vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #795 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 09:58 »
Δεν διαφωνω αλλα αλλη γευση θα βγαλει ενα αρωμα με 50-50 υγρο και αλλη με σκετη vg.
Ησουν τυχερη που σου έβγαιναν καλα γιατι εγω  :wall: :wall: :wall: 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2012, 10:04 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #796 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 09:59 »
Καλημερα...μετα απο αρκετες μερες...κι εχωντας δοκιμασει 4καπνικα...να πω  :dontknow: οτι δε μου αρεσαν..???οχι....μαλλον αδιαφορα μου φανηκαν...φωτια..καμιλα.καπνος...το βαρβαρα καπως καλυτερο...αν και ειναι η πρωτη φορα που μου ειπαν οτι ''βρωμαει''ο ατμος μου... :o :confused1: και μαλιστα καπνιστης!!! :hmmm: Παιζει να φταιει οτι ειμαι vgακιας?....σε 50-50 θα υπηρχε καμοια διαφορα.???.. :hmmm: :hmmm: :(
για το καπνος μπορω να σου πω σιγουρα οτι αφηνει πολυ μυρωδια στον χωρο, ασχετα με τι βαση το φτιαχνεις :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #797 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 10:05 »
μπαααα....για το Βαρβαρα μου ειπαν..... :o :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kostas0078

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #798 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 10:37 »
Καλημερα...μετα απο αρκετες μερες...κι εχωντας δοκιμασει 4καπνικα...να πω  :dontknow: οτι δε μου αρεσαν..???οχι....μαλλον αδιαφορα μου φανηκαν...φωτια..καμιλα.καπνος...το βαρβαρα καπως καλυτερο...αν και ειναι η πρωτη φορα που μου ειπαν οτι ''βρωμαει''ο ατμος μου... :o :confused1: και μαλιστα καπνιστης!!! :hmmm: Παιζει να φταιει οτι ειμαι vgακιας?....σε 50-50 θα υπηρχε καμοια διαφορα.???.. :hmmm: :hmmm: :(

θα συμφωνήσω κ εγω για το barbara βρωμάει πολυ παιδια στον χορο. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #799 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 10:44 »
Καπνικα δεν θελετε?
Τι θελετε να μυριζουν  αρωμα Chanel ?

 :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #800 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 10:58 »
Βασικα εγω περιμενα...κατι ισως αναλογο του πορτοκαλι-καραμελα που εχω παρει...δηλ τουμπανο σε γευση-αρωμα....!!!!!!! :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #801 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 11:00 »
για το  "καπνος" μου εχουν κανει παρατήρηση για την μυρωδιά του αλλα και που ειναι το all day καπνικο μου !
το "αγρινιο" μοσχοβολαει !
επειδή όμως μου αρέσει πολύ το "καπνός" + ότι δεν θέλω να μυρίζει στους άλλους τόσο πολύ όταν είμαι έξω εφτιαξα και ενα "καπνος" ακομα και έβαλα μερικές σταγόνες μελι της fa να σπαζει αυτη η "τσικνιλα" που αφήνει στον αερα και ειναι super!!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #802 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 11:13 »
Επιβεβαιωνω κι εγω, το Barbara αφήνει μια ασχημη οσμη στο χώρο που προσπαθω να καταλάβω τι μου θυμιζει...
Γι αυτον που το ατμίζει όμως είναι εξαιρετικο...

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #803 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 11:23 »
Μα αφτο είναι το ζητούμενο,να αρέσει σε αυτόν που το ατμιζει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #804 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 12:21 »
To ΚΑΠΝΟΣ όντως αφήνει στον χωρο μια μυρωδιά καπνού (τι πρωτότυπο!) και ίσως είναι το μόνο άρωμα που  χρειάζεται λιγώτερο από την πρόταση του Καλλιτέχνη. Με 4% η γεύση είναι πολύ έντονη, με 2-2.5% μου φαίνεται ΟΚ... ειδικά αν προστεθεί 1 σταγόνα ΦΩΤΙΑ, τότε με 5 σταγόνες ΚΑΠΝΟΣ σε 10 ml είναι σαν να έχεις ανάψει 2-3 Golden Virginia μαζι.... 

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #805 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 12:59 »
Κατασκευαστής της καθαρής PG και VG στην ουσία είναι το εργοστάσιο παραγωγής τους. Δεν μπορεί να θεωρηθεί κατασκευαστής αυτός που προσθέτει απιονισμένο νερό για αραίωση.
Γι'αυτό πιστεύω και δεν αναφέρεται κατασκευαστής.
Αν μας ενδιαφέρει ποιος είναι υπεύθυνος για την ακρίβεια των συστατικών και την καταλληλότητα, αυτός είναι η Zerobacco, το όνομα της οποίας αναγράφεται με μεγάλα γράμματα στα μπουκάλια.

Αποσυνδεδεμένος thanosv

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
    • mixed.gr
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #806 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 13:53 »
Μόλις παρέλαβα τα υγρά μου.

Μερικά facts που με έκαναν να εκτιμήσω την εταιρία. Zerobacco , atmos, καλλιτέχνης, Αντρέας δε γνωρίζω ποιος μου απάντησε στα mail και ποιος με πήρε τηλέφωνο, μιας και τα παιδιά δε τα γνωρίζω αλλά :


Στην Παραγγελία μεταξύ άλλων :

1×   COFFEE FLAVOUR ATMOS LAB   FLAVOUR-ATMOSLAB-COFFEE   5,00€   5,00€

1×    PG - Προπυλενογλυκόλη
Συγκέντρωση NIC: 0% 1000ml
BASE-PG-NOFLAVOUR   6,00€   6,00€

Τηλέφωνο εχθές το βράδυ :

Ετοιμάζουμε παραγγελία, δεν υπάρχει PG-1 λίτρο ούτε άρωμα καφέ. Να σου στείλω cappucino είσαι εντάξει ; Κανένα πρόβλημα, σε ευχαριστώ. Για την Pg ; να σου βάλω μερικά 100ml μπουκαλάκια και 2 αρώματα επειδή λίτρο συσκευασία τελείωσε ; Κάνε ότι νομίζεις, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Σε ευχαριστώ που επικοινώνησες.

Την επόμενη ημέρα, στο πακέτο αντί για το λίτρο PG βρήκα 4 μπουκαλάκια 100ml, και 2 αρώματα. Αυτό είναι κάτι που εκτιμάω σαν πελάτης. Από την επικοινωνία μέχρι τα 2 αρώματα (εαν βγάλεις την τιμή του λίτρου κτλ, και αν τα αγόραζα ξεχωριστά πχ θα έβγαινα 6 ευρώ παραπάνω).

Ευχαριστώ παιδιά !
Αριστοι

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #807 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 13:54 »
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Λιάκουρα στα περισσότερα σημεία αν και δεν γνωρίζω ακριβώς τη διαδικασία ελέγχου αρωμάτων και τροφίμων.
Κάτι που γνωρίζω όμως και μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι αυτό που αναφέρεται στο site:

Παράθεση
Το εργαστήριο στα πλαίσια λειτουργίας Συστήματος Διαχείρισης βάσει του Διεθνούς Προτύπου ISO 9001:2008, εφαρμόζει σύστημα ιχνηλασιμότητας στα προϊόντα ώστε να εξασφαλίζεται η ελεγχόμενη κυκλοφορία των προϊόντων από την παραγωγή ως την κατανάλωση.

Η παραπάνω φράση είναι παραπλανητική. Αν νομίζεις ότι πληρείς ένα πρότυπο ISO, φωνάζεις κάποιο οργανισμό πιστοποίησης να σε ελέγξει και παίρνεις τη βούλα. Δεν μπορείς να ισχυρίζεσαι ότι ακολουθείς κάποια πρότυπα ενώ δεν είσαι πιστοποιημένος για αυτά.

Όμως ρε παιδιά τα άλλα sites ποιες περγαμηνές έχουν? Ακόμα και στον Ιταλό δεν έχω δει κάποια πιστοποίηση για τη νικοτίνη του.
Επίσης όλες αυτές οι διαδικασίες κοστίζουν. Επομένως αν ζητάτε από τον καλλιτέχνη εγγυήσεις είναι λογικό να περιμένετε σημαντική αύξηση των τιμών.
Επιπλέον οι διαδικασίες είναι χρονοβόρες. Για παράδειγμα στους 2-3 μήνες που λειτουργεί θα ήταν αδύνατο να πιστοποιηθεί κατά ISO ακόμα κι αν ξεκινούσε τις διαδικασίες με την έναρξη δραστηριότητας.

Όπως όλοι σας έτσι κι εγώ θέλω να είμαι διασφαλισμένος για τα προϊόντα που χρησιμοποιώ. Ας μη ζητάμε όμως μονομερή εξασφάλιση από ένα μόνο μαγαζί αλλά να πιέζουμε γενικότερα για διαφάνεια όλους τους κατασκευαστές.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #808 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 14:34 »
Το 2000 τα εξοδα μονο για την εφαρμογη του iso 9001 ηταν 3000000 δραχμες,
σε αυτα δεν περιλαμβανονται τα εξοδα λειτουργιας και διαδικασιων της εφαρμογης του.
Ουτε βεβαια και το κοστος της απαιτουμενης γραφειοκρατιας.
Μπορει να τα αντεξει μια νεα επιχειρηση ανταγωνιζομενη μια αγορα, που δεν εχει αυτα τα εξοδα της πιστοποιησης.
Αντε τωρα που βρηκαμε καλα και οικονομικα συμφωνα με την γνωμη μου,
γιατι τα χρησιμοποιω, υγρα και αρωματα και που γνωριζουμε τον παρασκευαστη,
να απαιτουμε οτι δεν απαιτουσαμε ως τωρα απο κανενα, οτι σκατα κι΄αν ατμιζαμε.
Να τον καταστρεψουμε να καταστρεψουμε οποια Ελληνικη προσπαθεια υπαρχει,
να μην σκεπτομαστε τι γραφουμε οταν ειμαστε μπροστα  στο πληκτρολογιο
και να ορμαμε σε αυτον που ειναι κοντα μας.
Δικος μας ειναι, τον εχουμε προχειρο ας τον πηδηξουμε.
Και για να σας προλαβω, το απογευμα θα περασω να παρω το δωρακι μου,
για τον κοπο μου να κανω αυτη την αναρτηση.
 ??? ??? ???



Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #809 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:25 »
Εγω θα συμφωνουσα στην παραθεση πιστοποιητικών κλπ, αλλα, εφόσον μιλαμε για αναμίξεις και οχι για εξ αρχης κατασκευη υγρων, (δηλ, δεν φτιαχνει ο Πάνος τη δικη του γλυκερίνη απο φυτά στον κήπα ε?) Δεν θα επρεπε αυτα τα πιστοποιητικά να επανεκδίδονται σε καθε καζανιά, και σε καθε μικροαλλαγη που κανει και ο προμηθευτής?
Δηλαδη ο Πάνος παίρνει γλυκερίνη απο το Σύνδεσμος ΑΕ. Αυτοι απο που την παίρνουν? Δεν ειναι παραγωγοι. Για τη νικοτίνη ισχύει το ίδιο. και εχω καταλαβει οτι και οι γλυκερινες και οι προπυλενογλυκόλες του Συνδέσμου ΔΕΝ ειναι παντα απο τον ιδιο προμηθευτή, η  παραγωγο. Η τουλαχιστον αυτο το συμπερασμα βγαζω απο φωτο ετικετών που εχω δεί εδω στο φόρουμ. Οποτε μηπως τελικα το είδος των πιστοποιησεων που ζηταμε ειναι αδυνατον να παρατεθουν? Η εστω να συνεχισουν να παρατιθενται?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207515 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542913 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598463 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1718 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1797 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595511 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios