vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Torque56

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1860 στις: Μαΐου 19, 2013, 18:56 »
Καλησπέρα. Με λένε Δημήτρη είμαι 21 ετών και σπουδάζω στο Τει Θεσσαλονίκης. Καπνίζω 4 χρόνια κ.τ και τις τελευταίες 4-5 μέρες η.τ και είναι καλύτερο απ ότι περίμενα. Έχω διαβάσει αρκετά χρήσιμα πράγματα στο φόρουμ και συνεχίζω.  :)

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1861 στις: Μαΐου 20, 2013, 15:34 »
Γειά σας παιδια και απο μενα.ειμαι 26 και ειμαι απο Σερρες.
Εχει εδω και ένα μήνα που ξανά  κανω η.τ αλλα γενικα μαθαίνω γρηγορα και εχω δοκιμασει πολλα. (Δυστυχώς ειμαι καταναλωτικό όργιο)

Χαιρομαι που σας βρηκα.

Αποσυνδεδεμένος never

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1862 στις: Μαΐου 21, 2013, 15:13 »
Γειά καί απο μένα,Γιάννης απο Θεσσαλονίκη,20 χρόνια καπνιστής καί μετά απο παρότρυνση φίλου μπήκα στο ηλεκτρονικό.
Πρίν ξεκινήσω το ηλεκτρονικό ήμουν με 2 πακετα την ημέρα,πέρασμα στ στριφτο πριν 5 χρόνια με κατανάλωση ένα καπνό μικρό στις 2-3 μέρες.
Εδω και 3 μήνες ατμιστής με περιστασιακή χρήση κ.τ. 4-5 το 15νθήμερο.
Καλή αρχή....

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1863 στις: Μαΐου 24, 2013, 15:13 »
 Καλώς σας βρήκα κατ'αρχάς

Είμαι ο Γιάννης από Κατερίνη και καπνίζω 22 χρόνια περίπου. Εδώ και καιρό καπνίζω περίπου ένα 25αρι Old Holborn κίτρινο την ημέρα. Δεν μπορώ να πω πως προσπάθησα ποτέ πραγματικά να κόψω το κάπνισμα αλλά...... φτάνει. Με κούρασε.

Σήμερα είναι η πρώτη μέρα με η.τ. 1 ώρα που το άρχισα χωρίς να καπνίσω άλλο τσιγάρο όλη μέρα και δεν βλέπω να μου λείπει και πολύ το κ.τ.  Νωρίς πάντως για συμπεράσματα  :)

Σαν αρχικό πακέτο πήρα 2 ego c μπαταρίες ovale (650 και 1000 mAh) , ένα ατμοποιητή CE4v2 Black Mamba και ένα υγρό Natura dark vapure και βλέπουμε.

Διαβάζω εδώ και δύο μέρες το forum και μου έχει λύσει αρκετές απορίες και θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους εσάς που γράφοντας τις εμπειρίες σας με βοηθήσατε ,όπως και πολλούς άλλους. Ελπίζω κάποια στιγμή να βοηθήσω και εγώ με την σειρά μου.

Προς το παρόν συνεχίζω το διάβασμα και θα τα λέμε μεσα από τις σελιδες του forum.


Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1864 στις: Μαΐου 25, 2013, 19:14 »
Καλησπέρα, ας καταθέσω και εγώ τα διαπιστευτήρια μου στο Φόρουμ :laugh_cool_jump:

 Είμαι ο Πέτρος, γνωστός διαδικτυακά και ως Peter Derek ή Έλληνας Δικηγόρος ή Νομικός Ανάλατος  :laugh1: , είμαι Δικηγόρος στην Πάτρα και ο πρώτος στον Δικηγορικό  μου Σύλλογό  Ατμιστής  ;D .
Η πρώτη επαφή με το η.τ. έγινε το τέλη του 2009 από τον Ξάδελφό μου, με ένα τύπου κ.τ....το οποίο όμως με άφησε στα κρύα του Ατμού  :'(  και το κατάστημα που το αγόρασα είχε κλείσει  :wall:  και σαν πονηρός (Devil's Advocate) το γύρισα στο κ.τ  :idiot1: ..μισό τώρα γιατί ατμίζω  :)) ..τι σας έλεγα? μάλιστα, κατά τύχη τον περασμένο Φεβρουάριο έπεσα στο παρόν Φόρουμ, αφού έκατσα και διάβασα σχεδόν όλο το περιεχόμενο, είδα βιντεάκια κλπ στις 24/4/2013 πήγα και το πήρα το η.τ. και πλέον είμαι Ατμιστής  :angel:

Να ξέρετε όμως ότι εάν δεν ήταν το Φόρουμ δεν θα τα είχα καταφέρει, ένα μεγάλο Μπράβο στους Δημιουργούς, Συντονιστές, Στα Παιδιά που κάνουν δοκιμές και σε όσους μας απαντούν σε κάθε Απορία μας άμεσα  :respect:

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1865 στις: Μαΐου 25, 2013, 19:37 »
Καλησπέρα σε όλους.


Είμαι 51 χρονων, και ατμίζω περισσότερο απο 2,5 χρόνια.  Πάντα με έτοιμους ατμοποιητές, αγορασμένους απο το εμπόριο.
Είναι η πρώτη φορά που γράφω, αλλά διαβάζω σαν επισκέπτης το forum πάρα πολύ καιρό. Περισσότερο απο 2 χρόνια .
Τώρα αγόρασα για πρώτη φορά εναν επισκευάσιμο, και πολύ το χαίρομαι, γιατί " παίζω " με αυτό και είναι ξεχωριστή εμπειρία.
Ας είναι καλά το  forum που έχει απαντήσεις σε όλα τα θέματα. Απλά είναι λίγο δύσκολο να βρείς εαν θές συγκεκριμένη απάντηση στους πίνακες, παρ'ολη την προσπάθεια των διαχειριστών.
Άλλωστε είναι σχεδόν άπειρα τα θέματα, οι ενότητες, οι ατμοποιητές, κ.ο.κ.

Αποσυνδεδεμένος dimitrix

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1866 στις: Μαΐου 30, 2013, 19:07 »
Γεια χαρά,

Ξεκίνησα το άτμισμα εντελώς τυχαία μετά από 10 χρόνια περίπου στο κ.τ (1πακέτο + / μερα!
ούτε το χα προσχεδιασμένο να κόψω το κάπνισμα και ούτε καν το χα πάρει απόφαση.

Πριν κανα χρόνο είχαν κάνει δώρο στην μητέρα μου μια κασετίνα με 2 ego T αλλά ο φορτιστής είχε χαθεί και η μητέρα μου γενικά δεν το έχει και πολύ με την τεχνολογία οπότε δεν το χρησιμοποίησε ποτέ. Εγώ δεν ήξερα τίποτα για την ύπαρξη της κασετίνας μέχρι που μια μέρα μου δείχνει ένα μπουκάλακι με υγρό και με ρωτάει αν ξέρω τι είναι. Διαβάζοντας την ετικέτα καταλαβαίνω οτί πρόκειται για υγρό η.τ αλλά κοιτώντας την κασετίνα βλέπω οτί λείπει ο φορτιστής.

Αφού πέρασε καιρός από τότε, μια μέρα τρώω φλασιά οτί σε ένα συρτάρι είχα δει έναν περιέργο φορτιστή που δεν ήξερα τι φορτίζει  . Πάω γρήγορα στο  σπίτι και καταλαβαίνω ότι όντως αυτός πρεπει να ναι για η.τ, φορτίζω μια μπαταρία και ξεκινάω το άτμισμα αμέσως. Μετά απο 2 μέρες καταλαβαίνω ότι το υγρό δεν με ικανοποίει και ότι μάλλον φταίει το ότι δεν έχει νικοτίνη, αλλά κοιτάω καλύτερα και βλέπω ότι έχει λήξει εδώ και καιρό! :)) Οπότε πάω σε ένα μαγαζί και παίρνω ένα υγρό, αλλά παίρνω και έναν Τ2 να δοκιμάσω.

Ε τι άλλο να σας πω, πέρασε απο τότε ένας μήνας και δεν καπνίζω κ.τ χωρίς να καν να το πάρω απόφαση να το κόψω :)

Πριν καιρό την είχα ψάξει αρκετά στο πως να κάνω απόσταξη αιθέριων ελαίων γιατί έψαχνα θέμα για την πτυχιάκη μου (γεωπόνος by the way) , οπότε τώρα με το DIY έχω βρει την χαρά μου!

Καλώς σας βρήκα !

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1867 στις: Ιουνίου 01, 2013, 00:43 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1868 στις: Ιουνίου 03, 2013, 15:19 »
Γιάννης 33, Προγραμματιστής. Φανατικός καπνιστής για 16 χρόνια (3 πακέτα την ημέρα). Εδώ και 8 μήνες μόνο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος komber

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1869 στις: Ιουνίου 03, 2013, 22:27 »
καλησπερα και απο μενα

ειμαι ο Λευτερης 34 ετων απο Νικαια, εδω και λιγα χρονια κατοικος Ελευσινας.

απο τα 14 μου ξεκινησα το καπνισμα, Camel σερτικο καμια 50ρια ημερισιος. αν δεν εβρισκα τοτε Drum μπλε.

απο τις 16-10-2012 και αφου προηγουμενος ψαχτικα για να βρω ενα τροπο να ξεκοψω απο το καπνισμα ηρθα σε γνωριμια με το ατμισμα.

μιας και επρεπε να βρω μια φορμουλα ωστε να μεγιστοποιησω τις πιθανοτητες επιτυχιας μου εκατσα και υπολογισα ποσα θα χαλαγα για τσιγαρα μεχρι να βγει ο μηνας η σουμα εβγαλε καπου στα 90€.
εκανα μια ερευνα και πριν καταλαβω τι και πως ειμαι εξω απο ενα καταστημα της γνωστης εταιρειας του χωρου.
αγωραζω ενα starter kit EGO-T 1000mah καθως και λαδακι HALO (
Torque) καθως και 2 CE5 αμποποιητες.

οι πρωτες 48 ωρες πραγματικα ηταν μια σκετη φρικη, αλλα σιγα σιγα αρχισαν τα ενθαριντικα σημαδια (γευση, οσφριση, μοιωση λαχανιασματος κτλ)

στις 20 μερες αρχισαν και οι δοκιμες οτι ατμοποιητη μου προτεινε το μαγαζι μεχρυ που βρηκα την προτιμηση μου στον Τ3 και στον Vivi Nova. πραγματικα ειμαι ευχαριστιμενος πολυ και απο τους δυο.
πλεον ατμιζω DIY λαδακια και ειμαι κομπλε.





Αποσυνδεδεμένος athinodwros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μοναδικό ασφαλές τσιγάρο είναι το τελευταίο σου
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1870 στις: Ιουνίου 04, 2013, 17:23 »
Λέγομαι Αθηνόδωρος είμαι 24, και είμαι προγραμματιστής.
Καπνίζω κανονικά τσιγάρα περίπου 7 χρόνια με μικρές διακοπές ενδιάμεσα, (η μεγαλύτερη 6 μήνες),
πριν 1 χρόνο περίπου ξεκίνησα να κάνω ηλεκτρονικό (δεν ήθελα να κόψω το κάπνισμα απλά ήθελα να καπνίζω στους κοιτώνες στον στρατό)
και το σταμάτησα όταν ηρεμήσαν τα πράγματα (παλαίουρας).
πριν 1 μήνα αποφάσισα να πάρω η.τ. γιατί εκείνη την περίοδο ο καπνός που είχα έπιασε μούχλα (****) και δεν μου έκανε αίσθηση να καπνίζω αλλά σαν junky της νικοτίνης-εθισμού και εγώ αποφάσισα να το αντικαταστήσω με το η.τ. και να ασχοληθώ με αυτό όντας πληροφορικάριος το νιώθω λίγο ποιο κοντά μου μόνο και μόνο επειδή είναι ηλεκτρονικό :P.

Αυτό το διάστημα που ατμίζω πλέον έχω αφήσει τελείως το κ.τ. και έχω γίνει θαυμαστής του η.τ. σκαλίζοντάς το όλο και περισσότερο (D.I.Y. mods etc).
Ατμίζω με 7-10 mg νικοτίνη (δεν μπορώ να υπολογίσω ακριβώς, είναι από μίξεις...) καθώς παραπάνω με ζάλιζαν, με έκαιγαν στον λαιμό και είχα φλέματα (ίσως μου δώσαν και σάπιο υγρό δεν ξέρω, 2 τζούρες έκανα και μπούχτιζα).

Συμφωνώ σε όσα λέει ο συνατμιστής 'sera' παραπάνω (1 σελίδα), ιδιαίτερα σε αυτό με τα χαρτομάντιλα.... Κάποτε κορόιδευα την κοπέλα μου που είχε πάντα μαζί της χαρτομάντιλα και τώρα την παρακαλάω (ρε φιλαράκι μήπως έχεις 1 χαρτομάντιλο) μπας και καθαρίσω το μπουκαλάκι τον ατμοποιητή την μπαταρία και νιώσω ήρεμος :P

Τέλος να πω ότι με αυτά και με αυτά έχω είδη μαζέψει 250 ml υγρά... Θα αρχίσω να τα πίνω στο τέλος.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1871 στις: Ιουνίου 04, 2013, 23:02 »
Εδώ και αρκετό καιρό έχω βουτήξει κυριολεκτικά στις σελίδες του forum, άλλα είναι η πρώτη φορά που γράφω κάτι!Είμαι 27, ονομάζομαι Παναγιώτης, ατμίζω εδώ και 2 και κάτι ψιλά μήνες και θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους συμμετέχουν σε αυτό το forum για να βοηθηθεί οποιοσδήποτε θέλει να ξεφύγει από το κ.τ!Κάπνιζα 11 χρόνια και χωρίς αυτό το forum δεν θα το είχα πάρει απόφαση να δοκιμάσω αυτή την, όπως εξελίσσεται, υπέροχη συνήθεια!

Τα αλλα 2 μνμ τα ειχα ξεχασει τελειως καθως ειχα περασει μεγαλο διαστημα ψαξιματος!Τελικα επιτελους το πηρα αποφαση!


Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1872 στις: Ιουνίου 05, 2013, 01:09 »
Γεια, λέγομαι Βλαδίμηρος. Είμαι 42 ετών και είμαι από την Θεσσαλονίκη. Πατέρας τριών παιδιών και μέχρι πριν 4 μήνες φανατικός καπνιστής. Τώρα με το Η.Τ. έχω να καπνίσω από τότε και μάλλον βρήκα και νέο χόμπυ. Είμαι προγραμματιστής στο επάγγελμα και περιστασιακά κάνω και εκπαίδευση. Μου αρέσει ο κινηματογράφος , το διάβασμα αλλά κυρίως η μουσική. Αρειανός ημι-φανατικός στην ομάδα  :)) .

Αποσυνδεδεμένος maragos7

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1873 στις: Ιουνίου 06, 2013, 17:28 »
Καλησπερα και απο μενα.
Ειμαι ο Γιωργος  απο Πειραια και ειμαι 45 χρονων.
Μετα απο 30+ χρονια καπνισματος, εδω και 15 μηνες ειμαι και εγω ενας ατμιστης.
Περιπου για εναν χρονο ατμιζα  με εργοστασιακους ατμοποιητες(vivi nova,ce4,tango, και διαφορα cartomizer)με ικανοποιητικα αποτελεσματα.
Εδω και κανα 4μηνο ξεκινησα να ασχολιεμαι με επισκευασιμους.
Αρχικα με εναν Α7 ss dripping στην συνεχεια με εναν rsst genesis και τελευταια πηρα εναν killer 705.
Σιγουρα η αποδοση των επισκευασιμων ατμοποιητων με ικανοποιησε πολυ περισσοτερο.
Το βασικοτερο ειναι οτι δεν καπνιζω απο την αρχη που ξεκινησα το
ατμισμα και για αυτο ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.
Τελος θα ηθελα να ευχαριστησω ολα τα παιδια του  forum για τις
πληροφοριες που μοιραζονται μαζι μας και μας λυνουν πολλες αποριες.


Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1874 στις: Ιουνίου 09, 2013, 23:32 »
Γεια σας και από μένα.

Ονομάζομαι Σπύρος. Κατοικώ στην Αθήνα και είμαι μαθηματικός. Θα ήθελα καταρχάς να σας ευχαριστήσω όλους για τις χρήσιμες και πολύτιμες συμβουλές.

Είχα προσπαθήσει πριν χρόνια (4-5 περίπου) να εισέλθω στο ΗΤ αλλά η εμπειρία δεν ήταν καλή. Ίσως περνούσε το εφηβικό του στάδιο εκείνο ίσως εγώ δεν το είχα ψάξει τόσο. Τώρα το ξαναπροσπαθώ πιο οργανωμένα και πιο δυνατά.

Θα τα λέμε γραπτώς στα διάφορα νήματα.

Να είστε καλά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41375 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249885 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420787 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158566 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15853 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131393 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 215 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 239 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 242 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 357 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 220 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767877 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966