vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 9 χρήστες
dvelev, Sergios, axilleaspro, camber, djfloor, Jorge, teo77, chkontog, Ηρακλης

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Spiros_Pro

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1740 στις: Ιανουαρίου 24, 2013, 15:22 »
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ο Σπύρος από Κέρκυρα και είμαι 30 χρονών. Είμαι χειριστής χωματουργικών μηχανημάτων. Φανατικός αντικαπνιστής μέχρι τα 16 και από κει και πέρα φανατικός καπνιστής :wall: . Κάπνιζα περίπου 30 τσιγάρα την ημέρα. Είχα ακούσει πολλά για το η.τ. αλλά συνεχώς το απαξίωνα  Εδώ και μια εβδομάδα περίπου δοκίμασα και πραγματικά δεν το πίστευα. Με τη βοήθεια ενός φίλου (έμπειρου ατμιστή κατά τη γνώμη μου) παρήγγειλα το δικό μου η.τ. . Απόλυτα ευχαριστημένος έφτασα σε σημείο να πετάξω το κ.τ. γιατί δε μου άρεσε σε διάστημα 3 ημερών  Τώρα ξεκινάω να φτιάχνω τα δικά μου υγρά για ακόμα μεγαλύτερη ευχαρίστηση. Παράλληλα μιλώ σε πολλούς για το η.τ. μιας και για τους << άπιστους >> αποτελώ ένα καλό παράδειγμα  ;D . Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες που βρίσκω εδώ μέσα. Καλή συνεχεία.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1741 στις: Ιανουαρίου 24, 2013, 15:41 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος kverop

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1742 στις: Ιανουαρίου 24, 2013, 18:46 »
Καλησπέρα και απο μένα. Είμαι ο Κώστας και σήμερα αγόρασα το πρώτο μου η.τ.. Μετά απο 16 χρόνια καπνίσματος (είμαι 30) αποφάσισα να δώσω μια ευκαιρία στον εαυτό μου να αναπνεύσει. Σας ευχαριστώ όλους σας για τις πολύτιμες πληροφορίες που πήρα, πριν προβώ στην πρώτη μου αγορά.

Αποσυνδεδεμένος Υπ_Ατμών

  • *
  • 5
  • I vape therefore I am
    • Total War Hellas
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1743 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 11:10 »
Γιάννης. Ετών 32 . Καθηγητής


Καπνιστής από τα 14 μου
Ατμιστής απο τα 32 μου
Σαλονικιός με κρητική καταγωγή.


Ενδιαφέροντα:
Φιλοσοφία
Μουσική
Κινημ/φος
Total War games : Για τους μυημένους στο παιχνίδι της Αctivision. Ειμαι μοντερ των παιχνιδιών Total War
Συνιδιοκτήτης του Ελληνικού Φόρουμ για τα παιχνίδια Total War και τα μοντς τους> Total War Hellas

========================
Το φορουμ σας το βρηκα εδώ και 15μερες. Με βοηθησε παρα πολύ να αποφασίσω .
Ολοκληρωμένες παρουσιάσεις , αξιοπιστες κριτικές και μια λογική κατευνασμού ενάντια στον παραλογισμό που ονομαζεται "ραδιο αρβύλα" εναντίον του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Ευτυχως που το βρήκα, διαβασα τα σχετικά με τα πλεονεκτηματα του η.τ. αρθρα ως προς την υγεία, και αποφάσισα (θέλω να πιστεύω) κατι που όπως και να εχει θα μου αναπληρώσει καποια απο τα χαμένα χρονια ζωης λόγω καπνίσματος.
===================
Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση
καλημέρα

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1744 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 12:12 »
ονομαζομαι Γιαννης ή zArrAs ή ταναλιας 'η σαπουνης η' τοστιερας.
Αχολουμαι με graphics design, web developing και pc engineering.
37 Μαιων γαρ.

Καπνιζα απο τα 20 μου , αλλ'ά ποτε' δεν ημουν τρελλαμενος, μαξ 10 τσιγαρα την ημερα....
Αποφασισα να παω σε Η/Τ λογω κοστους και υγειας....

Μετα απο 2 μηνες ατμισματος εχω να πω με σιγουρια οτι
1. αν συνεχισω με αυτο το ρημαδι ...θα μεινω αφραγκος :(
2. αν συνεχισω με αυτο το ρημαδι ...θα λιωσουν τα πνευμονια μου απο την υπερβολικη χρηση....

 8)

Αποσυνδεδεμένος joker7

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1745 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 17:05 »
Καλησπερα σε ολους,Παναγιωτης απο Πειραια.Ατμιζω εδω και ενα χρονο χωρις ομως να σταματησω και το κ.τ.,απλα καπνιζα λιγοτερο.Τωρα ομως θα κανω μια μεγαλυτερη προσπαθεια και ειμαι σιγουρος οτι με τη βοηθεια και τις συμβουλες σας θα τα καταφερω  :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος maggiver

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1746 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 18:49 »
Γεια σας, Σπυρος απο Μεγαρα, ατμιζω περισωτερο απο εναμιση χρονο. Σας παρακολουθω αρκετο καιρο αλλα ενεργος στο φορουμ μολις λιγες μερες.
Πολλες πληροφοριες στο e-kapnisma και το κυριοτερο πολυ καλη διαθεση απ'ολους, και στο να προσφερουν βοηθεια αλλα και στις μεταξυ σας συνομηλιες, πραγμα πολυ συμαντικο!
Χαιρομαι που ειμαι εδω, να'στε ολοι καλα!!!

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1747 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 20:22 »
καλησπερα σε ολες και ολους, Βαγγελης 40 ετων απο Κερκυρα, 22 χρονια καπνιστης prince, εδω και 6 μερες ατμιστης.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1748 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 18:42 »
Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι ο Αλέξανδρος καπνιστής εδώ και 27 χρόνια με μια απόπειρα διακοπής περίπου ενάμισι χρόνο. Δυστυχώς άρχισα πάλι μόνο που αποφάσισα να καπνίζω μόνο πουράκια αντί για τσιγάρο. Φυσικά οι επιπτώσεις τόσο οικονομικά όσο και υγείας ήταν πολύ χειρότερες και εδώ και 15 μέρες αποφάσισα να επιχειρήσω πάλι να το διακόψω ανεπιτυχώς.
Ανακάλυψα το forum και ειλικρινά νομίζω ότι άλλαξε η ζωή μου. Εδώ και 2 εβδομάδες που ξεκίνησα να ατμίζω δεν έχω βάλει κτ στο στόμα μου και το bonus ήταν ότι παρέσυρα και τη γυναίκα μου στο σπορ επίσης φανατική καπνίστρια παρότι δεν είχε σκοπό να το κόψει. Πραγματικά δεν έχω λόγια να περιγράψω το πόσες αλλαγές παρατηρώ έστω και σε αυτό το μικρό χρονικό διάστημα. Πραγματικά ευχαριστώ όλους εκείνους που προσπαθούν να λύνουν απορίες και να εξηγούν με τόσο κατατοπιστικό τρόπο τα μυστικά του ητ.

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1749 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 22:38 »
Καλησπέρα σε όλους, με λένε Νίκο είμαι 33 χρονών από Γιάννενα. Πλέον δύο μήνες ατμιστής :thumpup:  μετά από 12 χρόνια καπνίσματος (1 καπνός/μέρα).







Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1750 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 23:42 »
Γεια σας.Ειμαι ο Κωστας εδω και 3 εβδομαδες ατμιστης.Δεν πιστευα πως θα κοψωτο κτ. Αλλαξα γνωμη απο την 2 μερα.Το παλικαρι στο μαγαζι που αγορασα το ητ ειπε πως μετα γινεται  και χομπυ. Δεν το πιασα. Τωρα εχω κολλησει. Θελω να κανω δικα μου υγρα και ψαχνω για καλυτερους ατμ και νν . Τρελα

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1751 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 13:47 »
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι ο Μάνος 23 χρονών μένω Πειραιά, Αιγυπτιώτης στη καταγωγή, τεχνικός υπολογιστών τελείωσα, γραμματεύς στο επάγγελμα, μουσικός στο δεύτερο επάγγελμα και ασχολούμαι με πολεμικές τέχνες!!!!

Καπνίζω συστηματικά το τελευταίο 8μηνο παλιά ήμουν τελείως περιστασιακός κ με ιδιαίτερες διακυμάνσεις στην βαρύτητα του καπνού (τη μια βδομάδα μπορεί να κάνω drum natural (με πιο βαρύ καπνό πεθαίνεις) και την άλλη να κάνω philip morris Mπλέ :p)

Βρήκα το forum σας σε κλασσική αναζήτηση της google για το ηλεκτρονικό τσιγάρο μιας κ πρέπει να το κόψω κ θέλω να το ελαχιστοποιήσω δια μεσω του η.τ. κ η αλήθεια είναι οτι το forum σας είναι κατατοπιστικότατο (κατ' εμε για πιο ψαγμένους) οχι βέβαια οτι δεν προσφέρεσται ολοι σας να βοηθήσετε κάποιον νεο!


Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1752 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 15:34 »
Καλησπέρα σε όλους,


Είμαι ο Γιώργος καπνιστής για 20 χρόνια 1 καπνό old horborn μπλε αν 3 μέρες και είμαι 2 μήνες ατμιστής. Δεν έχω καπνίσει από τοτε που αρχισα το ηλεκτρονικό και ο σκοπός μου είναι να μειώσω σταδιακά τη νικοτινη μέχρι να τη μηδενισω.


Έχω ήδη διαπιστώσει μεγαλη διαφορα σε φυσική κατάσταση, αλλά όχι τόσο σε γευση και οσφρηση.

Αποσυνδεδεμένος Beethoven

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1753 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 06:49 »
Καλημέρα είμαι ο Ανδρέας, είμαι καπνιστής από τα 18 και σύντομα ατμιστής. Ο λόγος που επέλεξα να γίνω ατμιστής είναι ότι αποφάσισα να ολοκληρώσω τις σπουδές μου στην μουσική πάνω σε πνευστό όργανο. Παρατήρησα ότι η αντοχή μου μειώθηκε αρκετά αυτό δεν είναι καλο οποτε το πήρα απόφαση :)

Αποσυνδεδεμένος gprov

  • *
  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1754 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 12:39 »

Γεια σας με λενε Γιωργο,ειμαι απο την θεσσαλονικη και ατμοιστης   
εδω και ενανιμη χρονο,μου κολισε το μικροβιο ο φιλος μου ο jim(Ευχαριστω jim). :thumpup:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116755 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824955 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507979 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9045 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244219 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294585 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4113 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem