vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 3 χρήστες
Aoratix, john67, Sergios

Twitter

Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 02:11 »
Παντελή, clearomizer είναι τεχνικά, αλλά η joyetech που τα παράγει, έχει απέχθεια σε ότι δεν είναι atomizer και τα βάφτισε έτσι.
Να σου ζητήσω όμως συγνώμη, για την παραπληροφόρησή μου, που οφείλεται σε παραπληροφόρηση της ζούγκλας. Με έβαλες σε φυτίλια επειδή δεν αναγνώρισες το μοντέλο και κοίταξα στο e-shop σου. Λοιπόν, το εργαλείο που πόσταρα είναι ο ατμοποιητής ή κλιαρομάιζερ του ego-w. Δυστυχώς όμως, η ζούγκλα βάφτισε από μόνη της το μοντέλο η.τ. που σου πούλησε ως egoW ενώ ΔΕΝ είναι. Είναι κάτι άγνωστο, με μπαταρίες ego type και έναν ατμοποιητή τύπου κλιαρομάιζερ που δεν έχω ξαναδεί. Το μοντέλο egoW είναι η μπαταρία ego με τον ατμο που σου πόσταρα.
Επί του πρακτέου, αν δε σε κάλυψε ο ατμο που σου πούλησαν, μην τον ξαναγοράζεις. Δοκίμασε οποιοδήποτε ατμοποιητή-κλιαρομάιζερ ή κάρτο βιδώνουν με σπείρωμα 510. Κατά προτίμηση, χαμηλλής αντίστασης (LR)
egoT, egoC, egoW, 510d, giant, 510Τ, όρεξη νάχεις να δοκιμάζεις μέχρι να βρεις αυτό που σου ταιριάζει. Πηγαίνεις στην κεντρική σελίδα του φόρουμ στη μέση και διαβάζεις στις κατηγορίες ατμοποιητές και καρτομάιζερ, τα νήματα για egotype atmo, egotype carto, 510 carto & 510 atmo.
Εκεί έχει αναλυτικές παρουσιάσεις όλων των μοντέλων και πιθανών προβλημάτων τους.

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 02:16 »
τι χωρητικοτητα εχει το καρτομαιζερ του ego-w?

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 02:20 »
αν αναφερετε σε αυτό http://www.zougla.gr/eshop/products/e-cigarette/product/neo-ekseligmeno-ilektroniko-tsigaro
με μια πολυ μικρή επιφύλαξη είναι σαν τους want της nobacco, με τους οποίους μακρια και αγαπημένοι

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 02:23 »
τι χωρητικοτητα εχει το καρτομαιζερ του ego-w?

~2.5μλ

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 02:29 »
Τώρα που τους ξανακοιτάω, μοιάζουν με want, αλλά δεν είναι. Λείπουν οι πλαϊνοί αεραγωγοί και έχει καλαμάκι στη μέση. Αν είναι αυτό που υποψιάζομαι, δηλαδή g4 με επιστόμιο, η κατάσταση είναι ακόμη χειρότερη... Από πολυυυυυυ μακριά και αγαπημένοι...

Και να καταγγείλω εδώ τη δεσποινίδα mouko που σπέρνει διαβάλματα. Οχι, κυρία μου, σε μένα οι κάρτο αντέχουν μέχρι 10-12μλ. Αν στραβοκοιτάξεις δίπλα σου κατά sirkonsta μεριά, εκεί, ναι, εκεί θα βρεις τον ένοχο! 7-8μλ και πολλά λες. Κάποια τα σκότωνε ακόμη και στα 3!!!!  :)) :)) Ορκισμένος cartoterminator!

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 02:31 »
~2.5μλ
Γυρω στο1,8 ml

Μεσος ορος 2,1   :)
Και κατι αλλο που δεν εχω καταλαβει.
Μπορεις να εχεις δυο καρτο γεματα με διαφορετικο υγρο και να τα αλλαζεις?

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 02:36 »
Τώρα που τους ξανακοιτάω, μοιάζουν με want, αλλά δεν είναι. Λείπουν οι πλαϊνοί αεραγωγοί και έχει καλαμάκι στη μέση. Αν είναι αυτό που υποψιάζομαι, δηλαδή g4 με επιστόμιο, η κατάσταση είναι ακόμη χειρότερη... Από πολυυυυυυ μακριά και αγαπημένοι...

Και να καταγγείλω εδώ τη δεσποινίδα mouko που σπέρνει διαβάλματα. Οχι, κυρία μου, σε μένα οι κάρτο αντέχουν μέχρι 10-12μλ. Αν στραβοκοιτάξεις δίπλα σου κατά sirkonsta μεριά, εκεί, ναι, εκεί θα βρεις τον ένοχο! 7-8μλ και πολλά λες. Κάποια τα σκότωνε ακόμη και στα 3!!!!  :)) :)) Ορκισμένος cartoterminator!

Επιτέλους, για  να μπει μια τάξη
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


τυχαίος: το κάνουμε πολλοί με μεγάλη επιτυχία, μην σου πω πως επιβάλεται κι ολας

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 02:38 »
Oσα θέλεις. Και 2 και 3 και 5. Ορεξη να έχεις να βιδώνεις και να ξεβιδώνεις. Η διάρκεια ζωής του κάρτο μετριέται σε μλ. Οχι σε μέρες, οπότε είσαι οκ.

@SIRKONSTA. Να μπει... να μπει...

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 02:43 »
Δεν φταιω εγω, τα υγρα που ατμίζω φταίνε μαζί με το καιρό, το κλίμα εδω στην Ελλάδα, τις αλκυονιδες που φέτος ποτε δεν ηρθανε κτλ κτλ

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 04:28 »
Η μόνη μου ένσταση στα clearomizer που χρησιμοποιώ είναι στο σύντομο χρόνο ζωής και κυρίως στην απαράδεκτη τιμή πώλησης τους στην Ελλάδα, με σύγκριση τις παλιότερες συσκευές μου Janty (atmomizer)  που λειτουργούν εδώ και πάνω από 2 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 12:07 »
Κίνα, φίλτατε, Κίνα. Διότι, 3.5 ευρά για κάτι που κρατάει λίγο περισσότερο από ένα καρτουδάκι 510d είναι όντως πολλά. Ιδίως, όταν το ίδιο κλιαρο πωλείται με την 5δα από 7,5 δολάρια και άνω στην Κίνα, ήτοι 1,5 δολάριο έκαστο.

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 19:47 »
Αγόρασα φιτίλι και αντίσταση και το αποτέλεσμα (καπνός, γεύση) είναι καλύτερο από ολοκαίνουργιο cartomizer. Ενθουσιάστηκα, 3 γεμίσματα 0% σε 5 ώρες!
 
Διαφορετικά δεν υπήρχε περίπτωση να δίνω 6 ευρώ / 2 μέρες για καρτο. Τρομερή εκμετάλευση και όσο μάλλον για αναλώσιμα προϊόντα MID.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 20:01 »
Παντελή, μπράβο σου! Συγχαρητήρια... απέδειξες για άλλη μια φορά ότι η σαλόνικα βγάζει μαστόρια...
(της παρούσης εξαιρουμένης) Καλοάτμιστο!

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 14:19 »
χαχαχα, να σαι καλά!
Πέρασα το σύρμα σε ένα ιταλικό gadget που είχα αγοράσει  το '90 και το τύλιγμα αντίστασης γίνεται πανεύκολα σε δευτερόλεπτα. Μόνο που... σήμερα έμεινα από υγρά  :'(

Αποσυνδεδεμένος PoLiThS

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
« Απάντηση #104 στις: Μαρτίου 08, 2012, 20:47 »
Εχω αγοράσει το ιδιο με τον pantelis51 και για καποιο λόγο νομίζω οτι εκανα γκάφα ε?... Τελικα τι στον κορακα ατμοποιητή φοράει και τί μπορώ να βάλω? διότι παω χαλαρός σήμερα να αγοράσω έναν ατμοποιητή δου δείχνω τον παλιο.. (πως φενεται ο νεος ε?) το παίζω και ανετος και ζητάω 2 και μου ερχεται ενα μπουγιουρντί 14 ευρώ. Μπηκα στο αυτοκίνητο μετά και κοιτίομουνα σαν τον χαζό και λέω ομορφα... Ετσι ουτως η αλλως βρήκα και το site γιατί λέω δεν ειναι δυνατον κατι θα γίνεται..

Απλα ακομα προσπαθώ να καταλάβω τι σπείρωμα εχει το τσιγάρο μου και τί μπορώ να βάλω τελικα.. :confused1: :confused1: :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571350 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827312 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios