vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 6 χρήστες
dallaskdp, maprix, camber, stamatisgr, Tem, lagoudakis

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος thanosp77

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1845 στις: Μαΐου 02, 2013, 19:33 »
Γειά σας είμαι ο Θάνος απο Αθήνα.Είμαι γραμένος στο φόρουμ περίπου 1 χρόνο και σήμερα αποφάσισα να αυτοπαρουσιαστώ.Είμαι 40 ετών και κάπνιζα πάνω απο 20 χρόνια 2-3 πακέτα ημερησίως.Πλέον έχω γίνει φανατικός ατμιστής δοκιμάζοντας μεχρι στιγμής σχεδόν ότι υπάρχει στην αγορά.Στην αρχή ξεκίνησα με ego-t και πάνω που πήγα να παραιτηθώ απο το ηλεκτρονικό τσιγάρο έκανα μία τελευταία προσπάθεια αγοράζοντας το πρώτο μου Mod.Οφείλω να αναγνωρίσω οτι μου φάνηκε ως μία σανίδα σωτηρίας και μέχρι στιγμής δέν έχω αναψει τσιγάρο.Απο την πρώτη μου αγορά σε Mod εως και σήμερα εχω δαπανήσει ενα αρκετά μεγάλο ποσό αλλά νομίζω οτι παραλληλα έχω σώσει πολλά κυτταρα του οργανισμού μου.Θέλω να ευχαριστήσω όλη την κοινότητα και την προσπάθεια που κάνει για την ενημέρωση των μελών της.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1846 στις: Μαΐου 02, 2013, 21:01 »
καλησπέρα και απο εμένα
ειμαι μέλος στο forum πάνω απο 2-3 εβδομάδες εάν θυμάμαι καλά και μετά απο αρκετό διάβασμα το πήρα απόφαση τελικά .. αγόρασα το delirium 69 και τσιγάρο μετά απο 15 χρόνια ΤΕΛΟΣ  :bye:
Πραγματικά πολύτιμη η προσφορά του φόρουμ και μακάρι να το είχα ανακαλύψη νωρίτερα !!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1847 στις: Μαΐου 02, 2013, 21:38 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1848 στις: Μαΐου 02, 2013, 23:36 »
Καλησπέρα και από εμένα,
ονομάζομαι Αλέξης και είμαι από τη Νέα Ιωνία του Βόλου (οι γνωρίζοντες καταλαβαίνουν  :) ), γεννηθείς το '77.


Να ευχαριστήσω το σαιτ, το οποίο χρησιμοποιώ εδώ και 1 χρόνο, για τη πληθώρα των πληροφοριών του, κάτι που με βοήθησε να δοκιμάσω το η.τ. μια και στην αρχή ήμουν λίγο καχύποπτος απέναντί του (όλοι ξέρουμε για τις μπαρούφες που ακουστήκανε κατά καιρούς)  , καθώς επίσης και όλους τους χρήστες που συνέβαλλαν με τις γνώσεις τους.
Σας ευχαριστώ για το καλοσόρισμα και ένα μεγάλο μπράβο για τη καταπληκτική δουλειά που γίνεται εδώ.


Υ.Γ. Αμάν πια με αυτό το Tribeca, με αναγκάσατε να το παραγγείλω  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος tomy

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1849 στις: Μαΐου 03, 2013, 07:08 »
 Γειά σας.
 

 Λέγομαι μάκης  και άτμιζω εδώ και 3 χρόνια
 Αυτό το φόρουμ ήταν η πρώτη πηγή πληροφοριών και ευχαριστώ πολύ για όλα όσα έμαθα σχετικά με το Η/Τ από εδώ
:D
 

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1850 στις: Μαΐου 03, 2013, 15:32 »
Καλώς σας βρήκα συνατμιστές!!
 
Πρώτο ποστ για μένα και ήδη έλαβα ένα pm για το καλώσήρθες, από ένα φίλο. Δεν έχω τη δυνατότητα να στείλω απάντηση οπότε σας χαιρετώ όλους από εδώ! Αν τυχόν δεν ποστάρισα στο σωστό μέρος συγχωρέστε με, ακόμη προσπαθώ να μάθω τις λειτουργίες του φόρουμ!




Είναι εξαιρετικά εθιστικό το custom μικρόβιο που τροφοδοτείται από αρκετό ατμόκοσμο, από ότι κατάλαβα .. χμμ .. εδώ θα πρέπει να προσέξω διότι γενικότερα έχω ένα θέμα με το custom, μεγάλο θα έλεγα ...



Περιληπτικά, κάπνιζα 30 χρόνια και έχω κάνει απόπειρες να το κόψω δυό τρείς φορές. Μια φορά πριν χρόνια κατάφερα και το έστειλα στο διάολο για 4μιση ολόκληρα χρόνια αλλά μάλλον η νεότητα της εποχής δεν μου επέτρεψε να το αφήσω πίσω μου (ή το μυαλό που κουβαλούσα,ΧΑΧΑ) και έτσι το ξαναάρχισα ενώ πραγματικά δεν το είχα ανάγκη από καμία άποψη ..

Μέχρι πριν 10 μέρες κάπνιζα ένα οργανικό καπνό από βόρειο Ελλάδα, 10 με 15 λεπτά τσιγάρα τη μέρα, τα πιο πολλά όταν ήμουν στη δουλειά και στον υπολογιστή..

Δεν θεωρώ τον εαυτό μου πρώην βαρύ καπνιστή, αλλά και, συνειδητοποιώ συχνά ότι δεν ενδιαφέρομαι τόσο άμεσα να κόψω τη συνήθεια, λόγω του ότι δεν θέλω να χάσω την απόλαυση και λόγω του ότι οι στερήσεις δεν ταιριάζουν στη χαρακτήρα μου!!
Μια μέρα θα πεθάνουμε έτσι και αλλιώς + είναι σημαντικό να μην αποεστιάζουμε από αυτό, χωρίς να σημαίνει ότι είναι καλό να προσκολιόμαστε σε συνήθειες χωρίς να το ελέγχουμε .. τεσπά, σταματώ εδώ τη φιλοσοφία .. αν εδραιώσω τη συνήθεια του ατμίσματος ως προς το κάπνισμα, πιθανολογώ ότι κάποια στιγμή στο μέλλον μπορεί να θελήσω και την ολοκληρωτική διακοπή. Θα δείξει..

Επιτου πρακτέου, δουλεύω νύχτα και σε μαγαζιά με πολύ κάπνα, οπότε η ατμόσφαιρα και το κλίμα εκεί δεν βοηθούν. Ακόμη και όταν κάπνιζα τσιγάρα με ενοχλούσε αφάνταστα η ιδέα να με ντουμανιάζουν οι άλλοι τόσο πολύ, να γυρνάω σπίτι και να βρωμάω από πάνω μέχρι κάτω κλπ, όμως το υπομένω λόγω των συνθηκώνε.

Ένα θετικό στην υπόθεση είναι το ότι αθλούμαι αδιάλειπτα τα τελευταία 20+ χρόνια, ως άμυνα στον υπόλοιπο επιβλαβή τρόπο ζωής μου, και αυτό ισορροπεί κάπως τα πράγματα. Είμαι 47.
 
Τώρα είμαι πραγματικά χαρούμενος που δεν καπνίζω + το vaping μου έκανε τη μετάβαση piece of cake! Δεν υπήρξε μεταβατικό στάδιο, μιας και το vaping μου δίνει πιο πολλές δυνατότητες να πετύχω όσα θέλω όπως τα θέλω. Δεν με απασχολεί καθόλου το τι λένε οι γύρω μου για το άτμισμα και την περίεργη κατά τη γνώμμη τους συνήθεια που απέκτησα τελευταία. Εκείνοι είναι που πρέπει να αντιληφθούν πράγματα και όχι εγώ.
 
Η κοπέλα μου τα φταίει όλα που το πρωτοανακάλυψε και έκοψε το κάπνισμα εδώ και 3 μήνες. Στην αρχή έφαγε αρκετό δούλεμα φυσικά, με τα διάφορα αρώματα τύπου γαλακτομπούρεκο που άτμιζε όλη μέρα !! You know, κοριτσάκια, να κολλάνε τα σαγόνια από τα σιρόπια !!!
Αλλά τελικά είχε δίκιο και καλώς με κόλλησε !!! Μου πήρε λίγο χρόνο μέχρι να καταλάβω το πόσο πιο επωφελές είναι το άτμισμα, συγκριτικά μιλώντας.

Κατά τα άλλα, όπως διάβασα και εδώ από φίλους, είμαστε πειραματόζωα, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο ...

Περιττό να σημειώσω ότι έχω ένα κεφάλι καζάνι από την πολλή πληροφορία, αλλά μετά από μερικές μέρες διαβάσματος που έχουν περάσει, τώρα αισθάνομαι ότι κάπως καταλαβαίνω κάποια γενικά πράγματα. Λέμε τώρα..

Κατά τα άλλα ξεκίνησα με ένα starter kit eGo-C4, μετά άλλαξα τον μιάς χρήσης άτμο με έναν version 3 ή 4, δεν ξέρω ακριβώς μοντέλο, που αλλάζει η φυτιλοαντίσταση και ξεβιδώνει και από κάτω. Μετά άλλαξα και τη μπαταρία με μια 900ρα Biansi (CE RoHS) για μεγαλύτερη αυτονομία στη δουλειά μου & τώρα ψάχνω -μάλλον- ένα άτμο με λίγο μεγαλύτερο τάνκ, κεραμικό δοχείο, πιο ποιοτική γενικά καύση και .. το λουρί της μάνας (μη κρυφογελάτε ρε παιδιά με τον πόνο μου, είπαμε υπάρχει έλξη με το customizing).

Από ζουμιά, χθές έφτιαξα όπως όπως το πρώτο μου DIY, με περίπου 5-6% νικοτίνη, βάση 50% PG/VG, με προσθήκη στο σύνολο 30% καπνικό και λιιίγο άρωμα μαστίχα που μου άρεσε πολύ από αυτά που έχω δοκιμάσει. Οι δοσολογίες στο περίπου, μέχρι να καταλάβω πως να λειτουργήσω τα διάφορα προγραματάκια που είδα. Κατέβασα ήδη το eJuice Me Up και την παλεύω. Αρρρρρρώστιααα ..

Υποθέτω ότι είμαι light ατμιστής, αν και παρατήρησα πολύ αυξημένες τζούρες όσο πιο ελαφρύ είναι το μείγμα,πάντα συγκριτικά με το στριφτό που κάπνιζα τα τελευταία χρόνια. Αλλά λόγω του αρχικού ενθουσιασμού περιμένω να δω πως θα σταθεροποιηθώ. Προς το παρόν δοκιμάζω γεύσεις και συνδυασμούς ...

Ιδανικά θα ήθελα ότι χρησιμοποιώ να είναι οργανικής προέλευσης και να μπορώ να το προμηθευτώ από Ελλάδα για ευνόητους λόγους, αλλά ίσως να είναι κάπως δύσκολο αυτό.

Θα συνεχίσω το διάβασμα ώστε να καταλάβω πιο πολλά. Θα αποφύγω επι του παρόντος να θέσω ερωτήματα,μιας και έχω την αίσθηση ότι όλα είναι απαντημένα κάπου μέσα στο φόρουμ, ενώ ταυτόχρονα οι απορίες μου είναι τόσες πολλές που δεν, απλά δεν ... αν τώρα κάποιος θέλει να μου δώσει κάποια συμβουλή, αυτό θα είναι καλοδεχούμενο και ίσως ξεστραβωθώ.


Πιο πολύ σας γράφω για τη γνωριμία και το ευχαριστώ για όλα που έχω διαβάσει 10 μέρες τώρα!
Είστε καταστροφή λέμε και μου αρέσετε!!!!

Αποσυνδεδεμένος lefthedef

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1851 στις: Μαΐου 04, 2013, 14:23 »
Καλησπερα και απο εδω να σας συστηθω...Λευτερης απο Θεσσαλονικη 33χρονων.
αρχισα το ηλεκτρονικο τσιγαρο τον Σεπτεμβριο του 2012 ...και βρεθηκε τελικα τροπος να σταματησω το Κ.τ. μιας που εκανα 2 πακετα prince...και με το κοψιμο με μαχαιρι που λενε δεν μου βγηκε.
Ολο αυτο το διαστημα που ασχολουμαι με το ηλεκτρονικο η αναζητηση δεν σταματησε ...μιας που το πηρα ζεστα το θεμα ειχα αρχισει με ενα απλο σετακι Ego-t... και πλεον εχω Μοd συγκεκριμενα το vamo....και ποιος ξερει αργοτερα...ισως το μπουρι της ξυλοσομπας της γιαγιας μου...χαχαχαχαχαχα
απο υγρα οπως ολοι ξεκινησα με ετοιμα και εχω φτασει στην φαση του DIY.... που σου δινει πλην της οικονομιας και αλλες δυνατοτητες...οπως πχ...πειραματισμου...και πλεον με τα αρκετα αρωματακια την δυνατοτητα μη κορεσμου ενος Μονο υγρου.


εχω γινει φανατικος υποστηρικτης του Ηλεκτρονικου και αν δω καποιον να θελει να σταματησει το κανονικο και να βρει κατι αλλο, παρα του γεγονοτος οτι τα εχω πει 100 φορες σε αλλους ασχολουμαι μαζι τους και τους εξηγω τι παιζει και παραλληλα  ασχολουμαι μαζι τους σε οτι χρειαστουν να μαθουν,απο οσα γνωριζω βεβαια, πραγμα που δεν το εκανε κανεις μαζι μου γιατι απλα δεν υπηρχε καποιος να κανει ηλεκτρονικο.
Η Υγεια μου οπως απο θεμα αντοχης οσο και απο καθαρο λαιμο,σαλιο κτλπ...εχει ανεβει κατα πολυ ,τοσο που ακομα δεν καταλαβαινω γιατι ειναι πιο ακριβα τα τσιγαρα αντι να ειναι το ηλεκτρονικο πιο ακριβο με αυτα που σου προσφερει.....


Αρκετα εγραψα για μια πρωτη γνωριμια...διαβαζα αρκετους μηνες το φορουμ χωρις να συμμετεχω παρ'ολα αυτα.
Καλως σας βρηκα παιδια, καλα ατμισματα  να εχουμε !!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1852 στις: Μαΐου 08, 2013, 14:06 »
Καλημέρα σας. Είμαι ο Πάνος. Έχει μία εβδομάδα που ξεκίνησα το ΗΤ. Μέχρι να ξεκινήσω το Η.Τ. κάπνιζα ένα πακέτο καπνό Camel τη μέρα. Από τότε που ξεκίνησα το ΗΤ καπνίζω 3 με 4 στριφτά τσιγάρα την ημέρα. Καπνίζω σχεδόν όλη την ώρα ΗΤ. Έχω eGO-T μπαταρία και Alterego Ατμιστή (αν το λέω σωστά).
Δε γνωρίζω τίποτα από το ΗΤ και πιστεύω να με βοηθήσετε.
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας  ::)

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1853 στις: Μαΐου 08, 2013, 16:59 »
Καλησπέρα σε όλους, είμαι ο Γιάννης, ετών 37, από το Ηράκλειο της Κρήτης, 16 χρόνια καπνιστής, συχνότητα καπνίσματος το τελευταίο χρόνο γύρω στα 15 στριφτά την ημέρα και είμαι πολύ χαρούμενος που μπορώ να πω ότι, πριν από 3 βδομάδες, έκοψα το κάπνισμα μαχαίρι.


Η πρώτη βομάδα ήταν εφιαλτική, σωματικά, από την έλλειψη νικοτίνης, αλλού πατούσα και αλλού βρισκόμουν, αλλά ήμουν αποφασισμένος να μη ξαναβάλω τσιγάρο στο στόμα μου. Μετά τη "διαβολοβδομάδα", σωματικά ήμουν μια χαρά αλλά ψυχολογικά το ζητούσα σα κολασμένος, ειδικά το πρωί με τον καφέ, το μεσημέρι και το βράδυ μετά το φαί και σε διάφορες άλλες φάσεις. Και τότε μπήκε τυχαία το Η.Τ στην καθημερινότητα μου και με κρατάει μέχρι και σήμερα άκαπνο σε αυτές τις δύσκολες στιγμές που το είχα συνδιάσει. Πως έγινε αυτό;


Συζυτώντας με ένα φίλο καπνιστή για το θέμα, μου είπε ότι είχε πάρει το Η.Τ., συγκεκριμένα το Hybrid της Nobacco αλλά το παράτησε σε μια βδομάδα μέσα και μου πρότεινε να μου το δώσει να το δοκιμάσω. Είχα ακούσει για το Η.Τ. αλλά δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με το θέμα γιατί, ως καλό προβατάκι, είχα επηρεαστεί από τις φήμες για καρκινογόνες ουσίες κτλπ. Κάτι με έκανε όμως αυτή τη φορά να το δοκιμάσω. Και βρήκα αυτό που ήθελα. Να ξεγελάσω τον εαυτό μου σε αυτές τις φάσεις που, ψυχολογικά, ζητάει να καπνίσει.


Από τότε έχω διαβάσει και έχω παρακολουθήσει αρκετά για το θέμα και είμαι πεπεισμένος ότι το άτμισμα είναι η λύση του μέλλοντος για την μεγαλύτερη κομπίνα όλων των εποχών που λέγεται κάπνισμα. Όσον αφορά το πρακτικό του θέματος, το Hybrid με βολεύει αρκετά αλλά θα ήθελα να περάσω σε κάτι πιο δυνατό για την αίσθηση της τζούρας και της γεύσης, όχι καρτομάιζερ γιατί αρχίζω να μην εμπιστεύομαι το πολυεστερικό σφουγγαράκι και πάντα με υγρό χωρίς νικοτίνη, από την αρχή που ξεκίνησα να ατμίζω, χρησιμοποιώ υγρό με 0% νικοτίνη. Το δηλητήριο που λέγεται νικοτίνη, το έδιωξα από το σώμα μου για πάντα.


Αυτά για αρχή, είμαι σίγουρος ότι ήρθα στο κατάλληλο φόρουμ και σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.


Φιλικά,


Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος Skoudris

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κeep calm and Vape on
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1854 στις: Μαΐου 14, 2013, 22:45 »
Γεια σας και απο μενα , Ονομαζομαι Κωστας και καταγομαι απο Χανια Κρητης
Ειμαι 19 ετων και καπνιζω απο τα 15
Για το ηλεκτρονικο τσιγαρο εμαθα κατα κυριο λογο απο αυτο εδω το φορουμ αλλα
καποιες αναληθεις πληροφοριες με αποτρεψαν απο την αγορα του πριν 1-2 χρονια περιπου .
Ομως μετα που εμαθα για τις καρδιακες δυσλειτουργιες στο ιστορικο της οικογενιας μου σε συνδιασμο
με πολλες μελετες που αποδικνιαν οτι το η.τ ειναι τελικα ''σωτηρια'' για εναν καπνιστη , αποφασησα και γω να αγορασω ενα Hybrid της Νοbacco
Εχω να καπνισω κ.τ 6 μερες αλλα ειναι τετια η απολαυση που μου προσφερει το η.τ που πλεον πιστευω οτι μπορω να το κοψω οριστικα ,
και να μην ρισκαρω την υγεια μου στο μελλον λογω του τσιγαρου
 Υ.Γ ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13 8)

Αποσυνδεδεμένος marios_207_gt

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1855 στις: Μαΐου 14, 2013, 23:58 »
Γεια σας κι απο μενα με λένε Μάριο ειμαι 21 ετών και καπνιζω απο τα 16, ειμαι ακομα καπνιστης κανονικου τσιγάρου και μπηκα στο φορουμ για να αντλησω πληροφοριες ωστε να κανω "σωστη" αγορα ηλεκτρονικου τσιγαρου με σκοπο να μην σπαταλησω πολλα χρηματα σε δοκιμες κλπ.

Αποσυνδεδεμένος nassia08

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1856 στις: Μαΐου 15, 2013, 15:08 »
Καλησπέρα σε όλους!
Με λένε Νάσια, είμαι 27 χρονών, καπνίστρια περίπου 10 χρόνια και έκανα το τελευταίο μου τσιγάρο πριν από μια εβδομάδα!
Στο ηλεκτρονικό τσιγάρο με σύστησε ένα φίλος μου! Μου μίλησε γι'αυτό, μου έδωσε μια απλή eGo μπαταρία κι έναν CE 5 clearomiser, το δοκίμασα για λίγες μέρες και πείστηκα!
Το Σάββατο που μας πέρασε πήγα και πήρα το πρώτο μου η.τ.! Είδα βιντεάκια, διάβασα reviews και τελικά πήρα ένα
Mod Joyetech eVic Control Head, ατμοποιητή Vivi Nova STV και έναν V3 Rebuildable για Dripping! Και φυσικά έχω κολλήσει! Έκανα 2-3 τζούρες κ.τ. από φίλους και απόρρησα πώς κάπνιζα τόσα χρόνια!
Τέλος πάντων...να μη λέω μεγάλα λόγια γιατί είναι νωρίς ακόμα, αλλά πιστεύω ότι από'δω και πέρα θα μπορώ να λέω ότι έκοψα το τσιγάρο!
Αυτά το ολίγα για αρχή και καλώς σας βρήκα! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1857 στις: Μαΐου 16, 2013, 01:45 »
Καλησπερα σε ολους σας ! ειμαι ο γιαννης και  καπνιζα για περιπου 12 χρονια, εχω σταματησει το καπνισμα εδω και ενα μηνα , και μπορω να πω πως το η .τ  με εχει βοηθησει  να ¨ ξεχασω¨  το κ.τ
Χαρις στο  forum που εχετε εχω μαθει πολλα πραγματα γυρω απο το ητ, και ακομα μαθαινω βεβαια!
Συγχαρητηρια λοιπον για την θαυμασια δουλεια που εχετε κανει!!



Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1858 στις: Μαΐου 16, 2013, 02:01 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος alkiviadis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1859 στις: Μαΐου 17, 2013, 13:27 »
Καλησπέρα και από εμένα
είμαι ο Γιώργος  απο Νίκαια,ειμαι 33 χρονων και ειμαι ιδ.υπαλληλος στον μηχανολογικο τομεα.
Καπνιζω 13 χρονια,το η.τ το ξεκινησα το 2011 και το κρατησα 1 χρονο δοκιμαζοντας ολους τους ατμιστες αλλα και διαφορες μπαταριες μεχρι που ξανακυλησα στο τσιγαρο.
Ο λογος που δεν τα καταφερα ηταν οτι θελοντασς να κατεβασω την νικοτινη και μην εχοντας αρκετο ατμο το αφησα
Τωρα ομως και μετα απο νεα ερευνα ειπα να επανελθω,αφου ρωτησα και γιατρο μου ειπε οτι καλητερα να ατμιζω χωρις να κατεβασω αναγκαστηκα την νικοτινη απο το να καπνιζω!!!
Ετσι εχω στην κατοχη μου πλεον εδω και 15 μερες το νεο MOD της nobacco το Ζ με ατμοποιητη epsillon xl με 2 αντιστασεις του 1,8ω
Τωρα μπορω να πω οτι με τα mod το η.τ ειναι διαφορετικο,δεν εχει καμια σχεση με τα η.τ που ειχα δοκιμασει στο παρελθον


Υ.Γ Ζητώ συγνώμη για τους τόνους αλλά γράφω πολύ αργά βάζοντας τόνους...έχω θέμα!!!


Καλώς σας βρήκα συνατμιστές!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131051 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 85 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 105 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 111 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 172 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 116 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249158 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767454 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 203 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181621 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 408 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 372 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem