vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 3 χρήστες
treloneritis, Rom4nz0 Crim1nal3, webtool

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1890 στις: Ιουνίου 29, 2013, 16:55 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος chrismel

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Τσιγάρο Τέλος !!!!
    • Focus Properties Real Estate
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1891 στις: Ιουλίου 03, 2013, 09:41 »
Καλή σας μέρα ...με λένε Χρήστο και είμαι καλά  :)) ....είμαι 47 ετών μένω στο Παλαιό Φάληρο (από ότι ξέρω)  :) είμαι παλιός ατμιστής αλλά με διακοπές τσιγάρου ...εδώ και πέντε μήνες το πέταξα και μόνο ατμίζω .....βοηθήθηκα με τον Genesis αν και λιγάκι δύσκολος στο σωστό σετάρισμα ... χρησημοποιούσα 0.20 Canthal με 250άρι πλέγμα και 4 σπείρες καθαρές και αυτός στην ουσία ήτανε ο σύντροφός μου που μου έκοψε το τσιγάρο  :respect: ....εδώ και ένα μήνα έχω το Protank και την έχω βρει αρκετά...με 2.5άρα αντίσταση στα 4.3v και με την μεγάλη μπαταρία Panasonic NCR 18650 3400mh στο Lava Tube ατμίζω μέρες λόγω ότι με τον Protank δεν τελειώνει ποτέ...ενώ με τον Galaxy στην μισή μέρα τέλος...
Αυτά και ελπίζω να έρθω σε κάποια συνάντηση σας να γνωριστούμε .
Το Forum σας με έχει βοηθήσει πάρα πολύ και είναι απαραίτητο για κάποιον που ατμίζει ...!!!!
Χρήστος .



Αποσυνδεδεμένος flash

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1892 στις: Ιουλίου 03, 2013, 11:22 »
Καλήμερα και απο εμένα. Αντρέας απο Λάρισα, είμαι 38 και εχω εδώ και 3 βδομάδες που άρχισα το ΗΤ με ενα delirium 69.
Γενικά εχω πολλές απορίες γύρω απο το ΗΤ και το φόρουμ με βοήθησε αρκετα να λύσω τις περισσότερες.

Αποσυνδεδεμένος LunaMorgan

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1893 στις: Ιουλίου 04, 2013, 18:01 »
Γειά σε όλους, είμαι η Ελένη, 28.
Κάπνιζα από τα 13,5 μέχρι τις 4/1/2013 που ήμουν λίγο πριν τα 28.
Σήμερα κλείνω 6 μήνες χωρίς Σ.Τ.

Εδώ και 2 μέρες έχω ξεκινήσει μέ ένα want της Nobacco με μηδενική νικοτίνη, καθώς με έπιασαν κάτι τρελλά για να καπνίσω.

Δεν ξέρω αν θα συνεχίσω ή αν θα είμαι παροδική ατμίστρια.

 ;D

Αποσυνδεδεμένος Greedy Vaper

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1894 στις: Ιουλίου 05, 2013, 12:02 »
Καλημέρα και καλός σας βρήκα!

Πρώην καπνιστής αρκετά χρόνια και νυν ατμιστής είχα την τύχη να ανοίξει φίλος μου κατάστημα με ηλεκτρονικά τσιγάρα. Είχα κόψη το αναλογικό αρκετές φορές και για μεγάλα χρονικά διαστήματα αλλά δυστυχώς για χ ψ λόγους το ξεκινούσα πάλι… αλλά πάντα είχα στο μυαλό μου την οριστική διακοπή του.

Αν και στην αρχή δεν με τρέλαινε η ιδέα του ηλεκτρονικού πριν από 8 μήνες αποφάσισα να το δοκιμάσω στο κατάστημα του, μου άρεσε αμέσως η αίσθηση του ατμού, τα αρώματα και γενικά μετά από συζήτηση η όλη φιλοσοφία και διαδικασία που υπάρχει πίσω από το ηλεκτρονικό. Έτσι αγόρασα και την πρώτη μου συσκευή, ένα starter-kit eGot-T. Αυτή ήταν και η τελευταία μέρα του αναλογικού.

Πλέων έχω ένα Mini Provari + Cyclone Rebuildable Atomizer και ένα GGTS + Ithaka. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και από τα δυο σετ μου και απόλυτα κολλημένος με το ηλεκτρονικό.

Αυτά από εμένα,

Χαιρετισμούς,

Νικόλας

Αποσυνδεδεμένος Nodas

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1895 στις: Ιουλίου 11, 2013, 00:37 »
Καλημέρα σε όλους και όλες.
Με λενε Νωντα και αν και λίγο παλιός εδώ, τώρα βρήκα τον χρόνο και την αιτία να γράψω δυο λόγια σε όλους σας.
Πρώτα από όλα, πολλά πολλά ευχαριστώ σε όλους σας που μου ανοίξατε τα μάτια για το τι εστι Ηλ.Τσιγαρο.Και δεύτερον,είμαι στην ευχάριστη θέση να σας πω ότι είμαι ένας ακόμα που σταμάτησα το κανονικό τσιγάρο ύστερα από πολλά χρόνια,χάρη στο ηλεκτρονικό.
Η αιτία που γράφω είναι εκτός από τα ευχαριστώ σε όλους σας,και το νέο μου Vamo V3 black που μόλις σήμερα παρέλαβα απο fast tech.
Όποιος θέλει παρουσίαση να σηκωση το χέρι.ΟΙ ερωτήσεις που έχω για αυτό,καθότι άσχετος με mods,αύριο ίσως.
Καληνύχτα σε όλους,και όλες.

Αποσυνδεδεμένος swtos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Geekvape B100 - Pico 21700 - Zeus X
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1896 στις: Ιουλίου 11, 2013, 01:47 »
Καλημέρα και από μένα,
Αν και πάρα πολλά χρόνια καπνιστής είχα δοκιμάσει η.τ. πριν ακόμα ανοίξουν κάποια καταστήματα στην Ελλάδα, αγοράζοντας κάποιο πακέτο από Heaven Gifts, χωρίς ωστόσο να με ικανοποιήσει ώστε να σταματήσω το κ.τ..
Τώρα όμως εδώ και ένα χρόνο περίπου, έχοντας αγοράσει καλύτερα προϊόντα (σύμφωνα με τις οικονομικές μου δυνατότητες), και διαβάζοντας το πολύ κατατοπιστικό και ενημερωτικό Forum σας (μας) είμαι μόνο στο η.τ. όπου και θα παραμείνω.
Αν και σας διαβάζω πάρα πολύ καιρό και ενημερώνομαι διαρκώς δεν είχα γράψει ποτέ.
Ποτέ δεν είναι αργά, και έστω μέσα από εδώ θέλω να πω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους.

Σωτήρης,
Θεσσαλονίκη.

Αποσυνδεδεμένος xristos69

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1897 στις: Ιουλίου 11, 2013, 03:59 »
 Γεια χαρά και από μένα από την όμορφη Θεσσαλονίκη. Με λένε Χρήστο και είμαι καλά  :))  γελάτε ε? ναι πραγματικά είμαι καλά γιατί είμαι 44 χρόνων και κάπνιζα 30 χρόνια σαν μαύρος ευτυχώς τώρα με το Η.Τ και το ατμισμα ξανά άσπρισα λίγο  :laugh1:  γελάτε πάλη η μου φαίνεται? τέλος πάντων να σοβαρευτούμε λίγο τώρα. 30 χρόνια λοιπόν καπνιστής πραγματικά και σοβαρά μπόρεσα και το έκοψα έχω 4 μήνες που ατμιζω και το τσιγάρο τέλος μαχαίρι με καλύπτει απόλυτα το Η.Τ φυσικά ξεκίνησα με μια ego-c μπαταρία 1100mah και με τον Ce5 με κεραμικό. και τώρα μετά από πολύ ψάξιμο έχω καταλήξει με το Mod eVic και να ψάχνομαι για Dripper και επισκευασιμους και φτιάχνω τα δικά μου υγρά με βοήθησε αρκετά το e-kapnisma.gr και η γνώμες και η απόψεις εδω των παιδιών και σας ευχαριστώ πολύ όλους. λοιπόν καλώς σας  :bye: βρήκα να είστε καλά... 

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1898 στις: Ιουλίου 13, 2013, 11:09 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1899 στις: Ιουλίου 13, 2013, 17:04 »
χαιρετώ όλους τούς φίλους συνατμιστές. μέ λένε σπύρο καί είμαι από πειραιά. εδώ καί 3 μήνες έκοψα τό κτ μετά από αράπικο κάπνισμα περίπου 25 ετών. πρίν λίγες μέρες είπα νά μπώ στήν πολύ όμορφη παρέα σας. μέχρι πρότινος άτμιζα τό vapormania ego-w καί τώρα έχω πάρει τό πρώτο μου modάκι-VV No 1 καί τό ατμίζω μέ clearo Τ3s. καλως σάς βρήκα.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος fanis31gr

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1900 στις: Ιουλίου 15, 2013, 10:25 »
Με λένε Φάνη και ειμαι 43ων.
Είδα φώς και μπήκα.
Καπνίζω εδώ και 6 μήνες Η.Τ.  0 νικοτίνη
Καλό είναι δεν βήχω, δε φτύνω και δεν δυσκολεύομαι να ανασάνω.
Σκέφτομαι να ξαναρχίσω το κανονικό τσιγάρο γιατι με αυτό θα αργήσω να πεθάνω και δεν αντέχω άλλο μνημόνιο.

Αποσυνδεδεμένος teddy

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1901 στις: Ιουλίου 18, 2013, 02:57 »
Καλησπέρα σε όλους, εδώ και περίπου 1 μήνα ξεκίνησα το η.τ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, καθώς έκοψα μαχαίρι το κ.τ (έκανα τουλάχιστο 10 στριφτά την ημέρα για 10 χρόνια περίπου) και πλέον μου βρωμάει.
Επίσης μου έκανε εντύπωση οτι ξεκίνησα το "άτμισμα" με υγρά χαμηλής περιεκτικότητας σε νικοτίνη (6mg/ml) και σταδιακά σκοπεύω να το πάω προς φλωρέξ μεριά.
Ατμίζω με το epsilon 1100 της nobacco, και απο υγρά, έχω δοκιμάσει κάποια που μου άρεσαν πολύ και το επόμενο βήμα είναι να ξεκινήσω να πειραματίζομαι με DIY και ταυτόχρονα να το πάω προς φλωρέξ.

Αυτά απο μένα, σας χαιρετώ!
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος Protogni

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Καταταγείτε μας έλεγαν...για τις φάπες κουβέντα!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1902 στις: Ιουλίου 18, 2013, 16:02 »
Γεια σας, με λένε Νίκο είμαι 41 χρονών και το αν είμαι καλά ή όχι δεν είμαι και ο ειδικός για να το γνωματεύσω. :idiot1:
Ξεκίνησα το ητ πριν περίπου 3 μήνες για δεύτερη φορά μιας και η πρώτη ήταν πριν από 3 χρόνια τότε που το όλο θέμα του ητ ήταν πρωτόγονο στην Ελλάδα. Παρόλα αυτά κατάφερα να κόψω το τσιγάρο άμεσα ατμίζοντας αποκλείστηκα από την πρώτη στιγμή που το πήρα στα χέρια μου και σε 15 μέρες σταμάτησα και αυτό.
Τώρα πίσω στο σήμερα...Πριν 3+ μήνες αποφάσισα να αρχίσω πάλι το κάπνισμα για ψυχολογικούς λόγους αλλά και γιατί ήταν κάτι που μου άρεσε και με ευχαριστούσε. Κάπνιζα όπως και παλιά καπνό (Old Holborn μπλε) αλλά επειδή γεννήθηκε η κόρη μου είπα με την γυναίκα μου να δοκιμάσουμε το ητ για καθαρά πιο υγιεινή ατμόσφαιρα μέσα στο σπίτι. Μόλις διαπίστωσα τι παίζει πια εκεί έξω πάνω στο άτμισμα (ατμοποιητές-υγρά) και σαν τρελός γκατζετάκιας που είμαι κόλλησα αμέσως και σταμάτησα το κάπνισμα για ακόμα μια φορά μαχαίρι. Τώρα όμως το ητ δεν το σταματάω μιας και το έχω σαν hobby.
Μέσα σε αυτό το μικρό διάστημα φροντίζω να διαβάζω και να βλέπω videos για να καλύπτω τα μεγάλα κενά που έχω πάνω στο ητ. Εδώ είναι που το πολύ καλό αυτό forum με έχει βοηθήσει αρκετά και έπεται συνέχεια  ;)
Λοιπόν αυτά τα ...λίγα από εμένα :eyesplash: η συνέχεια μέσα.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1903 στις: Ιουλίου 19, 2013, 13:39 »
γεια σας,ονομαζομαι Αλεξανδρος και ατμιζω κοντα στα 2 χρονια.ξεκινησα με ενα egot και με σκοπο την διακοπη του τσιγαρου.τα καταφερα αλλα κολλησα ασχημα με το ηλεκτρονικο λογω της γευσης πολλων αρωματων.
παρακολουθω φορουμς αλλα συνηθως δεν συμμετεχω πολυ.εμεινα αεργος οποτε αυτο μαλλον θα αλλάξει

Αποσυνδεδεμένος SR

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1904 στις: Ιουλίου 20, 2013, 15:23 »
Γειά σας, είμαι ο Σπύρος,37ετών και από τον Απρίλιο επίδοξος ατμιστής μετά από αποτυχημένη προσπάθεια να κόψω το κτ. Για ενάμιση μήνα έκανα κτ και ητ και στη συνέχεια μόνο ηλεκτρονικό. Παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και καιρό,αλλά σήμερα αξιώθηκα να κάνω εγγραφή.Το φόρουμ το βρίσκω πολύ καλό και αποτελεσματικό eye-opener για ό,τι έχει σχέση με ητ!!




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας! Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1275 218278 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 08, 2024, 00:52
από treloneritis
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2918 421619 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 07, 2024, 19:39
από chkontog
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41797 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250450 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 159067 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16134 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131641 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 327 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 346 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 511 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 315 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos