vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, PsykieG, vasim, maprix, GeorgeGTS

Twitter

ΟΣΟΙ ΠΕΣΑΤΕ ΣΤΟ.... ΜΗΔΕΝ (κατηγορία ... Φλορέξ), ΕΔΩ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

Αποσυνδεδεμένος xronika

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Είμαι πάνω από 7 μήνες στο μηδέν, δεν ήταν εύκολο στη δική μου περίπτωση δυσκολεύτηκα αρκετά αλλά ... τα κατάφερα.
Μέχρι τώρα έκανα ενδιαφέρουσες ιδιοκατασκευές με γεύσεις φουντούκι, καφέ, βανίλια κτλ, το R6 της Natura έιναι πολύ καλό στο μηδέν αλλά ψιλοβαρέθηκα.
Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή - δυνατή καπνική γεύση, κατά προτίμηση γεύση πούρου (μηδενική φυσικά). Αναμένω προτάσεις, ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Δοκίμασε της Liqua το Cuban cigar.
Από τα 2-3 ετοιμα υγρά που παίρνω για να συμπληρώνω τα μηδενικά diy μου.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Μια ερωτηση :  οταν το γυρισατε σε μηδενικη .. σε πια φαση εισαστε ?  μιλάω σε mg  .. και αν το ειχατε σε πιπιλα φαση στην αρχη μεχρι να σταθεροποιηθείτε

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
apo 5-6mg κωστα και αρχισα και το dripping συγχρονως....βεβαια υπαρχει παντα ευκαιρο και ενα μπουκαλακι 6αρι ροδακινακι που ειναι το αγαπημενο μου οταν θελω κατι '''βαρυ'''...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Μανωλη ειμαι εδω και ενα μηνα στα 6 mg  και δοκιμασα σημερα ενα υγρο απο ενα φιλο με μηδενικη και μου φανηκε εδιαφερον με ανεβασμα λιγο τα watt .. γιαυτο ρωταω αν ο οργανισμος σας το ηθελε να παει εκει .. ή εχετε και μια καβατζα με υγρο με νικοτνη

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Κωστα, κανω φλορεξ απο αρχες καλοκαιριου περιπου, με τα diy μου αλλα και λιγα ετοιμα.
Με βοηθησε πολυ η μεταβαση σε ντριπερ που δινουν πολυ ενταση στον ατμο.
Παραλληλα ομως αρχισα παλι να βαζω και pg ενω πριν εκανα 100% vg, για να παιρνω και μια υποψια χτυπηματος.
Επισης εχω παντα και ενα υγρο με χαμηλη νικοτινη 6αρα που συνηθως το σπαω με λιγη βαση, γιατί αραια και που θελω κατι πιο δυνατο σε χτυπημα. Με τους ντριπερ μου και διπλες αντιστασεις παιρνω γερο χτυπημα.
Καποιοι βαζουν μενθολη για χτυπημα, εμενα δεν μου πολυαρεσει ομως, οποτε εχω αποδεχτει το γεγονος οτι που και που θα κανω υγρο με νικοτινη. Δεν τρεχει τιποτα, αντι για κτ καλυτερα ετσι κατα τη γνωμη μου παντα.
Ατμιζω 10ml η και λιγο παραπανω ημερησιως, τοσα ομως εκανα και πριν με νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
κωστα δεν ειναι το τι θελει ο οργανισμος μας αλλα το τι εχουμε στο μυαλο μας τελικα....πιστευω οι περισσοτεροι εδω μεσα φυγαμε (δεν λεω ξεφυγαμε) απο τον καρκινο επειδη το θελαμε και το ειχαμε παρει αποφαση...προσωπικα εφυγα συνειδητα και μια που ειχα την επιλογη, εχοντας πολυ εντονα την συνηθεια του καπνου (σαν καπνο που εκπνεαμε), επανηλθα στο ΗΤ μετα απο την πρωτη αποτυχημενη προσπαθεια στα τελη του 2009.....
Σορρυ για το εκτος θεματος........οπως γραφω και παραπανω εχω και ενα 50αρι ml μπουκαλακι (τωρα που το λεω πρεπει να το βρω) με 5-6 mg.... βεβαια εχω ξεφυγει στην καταναλωση σε σχεση με την νικοτινη

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
δηλαδη ατμιστικα εχετε μεγαλωσει την ποσοτητα ml  μηδενικων υγρων ... με λιγα λογια ατμιζεται περισσοτερα μλ απο πριν ?

Αυτες οι ερωτησεις ισως εχτος απο μενα να ενδιαφερουν και αλλον εδω μεσα  γιαυτο ρωταω με λεπτομεριες

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Εχω ανεβει σε καταναλωση περι τα 2-3ml οταν αρχισα τη μηδενικη, αλλα μαλλον αυτο οφειλεται πιο πολυ στο ντριπινγκ που ρουφαει ζουμακι λογω διπλων αντιστασεων.
Παντως μαλλον ευκολη ηταν η μεταβαση μου σε μηδενικη αφου ξεκινησα το ατμισμα με 6αρα.

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
πρωτο υγρο 18αρι και στην τριτη - τεταρτη τζουρα μεσα στο μαγαζι ζητησα λιγοτερο......μου φανηκε δυνατο....12αρι στην συνεχεια για λιγο καιρο, 9αρι το ιδιο και 6αρι για κανα διμηνο....με ετοιμα υγρα παντα....στο πενταμηνο εξαμηνο πανω αρχισα τα δικα μου υγρα και ηρθε απο μονο του το φλορεξ (υποθετω) μεγαλο ρολο επαιξε και παιζει το dripping που αντισταθμιζει την ισσοροπια σχετικα με το χτυπημα...
ΑΛΛΑ η καταναλωση καταναλωση...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
ελα μου ντε που ντριπινγ δοκιμασα και δεν .... :nope: :nope: :nope: ουτε σαν συνηθεια ουτε σαν ατμισμα ... πολυ εντονα σε γευση και μπουχτιστικα ... αλλα εν παση περιπτωση  .. νομιζω οτι ο ιδιος μας οργανισμος θα το ζητησει καποια στιγμη .. και εδω που ειμαι μια χαρα σε σχεση με 18αρια και 20αρια πολυ πριν ... με 6αρι με εφερε ο επισκευασιμος (μεγαλη η χαρη του  :laugh1: :laugh1: :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Εγω ειμαι πλεον ντριπερακιας. Ο KFL+ μαζεύει σκονη, σπανια τον ατμιζω οταν δεν ειναι ευκολο να σταζω... Μου αρεσει η ενταση που δινει το ντριπινγκ.

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
το dripping αυτο κανει κωστα μου....καλυτερη γευση περισσοτερο χτυπημα σε σημειο που να μην τα αντεχεις.....γιαυτο μειωνεις και τα δυο...εκ των πραγματων δλδ....
τελος παντων ολα ειναι υποκειμενικα και ο καθενας μας κανει τις επιλογες του.....
εκτος θεματος...αυτα που λεγαμε, τεταρτη πιθανοτατα θα τα εχω (λογω σημερινης αργιας)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
και οταν εισαι στην δουλεια τι κανεις σταζεις παλι ?  :dontknow:   δεν θα μπορουσα να κανω κατι τετοιο ... αλλα αλλο εγω αλλο εσυ  :yes: :yes: :yes:

οφ τοπικ  :  εντελει απο εδω τα πηρες ?
 

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Παντως εγω σας ζηλευω ολους εσας που εχετε φτασει σε επιπεδα φλωρεξ!!!! :respect:
Μακαρι να μπορουσα να το κανω. Ελπιζω οταν θα παω σε επισκευασιμο η/και dripper (πολύ συντομα) να μπορεσω να τη μειωσω λιγο τη 16αρα 50/50 που κανω τωρα...
Συγχαρητηρια σε ολους σας! εχετε πετυχει κατι πολυ σημαντικο και δινετε δυναμη σε εμας τους νεους....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 247165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572548 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 777 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 484 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327237 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298353 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512385 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios