vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

104 επισκέπτες, 7 χρήστες
e-akapnos, paiktaras, tsiv, KORG N364, bloodlessz, manoslykos, Buliwyf

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1770 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 14:15 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος tazmataz

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1771 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 00:07 »
Καλησπερες σε ολους με λενε Μπαμπη και ειμαι απο κεφαλλονια μπηκα κι εγω στο χωρο του η.τ για να απαλλαγω απ το καπνισμα(2 πακετα + ) απο τα 15 μου εως τα 34 πιστευω ηρ8ε η ωρα να το κοψω, παραγγειλα ενα Giant απο την nobacco χ8ες..σημερα μου ηρ8ε και πραγματικα δεν εχω αγγιξει το πακετο ολη μερα, ειναι μια ευχαριστη εμπειρια το η.τ και ελπιζω να μεινω σε αυτο.

Αποσυνδεδεμένος Atmistador

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1772 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 15:54 »
Χαίρετε κι από μένα! Με λένε Θοδωρή και πήρα την απόφαση να ξεκινήσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο κυρίως λόγω κόστους. Το μικρόβιο μου το έβαλε ένας φίλος ο οποίος μου έδωσε και δοκίμασα από το δικό του και μου φάνηκε πολύ ευχάριστο σαν γεύση (τυχαίνει να είμαι μεγάλος φαν του ναργιλέ οπότε με κέρδισε χαλαρά καθότι έμοιαζε πολύ η γεύση του). Δεν έχω αγοράσει ακόμα κάποια συσκευή (κυρίως λόγω κόστους και απειρίας) και γι'αυτό είπα να μπω να ζητήσω τα φώτα των ειδικών. Καλά ατμίσματα παίδες! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panmar73

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1773 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 18:24 »
Πανος 39 ετων πυροτεχνουργος του Ε.Σ .καταγομαι απο Θεσνικη αλλα λογω της δουλειας μετακινουμε συνεχως . Παντρεμενος με την πιο ομορφη Μυτιληνια και πατερας 3 τεκνων ( η αλλιως τεκμηρια οπως τα χαρακτηριζει ο Στουρν..) μανιωδης καπνιστης απο τα 17 μου χρονια.πριν 6 μηνες γνωριστηκαμε με το ηλεκτρονικο τσιγαρο αλλα η πρωτη μας γνωριμια κρατησε 2 μηνες.Προσφατα εμαθα για το φορουμ σας και ομολογω οτι εντυπωσιαστηκα, βοηθηθηκα παρα πολυ σε ολα (ατμοποιητες , μπατατριες, αλλα κυριως υγρα) Μπορεσα να καταλαβω τι εφταιγε και την πρωτη φορα απετυχα.Η δια φορα ηταν στη Φυτικη γλυκερινη που τελικα μου ταιριαξε περισσοτερο.Ακομη μαθαινω, διαβαζω γί αυτο οτι ανοησια πω μη με παρεξηγατε ειμαι ψαρι ακομη!!!!

Αποσυνδεδεμένος Krystallia

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1774 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 19:32 »
Καλησπέρα και από εδωωωω!

Κρυσταλλια 33, 3 μερα ατμιστρια. Είμαι απο θεσσαλονικη, και προς το παρών το τσιγάρο μου ειναι καραγκιοζλιδικο, αλλα εχω μια καλη φίλη αλανι που  ξέρει τα πάντα και μου συμπαραστέκεται . Δεν περίμενα ποτε οτι απο τα 15 , οτι θα υπάρξει μια μερα που δεν θα καπνισω κτ. Οπως σήμερα.
Τελείωνα ενα καπνό 25γρ μεσα σε 3-4 μερες.
Και με το η.τ. Σχεδόν 2-3 ml  την μερα.
Αλλα ρε παιδια εχω κάτι περίεργες ζαλαδες σε στιγμές .... Κατα τα αλλα είδα ήδη διαφορα στον λαιμό και στην ελαφρουητα γενικά.

Αποσυνδεδεμένος ramcy

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1775 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 22:59 »
Γειά σας,

Είμαι ο Στέλιος 48 ετών, με δύο παιδιά στην εφηβεία.
Βαρύς καπνιστής 30+ χρόνια & ατμιστής  από επταμήνου.
Φίλος καλός με έπεισε να δοκιμάσω το ητ και δεν θα πάψω να τον ευγνωμονώ για την επιμονή του ποτέ!
Απαλλάχτηκα από την ποιο καταστροφική για εμένα & το περιβάλλον μου συνήθεια,κυριολεκτικά ανώδυνα!
Από χαρακτήρα θέλω να τα δοκιμάσω(γνωρίσω -ατμίσω-ψωνίσω αχχχ) όλα & το φόρουμ έχει γίνει πια καθημερινή μου συνήθεια!
Εσχάτως ατμίζω σκέτη βάση (VG) και ελπίζω να μειώσω & την νικοτίνη σύντομα.
Εάν δεν με ακούτε συχνά θα είναι γιατί ψάχνω πριν ρωτήσω και συνήθως εύκολα καλύπτομαι από την συγκεντρωμένη ύλη στο πλήρες φόρουμ που μας φιλοξενεί!
Σας ευχαριστώ & εύχομαι καλός σας βρήκα.     
   

Αποσυνδεδεμένος mgiannis

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1776 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 15:50 »
Καλησπερα,
Με λενε Γιαννη, ειμαι 23 ετων απο Θεσσαλονικη. Μηχανικος Αυτοκινητων (ανεργος πλεον!!). Στον παρα πολυ ελευθερο μου χρονο ασχολουμε με τα σκυλια μου, το αυτοκινητο μου και την πυγμαχια (εδω και κανα μηνα που πηραν παλι αερα τα πνευμονια μου).
 
Φανατικος καπνιστης τα τελευταια 8 χρονια με 2 και πλεον πακετα ημερισιως. Τους τελευταιους 2 μηνες πηρα η/τ και εχω βρει τη υγεια μου!


Μ αρεσει παρα πολυ να μπαινω σε δημοσιες υπηρεσιες, εμπορικα καταστηματα κλπ. να ατμιζω και να με κοιτανε περιεργα!!!  :tongue_smilie:


Τις καλησπερες μου και παλι, να ειστε καλα!

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1777 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 21:31 »
Καλησπερα και απο μενα, Γιαννης, πρωην (πλεον) καπνιστης απο το 1994 εως τις 19/12/2012. Μετα απο 6 προσπαθειες να κοψω το κ.τ. (απο 1 έως 6 μηνες) το γυρισα στο η.τ. το οποιο (ευτυχως) εως σημερα το εχω πιπιλα χωρις ουτε να σκεφτω να βαλω το αλλο το ρημαδι στο στομα.. Η πρωτη μου προσπαθεια στο η.τ. ηταν αποτυχημενη γιατι εκανα το ιδιο λαθος με τους περισσοτερους, δεν το εψαξα καθολου, εκανα μια επιλογη της πλακας και ξανακυλησα στο ''γεμιστο''. Στη δευτερη προσπαθεια μου συμβουλευτηκα το φορουμ το οποιο με βοηθησε πολυ. Καλες ανταλλαγες αποψεων λοιπον...

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1778 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 22:54 »
καλησπερα παιδια ειμαι ο νασος ,και νεος ατμιστης ,εχω λιγο πανω απο μηνα στο χωρο και χωρις κανονικο τσιγαρο προς το παρον ,ξεκινησα απο ce5  και σε λιγες μερες συνεχιζω με ενα κλωνο οδυσσεα ,,,και οπως βλεπω εχω να μαθω ακομα πολλα .. :-[

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1779 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 04:23 »
Καλησπέρα, με λένε Κώστα και είμαι καλά!  ;D

Είμαι 33 χρόνων και μετά από 13 χρόνια καπνίσματος, με αφορμή τις τελευταίες αυξήσεις στους καπνούς, αποφάσισα να το γυρίσω σε η.τ, διάλεξα ένα πακετάκι ego-c και από τότε, με την τεράστια βοήθεια του φόρουμ δεν έχω νιώσει καν την ανάγκη να κάνω κ.τ...λίγο το στρίψιμο μου έλειπε στην αρχή αλλά πλέον στρίβω αντιστάσεις!  :idiot1:

Έχω περάσει ήδη(από τις πρώτες μέρες) σε diy υγρά και αναμίξεις βάσεων, φτηνούς επισκευάσιμους ατμοποιητές και σχεδιάζω να πάρω και ένα επίσης φτηνό vv mod με το επόμενο μηνιάτικο.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!

Αποσυνδεδεμένος diesel power

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1780 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 11:04 »
Καλημέρα σας...
Σταύρος εδώ από Θεσσαλονίκη. 9 χρόνια καπνιστής.. ο λόγος που στράφηκα στο ΗΤ είναι αφενός η υγεία αφετέρου η χρήση του στη δουλειά όπου το ΚΤ απαγορεύεται...
Καλή δύναμη σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος Στέλιος Κ.

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
  • http://edomilamemixanokinita.blogspot.gr
    • https://www.facebook.com/stelios.kandilas
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1781 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 22:18 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Με λένε Στέλιο κατάγομαι από τον Ν. Πιερία είμαι αρραβωνιασμένος και σύντομα θα είμαι παντρεμένος. Είμαι 25 ετών κάπνιζα από τα 13ον ετών και από τον Νοέμβριο του 2012 έγινα ατμιστής και πρώην καπνιστής. Η ιστορία με το ηλεκτρονικό τσιγάρο ξεκίνησε όταν ένας φίλος άνοιξε μαγαζί στην Κατερίνη, ήταν πρωτόγνωρο για έμενα το ηλεκτρονικό τσ. και δεν έδωσα σημασία καθώς και στην δουλεία μου πολλοί συνάδελφοι είχαν προμηθευτεί ηλ.τσ. κακής ποιότητας και άκουγα κακά σχόλια, πέρασε ο καιρός ο φίλος είχε σχεδόν ένα χρόνο το μαγαζί και δεν είχα περάσει να πω ούτε ένα γεια πήρα την απόφαση και με τα ελάχιστα χρήματα που είχαν περισσέψει πήρα την απόφαση να δοκιμάσω και αν μου αρέσει να αγοράσω τελικά έτσι κι έγινε πήγα δοκίμασα ενημερώθηκα περί ηλ.τσ και έφυγα (πριν φύγω πέταξα και την καπνοσακούλα μου που ήταν σχεδόν γεμάτη). Το ηλ.τσ προσωπικά για έμενα έγινε τρόπος ζωής δεν σκέφτομαι να το σταματήσω διότι μου αρέσει βασικά σκέφτομαι να το κάνω και επάγγελμα(από το 2001 εως το 2006 δούλευα στην οικ. επειχ. περίπτερο τώρα λέω να κάνω το αντίθετο ατμό-περίπτερο).Αυτά τα λίγα...!       

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1782 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 01:33 »
Γεια σας και απο εμενα...Με λενε Δημητρη και ειμαι απο Λαγκαδα (Θεσσαλονικης)...ειμαι 19 και μιας και καπνιζω απο πολυ μικρος ειπα να το κοψω γιατι τωρα με το μεροκαματο που παιρνω απο την καφετερια δεν βγαινω με το τσιγαρο! πηρα στην αρχη 2 EGO-c αλλα εβαλα εναν ατμοποιητη που ειχε διαροες και μου βραχηκυκλωσε και τις 2 μπαταριες την ιδια μερα και μετα απο ενα διαλειμα 1.5 βδομαδας χωρις τσιγαρο ξαναεκανα αναγκαστικά! Μετα απο 3 μερες πηρα 2 EGO-c και αυτη τη φορα προσεχα περισσοτερο φυσικα αλλα μου εβγαζε προβληματα ο ατμοποιητης και παλι αναγκαστικά εκανα και απο κανενα τσιγαρακι! αλλα οσο καιρο ατμιζω καταλαβα οτι οσο το η.τ δουλευει σωστα δεν χρειαζομαι κανονικο τσιγαρο γιατι με χορταίνει!!! Αυτα απο εμενα!! Καλως σας βρηκα και χαιρομαι που για Ελλαδα εχουμε ενα τετοιο φορουμ που ειναι πολυ ενημερωμενο απο οσα εχω δει!! Καλα ατμισματα να εχουμε και μακρια απο τον καρκινο!!  O0

Αποσυνδεδεμένος nikam

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
  • buy e-cigarettes and free your self!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1783 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 13:17 »
καλησπερα,


ονομάζομαι Νίκος και είμαι μηχανολόγος μηχανικός.


είμαι και εγώ ένας οικονομικός μετανάστης και ζω στην Λεμεσό της Κυπρου. εντάξει, δεν είναι και μεγάλη διαφορά, ελληνικά μιλάνε και εδώ, όμως όπως πάνε , θα έχουν και τρόικα και εδώ.


Ηλεκτρονικό τσιγάρο ξεκίνησα τον Νοέμβριο και από τότε το ακολουθώ πιστά και προσπαθώ να κάνω και άλλους να κόψουν την κακή συνήθεια του τσιγάρου.


Ψάχνοντας αρχικά για πληροφορίες έπεσα σε αυτό το φόρουμ. δεν είχα γραφτεί όμως διάβασα πολύ ενδιαφέροντα πράγματα που με ώθησαν στο ηλ. τσιγάρο.


αυτά τα λίγα για εμένα. τα υπόλοιπα στις συζητήσεις μας στο φόρουμ :yes: :bye: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος GeorgeB

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1784 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 17:13 »
Χαιρετώ όλους τους συνατμιστές,
Ονομάζομαι Γιώργος και είμαι από την Θεσσαλονίκη. Υπηρέτησα την θητεία μου, ως καπνιστής, περίπου 30 χρόνια. ‘Απολύθηκα’ στις 31/12/2012. Θεωρώ πια τον εαυτό μου ατμιστή γιατί από τότε δεν έχω βάλει στο στόμα μου κ.τ. και μπορώ να πω ότι δεν μου έλειψε καθόλου. Έχω κάνει ήδη απόσβεση το αρχικό κόστος απόκτησης του η.τ. και σύντομα περιμένω το νέο μου MOD με τα παρελκόμενα του για να κλείσω με τον εξοπλισμό. (έτσι θέλω να πιστεύω…)
Είμαι μανιώδης DIY ατμιστικών υγρών γιατί μ’αρέσει να πειραματίζομαι. Μέχρι τώρα ατμίζω υγρά με 12mg νικοτίνη και η επόμενη παρτίδα θα είναι στα 9mg. Στόχος τα 0mg που ελπίζω να φτάσω σύντομα.
Όλο αυτό το διάστημα έχω ενημερωθεί πάρα πολύ για θέματα που αφορούν το η.τ. με μπροστάρη το Forum και τα μέλη του, τους οποίους ευχαριστώ από καρδίας. Είμαι σίγουρος ότι το κ.τ. είναι πια για μένα, μια ‘κακία ανάμνηση’. Παροτρύνω όλους μας να φέρουμε όσους περισσότερους  μπορούμε τον χώρο του η.τ. Για αυτούς θα είναι λύτρωση και για εμάς ικανοποίηση.
Σας ευχαριστώ, καλά ατμίσματα  και τα ξαναλέμε…
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246277 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572220 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1920 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8066 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 705 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8631 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298046 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827665 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios