vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #765 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 13:47 »
η διαφορά είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ μεταξύ της πρώτης μέρας και της τρίτης.. τα αρώματα πρέπει να δέσουν.. και ας λέει ο καλλιτεχνης ότι δεν χρειάζεται να ωριμάσουν..

Εχεις δίκιο! Το διαπιστωσα και εγω.
Εφτιαξα το cofee πριν 1 εβδομαδα και δεν μου αρεσε πολύ, οπότε το εβαλα στην ακρη.
Το δοκίμασα πριν απο λίγο και εχει γίνει πάρα πολύ καλό.
Δεν ξερω γιατί γίνεται αυτό (Πάνο καμμια ιδέα?), αλλα σε καθε περίπτωση είναι ευχάριστο.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #766 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 14:20 »
καλησπερα παιδια..εχει δοκιμασει κανεις και τις 2 καραμελες να μας πει διαφορες
μεταξυ τους???μπελα η  η απλη καραμελα???

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #767 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 14:21 »
η μπελα ειναι χωρις βουτυρο μονο γευση καραμελας :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #768 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 14:22 »
αρα δεν θα ειναι τοσο δυνατη οπως η απλη
ευχαριστω παντως :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #769 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 14:23 »
αλλη γευση θα ελεγα σε δυναμη ιδιες τις βρισκω κατα την γνωμη μου :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kkokkolis

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Vivimus Vivamus
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #770 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 20:28 »
Αγόρασα για πρώτη φορά, άρωμα Kapnos με βάσεις 50/50 2% & 0%.
Κατ' αρχάς ενθουσιάστηκα πληρώνοντας για όλα αυτά τα 200ml όσα πληρώνω για 20ml υγρού της Nobacco ΑΛΛΑ
1. Ενώ μου άρεσε η γεύση δεν αρέσει στην γυναίκα μου και τον γιό μου. Λένε πως μυρίζει σαν κλεισούρα ή εντομοκτόνο. Στην κόρη μου άρεσε, λέει πως μυρίζει σαν πασχαλιά  :hmmm: Πέραν του ότι βεβαιώθηκα από που πήραν τα γονίδια τα παιδιά, θέλω να μου προτείνετε 2-3 αρώματα που να μην ενοχλούν στο περιβάλλον. Ένα που να μοιάζει στο Desert Ship, ένα που να μοιάζει στα Don ¨η Golden Margy και ένα ωραίο φρουτώδες
2. Δεν με ικανοποιεί το χτύπημα. Μήπως είναι καλύτερα να πάρω σκέτη γλυκερίνη και σκέτη προπιονική γλυκόλη (Mist & Thunder) και να φτιάξω διάλυμα περίπου 20/80;
3. Ενώ είμαι εντάξει με 12mg υγρού, με τον συνδυασμό αυτό δεν με ικανοποίησε και κάνω 20mg. Υποθέτω πως φταίει η έλλειψη χτυπήματος. Τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #771 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 20:46 »
Αν επαιρνες απο τη σειρα Mystique της Nobacco εχε υπ οψιν σου πως ειχαν αναλογια 80% PG - 20% VG οποτε κατι αναλογο θα πρεπει να φτιαχνεις κ εσυ - δηλαδη 80% thunder (η σκετη PG) - 20% mist (η σκετη VG) - για να πετυχεις το αντιστοιχο χτυπημα......

(η αλλιως αν εχεις ηδη balanced βαση κανε μιξη 50-50 balanced με thunder (η σκετη PG) - το αποτελεσμα ειναι 75% PG - 25% VG, δηλαδη πολυ κοντα στο ζητουμενο)

τροποποιηση: τωρα ξαναδιαβασα κ ειδα τη βαση εχεις, εφ οσον εχεις 20αρα βαση κ θες να βγαλεις γυρω στο 12αρι, παρε και μια thunder 6αρα (η σκετη pG) κ ξαναγυρνωντας στη μιξη 50 - 50 εχεις τελικο υγρο 75% PG - 25% VG, 13αρι, αν ριξεις μια ιδεα παραπανω thunder απο balanced, θα εισαι πιο κοντα στο ζητουμενο 80-20, 12αρι)

Το θεμα των αρωματων ειναι υποκειμενικο, οποτε ...... :dontknow: - αν σου αρεσουν τα γλυκα, γενικα το φορουμ εχει δειξει μια λατρεια στη καραμελα - ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δε θα ενοχλησει κανεναν απο την οικογενεια.....εκτος αν τους αηδιαζαν οι καραμελες baloo.....
Προτεινω και τον καφε ανεπιφυλακτα!

;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2012, 20:52 από Teodor »

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #772 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 00:18 »
@ kkokkolis
Ντουμάνιασε μια ΦΡΑΟΥΛΑ και να δείς μετά όλοι γύρω γύρω σου θα τριγυρνάνε...


Υ.Γ.

Έφτιαξα ένα πράσινο μηλαράκι όλα τα ευρώ! Μου έρχεται να το φάω...

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #773 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 13:11 »
Λοιπον αν καποιος ειχει προβλημα με τα καπνικα του καλλιτεχνη ως ον αφορα στη γευση του ατμισματος ,η μονη λυση ειναι ο giant LR πηρα σημερα ενα καινουριο και το γεμισα με 4 μλ Κapnos(70vg/30pg 10nic,14drops/10ml) και πηρα πολυ καλη και δυνατη γευση ,στους αλλους που το δοκιμασα ego c/ego t/dct titan/ego t LR η γευση ηταν ουδετερη σαν να κανεις σκετη vg ,σιγουρα αν ειχα και ενα mod η γευση 8α απογειωνοταν.Απο ολα τα καπνικα του εχω 3εχςρισει το καπνος και το αγρινιο τα υπολοιπα δεν με εχουν εν8συσιασει και ειδικα το βαρβαρα μυριζει απαισια στους αλλους σε βα8μο να ατμιζουμε 3 ατομα σε κλειστο χωρο με βαρβαρα και να μπαινει καποιος μεσα και να μας λεει βγαλατε ολι τα παπουτσια σας και αναψατε το a/c  :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #774 στις: Φεβρουαρίου 20, 2012, 13:49 »
θα επιβεβαιωσω τον φιλο dj loui


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #775 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 02:27 »
2. Δεν με ικανοποιεί το χτύπημα. Μήπως είναι καλύτερα να πάρω σκέτη γλυκερίνη και σκέτη προπιονική γλυκόλη (Mist & Thunder) και να φτιάξω διάλυμα περίπου 20/80;
3. Ενώ είμαι εντάξει με 12mg υγρού, με τον συνδυασμό αυτό δεν με ικανοποίησε και κάνω 20mg. Υποθέτω πως φταίει η έλλειψη χτυπήματος. Τι λέτε;
Μια που έχουμε ίδια γούστα και κοινές καταβολές (προτιμούσα κι εγώ Mystique), ιδού τι κάνω:
Πήρα Balanced 20mg και μηδενική, καθώς και μηδενική Thunder.
Στα 10ml υγρού που θέλω βάζω:

A. 6ml Balanced 20mg - 4ml Thunder 0mg
Έχω υγρό δωδεκάρι, 70% PG - 30% VG, πολύ γερό χτύπημα, πιο κοφτερό από Mystique, ικανοποιητικός ατμός.

B. 6ml Balanced 20mg - 2ml Balanced 0mg - 2ml Thunder 0mg
Δωδεκάρι,  60% PG - 40% VG, καλό χτύπημα, πιο στρογγυλό από το Α, πολύ καλό ντουμάνι.

Χρυσή τομή, αν δεν σου αρέσει η αισθητή VG του Β, είναι μια ενδιάμεση περίπτωση:

Γ. 6ml Balanced 20mg - 1ml Balanced 0mg - 3ml Thunder 0mg
Δωδεκάρι, 65% PG - 35% VG, καλό χτύπημα και ατμός.

Ξεκίνησα με συνταγές τύπου Α, αλλά τώρα προτιμώ τις Β και Γ, και μάλιστα αρχίζω να πειραματίζομαι με ελαφρώς λιγότερη 20άρα για να ρίξω τη νικοτίνη. Το χτύπημα είναι καλό και στα 10mg και μου το "επιτρέπει", χωρίς να με ξενερώνει.
Ελπίζω να βοήθησα.  :)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #776 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 22:58 »
Μολις δοκιμάζω το ΚΑΠΝΟΣ.....
Δεν ξέρω τι έχετε γράψει ακριβώς, είναι αδύνατο να βρώ τις εντυπώσεις σας αφού το νήμα έχει γίνει τεράστιο, αλλα η δική μου εντύπωση είναι: ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!
Έχω δοκιμάσει ένα σωρό καπνικά αρώματα.... που θυμίζουν διάφορα εξωτικά φυτά, αυτό όμως είναι ΚΑΠΝΟΣ!
Μου θυμίζει αφάνταστα Golden Virgina  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #777 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 23:53 »
Παρελαβα εχθες τις γευσεις: Μαστιχα, Καραμελα, Πρασινο μηλο, Πεπονι , Καπνος, Camila, Πεπονι.
Εφτιαξα 2 για αρχη. το πρ. μηλο και την καραμελα. Ατμισα το πρωι το μηλο και μου αρεσε αρκετα.Πιστη αντιγραφη πρασινου μηλου.Τωρα το βραδακι ειπα να δοκιμασω και την καραμελα. Ε αυτο ηταν, εχω παθει πλακα με την γευση   :baby: :baby: :baby: :baby:
Προσεχως το Καπνος που εχω διαβασει καλα σχολια.
Ευγε καλλιτεχνη

Αποσυνδεδεμένος starbak

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • atmo-μηχανόβιος
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #778 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 00:13 »
 εγω πηρα αρχικα καραμελα,μετα 5 καπνικα (εκτος απο KAMILA) καθως ειχε ελλειψη τοτε, και τελος γευση καφε...
ατμισα τα καπνικα με Giant Dual Coil 1,6 που χρησιμοποιω και απογοητευτηκα... δυστυχως το καρτο δεν "αποτυπωνει" την γευση ως ειναι... μονο χτυπημα τρελο βεβαια ,αλλα μεχρι εκει...

 καραμελα κ καφες ειναι μια χαρα (με το καρτο) ...εντονες γευσεις...αυτουσιες... αλλα στα καπνικα το καρτο ειναι χαλια... ολα σχεδον ιδια μου τα εβγαζε σε γευση... κ πιστευω γενικα σε γλυκιες/φρουτενιες γευσεις ειναι πολυ καλο... αλλα οχι σε καπνικα...
χτες δοκιμασα απο to φιλο Teodor DCT με 3-4 mg νικοτινης μονο... εγω κανω 20 mg... και εκλαψα... :'(
αυριο θα παρω DCT ,να δοκιμασω και επιτελους να γευτω αντικειμενικα, τα καπνικα του kallitexni... μεχρι κ χτες εψαχνα να τα δωσω,αλλα αλλαξα γνωμη μολις ατμισα με DCT ...
δε φανταζομουν ποτε τοση μεγαλη διαφορα σε γευση...

αλλα η καραμελα τα σπαει ...τι να λεμε
y.g  PG-VG 20ara (70-30 περιπου)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #779 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 00:25 »
αν ατμισες καραμελα πριν τα καπνικα..τοτε εξηγειται γιατι δεν σου αρεσαν τα καπνικα η καραμελα ειναι πολυ δυνατη και ανακατευει τα αρωματα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343738 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542890 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31873 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51056 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598441 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359137 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12227 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194016 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1711 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1792 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595466 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios