποιο που έμοιαζε με το αγαπημένο Desert Ship. Ποιό ήταν ρε παιδιά; Το Καμήλα;
Είχα ένα Καπουτσίνο (Nobacco) υγρό το οποίο δεν μου άρεσε. Το έριξα (5ml) στο μείγμα με Καπνός (15ml) και βελτιώθηκαν γεύση, επίγευση, άρωμα και απόλαυση. Και πράγματι έδεσε το μείγμα από την 3η-4η ημέρα. Τώρα θυμίζει Golden Margy.

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #826 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:46 »
Επίσης μύρισα κάποιο που έμοιαζε με το αγαπημένο Desert Ship. Ποιό ήταν ρε παιδιά; Το Καμήλα;

Δεν νομιζω, μαλλον το Fotia μυρισες.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #827 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:49 »
Πρεπει να μυρίζεις την σπανακόπιττα στο σπίτι απο τέσσερα τετράγωνα μακρυά ε????? Τι μύτη ειναι αυτη παιδάκι μου?????   :laugh1: :laugh1: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Δηλαδη εγω που ατμίζω 5 σταγόνες ΦΩΤΙΑ στα 10 ml είμαι κατεστραμμένος!!!!!!  :))
Πάντως για εμένα ως τώρα είναι το Νο 1 σε σειρά προτίμησης από τα καπνικά, αφου πλέον έχω δοκιμάσει ΚΑΠΝΟΣ (το άτμισα ευχάριστα μόνο με ΜΕΛΙ, δεν είν κακό!!), και ΚΑΜΗΛΑ (ίσα που το νοιώθω με 4 σταγόνες στα 5 ml, αλλα μετα απο το άτμισμα σου αφήνει κάτσε καλα επιγευση) το οποιο θα μπορούσε άνετα να είναι all day επίσης (πρέπει οποσδήποτε να δοκιμάσω να του προσθέσω κάποια σοκολάτα αλλα δεν ξέρω ποια!!!)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #828 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:52 »
Το Φωτιά δεν το έχω δοκιμάσει.
Θυμίζει, όντως, Desert Ship;
Δεν θα το σκεφτόμουν από τα σχόλια που διάβαζα ως τώρα...
Αν έβρισκα κάτι που παραπέμπει σε Desert Ship, το ποσοστό των έτοιμων υγρών που αγοράζω θα έπεφτε κατά 80%!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #829 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 00:09 »
Πάντως αυτο με τα ΠΙΤΣΙΝΙΑ δεν το έχω μυρίσει... Μου θυμίζει (το ΦΩΤΙΑ) κάτι σε καφτερη πιπεριά, όχι, κάτι σε ψημμένο καπνό, όχι, ΠΟΣΩΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!!!
Θα το ατμίζω μέχρι να καταλάβω τι. Επίσης είναι ότι καλύτερο για άτμισμα μετά το φαγητό, με συνοδεία ποτού, και γενικά σε μεζεκλικοσουβλακομπενιλικολουκανικοκαταστάσεις...

Κανείς μας τελικά δεν μπορεί να εκφέρει αντικειμενική γνώμη, σχετικά με αυτά που ατμίζουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #830 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 00:39 »
Απο τα αγαπημενα το FOTIA αν και εμενα στην αρχη μου φανηκε καπως και δεν του εδωσα πολυ σημασια.
Αλλα οπως ειπαν και τα παιδια θελει πραγματικα λιγο για να αποδωσει.

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #831 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 00:47 »
Το φωτια 3 σταγ 10 μλ με λιγη βανιλια 3 σταγ. ειναι κορυφεο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #832 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 00:49 »
το φωτια αφηνει μυρωδια στον χωρο?

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #833 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 00:51 »
το φωτια αφηνει μυρωδια στον χωρο?
Οχι στις αναλογιες που αναφερω

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #834 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 00:52 »
 :thumpup: τελικα αυτη η βανιλια στρωνει τα παντα ;)

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #835 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 00:55 »
Tοσο πολυ μετραει η Βανιλια στις προσμιξεις ??? ... το εχω ακουσει απο πολους ... Λετε αυτο να μου λειπει ... θα κατεβω να παρω !

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #836 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 01:09 »
Βανίλια...

Δεν το πίστευα αλλά πλέον είμαι σίγουρος ότι ισχύουν ότι γράφουν τα παιδιά εδω γι αυτήν.
Είναι δηλαδή η βάση για να πατήσει μια πετυχημένη συνταγή ´ μείξης ´ αρωμάτων.

Είχα περίπου 10 ml Virginia απο αυτα (μάλλον) της FA που δίνουν όταν αγοράζεις προϊόντα ovale. Το είχα για πέταμα γιατι , υποκειμενικά πάντα, δε μου άρεσε καθόλου. Έριξα μέσα της 2 σταγόνες nocciola (φουντούκι) atmos labs, και το υγρό απογειώθηκε. Καταπληκτικό. Όμως μετα απο μόλις 1 ml με κούρασε (μπούκωσε?) η έντονη και σκληρή γεύση του φουντουκιού. Έβαλα λοιπόν 2 σταγόνες ΒΑΝΙΛΙΑ και το πράγμα έδεσε. Τώρα κατάλαβα τι εννοούσε ένας συνατμιστής που έγραψε ότι η ΒΑΝΙΛΙΑ στρογγυλεύει τη γεύση. Το υγρό σε λίγο τελειώνει, και ομολογώ ότι θα μου λείψει.

 :love_hearts: ΒΑΝΙΛΙΑ λοιπόν

Αποσυνδεδεμένος kkokkolis

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Vivimus Vivamus
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #837 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 15:14 »
Και το πορτοκάλι τις οξύνει. Πήρα καραμέλα μπέλα και πορτοκάλι και έφτιαξα τα μίγματα. Το πορτοκάλι έριχνε μεγάλες σταγόνες και έβαλα 25 σε 30ml. Τι πράγμα είναι αυτό; Σαν να τρώς πορτοκάλια, ξινό και πικρό. Έβαλα 1 σταγόνα σε 20ml μείγματος Καπνού και τον σκέπασε εντελώς, μόνο που τώρα ήταν αξιοποιήσιμο. Η καραμέλα τέλεια, ώς έχει. Θα φτιάξω και ένα καραμέλα- πορτοκάλι (30 προς 1, δεν την ξαναπατάω).
Τα επόμενα: Φράουλα και Φωτιά.

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #838 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 21:44 »
Εγω παντως για all day vaping, και να πηγαινει και με τον καφε και ισως και με κανενα καλο ουισκυ χρησιμοποιω σοκολατα premium σε μικρη αναλογια, 1-2% το πολυ.
Σπαει τη γλυκερινιλα και αφηνει ενα απαλο aftertaste, ελαφρως γλυκο-πικρο (μη με ρωτησετε πως, γευστικοι καλυκες ειναι αυτοι).

Επισης αν καποιος εχει καποιο ετοιμο υγρο και θελει να το σβησει απο το χαρτη ας ριξει πορτοκαλι. Βαρβαρα καλη αλλα πρεπει να βρω καποιο αρωμα να τη "σπασω" λιγο (δοκιμασα και με μεγαλυτερη αραιωση αλλα τιποτα). Apache, ενω στην αρχη μου αρεσε και το θεωρουσα all-day μαλλον δεν... θα το δοκιμασω ομως με καποιο απο τα καραμελα ή βανιλια να δω τι γινεται, ειναι ωραιο για καπνικο αλλα θελει το κατι τις του μαλλον.

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #839 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 14:47 »
 :thumpup: To apache , και με καραμελα , και με βανιλια ταιριαζει ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343789 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31885 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598485 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359163 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12242 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1719 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1799 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios