vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 7 χρήστες
Lazy Dog, camber, tibolaso, marauder800, Buliwyf, supad, costasibiza84

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος geosurv

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1815 στις: Μαρτίου 25, 2013, 13:03 »
Καλημερα και απο εμενα. Ειμαι ο Γιαννης 33 χρονων. Καπνιστης για 17 χρονια δεν μπηκα ποτε στον πειρασμο να το σταματησω. Αλλα κατι αλλαξε μεσα μου στις 08/02/13 . Αφορμη η γεννηση της ανηψιας μου. Αιτιες για την αποφαση μου; Πολλες. Και ολες ειχανε να κανουνε με τις συνεπειες που εβλεπα πλεον  στην υγεια μου απο το καπνισμα. Αντοχη μηδεν,  κακη ποιοτητα υπνου , μονιμο λαχανιασμα και πολλα πολλα αλλα...Και στις 08/02 ειπα τερμα στο τσιγαρο. Απο τοτε μεχρι και σημερα ατμιζω αποκλειστικα (σημειωση: μεχρι τοτε καπνιζα 38 γραμμαρια καπνου την ημερα). Τα οφελη πολλα. Καποια στιγμη θα τα αναφερω στο αντίστοιχο topic.  Την υπαρξη του forum την ανακαλυψα λιγο μετα απο την αγορα του πρωτου Η.Τ. Απο τοτε εγινε οδηγος μου.  Ακομη ψαχνομαι για συσκευες και υγρα αναπληρωσης αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα καταληξω σε καποιο mod, αλλα αφου νιωσω ετοιμος. Για ενα ειμαι σιγουρος. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.


Ευχαριστω και χρονια πολλα


Αποσυνδεδεμένος gregan

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1816 στις: Μαρτίου 25, 2013, 20:47 »
Γεια σας και απο εμενα ειμαι ο Γρηγορης.Ειμαι 40 χρονων ειμαι απο την Θεσσαλονικη και ειμαι ατμιστης εδω και 1 χρονο.Συγχαρητηρια στο Forum σας παιδια!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1817 στις: Μαρτίου 26, 2013, 13:48 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος morfeas3kala

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1818 στις: Μαρτίου 26, 2013, 22:26 »
Καλησπέρα και από εμένα σε όλη την κοινότητα..
Με λένε Αλέξανδρο και μένω στη Σάμο. Ήμουνα περίπου 9 χρόνια καπνιστής και είμαι απο αρχές Μαρτίου ατμιστής! Το φόρουμ σας το βρήκα μετά από ψάξιμο για υγρά αναπλήρωσης..
Είμαι πολύ λίγο καιρό ατμιστής αλλά το έχω βάλει σκοπό να μην ξανακουμπήσω κανονικό τσιγάρο και ελπίζω με τον καιρό να μην χρειάζουμε ούτε άτμισμα ούτε τίποτα!

Εύχομαι σε όλους καλές αναρτήσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος oviji

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1819 στις: Απριλίου 02, 2013, 01:25 »
Καλησπέρα παιδιά

Λέγομαι Γιώργος, είμαι καπνιστής εδώ και 15-16 χρονιά, πρόσφατα αποφάσισα να το κόψω.
Με το Η.Τ. ασχολουμε γυρω στον ενα μηνα...


Αποσυνδεδεμένος Lycaon

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1820 στις: Απριλίου 02, 2013, 08:05 »
Καλημέρα σε όλους !!!


Σταμάτης 36 ετών , καπνιστής απο τα 17 και εδώ και 1 εβδομάδα ατμιστής !!!!



Αποσυνδεδεμένος gebob

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1821 στις: Απριλίου 03, 2013, 17:52 »
Για σας ονομάζομαι Γιώργος και είμαι Στρατιωτικός.Κάπνιζα 22 χρόνια τα τελευταία 7 γκουλουάζ μπλέ.Εδώ και 4 μήνες άρχισα το Η.Τ και πέταξα εντελώς το πακέτο.Τα εργαλεία μου τώρα είναι lavatube mini v2.1/ και ένα mod vv1 ατμοπ-vivi nova στα 2.8Ω, ενώ υγρά φτιάχνω εγώ με VG μόνο, γιατί είμαι αλλεργικός στην PG.VG mist 16 νικοτίνη και αρώματα RY 4/MAXX BLEND/ και ακόμα ψάχνομαι γιά νέες γεύσεις.Ελπίζω να μην σας κούρασα,ευχαριστώ για την αποδοχή στο φόρουμ, και καλά ατμίσματα σε όλα τα μέλη.                                                                                                               

Αποσυνδεδεμένος mideia kai iokasth

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1822 στις: Απριλίου 05, 2013, 07:40 »

Καλημέρα σας, είμαι η Ανδριάνα απο Πειραιά και διαβάζω το φόρουμ εδώ και 2 βδομάδες περίπου (τόσο καιρό είμαι ατμίστρια).
Ξεκίνησα να καπνίζω στα 16 μου και τώρα στα 23 αποφάσισα να το κόψω. Ψάχνοντας οδηγήθηκα στο άτμισμα.
Σήμερα αποφάσισα να γίνω μέλος και να ενταχθώ και εγώ στην όμορφη παρέα σας. Καλώς σας βρήκα! :)

Αποσυνδεδεμένος Antonis1965

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1823 στις: Απριλίου 06, 2013, 14:26 »
Καλημέρα καί από εμένα σε ολη την κοινότητα.Ειμαι ο Αντώνης 48 ετών.Καπνιζα 30 χρόνια τα τελευταία σχεδον 2-3 πακέτα την ημέρα.Ξεκίνησα τό ητ πριν από 18 μήνες με μια μικρή διακοπή το περασμένο καλοκαίρι.Από τοτε μόνο ητ παλι.Ελπίζω αυτή τη φορά να μην υπάρχει αλλη διακοπή.Συγχαρητήρια στο Forum.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2013, 14:44 από Antonis1965 »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1824 στις: Απριλίου 06, 2013, 16:28 »
Καλησπερα σε ολο το forum.Εμαι ο Βασιλης απο Τρικαλα.Ειμαι ατμιστης 2 χρονια & σχεδον απο την αρχη της ατμιστικης μου ποριας ημουν αναγνωστης του forum.Τι βοηθεια που εχω λαβει απο ολους σας δεν μπορω να την περιγραψω με λεξεις.Ειμαι 39 & καπνιζα απο τα 15.Τα τελευταια 13 χρονια εκανα 3 πακετα marlboro & 25-40gr καπνο στο 16ωρο(οδηγος φορτηγου).Δεν καπνιζα οταν κοιμομουν.Τωρα ειμαι πυροσβεστης 2 χρονια και μπορω να ανεβω  στο βουνο πολυ ποιο ευκολα.Εχω αρκετα η.τ. αλλα πλεον ατμιζω αποκλειστικα σχεδον με το roller/aga hydra.Ειχα μεγαλη βοηθεια απο τους φιλους μου atmistigue Κωστη & Βασιλη(για 'μενα  θα ειναι παντα εδω).Σας ευχαριστω ολους για την υπομονη σας & για τις γνωσεις που απεκτησα για το η.τ. απο εσας.

Αποσυνδεδεμένος tsebebou

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1825 στις: Απριλίου 09, 2013, 00:00 »
Καλησπέρα σε όλο το forum!!!
Μόλις πριν λίγα λεπτά έκανα εγγραφή και θα ήθελα να σας συστηθώ  :)
Είμαι η Νάνσυ, 34 ετών σε έναν μήνα περίπου (κλαψ!), παντρεμένη και μανούλα μιας οχτάχρονης κορούλας. Μένω στην Πάτρα και δεν εργάζομαι απο τότε που έκανα την κόρη μου.
Πάμε στο ψητό τώρα...
Νορμάλ καπνίστρια απο τα 17 μου και ΜΑΝΙΩΔΗΣ καπνίστρια απο τα 21 μέχρι και σήμερα. Καπνίζω έναν 25αρη Old Holborn κίτρινο κάθε μέρα (την επόμενη το πρωί το πακέτο έχει μόνο τρίματα...) Λόγω του παιδιού, καπνίζω ΠΑΝΤΑ έξω στο μπαλκόνι, χειμώνα-καλοκαίρι, βρέχει-χιονίζει-φυσάει-έχει καύσωνα, το καπνιστίριο είναι το μπαλκόνι. Η σχέση μου με το τσιγάρο είναι απιστευτη, μπορεί πχ να έχω έναν ολόκληρο καπνό, αλλά όταν αρχίζει να βραδιάζει και διαπιστώσω ότι δεν έχω τουλάχιστον άλλον έναν για καβάτζα, μπορεί να πάθω ΥΣΤΕΡΙΑ!!!Σε κάθε γωνία του σπιτιού μου υπάρχουν κρυμμένα χαρτάκια και φιλτράκια απο τον φόβο μην ξεμείνω...
   Εδώ και περίπου 3 μήνες, έχω αρχίσει να νιώθω περίεργα....Νομίζω πως αρχίζω να το "μπουχτίζω"... Το πρώτο τσιγάρο που για μένα ήταν πάντα απόλαυση, τώρα είναι το χειρότερο. Στην πρώτη τζούρα που θα τραβήξω το πρωί, νιώθω ΑΠΑΙΣΙΑ. Το κάνω όμως κανονικά, μιας και ο οργανισμός μου το ζητάει (άτιμη νικοτίνη), νιώθοντας όμως απαίσια. Το καλύτερο μου εξακολουθεί να είναι μετά τα γεύματα. Τα υπόλοιπα τσιγάρα της ημέρας, καπνίζονται επειδή τα ζητάω, τα στρίβω μηχανικά χωρίς ιδιαίτερο λόγο, επειδή βαριέμαι, επειδή μιλάω στο τηλέφωνο, επειδή λέιπει η μικρή σε δραστηριότητες οπότε μπορώ να καπνίσω ελεύθερα και και και....
   Σήμερα το πρωί λοιπόν, επισκέφτηκα την μαμά μου. Κι ενώ μιλούσαμε και κάπνιζα φυσικά στον αποροφητήρα (δεν καπνίζει κανείς στο πατρικό μου), μου πετάει "Είδες ένα μαγαζί εδώ παρακάτω? Πουλάει ηλεκτρονικά τσιγάρα!" Δεν μπορώ να πω ότι μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση, πρώτον, γιατί δεν είχα ποτέ ψαχτεί γι αυτό το υποκατάστατο και δεύτερον, γιατί θεωρώ τον εαυτό μου τόσο "καμμένο", που δεν πέρασε καν απο το μυαλό μου ότι αυτό το πράγμα κάνει για μένα....
  Φεύγοντας λοιπόν απο την μαμά μου, πέρασα απο αυτό το μαγαζί. Έμεινα μέσα γύρω στην μία ώρα, συζήτησα πάρα πολύ με τους υπεύθυνους (τους έπρηξα τους ανθρώπους), δοκίμασα πάρα πολλές γεύσεις και πάμε τώρα στο αποτέλεσμα....
   Γύρισα στο σπίτι μου έχοντας αγοράσει τον εξοπλισμό μου και, ΕΓΩ, ΕΓΩ το επαναλαμβάνω, έχω να καπνίσω κανονικό τσιγάρο 13 ΩΡΕΣ!!!!!! Και το θεικότερο??Μου αρέσει το ηλεκτρονικό τσιγάρο! Μου δίνει ακριβώς την αίσθηση του χτυπήματος στον λαιμό (που θεωρώ ότι για μένα είναι η μεγαλύτερη εξάρτηση μετά την νικοτίνη) και με καλύπτει παιδιά!!!!
Δεν θέλω να υπερβάλω, γνωρίζω ότι θα υπάρξουν δυσκολίες, όμως νιώθω πολύ χαρούμενη, ευτυχισμένη μπορώ να πω, που ανακάλυψα ότι υπάρχει κάτι που μπορεί να μου δώσει την ίδια αίσθηση με την μεγάλη μου εξάρτηση, αν όχι 100 τοις εκατό, αλλά σε ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό!!!!
   Κάνοντας μια απλή αναζήτηση στο διαδίκτυο, έπεσα για καλή μου τύχη σε αυτό εδώ το φόρουμ που τα μέλη του λέγονται ατμιστές! (πολύ μου αρέσει!)
Δεν ξέρω αν η επιλογή που έκανα στο η.τ είναι καλή, δεν ήξερα όμως, έγιναν όλα μπαμ μπαμ. Θα δείξει, μέχρι στιγμής δεν έχω δει κανένα πρόβλημα στην λειτουργία του. Το υγρό που πήρα έχει περιεκτικότητα 18mg νικοτίνης και η γεύση του μου θυμίζει τον καπνό πίπας.
   Είμαι χαρούμενη που σας βρήκα, γιατί ξέρω πως σαν αρχάρια θα σας ζητήσω πολλές φορές την βοήθειά σας σε τυχόν απορίες μου και αυτό απο μόνο του, μου δίνει μεγάλη χαρά και δύναμη να το προσπαθήσω. Δεν έχω βάλει δύσκολο στόχο, προς το παρόν θα ικανοποιηθώ αν ελατώσω το κ.τ. γιατί έτσι που το πάω θα τα τεζάρω σύντομα....Πάντως οι 13 ώρες που έχω να το βάλω στο στόμα μου κατα την διάρκεια της ημέρας, είναι για μένα η πρώτη νίκη!!!
  Καλά ατμίσματα σε όλους μας παιδιά!!!!!! ;)


Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1826 στις: Απριλίου 09, 2013, 17:05 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1827 στις: Απριλίου 09, 2013, 17:08 »
Γειά σας ...

Έχω κάνει εγγραφή στο φόρουμ από τις 12/1/2012, όμως ποτέ δεν έγραψα σε αυτό το νήμα. Ίσως θα πρέπει λοιπόν να συστηθώ κι εγώ κανονικά πλέον.

Το όνομά μου είναι Δεμίρης Κωνσταντίνος dem ko ni (το ni είναι από το Νίκη της γυναίκας μου) και ζω στην Ξάνθη, όμως η δουλειά μου είναι σε ένα χωριουδάκι της Κομοτηνής που λέγεται Μέση. Αυτό με αναγκάζει να κάνω αρκετά χιλιόμετρα κάθε μέρα. Ενώ η δουλειά μου έχει να κάνει με τοποθέτηση υποβρύχιων αντλιών, επισκευές σε βλάβες αντλιοστασίων και γενικά μουντζούρα και βρωμιά.

Αγαπημένο μου ρητό είναι "ένα ξέρω ότι δεν ξέρω τίποτε", ενώ δυστηχώς έχω ανεπτυγμένο πολύ το αίσθημα της δικαιοσύνης, πράγμα που ώρες ώρες μπορεί να με κάνει εκνευριστικό ειδικά αν νοιώσω ότι αδικούμαι. Είμαι επίσης αρκετά ενθουσιώδης. Μου αρέσει να εξετάζω όλα τα ζητήματα από την πλευρά της λογικής εξαντλώντας όλα τα περιθώρια, όμως το γεγονός ότι μου αρέσει η λεπτομέρεια καθώς και το να βλέπω όλες τις πλευρές του κάθετι με κάνει πολλές φορές να "χάνομαι στη μετάφραση".

 Έχω δυο παιδιά, τα καμάρια μου, το Γιώργο και τον Σταύρο.

Κάπνιζα από τα 18. Μάλιστα υπήρξαν περίοδοι που κάπνιζα μανιωδώς για τα δεδομένα μου, (περίπου 2,5 πακέτα Camel) και λόγω της νεανικής μου τότε εργασίας σε μπαράκια ως dj, αλλά και του γενικού κοπροσκυλιάσματος της ηλικίας. Μετά από μερικα χρόνια άρχισα να καπνίζω πιο ελαφριά τσιγάρα (Marlboro lights, bf lights). Υπήρξαν 2 περίοδοι της ζωής μου που δεν κάπνισα ως και 1/2 χρόνο, αλλά όποιος είναι καπνιστής δεν παύει ποτέ τελικά να είναι καπνιστής. Κατέληξα τελικά να καπνίζω καπνό (old horborn κίτρινο και τελικά Camel). Πάντοτε είχα την "αίσθηση" ότι μπορώ να ελέγξω την ποσότητα των τσιγάρων μου, όμως στην καλύτερη των περιπτώσεων ένας καπνός μου πήγαινε 3 ημέρες.
 Δυστηχώς όμως αν και τώρα είμαι 40 χρόνων, η αρτηριακή υπέρταση μου χτύπησε την πόρτα εδώ και 4-5 χρόνια. Έβλεπα ότι το τσιγάρο μου έκανε κακό κάθε ημέρα που περνούσε. Τα φτερουγίσματα της καρδιάς και η κόπωση που είχα καθημερινά ήταν τα πρώτα σημάδια. Όμως εγώ εκεί... Ξανα τσιγάρο... Και η πίεση μεγάλωνε, όσπου φυσικά αναγκάστηκα να παίρνω τα χαπάκια μου. Εψαχνα τρόπο να ελλατώσω αυτό που μου έκανε κακό. Αλλά όσο και αν ορκιζόμουν ότι δεν φταίει αυτό, ήξερα μέσα μου ότι επιβάρυνε την υγεία μου.

Άκουσα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο αρχικα στην τηλεόραση. Σκέφτηκα "λες?"

Το ηλεκτρονικό τσιγάρο λοιπόν το άρχισα στις 3/1/21012. Μοναδικό μαγαζί στην πόλη που μένω ήταν ένα της Ovale, οπότε και ξεκίνησα με το Elips. Ομολογώ ότι αν δεν έβρισκα γρήγορα το φόρουμ αυτό θα είχε καταλήξει σε φιάσκο, λόγω των προβλημάτων λειτουργίας του Elips. Συνέχισα με άλλα εργοστασιακά εργαλεία ενώ ο I-Mist (μεγάλη η χάρη του) έμελε να με βοηθήσει να ξεκολλήσω από το ΚΤ. Γρήγορα άρχισα τα DIY υγρά μιας και αλλιώς δεν έβγαινε!! Ενώ ο πρώτος Επισκευάσιμος δεν άργησε να έρθει (Α2-Τ). Το ηλεκτρονικό τσιγάρο, άρχισε να γίνεται χόμπι, παιχνίδι... Που ασχολούμενος με αυτό πλέον δεν σκεφτόμουν να καπνίσω κανονικά. Πολλές ώρες στο φόρουμ, επιτέλους μέσα στο σπίτι, μιας και εύκολα έγινε το νέο μου χόμπι αποδεκτό από την οικογένεια. Δεν μύριζα πλέον τσιγαρίλα, δεν υπήρχαν ίχνη καπνού στο σπίτι, αν και ποτέ δεν κάπνισα μέσα στο σπίτι!
Η υγεία μου άρχισε να βελτιώνεται, μιας και η πίεση πλέον μειώθηκε και σταθεροποιήθηκε στα πλαίσια ενός υγιή ανθρώπου. Άρχισα να μυρίζω (επιτέλους) ενώ η κακή γεύση του στόματος εξαφανίστηκε και αντικαταστάθηκε με μια πολύ ευαίσθητη!!. Αυτό βέβαια είχε ως αποτέλεσμα να τρώω πιο πολύ μιας και απολάμβανα τις "νέες" γεύσεις φαγητού που ξαναανακάλυπτα, αποτέλεσμα? 3-4 κιλά πάνω. Όμως η φυσική μου κατάσταση βελτιώθηκε σαν να ήμουν 15 κιλά ελαφρύτερος.
Μέχρι τον 8ο του 2012 είχα καπνίσει παρόλα αυτά 10 τσιγάρα, πιο πολύ σαν πείραμα που μου απέδειξε ότι δεν το είχα ανάγκη με τίποτα μιας και πλέον με αηδίαζε. Από τότε εώς τώρα, δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου, αλλά ούτε στο μυαλό μου. Τα διάφορα ατμιστικά εργαλεία από εκεί και μετά, ήταν φυσική συνέχεια για εμένα, μιας και το άτμισμα έχει γίνει "ψώρα" :tongue_smilie: !!!!

Κάπως έτσι έφτασα στο σήμερα.

Ευχαριστώ το φόρουμ και τους ανθρώπους που γνώρισα εδώ. Ήταν και είναι η σημαντικότερη βοήθεια. :respect: :respect:
Θα συνεχίσω να σας "πρίζω" μέσω των διαφόρων νημάτων του φόρουμ, ενώ θα χαρώ αν κι εγώ βοηθήσω κάποιους όπως βοηθήθηκα κι εγώ.

Σας ευχαριστώ και πάλι. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2013, 11:25 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος divemaster77

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1828 στις: Απριλίου 09, 2013, 19:02 »
καλησπέρα και από εμένα
είμαι ο Στράτος 36 χρονών από ηράκλειο Κρήτης

24 χρόνια καπνιστής
στο επάγγελμα ταρίφας (όπως με αποκαλούν μερικοί)
χόμπι η μηχανή μου κ.π.α

η σχέση μου με το η.τ είναι εδώ και 3 χρόνια καθώς αγόρασα ένα ego-t μετά
ένα ovale elips (μπλιαχ) και μετά πριν το αφήσω διάφορους ατμοποιητές
με σκοπό να κόψω το κ.τ πράγμα που δεν κατάφερα γιατί κάπνιζα παράλληλα
εφόσον δεν με κάλυπτε το τότε η.τ

τώρα είμαι κάτοχος ενός Α2 και ενός Α2-Τ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο
τοτε που τους εχω εδω και 2 εβδομάδες δεν εχω βάλει κ.τ στο στόμα μου
αλα ουτε και εχω σκοπό

 
 


Αποσυνδεδεμένος bffiesta

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1829 στις: Απριλίου 10, 2013, 01:21 »
Καλησπέρα και απο μένα  :bye:
Εχω δυο βδομάδες τώρα που διαβάζω συνεχώς το φόρουμ, ώρα να συστηθώ λοιπόν.
Είμαι ο Γιάννης 23 ετων απο Ζάκυνθο και φοιτητής στην Πάτρα  Καπνιζα απο τα 16 ποτε μανιωδως δηλαδη μέχρι 10 τσιγάρα την μέρα. Δεν ειχα προσπαθήσει πότε να το σταματήσω και ουτε ηταν ο λόγος που αγόρασα η.τ.

Πριν περίπου ενα χρόνο ηταν η πρωτη μου εμπειρία με η.τ οταν δοκιμασα απο ενα φιλο και ενω δεν το περίμενα μου άρεσε. Με μια γρήγορη ματια στο internet ειδα λιγο τσιμπημένες τις τιμες οποτε τοτε δεν ασχολήθηκα παραπάνω. Κατα τύχη ομως πέτυχα ενα μαγαζί εδω στην Πατρα και ειπα να αγοράσω ενα με σκοπό να ελαττώσω κιαλο τον καπνό και γιατι οχι να το κόψω  Ε αυτό ηταν, χωρις να κάνω καμια προσπάθεια 3 βδομάδες περίπου τωρα δεν το εχω δοκιμάσει  :thumpup:   βασικα για να πω την αλήθεια μια μερα που ξέμεινα απο μπαταριά μπήκα στον πειρασμό κ έστριψα ενα, εκανα 2 τζούρες και το έσβησα, με πίκριζε καπως)

Απο την πρώτη μερα που το πηρα δεν εχω σταματήσει να ασχολούμε μαζι του. Σχεδόν καθε δεύτερη-τριτη μερα θα αδειάσω τον ατμο θα τον πλύνω και θα αλλάξω γεύση μια και είμαι στην αναζήτηση ακομη . Εχω δοκιμάσει γυρω στις 10  :D  το φόρουμ σε ολο αυτό μου εχει προσφέρει άπειρη βοήθεια. Ξεκίνησα με ego μπαταριά και CE4 ατμο που τελικά τον άλλαξα με vivi nova mini ολα της alter. Τα υπόλοιπα στα αντίστοιχα threads. Καλώς σας βρήκα  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 68 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 277 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573116 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2341 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8503 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123493 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328015 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99