vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 8 χρήστες
siakar, vasim, aalex, tasos1976, lagoudakis, Jorge, maprix, white varadero

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Iren

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1830 στις: Απριλίου 11, 2013, 23:49 »
Γειά σας.
 
Λέγομαι Ειρήνη και καπνίζω εδώ και 22 χρόνια.  Έχω καπνίσει πολύ βαριά τσιγάρα, βαριά και ελαφριά.  Τα τελευταία 6 χρόνια καπνίζω ελαφριά.  Πρώτη επαφή με το Η/Τ είχα στις αρχές του καλοκαιριού 2012.  Δεν άφησα το κανονικό κάπνισμα, όμως το είχα μειώσει στο μισό με το Η/Τ.  Μετά ξαναγύρισα στο κανονικό κάπνισμα, τους τελευταίους 5 μήνες.  Τώρα, επανεξέτασα και πάλι άρχισα το Η/Τ μαζί με το κανονικό κάπνισμα.


Αυτό το φόρουμ ήταν η πρώτη πηγή πληροφοριών όταν εξέτασα πέρσι το ενδεχόμενο χρήσης Η/Τ και ευχαριστώ πολύ για όλα όσα έμαθα σχετικά με το Η/Τ από εδώ.  Έτσι, αυτή τη φορά, αποφάσισα να εγγραφώ στο φόρουμ.   :)   

Αποσυνδεδεμένος Μιχαήλ

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1831 στις: Απριλίου 13, 2013, 14:22 »
Γεια σας παιδιά, ειμαι ο Μιχάλης απο Αθήνα.

Είναι η δεύτερη προσπάθεια που κάνω με το ΗΤ, μετά απο ενα χρόνο.
Χρησιμοποιώ Nobacco Want και υγρό VitaMelia. :bye:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1832 στις: Απριλίου 14, 2013, 14:58 »
Καλημερα.. Ονομαζομαι Αλέξανδρος. Σας βρηκα πριν 10 μερες ψαχνοντας να δοκιμασω μια ετοιμη φθηνη λυση η.τ. καθως καπνιζω εδω και 15 χρονια εναν καπνο van nelle την μερα.
Διαβαζοντας το φορουμ βρηκα αμεσα πολυ ενδιαφερον στα τεχνικα ζητηματα καθως υπάρχει και απο μερους μου η σχετικη γνωστικη επαρκεια (φυσικος-ηλεκτρονικος). Η πρωτη αγορα τελικα ηταν ενα vision spinner και vivi nova με cross αντιστασεις. 5 μερες πλεον χωρις τσιγαρο περιμενω ενθουσιασμενος και ενα vamo  :D
Μεγαλο προβλημα αντιμετωπισα στα υγρα καθως τα περισσοτερα μου ανακατευαν το στομαχι. Τελικα η λυση για μενα μαλλον ειναι χαρμανια με χαμηλο εως καθολου ποσοστο pg και ελαφρως καπνικες γευσεις στα ~18 mg νικοτινη 

Αποσυνδεδεμένος MAK

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1833 στις: Απριλίου 16, 2013, 02:19 »
Καλησπερα σε ολους...

Ειμαι ο Γιαννης  24 ετων και καπνιζα απο τα 16 μου μεχρι περσυ..Ειμαι μελος του φορουμ 1 χρονο και κατι ψιλα..
Τον Σεπτεμβρη του 2011 ηταν η πρωτη μου επαφη με το Η.Τ το οποιο το γνωρισα στις καλοκαιρινες διακοπες μου οταν ειδα τον σερβιτορο της ταβερνας να ατμιζει και φυσικα τον ρωτησα τι ειναι αυτο???Το παιδι μου εξηγησε αμεσως και το ενδιαφερον μου στραφηκε αμεσως στην αποκτηση ενος Η.Τ το οποιο ηταν ego-T...Πολυ καλη η πρωτη εντυπωση ομως με πολλες δυσκολιες (διαρροες κ.τ.λ)Ατμιζοντας 3 μηνες το ξαναγυρισα στο σηχαμερο Κ.Τ δυστιχως  :wall:
...Ωσπου μετα απο ενα πεισμα να το κοψω το Κ.Τ και ψαχνοντας στο Internet επεσα πανω σε αυτο το πολυ χρησιμο,θαυματουργο,γεματο πληροφοριες,και φυσικα ανθρωπους οι οποιοι θελουν να βοηθησουν Forum  :respect: ...Ετσι και εγινα μελος του μετα απο πολλες ωρες διαβασματος βρηκα και εγω την λυση (Επισκευασιμοι,Mods κ.τ.λ)Και ναι τα καταφερα απο τον Μαρτιο του 2012  ΑΤΜΙΖΩ και το γουσταρω!!!!Δεν λεω εμαθα πολλα ομως καθε μερα μαθαινω και κατι καινουργιο χαρη σε ολους εσας...Ειστε η αιτια που ατμιζω και σας Υπερευχαριστω ολους :respect: :respect: ...
Αυτα τα ολιγα απο μενα και ευχομαι καλα ατμισματα σε ολους!!!!

Αποσυνδεδεμένος markos78

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1834 στις: Απριλίου 18, 2013, 12:30 »
Γειά σας! Λέγομαι μάρκος και καπνίζω περίπου 15 χρόνια με κάποιες διακοπές ενδιάμεσα.Έχω δοκιμάσει ηλεκτρονικό τσιγάρο απο φίλους και τώρα έχω πάρη την απόφαση να κάνω μία προσπάθεια να το κόψω με το ηλεκτρονικό τσιγάρο.Επειδή είμαι άσχετος βλέπω πως εδώ υπάρχουν πάρα πολλές και ενδιαφέρουσες πληροφορίες οπότε απο σήμερα αρχίζω εντατικά το διάβασμα :D

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1835 στις: Απριλίου 18, 2013, 15:44 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος dinos35

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1836 στις: Απριλίου 21, 2013, 11:27 »
Καλημέρα το όνομά μου είναι Τασος. Τόπος καταγωγής Νάουσα, εκδότης εφημερίδας. Κάπνιζα 27 χρόνια και το έκοψα πριν 2 μηνες όταν ξεκίνησα το ητ χάρη στο forum εδω. Κάνετε πολύ καλή δουλειά ειλικρινα και σας το λέει ένας επαγγελματίας με εφημερίδα, ιστοσελίδα και ραδιοφωνικό σταθμό. Μπράβο σας και καλή συνέχεια..........Και όσοι περισσότεροι απομακρυνθούν απο το κ...τσιγαρο ακόμα καλύτερα!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1837 στις: Απριλίου 24, 2013, 14:55 »
γεια σας .το ονομα μου το βλεπετε ,ειμαι 23 ετων και μενω στην νικητη χαλκιδικης .ειμαι παντρεμενη με τον Νικο Κολλια(μπουγατσα κολλιας)και εχουμε μια κορη 3 χρονων ,μετα απο πολλες προσπαθιες του αντρα μου αποφασησα κοψω το τσιγαρο και να αρχισω το ατμισμα.καλη μου επιτυχια.

Αποσυνδεδεμένος wizzy noise

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1838 στις: Απριλίου 25, 2013, 18:19 »
Καλησπερα και απο εμενα με λενε γιαννη και ειμαι 29 χρονων και μετραω ηδη εναμιση χρονο ατμισματος!!

Αποσυνδεδεμένος ModeMAN

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1839 στις: Απριλίου 25, 2013, 20:40 »
καλησπερα σας συνατμιστες, ειμαι ο Ακης, 43 ετων και 1,5 ετος αποκλειστικα ατμιστης
Καλως σας βρηκα  :)

Αποσυνδεδεμένος Tolias

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1840 στις: Απριλίου 26, 2013, 17:57 »
Καλησπερα και απο μενα.ειμαι ο Τολης και ατμιζω 2 χρονια περιπου.Ξεκινησα απο elips μετα ego c μετα lava και boge και τωρα vamo ss με killer 705 και diver.

Αποσυνδεδεμένος paragarepublic

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1841 στις: Απριλίου 26, 2013, 22:15 »
Καλώς σας βρήκα αγαπητοί συνατμιστές!

Μετά από 2 βδομάδες περιπλάνησης στο φόρουμ και αφού έπαθα information overload είπα να γράψω το πρώτο μου μήνυμα.

Είμαι 25 χρόνια περίπου καπνιστής και λάτρης της νικοτίνης. Ξεκίνησα για πρώτη φορά το η.τ. πριν ενάμιση χρόνο αλλά το παράτησα μετά από κανά τρίμηνο. Ο λόγος, όπως καταλαβαίνω τώρα, ήταν η ελλιπής ενημέρωση που είχα για τις δυνατότητες που υπάρχουν.

Πρόσφατα, στα πλαίσια των γενικευμένων περικοπών, είχα αρχίσει να καπνίζω λαθραίο καπνό, δυστυχώς σαβούρα του χειρίστου είδους. Ευτυχώς, ένας φίλος μου υπενθύμισε την ύπαρξη του η.τ. - και κυρίως την οικονομία του πράγματος - μέχρι που έκαμψε τις αντιρρήσεις μου και με έπεισε να ξαναρχίσω.

Πραγματικά ενθουσιάστηκα, χάρη και στο φόρουμ ανακάλυψα έναν ολόκληρο κόσμο που αγνοούσα την ύπαρξή του. Η κατανάλωση νικοτίνης έχει περάσει σε άλλο επίπεδο!

Καλά ντουμάνια σε όλους και όλες!


Αποσυνδεδεμένος fanis7

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1842 στις: Απριλίου 28, 2013, 13:32 »
Γεια σας και απο εμενα μετραω 5 μερες χωρις κ.τ και ολα οκ προς το παρων ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια του forum φανης απο πειραια

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1843 στις: Απριλίου 28, 2013, 15:23 »
Αγαπητοί συνατμιστές γεια σας,
25 περίπου χρόνια καπνιστής "βαριών" πάντα τσιγάρων και τα τελευταια χρόνια καπνού. Μια μόνο στάση πριν μερικά χρόνια, δε θυμάμαι πια πόσα, όταν πρωτοξεκίνησε το ηλεκτρονικό τσιγάρο, με γνωστής εταιρείας (υπάρχει ακόμα) υλικό. Θες όχι ικανοποιητικός ατμός, θες υγρά στο στόμα; Το σταμάτησα.... Μάλιστα ήμουν μέλος και σε κάποια forum (μάλον όχι σε αυτό - δεν ξέρω αν υπήρχε τότε).
Πριν λίγους μήνες εντελώς τυχαία σε μια περιήγηση στο Internet, ανακαλύπτω αυτές τις εκπληκτικές κατασκευές (ατμοποιητές, mods, κατασκευή υγρών αναπλήρωσης κτλ) και παθαίνω πλάκα. Επειδή θεωρώ ότι πιάνουν τα χέρια μου αυτομάτως πωρώνομαι. Ταυτόχρονα ανακαλύπτω και αυτό το forum με όλο αυτό τον όγκο πληροφοριών και προσπαθώ να το "ξεκοκαλίσω".
Αυτό ήταν! Η συνέχεια προβλέπεται αίσια....

Αποσυνδεδεμένος PLANEYTHS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1844 στις: Απριλίου 30, 2013, 20:29 »
καλησπερα.ειμαι ο ακης απο σερρες 36 ετων.καπνιζα αρκετα χρονια.πρωτη επαφη με τον η.τ ειχα πριν κανενα χρονο.τοτε δεν ηξερα οτι αλλαζεις αντισταση και οταν σταματησε να ατμιζει το παρατησα.μετα εμαθα απο εναν συναδερφο για το ce4 και για το οτι αλλαζεις την αντισταση.τωρα εχω το ego t με ce4  ατμοποιητη.τωρα ψαχνομαι για vamo λογικα για φτηνη και καλη λυση να αρχισω με mod

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro