vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, filikos4

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος mouse112

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1530 στις: Ιουλίου 06, 2012, 19:47 »
γεια σε ολους....

κωστας απο πατρα 25 χρονών και καπνιζα απο τα 13-14  :-[ (τα τελευταία 2 χρόνια καπνό)
εδω και 4 μήνες κάνω η.Τ και ειμαι κατα 80-90 % ευχαριστημένος.
ατμιζω περιπου 1,6-2,0 ml 12αρι virginia ECIG  /μερα

καποιος μου ειπε σε ενα τοπικ :
-Από τη Πάτρα είναι ένας δάσκαλος του η.τ. ο Giannis Pap
 Στείλε π.μ. και αν δεχτεί να σου κάνει μαθήματα θάσαι τυχερός.

αν δεν κανω λαθος εχω δει εδω μεσα εναν τυπο με ενα ΑΒΑΤΑΡ που ειναι καβαλα σε ενα  Ζ-1000 (αν το λενε γιαννη τον ξερω)...




πριν 4 μήνες ξεκίνησα με ενα κινέζικο (πολυ φτηνό σετ EGO-T) €26.74

απο τοτε εχω χαλασει ανταλακτικα-αγρα-λεφτα...

1 μηνα flavour art virginia 18mg (καλο)    €10
1 ατμο ego-t  ηταν στο σετ
 
25 μερες  flavour art latakia 18mg (δεν μου άρεσε που έβγαζε ενα.....μέντα- δυόσμος ??? )   €8.5
20 μερες bio-bacco marlb. 12mg  (χαλιαααα...μου θυμιζε την τσιχλοφουσκα που ειχαν μεσα τα γλυφιτζουρια)  ΠΟΛΥ ελαφρη.. €8
1 ατμο CH4     €7


και τωρα

ειμαι με 10-15 μερες με ενα  ecig virginia medium (δηλ.12mg)    €12  :o
1 ατμο CH4    €7

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1531 στις: Ιουλίου 09, 2012, 12:31 »

Γεια χαρά.

Είμαι ο Μιχάλης, 38, από τον Πειραιά, τεχνικός Η/Υ στο επάγγελμα.
Είμουν καπνιστής από το 1991, το 2010 κάπνιζα 4 πακέτα Camel ημερησίος και αποφάσισα να γυρίσω σε καπνό (1 πακέτο ημερησίως), κάπνιζα Marlboro κίτρινο μέχρι και την περίοδο που σταμάτησε να κυκλοφωρεί στην Ελλάδα όπου και γύρισα σε Drum κίτρινο. Τους τελευταίους 2 μήνες έχω ξεκινήσει το ηλεκτρονικό τσιγάρο και έκτοτε δεν έχω ξανακαπνίσει.


Αποσυνδεδεμένος bill74333

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1532 στις: Ιουλίου 09, 2012, 13:16 »
 Γεια χαρα ,με λενε Βασιλη και ειμαι απο Αγρινιο. 
Καπνιζω 20 χρονια του τελευταιους 2 μηνες κανω η.τ (eGo c).
Και δεν εχω κανει ξανα κ.τ

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1533 στις: Ιουλίου 09, 2012, 21:12 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος nikosq

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Το παλεύω
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1534 στις: Ιουλίου 12, 2012, 01:42 »
Καλησπέρα καλησπέρα,

Νίκος, 45 ετών, καπνιστής από τα 19 δηλ.: 26 χρόνια, σχεδόν μόνο καπνό 20 τσιγάρα ανα ημέρα και μόλις 2 μέρες με ηλεκτρικό τσιγάρο. Περίεργα πράγματα. Τρομερό πράγμα η συνήθεια του αναπτήρα. Θα δείξει. Θετικό ότι δεν έχω ακόμη αναζητήσει κ.τ. Αυτά προς το παρόν. Να είστε καλά.

Αποσυνδεδεμένος antppant

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1535 στις: Ιουλίου 12, 2012, 16:40 »
Καλησπέρα, είμαι ο antppant, και μου έκαναν δώρο ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο πριν από 2 μέρες.

Cheers..

Αποσυνδεδεμένος darex

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • try it...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1536 στις: Ιουλίου 12, 2012, 17:02 »
Καλησπερα και απο εμενα!Ειμαι ο Δημητρης 30 ετων και ατμιζω 2 μηνες περιπου μετα απο 12 χρονια καπνισματος και ελπιζω να συνεχισω :D

Αποσυνδεδεμένος DjRevolution

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1537 στις: Ιουλίου 14, 2012, 20:59 »
Καλησπέρα,
 
είμαι ο Γιώργος από Αθήνα, κοντεύω τα 40 και κάπνιζα 20 χρόνια 2 πακέτα (Camel, Malboro, Prince). Εδώ και 8 μήνες είμαι αποκλειστικά με Η/Τ.
 
Έχω αρκετά MOD, έχω δοκιμάσει διάφορα υγρά (πάντα τσιγαρίσιες γεύσεις, τα άλλα τα σιχαίνομαι). Είμαι σε φάση που φτιάχνω τα υγρά μου μόνος μου με αρώματα από Αγγλία (Decadent Vapours), VG, PG από Συνδεσμος και Νικοτίνη από Κίνα.

Αποσυνδεδεμένος panagos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1538 στις: Ιουλίου 15, 2012, 17:35 »
καλησπερα και απο εμενα . Ειμαι ο Παναγιοτης απο τη Κυπρο 29 χρονον  καπνηστης για 13 περιπου χρονια . τορα ατμηστης για 2 μηνες και ειμαι στη φαση που ψαχνομαι με τα υγρα . εχω αγορασει αρκετα καπνηκα και φρουτα . παντος με τους 2 μηνες αποχη απο το καπνησμα δεν ανεχομαι την μηροδια του ΚΤ και δεν μπορω να το πηστεψω .

Αποσυνδεδεμένος djt2000

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1539 στις: Ιουλίου 16, 2012, 18:46 »
Καλησπέρα! Είμαι ο Τάκης είμαι 26 ετών  και είμαι από Μαραθώνα. Κάπνιζα 9 χρόνια περίπου ένα πακέτο. Τους τελευταίους 3 μήνες ατμίζω αλλά περιστασιακά καπνίζω και κανένα τσιγάρο. Θα το κόψω όμως που θα μου πάει!!!

Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1540 στις: Ιουλίου 20, 2012, 01:43 »
Κάλησπερα είμαι ο Δημήτρης απο Θεσσαλονίκη. Κάπνιζα 15 χρόνια και είμαι με η.τ σχεδόν 1 χρονο.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1541 στις: Ιουλίου 21, 2012, 00:28 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1542 στις: Ιουλίου 22, 2012, 21:37 »
Καλησπέρα, το δικό μου όνομα είναι Σάκης (από Θανάσης), και ειμαι από Νίκαια Αττικής. στην ηλικια των 12 ετών άρχισα το τσιγάρο. δε το έκοψα ποτέ μου. Σήμερα 32-33 χρόνια επειτα από τη στιγμή που άρχισα το κάπνισμα (σήμερα είμαι 43-44 ετών), εδώ  και μόλις 1,5 μήνα  "ατμίζω". έτσι άρχισα να ψάχνω πληροφορίες για το πως και τι γίνεται με αυτό το ΗΤ όπως το λένε κάποιοι. Το επόμενο ήταν να προσπαθήσω να φτιάξω τη μίξη των υγρών που ατμίζω μόνος μου, το άρωμα που θέλω εγώ, με τη νικοτίνη που επιλέγω εγώ. Βέβαια πολλά λάθη, πολλά μή αρεστά κ.λ.π. .
Έτσι βρήκα και αυτό το φόρουμ συζήτησης "ατμιστών" (πως λέμε καπνιστών,,,)και μου φάνηκε ενδιαφέρον. Στον 1,5 μηνα που έχω αρχίσει να ατμίζω, πιστεύω πως τα έχω πάει πολύ καλά σχετικά με το θέμα καπνίσματος. έχω  αγοράσει μόνο ένα πακέτο καπνό , και ελπίζω να μην ξαναπάρω σύντομα τουλάχιστον. Η φάση είναι ότι σαν μακροχρόνιος χρήστης τσιγάρου, μύριζα πάντα τσιγαρίλα κ.λ.π. ενώ τώρα έχει ξεβρωμίσει μέχρι και το αμάξι μου.
 Το επόμενο που θέλω να πετύχω είναι ελαχιστοποιήσω την νικοτίνη όσο γίνεται (σιγά σιγά βέβαια) και να τραβάω καμια τζούρα στο που και που.
 Ε!!! Έπειτα βλέπουμε !

Αποσυνδεδεμένος dapan

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1543 στις: Ιουλίου 24, 2012, 10:16 »
Καλημέρα σε όλους.
Παράξενο... εγώ δεν έχω αρχίσει ακόμα το άτμισμα, πάντα ήταν στο μυαλό μου αλλά δεν είχα σκοπό να κόψω  το κ.τ. και τώρα δηλώνω παρόν.
Ο λόγος που δεν ξεκίνησα ακόμη είναι γιατί περιμένω την παραγγελία (που μου έκανε φίλος του φόρουμ), και που είναι το steam machine, το οποίο το χα για κάνα δίωρο την Κυριακή στο στόμα μου και με ικανοποίησε πλήρως, με συνέπεια να καταφέρω να ανάψω κ.τ. μετά από τέσσερις ώρες.
27 χρόνια καπνιστής με 2 πακέτα ημερησίως.
Πιστεύω πως η επιλογή του συγκεκριμένου "εργαλείου" είναι καλή για αρχή.
Καλό κουράγιο σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος dnmntpns

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1544 στις: Ιουλίου 25, 2012, 00:11 »
Kαλησπερα κ απο εμενα,
Με λενε Δημητρη, κ μενω Ηλιουπολη Αθηνας,ειμαι 49 χρονων,
κ αρχισα ξανα το τσιγαρο τον Ιανουαριο του 2012, μετα απο 2 ,5 χρονια που το ειχα κομενο!
Καπνιζα απο τα 16 μου κ ειχα φτασει τα 1,5-2 πακετα ημερησιως!
Προσπαθησα να το κοψω κανοντας στριφτο απο το 2008-2009 περιπου κ τα καταφερα τελικα, αλλα το ξαναρχισα.
Το καλο ειναι οτι στο σπιτι μου δεν κανπνιζω, οποτε δεν κανω περισοτερα απο 20 στριφτα ημερησιως!
Το θεμα με το ηλεκτρονικο τ., το ηξερα εδω κ 3 χρονια, απλα λογω ανεργιας κ παρα πολλων εξοδων, υποχρεωσεων το θεωρησα χαζο να δωσω πανω απο 100 ευρω για αρχικο πακετο τοτε!
(Εξαλου τα καταφερα κ χωρις αυτο)
Τωρα που χουν φτηνηνει ειναι συζητησιμο το πακετο! :thumpup: και αφου το ξαναρχισα το ρημαδι. :idiot1:
Δεν σας κρυβω οτι το φορουμ φαινεται εξαιρετικο, κ με γνωστες του αντικειμενου, απλα αν κ διαβαζω εδω κ 4 μερες, ακομη δεν εχω καταληξει σε καποιο οικονομικο αρχικο πακετο.
Αυτο που θα με ενδιεφερε θα ηταν καποιο αρχικο πακετο με μεγαλη μπαταρια 1000-1100mAh,  eGo-T για αρχη, κ μετα βλεπουμε, αν τα λεω καλα! :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506118 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154204 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568159 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243266 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1565 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762215 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 980 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3879 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13867 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios