vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

160 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, fds12, Jorge, ZoeM, lidbab

Twitter

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος xronika

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Παντως εγω σας ζηλευω ολους εσας που εχετε φτασει σε επιπεδα φλωρεξ!!!! :respect:
Μακαρι να μπορουσα να το κανω. Ελπιζω οταν θα παω σε επισκευασιμο η/και dripper (πολύ συντομα) να μπορεσω να τη μειωσω λιγο τη 16αρα 50/50 που κανω τωρα...
Συγχαρητηρια σε ολους σας! εχετε πετυχει κατι πολυ σημαντικο και δινετε δυναμη σε εμας τους νεους....
Αφού τα καταφέραμε εμείς θα τα καταφέρεις και συ! Γνώμη μου είναι μη πιέζεις τον εαυτό σου αλλά σταδιακά και μυαλωμένα μείωνε τη νικοτίνη. Θέλει προσπάθεια αλλά αξίζει, κουράγιο θα τα καταφέρεις!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ξεκίνησα σημερα με μηδενική νικοτινη και μπόλικο άρωμα esspreso, προς το παρόν ολα καλά, για να δουμε
Σου εύχομαι το καλύτερο φίλε! Υπομονή και θα τα καταφέρεις!

Αποσυνδεδεμένος Kanivalos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Αχχχ που___να νικοτίνη
« Απάντηση #721 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 19:27 »
Καλησπέρα. Αφού ξεπέρασα το πρόβλημα του στησίματος με τον ατμοποιητή (βλέπε ΑΙΟΛΟΣ), έφτιαξα ένα υγρό για την αδερφή μου που είναι νέα στο ΗΤ με 6,66 νικοτίνη. Δε της άρεσε και μου έμεινε ένα μπουκαλάκι με όμορφο μυρωδάτο μήλο. Είπα να το δοκιμάσω χτες και αμέσως έσκασε το χτύπημα στο λαιμό μου σαν ωραία σφυριά. Συνέχισα να το ατμίζω και βγήκα έξω βόλτα με τα πόδια. Μεταξύ άλλων, πέρασα από μοναστηράκι, ανέβηκα όλη την Ερμού και γύρισα σπίτι με το μετρό απ' το Σύνταγμα, ώσπου συνειδητοποίησα κάτι απλό: πέρασα από ένα σωρό πυτογυράδικα, φούρνους και μαγαζιά με παγωτό και παρ' όλες τις μυρωδιές δε με έπιασε καμία λιγούρα στο δρόμο!!! Ούτε τσίχλα δεν έφαγα που τόσο καιρό που κάνω φλωρέξ δεν υπήρχε περίπτωση να μη καταβροχθίσω κάτι. Σήμερα κάνω πάλι απ' το νικοτιούχο μηλαράκι και ακόμα δε πεινάω!!! Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο - το έχει δοκιμάσει κανείς???

Αποσυνδεδεμένος Evangelostr

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ παντός άντεξα 3 μήνες σε μηδενική !!! Τώρα 6 άρα πάλι

Αποσυνδεδεμένος moroua

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Κλείσαμε δυο χρονάκια στην μηδενική  :) στην κατηγορία φλορέξ που καθόλου δεν με πειράζει!!!
Δεν βλέπω ομως συμμετοχή και προβληματίζομαι,για μένα η νικοτίνη ειναι η μεγαλύτερη πρόκληση γιατί ειναι η ουσία που μας εθίζει και δεν εχει δοθεί η ανάλογη σημασία.
Σταδιακά και σιγά-σιγά χαμηλώστε τα επίπεδα της νικοτίνης,θα δείτε μεγάλη διαφορά πολύ ευκολα και απλά!!!

Αποσυνδεδεμένος nickrodos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • ΔΙΑΓΟΡΑΣ
ξεκίνησα και εγώ με 12-18αρες...Σιγά-σιγά 8-9mg...πριν κανά 1-1,5 μήνα με τον subtank στα 3mg ακόμα και στον nobacco mas όταν θέλω πιο χαλαρές εισπνοές....εδώ και μια βδομάδα στα 2mg...στόχος σε λίγο καιρό από τώρα να μηδενιστεί η νικοτίνη πειραματίζοντας σε DIY εκεί πια λες έχω ξεφύγει κ από την νικοτίνη και από το κόστος...Μπράβο σε όσους έχουν πέσει σταθερά στην μηδενική και σας ζηλεύω...αλλά θα σας φτάσω  :)) 8) :)) 8)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Τον Αύγουστο θα είμαι τρία χρόνια στα φλωρέξ. Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι δεν έχω πλέον το άγχος μήπως ξεμείνω κάπου έξω από μπαταρία ή υγρό.
Τείνω ν' απεξαρτητοποιηθω εντελώς από στερητικά και λοιπά σύνδρομα.
Εκείνο που διατηρώ σαν "κατάλοιπο" των παλαιών καταστάσεων είναι η απόλαυση των αρωμάτων των υγρών.
Ίσως και κάνα δυο φορές το μήνα στα τσακιρ- κέφια ν'ατμισω δυάρι ή (πιο δύσκολα) τριάρι καπνικό.
Το κακό είναι πως παραέχω γίνει γκουρμεδιάρης, με ότι αυτό συνεπάγεται στο τρίπτυχο φαγητό- ποτό- ατμός...

Καλή δύναμη στους υποψηφίους φλωρεξιανούς!


... sent from planet earth...


Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
εγω ειμαι κανα εξαμηνο στο 1mg :idiot1: και δεν μπορω να μηδενισω.. μαλον ψυχολογικο ειναι,αλλα εχω την αισθηση οτι αυτη η ελαχιστη νικοτινη προσθετει κατι στη γευση .

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
εχω την αισθηση οτι αυτη η ελαχιστη νικοτινη προσθετει κατι στη γευση .
Δεν κάνεις λάθος , έτσι είναι τα πράγματα...

Εγώ που δοκίμασα είναι σαν να άτμιζα πάνω από κατσαρόλα που βράζει νερό... :shock_sick_02:

Πραγματικά έστω και το 1mg προσθέτει κάτι στη γεύση... :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2015, 07:37 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Και για μένα το δυσκολότερο στην μείωση της νικοτίνης ήταν από το 2% 2mg/ml στο 0. Διαφορά στη γεύση δεν είδα. Μπορεί να εξαρτάται και από τα υγρά, τα αρώματα ή απλώς τους γευστικούς κάλυκες...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2015, 00:51 από domaze »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Φαντάζομαι εννοείτε 0,1% και 0,2% αντίστοιχα.
Γιατί στα περισσότερα υγρά που η νικοτίνη αναγράφεται σε ποσοστό % , το 1% είναι 10mg και το 2% 20mg.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Σωστός! το κάνω edit...

Αποσυνδεδεμένος nickrodos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • ΔΙΑΓΟΡΑΣ
ΚΑΙ εγώ επιτέλους από χτες φλωρέξ....το πηγαινoέφερνα τόσο καιρό και το έπιασα... 1 μέρα δεν άτμισα καθόλου και τώρα ακόμα και ο ατμός σκέτος μου δίνει ένα τσιμπιματάκι στον λαιμό όσο πρέπει σιγά σιγά να το συνηθίσω και το μηδενικό από αύριο και σκέτη βάση μηδενική :) :) :) :)να φεύγει κ αυτό σιγά σιγά να αναπνέουμε μόνο οξυγόνο (+γεύση καυσαερίου)  :wall:

Κλείνω δίμηνο με μηδενική βάση, φλωρέξ-ξεφλωρέξ μια χαρά αισθάνομαι, και μια χαρά είναι και οι γεύσεις που ατμίζω...τα υπόλοιπα τα ακούω ή μάλλον τα διαβάζω βερεσέ.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Εγω που κανω φλορεξ απο περσι το καλοκαιρι, δεν εχω εξαρτηση λογω εθισμου στη νικοτινη αλλα ψυχολογικη εξαρτηση στη κινηση του φερνω το ητ στο στομα, τραβαω τζουρα και βλεπω ντουμανι στην εκπνοη.
Εννοειται οτι δεν εχω προβλημα να μεινω πολλες ωρες χωρις ατμο, αλλα μου αρεσουν οι γευσεις και η εναλλαγη τους και δεν σκεφτομαι να το κοψω.
Για να ειμαι σωστος, θυμιζω οπως εχω ξαναγραψει οτι κανω και ενα υγρο με νικοτινη, castle long, το ξεκινησα εξαρι και τωρα το εχω ριξει στα 3-4mg με αραιωση. Χωρις νικοτινη το συγκεκριμενο υγρο δεν μου αρεσει αν και ειναι μακραν του δευτερου το αγαπημενο μου...

Αποσυνδεδεμένος conan

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Έλα και κλείνουμε 2μηνο στα μηδενικά!!!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571323 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7617 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120966 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827308 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios