vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

392 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, lounik, Tem, Jorge

Twitter

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • less is more
Εἶμαι νέος ἀτμιστής ἀλλὰ ξεκίνησα τὸ ἄτμισμα μέ ὑγρὸ τῆς Νobacco καὶ μόλις ἐμαθα γιὰ τὰ ὑγρὰ πού φτιάχνει  ὁ καλλιτέχνης, πῆγα κατευθείαν στήν Zerobacco νὰ τὰ δοκιμάσω. Πῆρα ἑτοιμα ὑγρὰ ἀλλὰ καὶ flavours γιὰ DIY.
Zerobacco ἑτοιμα ὑγρὰ:
Virginia 50/50 18mg,
Kamel 50/50 12mg,
Maxx Blend VG 18mg,
RY4 50/50 18mg,
100%VG 18mg
Υγρὰ πού ἔφτιαξα μέχρι τώρα καὶ ... κόλλησα μέ γεύση-ἄρωμα-χτύπημα, DIY flavours+100% VG 9-12mg:
DIY ἐξαιρετικὰ Καπνικά  flavours:
Kamel by Totally Wicked,
Marlbury by Totally Wicked,
Capuccino by Totally Wicked,
Tobacco Virginia by FlavourArt.
DIY ᾽Aπίστευτα φρουτώδη DIY flavours:
Green Apple by ATMOS LAB
Caramel by ATMOS LAB
Vanillia by ATMOS LAB
Ἀποτέλεσμα:
Ὄχι μόνο ἔπαθα πλάκα μέ τήν καθαρότητα τῶν γεύσεων ἀλλὰ καὶ μέ τίς τιμές.
Δύο φίλοι μου φανατικοί καπνιστές τοὐς μετέτρεψα σέ ἀτμιστές μέ (1) μὶα ἐπίσκεψη τοῦ καθενός στὸ Zerobacco!!!
Εἶμαι πλέον καὶ fan τῆς 100% VG τοῦ Ζerobacco, ἰδανική γιὰ σκέτο ἄτμισμα στὸ GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ καὶ τέλεια σάν βάση γιὰ λεπτές ἀναμίξεις γεύσεων DIY.
ZEROBACCO :respect: :respect: :respect:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 30, 2011, 05:03

Μπήκα στο site και δεν είδα να έχει σκέτα καθαρά αρώματα και τιμές σε αυτά. εγω που ατμιζω μόνο έτοιμα  καπνικά με 18mg νικοτίνη 50vg me50pg,τι πρέπει να αγοράσω ?? παρότι ότι θέλω να ρίξω την pg

Κι ἐγώ καπνικά ἀτμίζω καὶ συνιστῶ αύτὰ πού περιέγραψα πιό πάνω, ἀπό ἐκεῖ τά πήρα, καθαρά ἀρώματα καὶ ἕτοιμα ὑγρὰ.
Το site δέν εἶναι ὁλοκληρωμένο ἀκόμα, ἀπό ὅτι ἄκουσα, στό φυσικό κατάστημα ψωνίζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2011, 11:59 από Κωνσταντίνος »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 04:10 »
Δεν θα μπορέσω να δω από κοντά το εναρκτήριο πάρτι, αλλά μπράβο τους!
Ελπίζω με τη νέα χρονιά να δούμε σκέτα αρώματα και έτοιμες καπνικές γεύσεις και στο site.
(Μπράβο και σε σένα alexmach για την ενημέρωση.)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 04:26 »
Μπράβο και σε σένα alexmach για την ενημέρωση
Ευχαριστώ αλλα τα μπράβο πανε στο μαγαζί που με εκανε τοσο ευχαριστημένο πελάτη που θελω να το μοιραστώ.
Μπήκα στο site και δεν είδα να έχει σκέτα καθαρά αρώματα και τιμές σε αυτά.
Τα αρώματα που πηρα εγω τελευταία φορα, ήταν φρουτένια του Atmos Lab και είχαν 5€ τα 10ml !!! Πήγα να φτιάξω κόκκινο μήλο με 3% που πρότεινε ο Πάνος και ειναι σαν να το τρώω!!!!! (για καλο το λέω όχι για κακό... είμαι κοιλιόδουλος..  :tongue_smilie: :tongue_smilie: ) αλλα το αραίωσα σχεδόν στο μισο για να μπορώ να το ατμίζω όλη μερα. Το κόβω το μπουκαλάκι το 10ρι να μου κραταει κανα χρόνο ετσι!!!!!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 04:42 »
Αρα άμα πάρω 100ml από αυτό http://zerobacco.gr/el/content/balanced και δυο σκέτα αρώματα είμαι καλυμμένος ??

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 04:45 »
Είσαι αλλα η συγκεκριμένη βάση απ ότι είδες βγαίνει είτε χωρίς νικοτίνη ειτε με 20mg/ml. Αν σου κανει ως περιεκτικότητα νικοτίνης τοτε ναι δεν χρειάζεσαι παρα μονο αρώματα.

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 04:52 »
Σε ευχαριστω τωρα ατμιζω 18 mg νομιζεις οτι η συγκεκριμενη 20 να μου πεσει δυνατη

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 07:41 »
Μπράβο!
Οι τιμές είναι αυτες που θα έπρεπε να έχουν αυτά τα προϊόντα στην Ελλάδα.


εδώ πχ έχει τιμη
http://zerobacco.gr/el/content/balanced


και εδώ
http://zerobacco.gr/el/category/catalog/ugra-atmises


Δεν το εχω ψαξει ακομη όλο το site πάντως

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 19:05 »
Mist:
(Σε Cartomizer 808D της Smokeless Image & της JacVapour σε Mini & More & Hybrid μπαταρια).

Πρωτες Εντυπώσεις:

Καλη και καθαρη χωρις γδαρσιματα, λιγοτερο γλυκια απο velvet αλλα γλυκιζει και αυτη ευχαριστα. Χτυπημα 15-20% 30% πιο δυνατο και ατμος λιγο περισσοτερος.

Και επειδη ολα τα σεναρια δεν εχουν happy end μου εκαψε 3 cartomizers με το καλημερα  ενω δεν φαινεται τοσο παχυρευστη οπτικα. Της εβαλα 10ml wfi αλλα η καμμενη γευση των τριων επανερχοταν με την δευτερη - τριτη τζουρα. ΤΑ ΣΤΡΩΣΑ ΤΑ ΡΗΜΑΔΙΑ.

Την θεωρω την κορυφαια σε σχεση τιμη ποιοτητας VG που κυκλοφορει και την προτεινω σε όλους εκτος απο μενα που εχω προβλημα ουτως ή αλλως με τα καρτο αφου μου κρατουν 2 -4 μερες το πολύ.

Λογικα σε τανκ θα μπιπ και θα δερνει.

Την υπολοιπη θα την αναμειξω με την ελληνικη velvet 80ml που εχω για να φτιαξω μια Velvet Mist η οποια ευχομαι να τα παει καλυτερα με τα cartos μου.
ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ EYTYΧΩΣ. ΕΠΑΙΞΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ ΑΝΑΛΟΓΙΕΣ VELVET ME THN ARAIOMENH MIST.


Εξυπηρετηση αψογη. Καλες δουλειες με ολη μου την καρδια. Τα παιδια ξηγημενα.   

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2012, 07:02 από Dimrock »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 19:28 »
Τα 808D πως τα γεμισες?
Ειδικά σε πηχτά υγρά, πάντα με τη μέθοδο του "προφυλακτικού" από τη μεριά του σπειρώματος, τουλάχιστον την πρώτη φορά ή όταν ξέρεις ότι έχει ψιλοαδειάσει.
Με το τρόπο αυτό "τραβάνε" και σκέτη VG χωρίς να καίγονται.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 21:33 »
Εφτιαξα μολις τωρα 10ml βαση VG και εριξα 12 σταγονες αρωμα καραμελα.Παρα πολυ ωραιο και εντονο αρωμα και πολυ ωραια γευση.Στον 510 που εχω για ντριπινγκ αποδιδει ευχαριστα!Σα να βρηκα γευση και το επομενο μου μαγαζι για βασεις και αρωματα...
Οταν ξεβαρεθω θα φτιαξω το μηλο και την βανιλια που πηρα.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 21:37 »
προτείνω 5 σταγονες μηλο και 15 βανιλια στα 10 ml αν σαρεσουν τα γλυκα! προσοχη στο μηλο! Πολυ εντονο! Υπολογιζω οτι θα βγαλω κανα χρόνο με τα 10 ml.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 21:39 »
Πηρα κοκκινο μηλο.Οκ θα το κανω αλλα εχω ξεμεινει κι απο μπουκαλακια περα απο την βαρεμαρα μου.
Τοσες πολλες σταγονες ριχνεις στα 10ml;Τι ατμοποιητη χρησιμοποιεις;

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 21:42 »
Εχω ενα Orion που ειναι επισκευάσιμο. Βαζω αρκετό, ναί, γιατι μαρεσουν οι ήπιες γεύσεις σαν της βανίλιας αλλα έντονα. και βασικα βαζω καμποσο σε αρώματα γιατι το εχω ρίξει στα 5 περίπου mg/ml, και ελλείψει χτυπήματος νικοτίνης, που δεν το θελω και τόσο, το αρωμα ειναι που με ικανοποιεί.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 21:44 »
Οκ καταλαβα.Απλα φοβαμαι να ριξω τοσες σταγονες αρωμα για να μην εχω τρελα καταλοιπα,αλλα δεν βαριεσαι...Την επομενη φορα θα το πεθανω στη κολωνια!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 21:57 »
Τα 808D πως τα γεμισες?
Ειδικά σε πηχτά υγρά, πάντα με τη μέθοδο του "προφυλακτικού" από τη μεριά του σπειρώματος, τουλάχιστον την πρώτη φορά ή όταν ξέρεις ότι έχει ψιλοαδειάσει.
Με το τρόπο αυτό "τραβάνε" και σκέτη VG χωρίς να καίγονται.

Ναι αυτη την μεθοδο χρησιμοποιω και το αφηνω και κανα 5λεπτο να πιε και μετα ριχνω και λιγο απο πανω για να ειμαι σιγουρος.

Το αποτελεσμα, γευση καμμενου σε λιγα δευτερολεπτα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem