vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, maprix, Mimhsdr, paiktaras, pngtszs1976, Giannis.B

Twitter

Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #105 στις: Μαρτίου 08, 2012, 20:54 »
Εχω αγοράσει το ιδιο με τον pantelis51 και για καποιο λόγο νομίζω οτι εκανα γκάφα ε?... Τελικα τι στον κορακα ατμοποιητή φοράει και τί μπορώ να βάλω? διότι παω χαλαρός σήμερα να αγοράσω έναν ατμοποιητή δου δείχνω τον παλιο.. (πως φενεται ο νεος ε?) το παίζω και ανετος και ζητάω 2 και μου ερχεται ενα μπουγιουρντί 14 ευρώ. Μπηκα στο αυτοκίνητο μετά και κοιτίομουνα σαν τον χαζό και λέω ομορφα... Ετσι ουτως η αλλως βρήκα και το site γιατί λέω δεν ειναι δυνατον κατι θα γίνεται..

Απλα ακομα προσπαθώ να καταλάβω τι σπείρωμα εχει το τσιγάρο μου και τί μπορώ να βάλω τελικα.. :confused1: :confused1: :confused1:

η μπαταρια σου εχει σπειρωμα eGo και μπορεις να βαλεις επανω:
eGo-T atomizer type A + B
eGo-C atomizer typa A + B
eGo-W clearomizer
CE2 , CE4 clearomizers
Giant dual coil cartomizers
510 kai 510 T atomizers
imist
γενικα μπορεις να βαλεις επάνω στην μπαταρία σου το 90% των διαθεσιμων ατμο-καρτο και κλίρο και αν εχεις και δυο ανταπτωρακια μπορεις να βαλεις επανω το 100% των διαθεσιμων ατμοποιητων... :yes:

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #106 στις: Μαρτίου 08, 2012, 21:09 »
Μη στεναχωριέσαι, στην αρχή δεν θα καταλαβαίνεις απολύτως τίποτα όμως με το καιρό όλα θα έρθουν από μόνα τους. Προσωπικά δεν το μετάνιωσα, ήταν μια πάρα πολύ καλή αγορά. Απλώς το έψαξα και βρήκα ατμοποιητές σε πολύ καλές τιμές.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #107 στις: Μαρτίου 08, 2012, 21:10 »
 :yes:
υπαρχουν αμέτρητα μπλιμπλίκια εκει εξω αλλα δεν χρειαζεται να δωσεις μια περιουσια... :dontknow:
Αν π.χ. σε ικανοποιει το eGo-Τ ψάξε απλά να βρείς φτηνο και καλό eGo-T...  ;)
Επισης εχε υπόψιν σου οτι αν διαβασεις οντως, θα διαπιστωσεις οτι πολλά απο αυτα τα atomizer του εμποριου ειναι επισκευασιμα αρκει να πιάνει λίγο το χέρι σου... :yes:

Αποσυνδεδεμένος georgevape

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #108 στις: Μαρτίου 08, 2012, 21:47 »
στην μπαταρια i-want εβαλα των ατμο dual coil cartomizers της nobacco και καποια δουλεβαν καποια οχι μπορει καποιος να απαντηση

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #109 στις: Μαρτίου 09, 2012, 00:46 »
Ενας υπευθυνος παρακαλω να απονειμει στον Pastafarai τον τιτλο που του αξιζει
Επιτιμος Βοηθος Αρχαριων  :bow:
Δεν παιζει να ρωτησεις κατι και να μη σου απαντησει ακαριαια
Την πρωτη μου ερωτηση αν δεν κανω λαθος εσυ την απαντησες pasta!  :thumbup_move_2:

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #110 στις: Μαρτίου 10, 2012, 20:01 »
Καλησπέρα!
2 μήνες τώρα προσπαθω να βρω ένα αξιόπιστο(σε γεύση, ατμό κ χρόνο ζωής) cartomizers, clearomizers,
τώρα χρησιμοποιήσω tank dct.
Ολα τελικά έχουνε το θέμα τους.., στα 10 τα 3 τουλάχιστον προβληματικά.
Υπάρχει καμιά πρόταση σε κάποιο συγκεκριμένο?

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #111 στις: Μαρτίου 11, 2012, 01:59 »
οταν λές προβληματικό μπορεις να γινεις πιό συγκεκριμενος? τι ειδους προβλήματα αντιμετωπίζεις?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #112 στις: Μαρτίου 11, 2012, 02:01 »
Καλησπέρα!
2 μήνες τώρα προσπαθω να βρω ένα αξιόπιστο(σε γεύση, ατμό κ χρόνο ζωής) cartomizers, clearomizers,
τώρα χρησιμοποιήσω tank dct.
Ολα τελικά έχουνε το θέμα τους.., στα 10 τα 3 τουλάχιστον προβληματικά.
Υπάρχει καμιά πρόταση σε κάποιο συγκεκριμένο?
imist.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #113 στις: Μαρτίου 11, 2012, 02:15 »
καρτο mini n more!
δοκιμασμενα φθηνα κ εγγυημενα.
στα απλα πραγματα βρισκεται η ευτυχια ;)


Trikala uber alles -by Tapatalk-

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #114 στις: Μαρτίου 11, 2012, 02:23 »
Ενας υπευθυνος παρακαλω να απονειμει στον Pastafarai τον τιτλο που του αξιζει
Επιτιμος Βοηθος Αρχαριων  :bow:
Δεν παιζει να ρωτησεις κατι και να μη σου απαντησει ακαριαια
Την πρωτη μου ερωτηση αν δεν κανω λαθος εσυ την απαντησες pasta!  :thumbup_move_2:

Ευχαριστω πολύ για την αναγνωριση αδερφε!  :thank_you2:
κανενας τιτλος δεν μου αξίζει... :nope:
Τα περισσοτερα παιδια εδω στο φορουμ ειναι παντα προθυμοι να βοηθησουν τα νεα μελη με τις απορίες τους... :yes: Ολοι μας θελουμε να βοηθησουμε τους νεους ατμιστες να γλυτώσουν χρόνο και χρήμα και να αποφυγουν λάθη που και εμεις οι ιδιοι καναμε οταν ξεκινησαμε το ατμισμα...  :dontknow:
Απλα εγω γράφω πιο γρήγορα!  ;D :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #115 στις: Μαρτίου 11, 2012, 03:07 »
οταν λές προβληματικό μπορεις να γινεις πιό συγκεκριμενος? τι ειδους προβλήματα αντιμετωπίζεις?

Εννοώ πως πολλά carto έχουνε διάρκεια ζωής  1ml υγρού ίσως κ λιγότερο, μετά σφίγγει εντελώς η τζούρα, μυρωδιά καμένου από την πρώτη χρήση, σε αλλά  διαρροή από το γυάλινο δοχείο στο κάτω μέρος, να αποσπάται το δοχείο από την βάση του,να είναι προβληματικός ο πόλος, να μην δουλεύει καθόλου, γενικά πεταμένα λεφτά σε δοχεία κ υγρά που μείνανε μέσα, ειδικά αυτά των 4ml τρώνε κ πολλή..!
τα παραπάνω είναι όσα έχω δει από εμένα και φίλους που χρησιμοποιούν η.τ

imist.

Ευχαριστώ pastafarai,
Μου το πρότεινε κιάλλος, πρέπει να αξίζει! από διαρροές πως τα πάει?


καρτο mini n more!
δοκιμασμενα φθηνα κ εγγυημενα.
στα απλα πραγματα βρισκεται η ευτυχια ;)



Trikala uber alles -by Tapatalk-
Σωστός, το δουλεύω πάνω στην μπαταριά του hybrid 1100 και φυσάει!!
Το κακό είναι, πως δεν έχει και την καλύτερη απόδοση γεύσης κ χτυπήματος, πάντως είναι τα φθηνότερα carto πιστεύω.



Δεν πραγματοποιούμε συνεχόμενα μνμ.
Προσπαθούμε με την επιλογή της παράθεσης, να τα βάζουμε όλα σε ένα, νοικοκυρεμένα.
Κουράζει τον αναγνώστη!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2012, 22:07 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #116 στις: Μαρτίου 11, 2012, 04:00 »
Εννοώ πως πολλά carto έχουνε διάρκεια ζωής  1ml υγρού ίσως κ λιγότερο, μετά σφίγγει εντελώς η τζούρα, μυρωδιά καμένου από την πρώτη χρήση, σε αλλά  διαρροή από το γυάλινο δοχείο στο κάτω μέρος, να αποσπάται το δοχείο από την βάση του,να είναι προβληματικός ο πόλος, να μην δουλεύει καθόλου, γενικά πεταμένα λεφτά σε δοχεία κ υγρά που μείνανε μέσα, ειδικά αυτά των 4ml τρώνε κ πολλή..!
τα παραπάνω είναι όσα έχω δει από εμένα και φίλους που χρησιμοποιούν η.τ
δεν μπορει ρε φιλε, κατι κανεις λάθος ...ειναι το δευτερο καρτο που βαζω σε dct και πεταει :thumpup: το πρωτο να καταλαβεις το ειχα 1+μηνα με 1 ml την ημερα....
θελει να ακολουθησεις τη διαδικασια γεμισματος και δεν θελει με το που το βαλεις το υγρο να ατμισεις αμεσως...θέλει λιγο χρονο να ποτισει καλα το carto ετσι ωστε να μη σου βγαζει καμμενο
υπαρχουν στο forum σχετικες οδηγιες αλλά και στο youtube....

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #117 στις: Μαρτίου 11, 2012, 04:03 »
Ευχαριστώ pastafarai,
Μου το πρότεινε κιάλλος, πρέπει να αξίζει! από διαρροές πως τα πάει?
ειναι ίσως το μοναδικό που δεν παρουσιάζει καθόλου διαρροές!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #118 στις: Μαρτίου 11, 2012, 04:05 »
Τουλαχιστον με 50-50 και 16αρα περιπου νικοτινη δεν παρατηρησα κατι κακο στη γευση κ στο χτυπημα.Μακαρι να βρεις αυτο που σου ταιριαζει συντομα για να απολαυσεις το η.τ. :)

Trikala uber alles -aus Tapatalk-

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #119 στις: Μαρτίου 11, 2012, 04:11 »
δεν μπορει ρε φιλε, κατι κανεις λάθος ...ειναι το δευτερο καρτο που βαζω σε dct και πεταει :thumpup: το πρωτο να καταλαβεις το ειχα 1+μηνα με 1 ml την ημερα....
θελει να ακολουθησεις τη διαδικασια γεμισματος και δεν θελει με το που το βαλεις το υγρο να ατμισεις αμεσως...θέλει λιγο χρονο να ποτισει καλα το carto ετσι ωστε να μη σου βγαζει καμμενο
υπαρχουν στο forum σχετικες οδηγιες αλλά και στο youtube....

οκ για το dct το καταλαβαίνω, ίσως και να φταίω εγώ που δεν  γέμισα καλά την πρώτη φορά το σφουγγαράκι,
 αλλά μη μου πεις ότι  δεν πέταξες δοχεία που ήτανε τα ελαττωματικά όπως  προανέφερα, και ανταλλακτικό από dct ίσως να σου βγει σκάρτο την επομένη φορά, μη σου φανεί παράξενο

ειναι ίσως το μοναδικό που δεν παρουσιάζει καθόλου διαρροές!  :yes:

Tο επόμενο τσιγάρο  μου, i-mist
ευχαριστώ για την βοήθεια pastafai!!!
ελπίζω να το απολαύσω..!!!

Τουλαχιστον με 50-50 και 16αρα περιπου νικοτινη δεν παρατηρησα κατι κακο στη γευση κ στο χτυπημα.Μακαρι να βρεις αυτο που σου ταιριαζει συντομα για να απολαυσεις το η.τ. :)

Trikala uber alles -aus Tapatalk-

Να σαι καλά φιλέ μου!!
Σου εύχομαι καλά ατμίσματα!!!


Δεν πραγματοποιούμε συνεχόμενα μνμ.
Προσπαθούμε με την επιλογή της παράθεσης, να τα βάζουμε όλα σε ένα, νοικοκυρεμένα.
Κουράζει τον αναγνώστη!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2012, 13:22 από jeke04 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy