vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 5 χρήστες
Chris66, camber, jmark, tony1976, Tem

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1155 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 21:05 »
Καλησπέρα κι από μένα...

Καπνιστής εδώ και 16 χρόνια. Τα τελευταία 6 χρόνια κάπνιζα 1 και κάτι πακέτο Lucky Strike Red. Από την περασμένη εβδομάδα έχω στην κατοχή μου ένα Ovale Ego-C. Χωρίς προηγούμενη εμπειρία στο ΗΤ, έμεινα έκπληκτος με το πόσο προσομοιάζει το κάπνισμα. Γενικά, δεν καταπιέζω τον εαυτό μου με το κτ, καθώς όποτε μου έρχεται η επιθυμία καπνίζω. Βέβαια, από εκεί που κάπνιζα 20-25 τσιγάρα ημερησίως, πλέον κάνω 1 άντε 2 το πολύ.

Υποθέτω, ότι αν βρω και τα κατάλληλα υγρά, θα φύγει αυτή η επιθυμία γρήγορα. Μαζί με το πακέτο του ΗΤ μου έδωσαν από το μαγαζί και δυο υγρά (η δική εμπειρία με τα υγρά είναι μηδενική), ένα Natura Maxboro 18mg και ένα Natura Prince Perry 18mg. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με κανένα από τα δύο, αν και το Maxboro (το οποίο είναι πιο γλυκό από το άλλο) ατμίζεται πιο εύκολα. Σίγουρα τα 18mg μου έπεσαν αρκετά, αφού μετά από μια βδομάδα άτμισμα μπορώ να πω ότι αισθάνομαι αρκετά βαρύ το στήθος μου (όπως αισθανόμουν αν είχα κάνει σε μια μέρα 2 πακέτα τσιγάρα). Οπότε, παρήγγειλα 3 υγρά 9mg από vapeshop, ένα καπνικό, ένα καφέ και ένα γλυκό και τα περιμένω για να δω τι ανταπόκριση θα έχω σε αυτά...

Αυτά, προς το παρόν από εμένα...

Συνεχίστε την πολύ καλή δουλειά που κάνετε!

Αποσυνδεδεμένος Choutos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1156 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 23:59 »
Παιδιά καλησπέρα και από μένα και συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά. Δημήτρης, 32χρ., καπνιστής εδώ και καμιά δεκαετία, ατμιστής εδώ και κανένα μήνα αν και κάνω καμιά παρασπονδία μέσα-μέσα...Με ego-t ξεκίνησα αλλά το ψάχνω για κανένα πιο μικρό λόγω όγκου - βάρους

Αποσυνδεδεμένος StarSailor

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1157 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 09:21 »
Xαιρετώ κι εγώ, είμαι 32 χρονών, 13 χρόνια καπνιστής μέχρι πριν 2 μήνες περίπου που άρχισα το άτμισμα με ένα Giant. Eνθουσιασμένος στην αρχή μαζί του αλλά όχι πια. Το κανονικό τσιγάρο το έχω κόψει τελείως, νομίζω είναι καιρός να κόψω και το ηλεκτρονικό και να βρω την ησυχία μου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2012, 09:39 από StarSailor »

Αποσυνδεδεμένος n3m0

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1158 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 11:37 »
Καλημέρα και από εμένα.

Σαράντα ετών αισίως, καπνιστής από τα 14 .......... πολλά χρόνια ασφαλτόστρωση.
Τα τελευταία χρόνια της "καριέρας" μου (πάνω από 10) κάπνιζα καπνό Old Ηolborn και είχα καταφέρει να κατέβω στο ένα σακούλι περίπου την εβδομάδα.

Σήμερα συμπληρώνω δυο εβδομάδες άτμισμα και καθόλου κάπνισμα.
Ξεκίνησα με ego-t και έτοιμο υγρό στα 18mg μου έπεσε βαρύ και άλλαξα σε DIY VG υγρό με περίπου 12mg νικοτίνη, λίγο άρωμα μήλο και ατμοποιητή ego-w και είμαι αρκετά ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα.

Το forum φοβερή πηγή πληροφοριών και βοήθειας, συγχαρητήρια στην ομάδα.

 

Αποσυνδεδεμένος felix

  • *
  • 5
  • o akatamacintosh
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1159 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 14:26 »
Γειαααααα

πριν 3 μέρες ήρθε το Volt [smokeless image] [kr808] και από τότε έκοψα το κάπνισμα...

Αποσυνδεδεμένος kws35

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey the Daleks!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1160 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 15:35 »
Αλόχα, 5 μέρες με η/τ και πάμε γερά για κόψιμο  :hmmm:  :laugh1:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1161 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 16:32 »
γεια χαρα...4 μηνες με η.τ. ολα καλα

Αποσυνδεδεμένος zboufis

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1162 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 19:55 »
Γεια χαρα και απο εμένα. Καπνιζω 17 χρονια, και εχω δοκιμασει όλες τις εταιρείες πισσας :hmmm: Μετά απο μιας εβδομάδας κάψιμο εδω μέσα, ξενυχτια, κεφάλι καζάνι κλπ  :angry_orange: τέλικά πριν 3 ημέρες πήρα ένα ovale ego - c και πραγματικά δεν το περίμενα. Κανένα κ.τ μέχρι τώρα και το πιο τρελό είναι ότι δεν το επιθυμώ καθόλου όσο τρελο και αν ακούγεται. Έλπίζω να μην αποδειχτεί ποτέ οτι το η.τ είναι πιο βλαβερό και αρχισουμε όλοι τα ωχ αμαν τι καναμε τόσο καιρο ;D. Καλώς σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1163 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 20:15 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος KARAVATZIO

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1164 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 13:21 »
Δημητρης
Καπνιζω 35 χρονια . Τα πρωτα 15χρονια  1 πακετο την ημερα και τα τελευταια 20 στριφτο μπλε OLD... μικρο (περιπου 10 τσιγαρα την ημερα)
Σημερα αποφασισα να το κοψω .Περιμενω να μου ερθει το πακετο με το ηλεκτρονικο τσιγαρο eGO-W.Ασχολουμαι με ζωγραφικη, ιατρικη,Αστρονομια :)
Εχω μια κορη 9 χρονων :-* .Μπαμπα κοψτο  :wall:
Μενω Γλυφαδα.
Προχθες γνωρισα  εναν ανθρωπο  που ειχε κρεμασμενο στο λαιμο ενα ητ. ο ατμος μυρισε ευχαριστα ε! μετα απο 2 ωρες το παραγγειλα.

 

Αποσυνδεδεμένος TasosTG

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1165 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 15:25 »
Καλησπερα και απο μενα.
Ειμαι ο Τασος 40 ετων και 21 χρονια καπνιστης, (περιπου 2 πακετα την ημερα τα τελευταια χρονια  :idiot1:).
Ατμιστης 8 μηνες και παμε καλα  :thumpup:.
Ενα μεγαλο μπραβο στο φορουμ και στους συντονιστες αυτου.

Αποσυνδεδεμένος Ντάφυς

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1166 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 18:44 »
Καλησπέρα και απο εμένα!εδω και 3 μέρες εχω ενα Ego-T !κάπνιζα 2 πακ. asso premium 24ώρο και μπορώ να πώ οτι έχω δεί μέγαλη ελάτωση !
Εδώ ήρθα μεσω του φίλου μου  Δημητρή από Εδεσσα που μου είπε για το φόρουμ!

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1167 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 21:48 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος kakistro

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1168 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 21:50 »
Καλησπέρα  :) και καλώς σας βρήκα  ;)
ενημερώνομαι... ενημερώνομαι... ενημερώνομαι...
Το έχω πάρει σχεδόν απόφαση να αρχίσω το ητ αλλά...  :-\
Ειλικρινά με φοβίζει η πιθανότητα να "απεξαρτιθώ" από το τσιγάρο και να κολλήσω στο ηλεκτρονικό...  :idiot1:
 

Αποσυνδεδεμένος fuming.gr

  • *
  • 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Απολαυση χωρις πισσα !!!
    • Απολαυση χωρις.....πισσα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1169 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 10:47 »
Καλημερα και απο μενα ειμαι ο γιωργος απο λουτρακι ειμαι 1,5 μηνα γραμμενος στο forum ατμιζω 1.5 χρονο και εχω καταστημα με ηλεκτρονικα τσιγαρα 2 μηνες στο λουτρακι!!Μου δοθηκε τωρα η ευκαιρια να σας αυτοπαρουσιστω και να ξεκινησω να γραφω και να διαβαζω
αυτο το υπεροχο και πολυ ενδιαφερον forum  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342203 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206437 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541369 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50121 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597185 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357703 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11485 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193007 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1281 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1261 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591775 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios