vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

320 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #300 στις: Ιουνίου 18, 2013, 10:39 »
Δοκίμασε να φτιάξεις την αντίσταση με 4 ολόκληρες σπείρες και όχι 5. Έτσι τα "πράγματα" θα είναι λιγότερο στριμωγμένα μέσα στο κεραμικό που είναι μικρό.  Αν θες να σου βγει η αντίσταση πιο ψηλά σε Ohm χρησιμοποίησε 0.15 σύρμα αλλιώς ακολούθησε το δικό μου στάνταρ σετάρισμα με non-0.17-non, 4 σπείρες ολόκληρες και θα παίζεις στα 1.7 Ohm.
Δώσε με κάποιο τρόπο αέρα στην αντίσταση μέσα στο κεραμικό  ;)

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #301 στις: Ιουνίου 18, 2013, 11:06 »
0.16 με 4ης σπείρες είμαι.μια χαρα αέρας υπάρχει εκεί μέσα.


edit..


παιδια ο diver ποσες τρύπες εισαγωγης υγρου έχει?


εμένα έχει μια.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2013, 12:14 από malossi »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #302 στις: Ιουνίου 18, 2013, 12:18 »
εχε στα υποψη σου οτι καθε φρεσκο σεταρισμα θελει κ το σχετικο χρονο για να "στρωσει".
να πιασει λιγη μακα η αντισταση, κ τα σχετικα.
επισης σε φρεσκο στησιμο, ξεκινα με χαμηλα ρευματα κ σιγα σιγα ανεβαζε στροφες μεχρι να πετυχεις το σημειο "ροπης"... ;)

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #303 στις: Ιουνίου 18, 2013, 13:50 »
σήμερα είπα να τον ξανα σετάρω(τι το ήθελα ο καημένος.)


τον έστισα ίσα με 10 φορές και όλες ήταν μάπα.
εμένα το πρόβλημα μου ήταν το καμένο.αμα έκανα 2 απανωτές τσόυρες το καμένο θέριζε.και να πείς οτι το έπαιζα στα ψηλά...


αυτο που έκανα στο τέλος ήταν να βάλω 200αρι mesh δύο τυλίγματα και έστρωσε...κόντεψα να τον πετάξω απο το μπαλκόνι.


επίσης ο δίκος μου είχε σημάδια στα σπειρώματα για να κεντραρετε με της τρύπες...έλα που έχασε τα κέντρα του... :wall:
επίσης στάζει κάτω στον πόλο.


ελεός ρε παιδι μου,τόσα λεφτά και να έχει τόσα πρόβληματα??

εσυ δεν εγραψες οτι τον πηρες δευτερο χερι?
και ποιος μας λεει οτι ο προηγουμενος δεν τον ειχε κατακρεουργησει?
και ποιος μας λεει οτι ξερεις να στηνεις?
φασκεις και αντιφασκεις αδερφε.
διαβασε τι εγραψες στο πρωτο σου ποστ και διαβασε και το επομενο.
αποφασισε.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #304 στις: Ιουνίου 18, 2013, 14:54 »
φάσκω και αντιφάσκω γιατι το ίδιο κάνει και ο ατμοποιητης.μια έπαιζε για λίγες μερες σωστα και μετα καμένο.
το μονο λάθος μου είναι οτι έκρινα πρίν τον δοκιμάσω μερικές μέρες.



ναι το πήρα δευτερο χέρι και ο ατμο είναι τζάμι.και το πίν σφηνώνει το κεραμικό.
και βιδώνει μέχρι κάτω και όλα μια χαρα.αν θέλεις σου βγάζω και φωτογραφίες να το δείς.


το στήσιμο το κάνω όπως  προβλέπετε και όπως προτείνουν μερικοί με mesh.


ειδικός δεν είμαι αλλα δεν χρειάζεται να είσαι και πυρηνικός φυσικός για να κάνεις ενα στήσιμο.


και στην τελική τι πρέπει δλδ  να είμαι ολο  :respect: :respect:  και να μην λέω το πρόβλημα?


απο την στιγμή που το πλήρωσα μπορώ να τον κρίνω όσο θέλω.


ε λοιπον σε μένα δεν παιζει.
ελπίζω να σε κάλυψα αδερφέ..












Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #305 στις: Ιουνίου 18, 2013, 15:11 »
Λοιπόν μερικά tips από εμένα για τον diver...
Aρχικά ότι προανέφερα, δεν χρειάζονται 5 σπείρες, με 4 κάθεται πιο εύκολα η αντίσταση στο κεραμικό, από εκεί και πέρα ανάλογα το σύρμα (0.15, 0.17 κλπ), παίζεις με την τιμή της αντίστασης σε Ohm.
Απαράβατος κανόνας, όταν τιγκάρεις το οποιοδήποτε τανκ με υγρό μέχρι πάνω μπορεί να φας καμμένο είναι απόλυτα φυσιολογικό, σε αυτή την περίπτωση τραβάς μερικές τζούφιες τζούρες και λύνεται αυτομάτως το πρόβλημα.
Πέφτοντας λίγο η στάθμη του υγρού στο τανκ το θέμα του καμμένου παύει να υπάρχει.
Τώρα με το κόψιμο των φυτιλιών και το τύλιγμα του κεραμικού με mesh εγώ παρατήρησα ότι δεν έχω πλεον διαρροές στον θετικό πόλο ακόμα και μπουρμπουλήθρες, πρόβλημα που είχα όταν έπεφτε η στάθμη του υγρού 1-2 mm πάνω από την τρύπα τροφοδοσίας.
Αυτά, οποιαδήποτε διαφωνία με τα παραπάνω συζητήσιμη , αρκεί να είναι μέσα σε κόσμια πλαίσια  :laugh1:
 :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #306 στις: Ιουνίου 19, 2013, 10:39 »
λοιπον ενα μεγαλο ευχαριστώ στο team tou atmistique ακι ιδιως στον γκουρου του diver Τασο. :respect: :respect: :respect: εφτεγε το τανκακι ,μολις του εβαλα σημερα ενα τανκ ρων 5ευρω απο atmistique εστρωσαν τα παντα  :fight_shot_bandana: :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun: .(του κυρ φανη επερνε αερα ανεπεσθητα απο την τρυπα τροφοδοσίας).Μολις του εβαλ το στεγανο και φθηνο επανηλθε δυναμικά.Περιμένω να αδειάσει και θα επανελθω με νεες εντυπωσεις.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #307 στις: Ιουνίου 19, 2013, 11:09 »
μπορείς μήπως να μου πείς πιο τανκ πήρες?
και ποιο είχες που σου έκανε το πρόβλημα?


Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #308 στις: Ιουνίου 19, 2013, 11:30 »
http://www.atmistique.gr/el/carto-clearomizers?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=253&category_id=9
Ενα απο τα καλυτερα τανκακια που εβαλα τον diver και  :fight_shot_auto: :fight_shot_auto:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1943
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #309 στις: Ιουνίου 19, 2013, 11:57 »
Κι εγώ ένα τέτοιο φτηνό έχω ρε παίδες και πάει μια χαρά... Δεν έχω παράπονο κανένα... Στο μεταξύ, το είχα και κάμποσο καιρό με τα boge (καταλαβαίνετε, πήγε το βάλε βγάλε, σύννεφο) και ακόμα να χαλάσουν τα τσιμουχάκια του, να πάρω κανα άλλο.......  :D :D

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #310 στις: Ιουνίου 19, 2013, 12:01 »
Ειναι χιλιοειπωμένο .....μπουρμπουληθρες,διαροες,καμμενα,ψημενα κτλ κτλ οφειλονται 99% στο τανκ που δεν στεγανοποιεί καλα.
Και ενα τοις εκατο φταιξιμο στο σεταπ δηλαδη πολυ σφιξιμο του συρματος στο φιτιλι με αποτελεσμα να το πνιγει η ακομα τα φιτιλια εξω απο τα αυλακια του κεραμικου.

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #311 στις: Ιουνίου 19, 2013, 12:13 »
Ψημένα  :o  ?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #312 στις: Ιουνίου 19, 2013, 12:18 »
Σχημα λογου .....εκει εμεινες εσυ? :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ο καθενας πλεον χρησιμοποιει λεξεις που του καθονται καλα αναλογα το γεγονος που του συμβαινει και προσπαθησα να προσεγγίσω τα παντα εν συντομια  :))
Αν και τωρα που το σκεφτομαι με κατι αντιστασεις 0.98 ωμ και 1 ωμ εχει και ψημενα υγρα ;D

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #313 στις: Ιουνίου 19, 2013, 12:50 »
με κατι αντιστασεις 0.98 ωμ και 1 ωμ εχει και ψημενα υγρα ;D

Και που να δείς τις 0.6 - 0.7 :))

Τσουρούφλισμα , κλίβανος κανονικός :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #314 στις: Ιουνίου 19, 2013, 13:15 »
μπορείς μήπως να μου πείς πιο τανκ πήρες?
και ποιο είχες που σου έκανε το πρόβλημα?


Ευχαριστώ.


ειχα παρει αυτο [size=78%]http://www.hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33498[/size]


και εβελα αυτο  [/size][size=78%]http://www.atmistique.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=253&category_id=9&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=35[/size]


ωπος πολυ σωστα ειπε ο seb


και σκοπος μου ειναι αυτο [/size][size=78%]http://www.atmistique.gr/el/carto-clearomizers?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=517&category_id=9[/size]   :love_hearts: :_love_heart:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342278 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206488 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541437 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357765 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11521 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193062 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios