vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 2 χρήστες
Milarepa, anetost

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1920 στις: Αυγούστου 07, 2013, 01:32 »

Συνηθισμένο φαινόμενο τις πρώτες μέρες, φίλε Ηλία. Διάβασε κι εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,542.0.html

Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1921 στις: Αυγούστου 07, 2013, 08:32 »
Καλημερίζω , Κώστας , 33 χρονών από Αθήνα
ατμίζω 2 χρόνια τώρα χωρίς να πάρω ούτε τζούρα από κ.τ.
Το άρχισα εντελώς συμπτωματικά , ούτε είχα διάθεση να κόψω το κάπνισμα ,αλλά μου άρεσε πολύ η γεύση κ η μπόχα που ΔΕΝ αφήνει !
Το κ.τ. το έκοψα μέσα σε 2 εβδομάδες με χρήση η.τ.με 24αρα νικοτίνη γιατί έκανα στριφτό 11 χρόνια κ ήθελα κάτι "βαρύ" σε χτύπημα κ τώρα έχω φτάσεινα κάνω 6mg
Το φόρουμ το βρήκα σε αναζήτηση πληροφοριών για το η.τ. Κ με έχει καλύψει σε όλα !

Αποσυνδεδεμένος alani-jm

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1922 στις: Αυγούστου 09, 2013, 00:28 »
Καλησπερα στο forum.Eιμαι ο Γιαννης και ειμαι γραμμενος στο forum αρκετο καιρο.Διαβασα πολυ πραγμα τοτε (νομιζω ηταν το 2011) και εκανα μια εκινηση με ενα η.τ ego-t οπου για 4-5 μηνες δεν ειχα βαλει κ.τ στο στομα μου αλλα σε αυτο το διαστημα αρχισαν οι διαρροες,το οτι η μπαταρια μου τελειωνε απο πληρες φωρτιση το πρωι μεχρι νωρις το απογευμα και ετσι ξεκινησα το κ.τ παλι.Θα κανω μια νεα αρχη με το η.τ .Καλη μου αρχη λοιπον.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2013, 00:35 από alani-jm »

Αποσυνδεδεμένος nikos74

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1923 στις: Αυγούστου 09, 2013, 01:00 »
καλυσπερα είμαι ο Νίκος ατμιζω 9μηνες χωρίς να κάνω κ.τ έχω το evic με agat2 τα υγρά τα φτιάχνω μόνος μου

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1924 στις: Αυγούστου 15, 2013, 20:19 »
Γεια σε ολους!
Λεγομαι Δημητρης και ειμαι απο την Αθηνα. Σπουδαζω στα Χανια.
Ειμαι νεος ατμιστης και νεο μελος του φορουμ! Συγχαρητηρια σε ολους για αυτη την υπεροχη κοινοτητα. Ελπιζω κι εγω να να συμβαλλω εδω οπως μπορω!
Ατμιζω CE4 και τωρα ξεκιναω με RBA's. Πριν καπνιζα ΚΤ για 6 χρονια.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1925 στις: Αυγούστου 19, 2013, 17:25 »
Καλησπερα παιδια και συγχαρητηρια για την καταπληκτικη δουλεια που εχετε κανει στο φορουμ!
Πραγματικα σας αξιζουν χιλια μπραβο!  :respect:


Ειμαι ο Νικος απο Λεπτοκαρυα και απο αυριο που θα ερθει η παραγγελια μου θα δοκιμασω κι εγω να γινω ατμιστης  :D


Αποσυνδεδεμένος psmokel

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1926 στις: Αυγούστου 19, 2013, 22:58 »
Καλησπέρα σε όλους.
Πρώτα απ' όλα αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω αλλά και να συγχαρώ όλα τα μέλη και τους συντονιστές του forum για την εξαιρετική βοήθεια που παρέχουν σε ανθρώπους που θέλουν να απαλλαγούν από το κάπνισμα.

Λοιπόν, είμαι ο Παρασκευάς, 43 ετών. Κάπνιζα 25 χρόνια μέχρι και δύο πακέτα την ημέρα. Είχα ακούσει για το Η.Τ., αλλά δεν είχα δώσει σημασία καθώς είχα  θεωρήσει ότι πρόκειται για μία ακόμη από τις πολλές μεθόδους διακοπής του καπνίσματος, που σε φανατικούς καπνιστές δεν θα φέρει κανένα απολύτως αποτέλεσμα. Επιπλέον, στην πραγματικότητα, δεν ήθελα να κόψω το κάπνισμα.
Πριν 2 περίπου χρόνια είχα δει κάποιον, πρώην φανατικό καπνιστή, που άτμιζε. Και πάλι δεν έδωσα σημασία. Το ίδιο άτομο το είδα 1 χρόνο μετά και συνέχιζε να ατμίζει. Εκεί ήταν η πρώτη φορά που είπα "εδώ κάτι γίνεται ...", και είπα να το ψάξω λίγο το θέμα. Έπεσα πάνω στο forum. Εντυπωσιάστηκα από την έκταση που είχε πάρει το θέμα του Η.Τ., και εγώ "δεν είχα πάρει μυρωδιά". Στη συνέχεια έφαγα πολλές ώρες διαβάσματος -όπως όλοι οι νέοι ατμιστές φαντάζομαι- των αναρτήσεων των μελών και παράλληλα παράγγειλα και την πρώτη ατμιστική συσκευή με όλα τα παρελκόμενα.
Όταν το πρωτοδοκίμασα εντυπωσιάστηκα από το γεγονός ότι αντιμετώπιζε το στερητικό σύνδρομο του Κ.Τ. Στην πραγματικότητα ... δεν το πίστευα. Συνέχισα να ενημερώνομαι με μεγαλύτερη ένταση.
Σήμερα πια, ατμιστής μόλις ενός μήνα πλέον, η βασική μου επιθυμία είναι να το διατηρήσω (έχω ακούσει για κάποιους που το διέκοψαν αρκετό καιρό μετά, και αυτό με κάνει να ανησυχώ λίγο) ενώ ταυτόχρονα προτρέπω και άλλους καπνιστές να το ψάξουν. Επιπλέον, ενώ αρχικά αντιμετώπισα το άτμισμα ως εναλλακτικό τρόπο καπνίσματος (είπαμε δεν ήθελα να το κόψω), σήμερα πλέον έχει αρχίσει να περνάει από το μυαλό μου ότι ίσως κάποτε να μπορέσω και να το σταματήσω τελείως.

Δεν θα ήθελα να κουράσω περισσότερο.

Θα κλείσω ευχαριστώντας και πάλι όλους σας για την ανεκτίμητη βοήθεια και ευχόμενος σε όλους μας κάποια στιγμή να απαλλαγούμε τελείως από την εξάρτηση της νικοτίνης χωρίς να αισθανόμαστε ότι χάνουμε κάτι.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1927 στις: Αυγούστου 20, 2013, 20:02 »
Γεια σας.Με λενε Μαικ και ειμαι απο Πειραια.Διαβαζα αρκετο καιρο το φορουμ πριν γραψω το πρωτο μου σχολιο.Βρηκα παρα πολλες χρησιμες πληροφοριες και με βοηθησε σε πολλα πραγματα

Φτιαχνω δικα μου υγρα και απο ετοιμα προτιμω την ovale,τα υγρα της οποιας εμπιστευομαι ως την τελευταια τους σταγονα

Οι διαστασεις μου ειναι 93/67/93

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1928 στις: Αυγούστου 20, 2013, 21:01 »
Καλησπέρα και από εμένα.


Όπως προδίδει και το αρχικό γράμμα "g", με λένε Γιώργο, είμαι από Χαλκίδα και δυστυχώς ηλικιακά μικρός, κοντεύοντας τα 19.
Κάπνιζα 3 χρόνια, μέχρι που πριν 2-3 εβδομάδες, πέτυχα σε άλλη κοινότητα Topic περί του η.τ. Ήταν η δεύτερη φορά που σκέφτηκα να κάνω την αρχή, και έχοντας κάποια χρήματα στην άκρη, δε το σκέφτηκα καν. Τώρα είμαι σχεδόν ένα 10ημερο με την πολυβολτική πώςστοκαλότιςλένε  μπαταρία μου και τον Gemini Mini μου και ατμίζω. Το τσιγάρο από ενάμιση πακέτο ή έναν Craven(ανάλογα τα κέφια, έπαιρνα ή πακέτο ή για στριφτό)/ημέρα ξαφνικά με το που έπιασα στα χέρια μου το η.τ. το ελάττωσα στο 1 άντε 2 κ.τ. την ημέρα, απλά για τον "ψυχαναγκαστικό" τομέα και όσο πάνε οι μέρες, τόσο η επιθυμία για κ.τ. φεύγει.


Κάποτε κάπνιζα Craven, τώρα ατμίζω.  :yes:


 :bye:

Αποσυνδεδεμένος nkatsarakis

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1929 στις: Αυγούστου 22, 2013, 20:59 »
 Καλησπέρα και καλός σας βρήκα , είμαι ο Νίκος   33ον ετών είμαι ναυτικός  κάτοικος  Ηρακλείου Κρήτης παντρεμένος , Έχω δυο γιους και μια κόρη .
Ατμίζω κοντά στα 3 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα απο μπαταρίες και τώρα τελειώνω το διδακτορικό μου στους ατμοποιητές  :D [size=78%] .[/size]
Στα υγρά έχω κατασταλάξει σε 2 για να υπάρχει και αλλαγή ( Tabacco & Desert Ship ) δεν λέω εταιρεία για διαφημιστικούς λόγους.  ;) ;)

 
Ευχαριστώ για την φυλοξενεια του e-kapnisma που με αφήνει να μαθαίνω οσο το δυνατό περισσότερα για αυτό που ατμίζω . Αν και νιώθω αρκετά πιο υγιής ......


Ευχαριστώ και πάλη    :bye: :bye:


Αποσυνδεδεμένος 11100

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1930 στις: Αυγούστου 23, 2013, 09:53 »
Για χαρα, είμαι ο Σεργιος. Ξεκίνησα με ητ πριν απο 3 χρόνια με κάτι απαίσια και πανάκριβα ητ με αυτοματες μπαταρίες και προγεμισμενα φιλτρακια. Κατάφερα να σταματήσω το κτ για ένα χρονο. Μετά για λόγους που σε κάνουν να καπνιζεις ξεκίνησα, και τώρα απο τον 11 2012 το έκοψα  και πάλι χάρη στο ητ. Είμαι μέλος καιρό και βασικά- διαβάζω . Καλός σας βρήκα


S.P.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1931 στις: Αυγούστου 23, 2013, 10:17 »
Καλήμερα,
Πρίν απο 7 μήνες αρχισα το η.τ. Στην αρχή ταλαιπωρήθηκα με κάτι πλαστικά φίλτρα κακής ποιότητας που έσπαγαν στο στόμα μου και τα γέμιζα ο ιδιος. Ημουνα ετοιμος να εγκαταλείψω την προσπάθεια αλλα ειδα οτι υπάρχουν καλύτεροι ατμοποιήτες και ετσι τα κατάφερα
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2013, 14:32 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος toni

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1932 στις: Αυγούστου 28, 2013, 23:29 »
Καλησπέρα  σε  όλους   τους    ατμιστές   ονομάζομαι   Άρης  είμαι  42 ετών  από  Θεσσαλονίκη   ατμίζω   ηλεκτρονικό  τσιγάρο  1.5  χρόνο  .  Έχω  mini  lava  ατμιζω  κυρίως  καπνικά  υγρά,  ατμοποιητη  προτιμώ  vivi nova.Παρακολουθώ   πάρα  πολύ  καιρό   το  σαιτ  και  με  βοήθησε  σε  πάρα  πολλά πράγματα   για  τα  Η.Τ.             
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2013, 23:35 από toni »

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1933 στις: Αυγούστου 29, 2013, 21:12 »
Καλησπέρα,
είμαι ο Γιάννης απο την Καβάλα ετών 45 ,υπερίφανος και τρισευτυχισένος γονιός (3 υπέροχα παιδιά) , εργάζομαι πάνω απο 20ετία σε φαρμακευτική εταιρία και  έιμαι άρρωστο γαυράκι :-) Ατμιστής εδώ και 3 μήνες, το μόνο χρονικό διάστημα που έιμαι χωρίς τσιγάρο από τα φοιτητικά μου χρόνια. Εχω προσπαθήσει να μείνω μακριά του αρκετές φορές αλλά....... Εχω δοκιμάσει patch, τσιχλες νικοτίνης καθώς και χάπια βαρενικλίνης αλλά ..... ώσπου απο έναν συνδυασμό συγκυριών ήρθα σε επαφή με τον ατμό....και πολλά άλλαξαν!!!!

3 μήνες λοιπόν μακριά από την εξάρτηση μου ,από τα 2 με 3 πακέτα prince που χρειαζόμουν καθημερινά ,απλά απίστευτο!!!
Ενα από βάθη καρδιάς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλα τα μέλη του forum διότι μου αλλάξετε την άποψη που έιχα για το η.τ. διαβάζοντας σας.
Εύχομαι να μείνω πιστός μονο στα ,, καλά,, μου πάθη πλέον.
Καλό σας βράδυ, Γιάννης


Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1934 στις: Αυγούστου 29, 2013, 21:16 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 813 152213 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 21:57
από Barbapaidi
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2334 241369 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 20:54
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291436 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 817 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4916 566073 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:31
από nXtLs
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760556 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501969 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 414 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3334 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12841 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis