vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, truckman, bloodlessz, camber, Milarepa, Mulder

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1785 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 21:10 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος nouli

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1786 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 22:18 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ Η ΝΟΥΛΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΙΜΑΙ ΑΤΜΙΣΤΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΣΠΟΝΔΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ. ΚΑΠΝΙΖΑ ΠΟΛΥ ,ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΤΜΙΖΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ .ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟ'Ι'ΓΟΥΜΕΝΗ ΣΗΝΗΘΕΙΑ ΜΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΔΕΧΘΗΚΑΤΕ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΩΝ ΑΤΜΙΣΤΩΝ. :)




Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και κουραστικά στην ανάγνωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2013, 22:28 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Johndrip

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1787 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 17:55 »
Καλησπέρα σε όλους με λένε Γιάννη απο Θεσσαλονίκη, ήμουν καπνιστής για χρόνια 2 με 3 πακέτα ημερησίως και τώρα είμαι ήδη 18 μήνες στον ατμό. Το e-kapnisma σαν φόρουμ είναι η μεγαλύτερη εγκυκλοπαίδεια Η.Τ   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Fugazi

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Τζιτζίς
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1788 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 01:12 »
γεια σας γεια σας  :bye:

Βασιλης απο χαλαστρα θεσσαλονικης,απο την περασμενη δευτερα στον ατμο μετα απο αρκετα χρονια καπνισματος!
εχω παρει ενα mini lava και το παω παμπορι(που λεμε και στο χωριο)
καλως με φορτωθηκατε  ;D

Αποσυνδεδεμένος PaulPlant

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Give me a smart idiot over a stupid genius any day
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1789 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 14:24 »
Καλημερα,
Ειμαι ο Paul Plant και ειμαι τεχνικος δικτυων και υπολογιστων (ενω στον ελευθερο χρονο μου κανω εκπομπες σε webradio και χαβαλεδιαζω ως dj - η μουσικη ειναι μικροβιο), ως καινουργιος ατμιστης εντυπωσιαζομαι που βλεπω ενα φορουμ που δεν ειναι περι ανεμων και υδατων. Ατμιζω εδω και 5 μηνες βλεποντας εντυπωσιακα αποτελεσματα σε σχεση με το Κ.Τ. το οποιο δυστυχως αν και το αρχισα σχετικα νωρις ειχε γινει αναποσπαστο κομματι του χεριου μου. Ενας φιλος με επεισε να δοκιμασω το Η.Τ. και απο εκεινη την στιγμη το εχω παρει μονοτερμα και φυσικα ειπα adios στο Κ.Τ.! Πρωτο Η.Τ. ηταν το Nobacco Giant S διοτι το ειχε σε προσφορα τοτε και εκανα ετσι το πρωτο βημα... τωρα περισσοτερο ατμιζω με την ego vv της Janty και σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος αν και ξερω οτι δεν βγαζει αυτα που λεει... ο ατμοποιητης παραμενει Nobacco CE. Δεν ξερω γιατι αλλα της Medicre που ειχα παλιοτερα δεν με αφησε και τοσο ευχαριστημενο...

Αποσυνδεδεμένος papikasstelios72

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1790 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 17:47 »
Γεια σας ειμαι καινουργιος στο φορουμ αλλα ειμαι ατμιστεις εδω  και 9 μηνες πιστευο να με βοηθισετε σε καποιο προβλιμα που εχο

Αποσυνδεδεμένος bluesman

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1791 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 23:20 »
Καλώς σας βρήκα μετά από σύσταση φίλου εκ Θεσσαλονίκης. Είμαι ο Παναγιώτης , 50 ετών από Αθήνα και είμαι ένα βήμα πριν από την απόκτηση του πρώτου μου e-τσιγάρου aka ατμιστή. Είμαι βαρύς καπνιστής με συνδυασμό τσιγάρων, πούρων και πίπας αν και κανονικά θα έπρεπε να το έχω κόψει πριν από δύο χρόνια όταν αντιμετώπισα ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα υγείας. Κάτι το σπίτι, κάτι οι γνωστοί, κάτι το γ@μώτο της όλης ιστορίας / βλακείας, είπα να εισέρθω στον κόσμο των ατμιστών. Μπαίνω λοιπόν ξεκινώντας να διαβάζω για να καταλήξω κι εγώ με την ελπίδα ότι θα καταφέρω να επιβληθώ στον εαυτό μου και θα ξαποστείλω μια για πάντα τον κλασσικό καπνό και τα παράγωγα του.

Αποσυνδεδεμένος stefan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1792 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 10:33 »
Γεια και από εμένα , είμαι ο Στέφανος και είμαι μάγειρας εδώ και 15 χρόνια !! Ξεκίνησα το άτμισμα πριν 1 χρόνο για 3 μήνες αλλά το σταμάτησα γιατί δεν με είχε αφήσει ευχαριστημένο η  τότε τεχνολογία ( αίσθηση καμμένου και μικρό τανκ ) . Ξεκίνησα πάλι εδώ και 6 μέρες με τα κανούργια vivi nova και cearomizer ce5 και ομολογώ ότι υπάρχει τεράστια διαφορά !! Οπως και πριν 1 χρόνο έτσι και τώρα δεν καπνίζω παράλληλα τσιγάρο ακόμα και όταν χρησιμοποιώ 0% νικοτίνη , και ο λόγος είναι ότι μάλλον και προφανώς με καλύπτουν οι γεύσεις του ηλεκτρονικού !! Οικονομική δυσχέρεια αυτήν τη στιγμή δεν έχω οπότε δεν ήταν ο λόγος για την αλλαγή , ούτε είχα παρότρυνση για να κόψω το κανονικό από κανέναν !! Απλά είπα να δοκιμάσω τα νεά μοντέλα !!
Οπως και πέρυσι έτσι και φέτος η σημαντικότερη αλλαγή που είδα στον οργανισμό μου ήταν ότι μειώθηκαν οι μαύροι κύκλοι κάτω από τα μάτια μου !!
Εύχομαι να με δεχτείτε στην παρέα με θετικό βλέμμα για όσο μείνω ατμιστής και να με συμβουλεύετε προς το καλύτερο σύμφωνα με τις δικές σας εμπειρίες !
Τέλος έχω να πω ότι 15 χρόνια μάγειρας έχω ατμίσει  καμμένα λίπη , φαγητά και γενικά ατμό που εσείς το καταφέρνετε πιστέυω αναλογικά σε καμμιά 5 ετια  :)) !!

Αποσυνδεδεμένος tzodalton

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1793 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 11:49 »
καλημερα ειμαι ο μανος ατμιζω περιπου 1 χρονο και καλως σας βρηκα αν και παρουσιαζομαι αρκετα αργα σε σχεση με το ποτε πρωτομπηκα στο φορουμ...!!!

Αποσυνδεδεμένος noob

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1794 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 12:29 »
Kαλημερα, ειμαι ο Αρης 18 ετων, καπνιστης (κανα πακετο τη μερα, εξαρταται απο πολλα) και αθλουμαι παραλληλα  :wall:
Διαβαζω απο χθες το φορουμ και πονταρω στη βοηθεια σας να πεταξω το ριμαδι. Αποφασισα να κοψω εντελως το κτ αφου εδω και λιγο καιρο κατα τη διαρκεια της ασκησης μου, παρατηρησα αρρυθμιες οταν μετρουσα τους παλμους μου.
Σε λιγο ανεβαινει ερωτηση στις express ;D

Αποσυνδεδεμένος katsignik

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1795 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 14:46 »
Γεια σας με λένε Νίκο και μένω στη Ναύπακτο.
Ατμίζω εδώ και περίπου 4 μήνες και προσπαθώ με τις δυσκολίες της επαρχίας να μάθω όσα περισσότερα μπορώ.
Μέχρι πριν μερικές μέρες είχα ένα απλό eGo-C τσιγάρο και πάνω στην μπαταρία δοκίμαζα διάφορους ατμοποιητές.
Περισσότερο κάποιους από αυτούς με το διάφανο σωληνάκι και με πάνω την αντίσταση. Τα ονόματα τα έχω μπερδεμένα στο μυαλό μου γιατί όλα μοιάζουν μεταξύ τους και δε μπορώ να καταλάβω καλά τις διαφορές.
Τώρα έχω πάρει 2 mod όπως τα λέτε (αυτά που μπαίνουν μέσα οι μπαταρίες και κρατάνε σταθερό το ρεύμα τέλος πάντνων) και τα δοκιμάζω. 1 Ζ από τη Nobacco και 1 Vamos νομίζω το λένε.  Πήρα και μπαταρίες AW μικρές και μεγάλες που εδώ διάβασα ότι είναι καλές και ένα φορτιστή. Τώρα παιδεύομαι με αυτά.
Διαβάζω το forum περίπου 2 μήνες μα μόλις σήμερα είπα να γραφτώ γιατί νομίζω ότι έχω απορίες που μόνο έτσι θα μου λυθούν.
Παρακολουθώ και τον άνθρωπο που έχει το αρεσμαρες και ομολογώ ότι με βοήθησε πάρα πολύ.
Ελπίζω να μη σας κουράσω 

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1796 στις: Μαρτίου 01, 2013, 17:06 »
καλησπερα και απο μενα στην τρελοατμιστοπαρεα ειμαι νεος στο φορουμ και επεισης νεος ατμιστης με αποριες ;D
λεγομε μιχαλης και ειμαι 23χρονων...Γεννηθηκα στην ομορφη Ροδο αλλα απο τα 11 μου χρονια διαμενω στον Πειραια.Εχω τελιωσει σχολη μαγειρικης,αλλα δουλευουμε security για την επηβιωση,γιατι στο αντικειμενο ποια δεν υπαρχει δουλεια δυστυχως....Ολοι το εχουν ριξει στο πιτογυρο  :tongue_smilie: ....
Καπνηζα κ.τ απο τα 15 μου χρονια...ναι ημουν καλο παιδακι χαχαχα :))
προσπαθουσα μεγαλωνοντας να το κοψω ειτε με τσιχλες νικοτινης ειτε με τσιροτα κ.λ αλλα τιποτα...μεχρι πρην καμια εβδομαδα ειδα εξω γυρω μου που ηταν ολοι με μια πιππιλα στο χερι χεχε... :laugh1: και ετσι αποφασησα να ξεκινισω και εγω...Αφτα και απο μενα......
Καλα ατμισματα ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1797 στις: Μαρτίου 02, 2013, 01:54 »
Γεια σας κι απο μένα

Με λένε Δαναη και είμαι καλά!

Δοκίμασα ότι τρόπο υπήρχε για να κόψω το κ.τ. (ύπνωση, antismoking center, βελονισμό, και ότι άλλο μπορεί κανείς να φανταστεί) Το αποτέλεσμα ήταν μια καταπληκτική αποτυχία. Πανηγυρική, μεγαλιώδης και αναμφισβήτητη! Ξόδεψα 3 μέσους μισθούς για να ανακαλύψω πως καλύτερα να τάιζα αδέσποτα μ' αυτά τα λεφτά, περισσότερο τόπο θα έπιαναν.

Η ύπνωση αποδείχτηκε ένα μεγάλο φιάσκο γιατί δεν μπόρεσε να με υπνωτίσει η υπνωτίστρια. Αντίθετα με την ξαδέλφη μου που υπωτίστηκε με την πρώτη και εδώ και 6 μήνες δεν έχει βάλει τσιγάρο στο στόμα της. Ούτε κανονικό, ούτε ηλεκτρονικό ούτε οτιδήποτε που βγάζει καπνούς ή ατμούς. Το θέμα είναι όμως ότι δεν υπνωτίζονται όλοι.

Ο βελονισμός ήταν μια ακόμη μεγαλιώδης αποτυχία που μου στέρησε μερικά ευρώ και αρκετές ελπίδες.

Το antismoking service ήταν μια πανάθλια παραλλαγή του βελονισμού που στην ουσία προσομείωνε τον βελονισμό απλά με μεγαλύτερη ένταση ηλεκτρικού ρεύματος. Άλλη μια θηριώδης αποτυχία ήρθε να προστεθεί στην ολοένα αυξανόμενη λίστα μου.

Ξεκίνησα το η.τ. πριν από ένα μήνα ωθούμενη από την απελπισία μου και μόνο.

Το πρώτο μου η.τ. ήταν ένα ego-c με έναν άθλιο εργοστασιακό ατμοποιητή και ένα ακόμα πιο άθλιο υγρό (που μου έδωσαν δώρο). Περαστικά μου. Ετρεχαν υγρά, ήθελα τσιγάρο, η συσκευή μπούκωνε, όταν έπεφτε η μπαταρία ατμός υπήρχε μόνο στα όνειρα μου και άλλα τέτοια ονειρεμένα.

Τέλεια. Οτι ακριβώς χρειαζόμουν για να τα παρατήσω.

Διάβασα για το provari και είπα ας τη δοκιμάσω κι αυτή τη βλακεία μήπως είναι καλύτερη από ego με τον εργοστασιακό ατμοποιητή.

Και εγένετο το θαύμα!
 
Δεν καπνίζω καθόλου κ.τ. ούτε και μου λείπει.

Εχω δοκιμάσει πολλά υγρά και βρήκα μερικά που αξίζουν να λέγονται υγρά κι όχι αποβλακωμένα ζουμιά για απελπισμένα πρεζόνια.

Με ενοχλεί η μυρωδιά του κ.τ.

Ξεκίνησα με 18 mg  και τώρα είμαι στα 12 mg.

Εν κατακλείδι δεν θεωρώ πανάκεια το η.τ. Είναι κι αυτό μια εξάρτηση όπως και το κ.τ.
Οποιος θεωρεί ότι επειδή κάνει μόνο η.τ. και καθόλου κ.τ. έλυσε το γόρδιο δεσμό καλά θα έκανε να αγόραζε ένα χατζάρι κι ένα καινούργιο μαξιλάρι για να αλλάζει πιο εύκολα πλευρό.

Είναι ξεκάθαρο ότι όπως και στο κ.τ. έτσι και στο η.τ. παίζονται πολλά συμφέροντα και σκακιέρα είναι η πλάτη μας.

Ισως απλά το η.τ. να είναι ο δρόμος για πιο εύκολη αποδέσμευση από τον δαίμονα που λέγεται κάπνσμα, ή άτμισμα ή οπως θέλετε να το ονομάσετε.

Κι αυτή η αποδέσμευση πρέπει να είναι ο μοναδικός και αντικειμενικός μας στόχος.

Για μένα τουλάχιστον είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2013, 11:50 από danai »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1798 στις: Μαρτίου 03, 2013, 00:27 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος gks

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1799 στις: Μαρτίου 03, 2013, 12:05 »
Χαιρετώ όλους τους συνατμιστές.Ονομάζομαι Γιώργος είμαι 28,άρρωστος Αρειανός απο Θεσ/νίκη.Είμαι νέος στο η/τ (απο 7 Φεβρουαρίου) και ατμίζω με GIANT μπαταρία 900 και THOR Clearomizer.Χρόνια καπνιστής στριφτού OLD HOLBORN και KARELIA.Μόλις ξεκίνησα το η/τ το έκοψα μαχαίρι.Τη δεδομένη στιγμή βρίσκομαι  στη διαδικασία ψαξίματος ατμιστικών υγρών όλα 9 με 12 mg/ml (έχω ατμίσει virginia,ry3 απο nobacco-virginia,tuscan,dusc,ry4 απο Flavourart-virginia El Toro-Tribeca Halo).Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω ολους ξεχωριστά για τη βοήθεια τόσο για την επιλογή του GIANT λόγω REVIEW,για τα υγρά,καθαρισμό clearomizer και γενικότερα για τις απόψεις και τις συμβουλές.Να 'στε ολοι καλά.Εις το επανιδείν

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 83 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247479 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 83 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8227 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 797 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327362 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8860 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298487 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140