vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #810 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:56 »
Παιδιά τα πιστοποιητικά δεν λένε τίποτα. Για να έχουν τα πιστοποιητικά ισχύ πρέπει να γίνονται συνέχεια έλεγχοι γιατί ποτέ δεν ξέρεις η κάθε εταιρεία (και σε  άλλους τομείς μιλάω)  αν τηρεί πάντα τους κανονισμούς και τις απαγορεύσεις.
Παράδειγμα..."Αφλατοξίνη" επικίνδυνη καρκινογόνος ουσία πρόσφατα βρέθηκε στο φρέσκο γάλα των 2 μεγαλύτερων γαλακτοβιομηχανιών της Ελλάδας.
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να ψαχνόμαστε, το αντίθετο μάλιστα. Απλά αν θέλει ο άλλος να την κάνει και δεν τον τσιμπήσεις εκείνη την στιγμή,  την κάνει και με πιστοποιητικό... ;)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #811 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 17:27 »
http://atmoslab.gr/el/content/pistopoiitika-analysis

νομιζω οτι η zerobacco διακινει τα υγρα της atmolab .
υπαρχουν καποια πιστοποιητικα.....τι παραπανω ζητατε.

εγω ατμιζω αποκλειστικα inawera...αλλα μπηκα στον κοπο να ψαξω λιγο πριν κανα δυο εβδομαδες...αλλα επειδη σε μια απορια με ''συνδεσαν'' ειπα και εγω να αφησω την΄''συνδεση'' κανονικα.

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #812 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 17:39 »

Θοδωρε , πως σου φανηκε η ΦΩΤΙΑ???Την εχεις ατμισει μονη της????

Ναι στον Giant, εισπνοη = κατι μεταξυ πουρου και πιπας, εκπνοη = πιτσινια

Θα ξαναδοκιμασω ομως και στο dct και θα επανελθω!

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #813 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 20:29 »
μπορεί κάποιος φίλος να μου πει όταν λέει ο ποιητής JUICE NIC: 2,0% NIC στα 100 ml,
πόσα mg νικοτίνης υπάρχουν, 20 στο γραμμάριο???
γιατι στα ετοιμα που παιρνω εχω πεσει στα 6.

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #814 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 20:31 »
20 Mg/ml


Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #815 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 20:35 »
θα παρω τοτε  το mist 0,2 %,θα παρω και ενα mist 0% για να το σπασω!
αρωματακια και κοπλε!
ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #816 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 20:40 »
Για να τον κανεις 6mg που ατμιζεις τωρα,
πρεπει να βαλεις 1 μερος 20mg και 2 μερη 0mg.


Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #817 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 20:53 »
ευχαριστώ νικο δεν το ηξερα,αν δεν μου το ελεγες θα το εβαζα στο περιπου,ξερεις δοκιμη,ατμισμα,ξανα δοκιμη και ουτο καθ εξης!!!
καλα που ειστε και εσεις οι παλιοί-εμπειροι και εχετε την ορεξη να μας ενημερώνεται!
 :respect: :respect: :respect:

και με αυτη την υπολογιστικη μηχανη μπορεις http://e-kapnisma.gr/hygromix.html


Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #818 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 23:06 »
Σχετικά με το καπνικό  ΦΩΤΙΑ, το δοκίμασα αρκετά και κατέληξα ότι δεν είναι γεύση που ατμίζεται μόνη της. Από μόνο του φέρνει μεταξύ γεύσης πιτσινιού, πάπρικας και ψησταριάς.
Είναι ένα άρωμα που μπορεί να μπεί σε οποιοδήποτε καπνικό υγρό σε πολύ μικρή περιεκτικότητα, ίσως και 0.5% (1-2 σταγόνες ανα 10ml) ωστε να προσθέσει μιά χροιά καψίματος. Το δοκίμασα ως πρόσθετο τόσο στο ΚΑΠΝΟ όσο και σε κάποια καπνικά της FA τα οποία είναι εξαιρετικά "χλωρά" και τα βελτίωσε σημαντικά. Με λίγα λόγια το όνομα του είναι πολύ εύστοχο.
Ενδεχομένως σε μιά περιεκτικότητα 0.5% μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν βάση για καπνικά, με παρόμοιο τρόπο που χρησιμοποιείται η βάση Dirty της INAWERA (αν και αποτυχημένα κατά την γνώμη μου).
Όπως και να έχει, δεν έχω πειραματιστεί πολύ με αυτό και ακόμα οι παραπάνω εντυπώσεις είναι μάλλον πρώιμες.
Εντύπωση μου κάνει και ίσως μια μικρή ανησυχία, το πολύ βαθύ χρώμα του που ξεπερνά καθε άλλο άρωμα που έχω χρησιμοποιήσει.....
Έχετε παρόμοιες εντυπώσεις?

Αποσυνδεδεμένος starbak

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • atmo-μηχανόβιος
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #819 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 01:24 »
Σχετικά με το καπνικό  ΦΩΤΙΑ, το δοκίμασα αρκετά και κατέληξα ότι δεν είναι γεύση που ατμίζεται μόνη της. Από μόνο του φέρνει μεταξύ γεύσης πιτσινιού, πάπρικας και ψησταριάς.
Είναι ένα άρωμα που μπορεί να μπεί σε οποιοδήποτε καπνικό υγρό σε πολύ μικρή περιεκτικότητα, ίσως και 0.5% (1-2 σταγόνες ανα 10ml) ωστε να προσθέσει μιά χροιά καψίματος. Το δοκίμασα ως πρόσθετο τόσο στο ΚΑΠΝΟ όσο και σε κάποια καπνικά της FA τα οποία είναι εξαιρετικά "χλωρά" και τα βελτίωσε σημαντικά. Με λίγα λόγια το όνομα του είναι πολύ εύστοχο.
Ενδεχομένως σε μιά περιεκτικότητα 0.5% μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν βάση για καπνικά, με παρόμοιο τρόπο που χρησιμοποιείται η βάση Dirty της INAWERA (αν και αποτυχημένα κατά την γνώμη μου).
Όπως και να έχει, δεν έχω πειραματιστεί πολύ με αυτό και ακόμα οι παραπάνω εντυπώσεις είναι μάλλον πρώιμες.
Εντύπωση μου κάνει και ίσως μια μικρή ανησυχία, το πολύ βαθύ χρώμα του που ξεπερνά καθε άλλο άρωμα που έχω χρησιμοποιήσει.....
Έχετε παρόμοιες εντυπώσεις?

2 μερες το ατμιζα σκετο με balanced 20αρα και σε νορμαλ ποσοστα (3 σταγονες στα 10ml βασης...περιπου 1% δηλαδη)
αλλα σκετο, για μενα τουλαχιστον δεν...  :thumpdown:
σε συνταγη, οπως ειπες κ εσυ, ειναι κορυφαιο το αποτελεσμα...
εψαχνα να το "σπρωξω" το αρωματακι...αλλα δε ψαχνω πλεον ... ::)


εφτιαξα να δοκιμασω την συνταγη του φιλου Teodor ... (αξιζει να το δοκιμασει κανεις αν εχει τα flavours)

κατα προσεγγιση σε 10ml βασης

KAPNOS 4%  (12-13 σταγονες)
COFFEE  3%   (8-9 σταγονες)
FOTIA     1%   (1-2 σταγονες)

και το FOTIA εδεσε πολυ καλα ετσι...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2014, 11:50 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #820 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 02:14 »
Δοκίμασε και ακριβώς το ίδιο αντί όμως για καφέ, με κεράσι 2%... φέρνει σε πιο πουράτο...

Αποσυνδεδεμένος fatsa

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #821 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 18:10 »
To fotia ειναι το πιο δυνατο ... και το apache το πιο διακριτικο , κατ'εμε ... Το agrinio ιδιαιτερο .
   Απο δοκιμες που εχω κανει , γιατι δεν τα εχω... :'(

Αποσυνδεδεμένος starbak

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • atmo-μηχανόβιος
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #822 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 19:43 »
το FOTIA δεν ατμιζεται μονο του... και μια σταγονα να βαλεις στα 10ml βασης ...δεν...
συμπληρωματικα με αλλο-α ειναι πολυ καλο...αλλα ως μοναδικη γευση , εμενα τουλαχιστον δε με ευχαριστει...

και κατι ασχετο...

ο καλλιτεχνης κατ εμε εκανε λαθος στην ονοματοδοσία των καπνικων... το APACHE θα επρεπε να ονομαστει AGRINIO... :hmmm:
εμενα μου κανει (καραμπαμ) γευση κλασσικου ελληνικου τσιγαρου κασετινα....
κατι σαν ΚΑΡΕΛΙΑ... SANTE ... κτλ κτλ.... 8)

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #823 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 19:54 »
Για μένα το ''φωτιά'' είναι από τα καλύτερα μου, το ατμίζω σε αναλογία 1 σταγόνα σε 10ml βάσης και είναι τα πάντα όλα. Αν όμως μου ξεφύγει 2η σταγόνα... πρέπει να συμπληρώσω ξανά βάση.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #824 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 21:28 »
Για μένα το ''φωτιά'' είναι από τα καλύτερα μου, το ατμίζω σε αναλογία 1 σταγόνα σε 10ml βάσης και είναι τα πάντα όλα. Αν όμως μου ξεφύγει 2η σταγόνα... πρέπει να συμπληρώσω ξανά βάση.
Δεν με εκπλήσσει καθόλου αυτό, αν σκεφτείς ότι πολλοί ατμίζουν την βάση Dirty σκέτη. Σε αυτήν την αναλογία, έχεις μια εξαιρετική καπνική βάση...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 23, 2012, 21:43 από slammer »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207515 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542913 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598463 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1718 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1797 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595512 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios