vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

248 επισκέπτες, 1 χρήστης
kingdm

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος merfy

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1800 στις: Μαρτίου 03, 2013, 16:50 »
Γεια σας κ από μένα. Με φωνάζουν συνήθως Βασίλη, κατοικώ στη Ν.Σμύρνη, είμαι ιδ. υπάλληλος και ατμίζω 3 βδομάδες.
Σε αυτό το διάστημα δεν έχω κάνει τσιγάρο παρόλο που κάπνιζα 25 χρόνια... Μου λείπει δε λέω αλλά προσπαθώ. Ο ατμο είναι vivi nova κ με alter ego t 1000mah. Από βδομάδα θα πάρω κάποιο mod κ επ ατμο χωρίς να έχω κατασταλάξει ακόμα ποιο, θέλω όμως κάτι δυνατό για να ευχαριστιέμαι τζούρα. Ο
χυμός είναι στα 18 mg

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1801 στις: Μαρτίου 09, 2013, 11:39 »
Καλημέρα σε όλους τους φίλους και τις φίλες του φόρουμ.

Αυτή είναι η πρώτη μου ανάρτηση,  ώστε από τα πράγματα να έχει χαρακτήρα αυτοπαρουσίασης.

Δεν είμαι παρά απλός θιασώτης χωρίς ίχνος επαγγελματικού συμφέροντος,  έτσι που η όποια ανάμειξή στις συζητήσεις μας να παρακινείται μονάχα από προσωπικό ή γενικότερο πρακτικό και θεωρητικό ενδιαφέρον  και τίποτα αλλιώτικο.

Επιθυμώ,  ακόμα,  να είναι γνωστό σε όποιους προκύψει στην πορεία η ατυχία να με διαβάζουν,  ότι προσεγγίζω το ζήτημα ξεκάθαρα τοποθετημένος μεν,  αλλά δίχως παραταξιοποιήσεις ή οπαδικούς φανατισμούς.   

Το ηλεκτρικό τσιγάρο μου πρόσφερε τα 3 τελευταία χρόνια την εντελώς ανέλπιστη ευκαιρία να διακόψω το κάπνισμα,  χωρίς να στερηθώ καθόλου και τις απολαύσεις του !

Οι εντυπώσεις,  κοντολογίς,  ξεπερνάνε κάθε προσδοκία,  αφού  -έξαφνα-   δείχνω να έχω ανακτήσει αληθινά όλη τη χαμένη ικμάδα της απομακρυσμένης μου νεότητας και μάλιστα να την αξιοποιώ  θεαματικά.


Παρόλαυτα,   μέσα στην ομολογημένη ευγνωμοσύνη μου,   δεν παραλείπω να αναθυμάμαι με συγκίνηση τις χαρές αυτού του «αμαρτωλού»  παρελθόντος και να μη μετανιώνω στιγμή.

Καλά μας ηλεκτροκαπνίσματα…

Αποσυνδεδεμένος apost

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1802 στις: Μαρτίου 11, 2013, 19:14 »
Γεια σας κι'απομένα,
μετά από ενίσχυση για σχεδόν 40+ χρόνια του καρέλια, είπα να το γυρίσω στο ητ, ίδωμεν. :yes:

Αποσυνδεδεμένος oceanic973

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1803 στις: Μαρτίου 11, 2013, 21:37 »
Καλησπέρα απο Ναυπακτο!
Νέος στο ΗΤ (2 μήνες) μέχρι στιγμής δεν έχω ακουμπήσει ΚΤ και ελπίζω να συνεχίσω έτσι

Αποσυνδεδεμένος victor

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1804 στις: Μαρτίου 12, 2013, 12:53 »
Γειά σας και από τη Ζάκυνθο. Με λένε Αλέξη είμαι 43 χρονών και μένω εδώ τα τελευταία 10 χρόνια με την οικογενειά μου, προερχόμενος εξ Αθηνών.
Καπνίζω 20 χρόνια και είπα να το κόψω το ριμάδι! Σας βρήκα στο γκούγλ και φαίνεται ενδιαφέρων site.
Σκοπός μου η αντικατάσταση του κ.τ και αν όλα πάνε καλά το κόψιμο.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1805 στις: Μαρτίου 12, 2013, 17:15 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος way2dangerous

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1806 στις: Μαρτίου 13, 2013, 16:46 »

Χαιρετώ από Θεσσαλονίκη!
Θοδωρής στο όνομα, λάτρης ταξιδιών και της καλής διάθεσης. ::)
Τον Ιανουάριο του 2013 έκοψα το τσιγάρο με την βοήθεια του ηλεκτρονικού.
Έκτοτε, μια φορά προσπάθησα να καπνίσω κανονικό τσιγάρο και μου έκανε να σκεφτώ πως μπορούσα και κάπνιζα αυτό το πράγμα τόσο καιρό.
Έχω καταλήξει σε 6,7 υγρά και να'ναι καλά αυτό το φόρουμ διότι χωρίς αυτό σίγουρα θα χανόμουν και δε θα ήξερα από που να ξεκινήσω, με τόσες εταιρίες και τόσα υγρά που υπάρχουν στην αγορά.

Αποσυνδεδεμένος elpaco33

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1807 στις: Μαρτίου 16, 2013, 11:32 »
Καλημερα σας,


ειμαι ο Ελπιδοφορος απο Συρο και ειμαι 37 χρονων.


Καπνιζω απο 17 χρονων και προχθες αποφασισα να κανω στροφη στο ηλεκτρονικο τσιγαρο.


Αναμενω σε 2-3 μερες παραγγελια με σετ τσιγαρου και υγρα Flavour art.


Πολλα συγχαρητηρια για το φορουμ, 2 μερες τωρα το διαβαζω και χωρις αυτο θα ημουν χαμενος στο υπερπεραν,λυνονται ολες οι αποριες που εχω διαβαζοντας το.


ΚΑΛΟ ΑΤΜΙΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος aristos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1808 στις: Μαρτίου 18, 2013, 18:59 »
 Ονομάζομαι   Άριστος
Είμαι από τη Κύπρο  και  κατοικώ στη  Λάρνακα
Βαρύς  καπνιστής  για 40 χρόνια  ( 50+ κ.τ. / ημέρα, πίπα ,  πούρα )
Στράφηκα  στο  η.τ. σαν εναλλακτικός  τρόπος καπνίσματος  που δεν έχει ακόμα  απαγόρευση σε κανένα  χώρο. 
Με ικανοποιεί  σε τεράστιο βαθμό το  η.τ  και ψάχνω  να βρω  την καταλληλότερη για μένα γεύση  με δυνατή  τζούρα  και  κρύο   ατμό.

Αποσυνδεδεμένος tarifboy

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1809 στις: Μαρτίου 19, 2013, 11:30 »
καλημέρα είμαι καινούριο μέλος είμουν τορναδόρος και τώρα ταξιτζής καπνήζω ακόμα και μου σήστησε το φόρουμ κάποιο παιδί στο ταξί αλλα δεν θημάμε το ονομά του :)

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1810 στις: Μαρτίου 21, 2013, 12:04 »
 Με λένε Μαρίνα, μένω στην Θεσπρωτία , αλλά η καταγωγή μου είναι από το εξωτερικό .
Είναι η δεύτερη προσπάθεια να κόψω το κ.τ. (η πρώτη ήταν πριν 2 χρόνια ).Τώρα έχω 10 ημέρες που ατμiζω ,ελπίζω δεν θα ξανακαπνησω ποτέ ξανά. Την  απόφαση να κόψω τσιγάρο μετά από 20 χρόνια την πήρα καθαρά για τα παιδιά μου . :bye:
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2013, 13:56 από smokerina »

Αποσυνδεδεμένος Akis_

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1811 στις: Μαρτίου 21, 2013, 13:14 »
Καλημέρα από Αθήνα και από μένα. Με λένε Ακη και ειλικρινά το παλεύω αρκετά να γίνω ατμιστής, αλλά ακόμα δεν έχω βρει ακόμα αυτό που ψάχνω. Από το κανονικό τσιγάρο δεν έχω φύγει ακόμα ...θα δούμε ! Έχω μικρή εμπειρία από η.τ. προς το παρόν. Από μπαταρίες είχα για τον "δρόμο" 2X1000 eco-T ( την 1 μου την έκαψε ένας άτιμος genesis), 1X650 passthrou eco ( λόγω μεγέθους )  και 1Χvariable voltage passthrou για την δουλειά. Ξεκίνησα με carto (μπλιάχ) διαφόρων τύπων και μεγεθών. Πέρασα σε dual coil μεταλλικά carto ( όσα έχουν ελάχιστη ζωή ακόμα μέσα τους γίνονται "dripping testers" αρωμάτων για τα DIY {με εναν φίλο μαζι φέραμε απο Πολωνία inawera βάσεις Dirty 18&24 και αρώματα} που κάνω). Για ζήτημα ποσότητας πέρασα και από DCT tanks (εξ ου και το απόθεμα...). Μετά στράφηκα σε αγορά ενός "τύπου" genesis με mesh και αντίσταση. Αυτό το "άτιμο"  είναι που έκανε την μπαταρία μου "Πάπα" (έβγαλε λευκό καπνό από το κουμπί του) και βέβαια τώρα πια μπορώ να υπερηφανεύομαι για τα πιο όμορφα hot spot εδώ μέσα στο forum. Προλαβαίνω το (προσεχές και ειλικρινές)  πραγματικό ενδιαφέρον τον μελών λέγοντας ότι τον χρόνο που μεσολάβησε από την εγγραφή μου ως την αυτοπαρουσίαση μου τον δαπάνησα διαβάζοντας "σχεδόν" όλες τις ανακοινώσεις των μελών και βλέποντας  το μισό youtube από φιλμάκια μπας και καταλάβω πως και τι να κάνω (ανά περίπτωση). Παράλληλη (ευτυχώς) αγόρασα και μερικά clearomizer CE4+ και έτσι είδα "κάποιο" φως, αλλά και εκεί με πρόβλημα στην διάρκεια...τεσπα. Σαν τελευταίο "χαρτί" αφήνω την αγορά κάποιων  σοβαρών εξαρτημάτων, όπως mod (αυτα με τον έλεγχο volt η/και watt), atomizer καλού κατασκευαστή, συρμάτων kanthal κλπ...Το μέλλον θα δείξει... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος enatzatzikisto3

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1812 στις: Μαρτίου 21, 2013, 23:36 »
Καλησπέρα με λένε Θοδώρη καπνίζω 10 χρόνια απο τα 14 και αποφάσισα πριν 1 μήνα να το κόψω με έναν φίλο μου.Είπαμε να το κόψουμε μαχαίρι αλλα δεν τα καταφέραμε και έτσι στραφήκαμε στο η.τ .Χρησιμοποιώ ego vv μπαταρία  1000 mah με ατμοποιητή ce4+ και άλλη μια εφεδρική μπαταρία i-want 650 mah.Απο γεύσεις δεν εχω δοκιμασει πολλες ακόμα αλλα μέχρι στιγμης το virginia μου έχει τραβίξει περισσότερο την προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος fotinigalatsi

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1813 στις: Μαρτίου 24, 2013, 15:08 »
Γεια και απο μενα...ειμαι η Φωτεινη και μενω στην Αθηνα. Ατμιζω περιστασιακα εδω και περιπου ενα χρονο...αλλα περιστασιακα καπνιζα κ.τ. εδω και περιπου 19 χρονια...Παρολα αυτα εχω δοκιμασει πολλες γευσεις και με δυσκολια καλυπτουν την εστω και μικρη αναγκη μου για τσιγαρο μεχρι που τελικα καπνιζω κανονικα τσιγαρα ...ελπιζω μεσα απο το φορουμ να ανακαλυψω καλυτερες γευσεις και συσκευες -εχω την EGO-T...

Καλως σας βρηκα...


Αποσυνδεδεμένος Iωάννης

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1814 στις: Μαρτίου 24, 2013, 16:03 »
Γιεα σας.Ειμαι ο Γιαννης απο Σκύδρα.Εδω και 3 μήνες ατμίζω με 2% νικοτινη και το σιγουρο ειναι
οτι δεν παραστρατησα ενδιαμεσα αλλα το καλυτερο ειναι οτι δεν θέλω να τα βλέπω τα κω.......ρα.
Νομιζω οτι ειμαι σε καλο δρόμο τωρα που ανακάλυψα και το forum.Η βοηθεια ειναι μεγάλη διαβάζωντας
σας.Ολες μου οι απορίες μεχρι τωρα εχουν λύση.Μπράβο σας και καλη  συνέχεια. :bye: :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 24, 2013, 16:09 από Iωάννης »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342292 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206498 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50186 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357782 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193072 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591910 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios