vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Spazokefalias_GR, eurogod, lagoudakis, johnath, manoslykos

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος epimithios

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1170 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 12:30 »
Παίδες Καλημέρα
Με Λένε Διονύση είμαι 45 χρονών τεχνικός Η.Υ. άγαμος κι με χόμπι το  Wow [On-Line Game για όσους δεν γνωρίζουν]

Πήρα χτες από ένα περίπτερο ένα Ηλεκτρονικό τσιγάρο , για να το  δοκιμάσω  αλλά δεν μπορώ να πω οτι ειμαι κι πολυ ευχαριστημένος από την γεύση του [ πριν πει κανείς ότι δεν είναι σωστά αυτά τα τσιγάρα που πουλάνε τα περίπτερα  να λάβει υπόψη του ότι τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν ακριβότερα πράγματα] έκανα  κι μια έρευνα στα διάφορα φόρουμ , ανακαλύπτοντας κι διάφορα πράγματα που δεν τα ήξερα , όπως το υγρό γεμίσματος αλλά δεν έχω καταλάβει  που μπορώ να προμηθευτώ έτοιμα υγρά που να  είναι κάπως γευστικά μιας κι είμαι καπνιστής μανιακός και να ταιριάζουν στις γεύσεις μου χωρίς
Να χρειαστεί να γίνω χημικός όπως διαβάζω στο φόρουμ σας
Ενδεικτικά να αναφέρω καπνίζω τσιγάρα με καπνό virginia  νικοτίνη 1gm κι πίσσα 18gm αυτά προς το παρόν

Αποσυνδεδεμένος Ηλιας Χαριτος

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • paps,provari
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1171 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 16:30 »
Καλησπερα,με λενε Ηλια,ειμαι 39 ετων,αγαμος με χομπυ metal,wwe,internet.Τα τελευταια 23 χρονια καπνιζα συνεχως,με εξαιρεση τρεις(3)ημερες.Τον τελευταιο μηνα καπνιζω Η.Τ και μονο.Να ειστε ολοι καλα.

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1172 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 23:21 »
Γεια σας παιδιά και από 'μένα!

12 Χρόνια καπνιστής , είχα ξεκινήσει με Marlboro και Camel  και όσο πέρναγαν τα χρόνια πήγαινα σε πιο ελαφριά. Τα τελευταία 2 χρόνια έκανα 1 καπνό Drum λευκό 25gr περίπου μέσα σε 2 μέρες.

Πριν 20 μέρες άρχισα το ηλεκτρονικό τσιγάρο με ένα πακέτο ego-c της ovale.
Από εκείνη την μέρα δεν ξαναέβαλα κ.τ. στο στόμα μου.

Συγχαρητήρια για το forum παιδιά! Ευχαριστούμε για τις τόσο χρήσιμες
πληροφορίες που μας δίνεται καθημερινά!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος geor

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζω απο 07-01-2012
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1173 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 23:26 »
Καταρχάς να εκφράσω τα συνχαριτήρεια μου για το υπέροχο forum αν και είναι αδιανόητο ένας μανιώδης υπερασπιστής του τσιγάρου να το ανακαλύπτει τώρα .
Καπνίζω συστηματικά τα τελευταία 15 χρόνια και πολλές φορές είχα επιχειρήσει να το κόψω βέβαια χωρίς μόνιμα αποτελέσματα. Ένας από τους βασικότερους λόγους τουλάχιστον για μένα ήταν η μυρωδιά τα κιτρινισμένα δόντια και η γκρίνια ….
Μιας και δεν με ενοχλούσε πουθενά και για να μην προτρέξει κάποιος και γυμνάζομαι και αθλούμαι με σπορ απαιτητικά ως προς την αντοχή.
Κατά τύχη βρέθηκα με ένα ego-t τις joyetech και για ακόμα μια φορά λέω τύχη γιατί ήταν το γνήσιο και μου το έκαναν και δώρο. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και δεν έχω κάνει κανένα μα κανένα τσιγάρο και δεν είχα και κανένα σκοπό να το κόψω ούτε  έχω. Μάλιστα οσο πέρναγε  ο καιρός μείωνα και την ποσότητα του υγρού. Πλέων κάνω 10ml την εβδομάδα e-liquide 12 (όχι κάποιο συγκεκριμένο ακόμα ) . Οι αλλαγές  που διαπίστωσα είναι ότι αναπνέω καλύτερα από την μύτη και έχω ελαφρός καλύτεροι όσφρηση  και μου δημιουργεί περισσότεροι όρεξη για φαγητό (το γράφω ευγενικά) .Καλή αρχή να πούμε και εδώ θα΄μαστε
 :)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1174 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 00:40 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος sakis79

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1175 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 22:12 »
Σας χαιρετω ολους.Ειμαι καπνιστης 14 χρονια και εδω κ μια βδομαδα ηλεκτροκαπνιστης :bye:

Αποσυνδεδεμένος nikosmitsos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1176 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 23:52 »
Γεια σας ονομαζομαι Νικος ημουν 27 χρονια καπνιστης περιπου 25 με 30 τσιγαρα ημερησιως και με την καταπληκτικη εφευρεση του η.τ ειμαι εντελως ακαπνος εδω και 14 ημερες[ουτε τζουρα].Στο παρελθον ειχα δοκιμασει πολλες μεθοδους διακοπης καπνισματος οπως τσιχλες νικοτινης πιπακια κ.α και δεν ειχα καταφερει να απεξαρτηθω ουτε για μια ημερα,ακομα και οταν ειχα παθει πνευμονία το 2008 καπνιζα 2 εως 3 τσιγαρα την ημερα και χαρη στο ego-t μου αλλα και στην σημαντική βοηθεια απο αυτο το καταπληκτικο forum ειμαι κοντα στην απεξαρτηση απο την απαισια συνηθεια του καπνισματος.Ενημερωτικα ειμαι γιατρος και ξερω απο πολυ κοντα τις συνεπειες.Αισθανομαι την αναγκη να σας ευχαριστησω και να σας ευχηθω να συνεχισετε τις προσπαθειες σας γιατι πανω απο ολα επιτελειται κοινωνικο και ανθρωπιστικο εργο.

Αποσυνδεδεμένος ΦΑΝΤΟΜΑΣ

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1177 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 00:56 »
Καλησπέρα σε όλους τους συνατμιστές (και μή). Εδω και λίγες ημέρες παρακολουθώ αυτο το forum και μπορώ να πώ οτι μου έχουν ''ανοίξει'' τα μάτια σχετικά με το ηλεκτρονικό κάπνισμα δεδομένου ότι είμαι καινούργιος ατμιστής, (20 ημερών) αλλα παλαιός καπνιστης 17 χρόνια... Είναι εκπληκτικό οτι για 17 χρόνια δεν διέκοψα το κάπνισμα ούτε μία μέρα...Με το καινούργιο μου η.τ. (nobacco hybrid) έχω 20 ολόκληρες ημέρες να ανάψω κ.τ. Αυτό και μόνο μου φαίνεται ένα μεγάλο κατόρθωμα...Ελπίζω κάποια στιγμή να απεμπλακώ τελείως απο την επιθυμία του κ.τ. Μέχρι τότε, ελπίζω το η.τ. να μου διατηρήσει το ενδιαφέρον και τον ενθουσιασμο. Σ' αυτο με έχει βοηθήσει πάρα πολύ αυτό το φόρουμ, και γι' αυτο, έχω να σας πώ ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Αποσυνδεδεμένος Evaki

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1178 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 13:07 »
Kαλημέρα και απο μένα. Με λένε Ευα και καπνίζα 20 χρόνια σχεδόν, τα 2 τελευταία καπνό drum σχεδόν ένα πακέτο την ήμερα  :wall: τον τελευταίο δε χρόνο ο βήχας ήταν έντονος και ασταματητος  ειδικά το πρωί. Αποφάσισα να ξεκινησω το η.τ στις 29 Δεκεμβρίου 2011 , οχι για να κόψω το κ.τ αλλα απλά για να το ελλατώσω  ;) Μου έκανε εντύπωση ότι μπορούσα να ζήσω και χωρίς τσιγάρο κάτι που για μένα ήταν αδιανόητο ως τότε. Αποτέλεσμα : 1)Δεν εχω αναψει ούτε ένα κ.τ και σήμερα το απόγευμα κλείνω ένα μήνα χωρις κ.τ  :thumpup: :thumpup: :thumpup: 2) Μετα απο 1 εβδομάδα ο άντρας μου (25 χρόνια καπνιστής) ξεκίνησε και αυτός το η.τ  :thumpup: 3) ο βήχας σταμάτησε μαχαίρι απ την δευτερη-τρίτη μερα  :respect:  Βρήκα τυχαία το forum ψαχνοντας πληροφορίες για το η.τ Εδω και ένα μήνα διαβάζουμε ασταμάτητα και σας ευχαριστούμε  για όλες τις πληροφορίες που μας βοήθησαν να συνεχίσουμε στο κοσμο του η.τ ανώδυνα και με χαμηλό κόστος  :respect:   Φτιάξαμε ήδη τα πρώτα μας DIY υγρα  :thumpup:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1179 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 18:07 »
Καλησπέρα σε όλους.
Γιώργος απο Αθήνα, 36, καπνιστης απο τα 18 μου.
Η/Τ εδώ και 4 μήνες και συνεχίζω φυσικά!!

Αποσυνδεδεμένος tasosvaps

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
  • ntoumanii
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1180 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 22:07 »
καλησπερα αν και αργα ηρθε η ωρα για αυτοπαρουσιαση  :) το ονομα μου ειναι τασος ειμαι 27χρονων και ειμαι ελ.επαγγελματιας.καπνιζα απο τα 17 μου χρονια κ.τ τον τελευταιο καιρο ειχα αρχισει να μπουχτιζω απο το κ.τ και ειχα προσπαθησει με πολλους τροπους να το σταματησω αλλα ματεο ;D μια ωραια μερα καπνισα απο ενα φιλο μου η.τ (που η αληθεια ειναι οτι το σνομπαριζα)μου αρεσε πολυ την επομενη μερα αγορασα και εγω ενα πακετακι με δυο τσιγαρακια και απο εκεινη την ημερα εδω και 3μηνες ατμιζω :)εχω δει τρελη διαφορα στα παντα και ηταν το μονο που με βοηθησε να κοψω το κ...τσιγαρο.θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολλους εσας εδω μεσα για την υπεροχη δουλεια που κανετε και την μεγαλη βοηθεια που προσφερεται :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος apostolis.kalamata

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1181 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 10:18 »
Καλημερα ονομάζομαι Αποστολης ειμαι 36 χρονων από Καλαμάτα. Ατμιζω περιπου 3 εβδομαδες και τα παω καλα. Από η.τ. εχω ένα simple ego 809 αρκετο καλο και ένα nobacco giant s σχετικα καλο . Το φόρουμ είναι φοβερο και πληρως κατατοπιστικο για νεους αλλα και παλιους χρηστες . Από υγρα έχω καπνο της nobacco 16mg το οποιοτο ατμιζω ευκολα . :bye:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1182 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 13:11 »
Τώρα είδα αυτό το θέμα!!! Αφού έχω γράψει τα σχετικά σε διάφορα θέματα, παρτε να χετε και τα πιο πέρσοναλ!

Ιστορία μου αμαρτία μου

Γεννήθηκα στην Κέρκυρα μια ωραία ημέρα του '79. Από μικρός είχα το διάολο μέσα μου και δεν υπήρχε περίπτωση οποιαδήποτε πολύπλοκη συσκευή να επιβιώσει στα χέρια μου για πάνω από 10 μέρες. Από τη στιγμή που πάτησα το πόδι μου στο γυμνάσιο, λόγω και μιας παραπανίσιας ανάπτυξης, με πήρε και με σήκωσε. Τσιγάρο, ποτό, ξενύχτι, καμάκι σε θηλυκά από 15-55 ετών και ότι ρεμάλεμα μπορεί να φανταστεί κανείς. Ότι κα να ταν, σίγουρα καλύτερο από τα πιτσιρίκια του σήμερα τα οποία το μόνο που έχουν στο μυαλό τους είναι το καλό ρούχο, το καλό κινητό, το καλό λάπτοπ και ο καλός χαρακτήρας στο εκάστοτε online παιχνίδι.

Σπουδές

Αφού λόγω ύψους χρειάστηκε να εγκαταλείψω το όνειρο του πιλότου πολεμικής αεροπορίας(ξεπέρασα το μέγιστο στη Β Γυμνασίου), αποφάσισα να ασχοληθώ με την οικονομική επιστήμη. 4 χρόνια σπουδές στο Birmingham σε συνδυασμό με την φυσική μου κλίση προς τους Η/Υ, μου απέφεραν ένα πτυχίο οικονομικού αναλυτή το οποίο έβαλα στο ράφι και άνοιξα λογιστικό γραφείο. Μέχρι σήμερα, το μόνο που έχω καταφέρει είναι να διαβάζω και να λέω κακά νέα στους πελάτες μου, όπως πχ "τάδε, €3000 το φπα σου, φέρτα σε 2 μέρες"....

Ασχολίες

Εκτός από τους Η/Υ, η άλλη αγαπημένη μου ασχολία είναι το αγωνιστικό μπριτζ. Αθλητής του Κερκυραϊκού Ομίλου Αγωνιστικού Μπριτζ http://www.corfubridge.webs.com/ από το 1996, με αρκετές επιτυχίες και δουλειά στο παιχνίδι, μπορώ να πω εύκολα ότι το συστήνω σε όλους!

Ποτό

Η σχέση μου με το αλκοόλ ήταν πάντα εξαιρετική. Από τη στιγμή που άρχισα να ανακαλύπτω τα καλά ουίσκι, απογειώθηκα. Τοπ στιγμή μου η επίσκεψη ενός συγκεκριμένου αποστακτηρίου στο Speyside, ονόματα δε λέμε, αλλά στους γνώστες η ποικιλία Strathisla κάτι θα λέει.

Καπνός

Άρχισα από μικρός με Marlboro 100ρι, και συνέχισα μέχρι το Πανεπιστήμιο. Εκεί, άλλαξα σε χρυσή κασετίνα καρέλια σκέτα. Μετά από μια περίοδο Silk Cut λευκό, ασημένιο και Davidoff Μαύρο, η αγάπη για το άφιλτρο με οδήγησε στο μεγαλειώδες Άσσο Σκέτο. Από τα 17 κάπνιζα παράλληλα και πίπα (Skandinavik μαύρο, Captain Black, Amphora, Capstan) και από τα 20 μυήθηκα στη απόλαυση του καλού πούρου με κορυφαία στιγμή την απόλαυση ενός Pre Castro Cohiba Esplendido.

Η.Τ.

Μετά από σύντομη αλλά περιεκτική έρευνα αγόρασα πριν 20 μέρες περίπου ένα Joytech Ego-C και από τότε δεν έχω πλησιάσει κτ. Ευελπιστώ να συνεχίσω έτσι. Σε ένα καλό πούρο δεν θα πω όχι. Και όταν λέω καλό, δεν εννοώ τα Cristallos του ψιλικατζή της γειτονιάς!

Keep Vaping παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος Giannis_nobacco

  • *
  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1183 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 13:22 »
Καλησπέρα στην παρέα!  :bye:

Με λένε Γιάννη είμαι 37 χρ, γεννήθηκα στην Κατερίνη.... και πρόσφατα άνοιξα μαγαζί με ηλεκτρονικό τσιγάρο NOBACCO στη διεύθυνση Ζαλόγγου,12 στην Κατερίνη. Ότι χρειαστείτε θα μας βρείτε τις ώρες των καταστημάτων θα χαρώ να σας βοηθήσω!  ;D 


Αποσυνδεδεμένος dkostas

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1184 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 18:04 »
Για χαρά σε όλους ατμιστές – ατμίστριες, καλός σας βρήκα. Κώστας το όνομα μου, καταγωγή και τόπος διαμονής Θεσσαλονίκη. 30 Χρόνια φουγάρο με διάφορες μάρκες να πέρασαν από τα δάχτυλα, πήρα την απόφαση να το μειώσω, αντικαθιστώντας το κ.τ. με το η.τ.. Κάπνιζα εδώ και 2 χρόνια Winston white και Old Holborn blond. Κάπνιζα περίπου 15-25 τσιγάρα την ημέρα :-[. 1 μήνα με το ego-w και με 3-5 κ.τ. την ημέρα, με διάφορα υγρά προσπαθώ να βρω πιο θα μου κάτσει καλύτερα :-\. Ίδωμεν! Διαβάζω 3 μέρες το forum και έχω βρει πολλές απαντήσεις σε πολλές απορίες που είχα! :respect:  Σας ευχαριστώ πολύ που μοιράζεστε μαζί μας τις πολύτιμες γνώσεις σας! :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1875 247338 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 23:30
από Aoratix
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 43 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 52 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572616 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2096 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8212 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 794 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 498 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327306 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8841 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298394 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140