vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

338 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #330 στις: Ιουνίου 20, 2013, 14:50 »
...θέματα διαρροών δηλαδή?  ή κακής επαφής με αποτέλεσμα να μην παίρνει καθόλου ρεύμα η αντίσταση?

Εγώ έχω πάθει και "καθόλου επαφή" συχνά, μέχρι να το πάρω χαμπάρι.

Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #331 στις: Ιουνίου 20, 2013, 15:19 »
O diver σε άλλα τανκάκια δεν στάζει καθόλου...μόνο στο loki και αυτό αποκλειστικά κατά το  γέμισμα.Αν ήταν θέμα με πινάκι ή κακό πάτημα του κεραμικού θα έπρεπε να έχω διαρροή και σε άλλα τανκακια...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #332 στις: Ιουνίου 20, 2013, 17:20 »


Όποιος τον έχει σε τανκ με βιδάκι ας μην τον γεμίσει από την τρυπούλα από πάνω.
Το έκανα πριν λίγο και πήγε μέχρι τη μέση και μετά μάλλον λόγω πίεσης έφευγε από κάτω
Όσο και να έβαζα το έβγαζε απο κάτω.
Τον γέμισα και εγώ με τον παραδοσιακό τρόπο και όλα :thumpup:

Κοιταμε τα εντονα.
Για το 1ο Ξεκαθαρο  :thumpup: 8)
Για το 2ο η αυτο η τανκακι με κατω ταπα ωστε γυριζοντας τον τουμπα η τρυπουλα του Diver να ερχεται φηλα.
Ειναι απλο μην ψαχνεστε αδικα δεν φταιει κανενα κεραμικο η κατι αλλο, το ιδιο προιον εχουμε ολοι μας πως γινετε σε καποιους να ειναι απροβληματιστο και σε καποιους αλλους οχι.
Εξαλλου εχει γραφτει ηδη απο μελη οτι βρηκαν το κολπο του ενω ειχαν συνεχως προβληματα :)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #333 στις: Ιουνίου 20, 2013, 17:27 »
k με βιδακι τανκ γεμιζει κανονικα αν προσεξεις λιγο.
αρχιζεις κ βαζεις σιγα σιγα υγρο κ μολις πιασει τη σταθμη της τρυπας τον γυριζεις λοξα ωστε να μη δημιουργει υποπιεση προς την τρυπα.
εχει τον τροπο του κ θελει λιγη υπομονη ωστε να του μαθεις τα κολπακια του.
zaf, μαλλον θα σε επισκευθω.. κατι δεν κανεις σωστα ρε συ Γιωργη.

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #334 στις: Ιουνίου 20, 2013, 18:31 »
Το μονο που με εκνευριζε στον diver ηταν οτι δεν ερχοταν προσωπο με κανενα τανκακι που ειχα και ετσι δε μπορουσα να χρησιμοποιησω το αγαπημενο μου drip gemini  >:(
Επεσε λοιπον ''κοψιμο'' και το αποτελεσμα ειναι οτι καλυτερο αισθητικα εχω ατμισει :_love_heart:

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #335 στις: Ιουνίου 20, 2013, 19:46 »
και εγω εχω καταληξει οτι κατι μ@##κία εχω κανει στο στησιμο :idiot1: δε μπορει και στα δυο τανκ να μου κανει τα ιδια νουμερα το μωρό μου :laugh1: θα πεδευτώ λιγο ακόμα γιατι μου αρέσει  :laugh1: και αν δεν θα απευθυνθω στουσ γκουρου drum, και Τασο απο atmistique ετοιμαστειτε  :laugh1: :laugh1:
πάντως οσες φορές εχει δουλέψει ρολόι δεν πεζεται η γευση του και ο ατμος του.για αυτο δεν τον εγκαταλείπω, δεν θα του περάσει :)) :))

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #336 στις: Ιουνίου 20, 2013, 19:54 »
Το μονο που με εκνευριζε στον diver ηταν οτι δεν ερχοταν προσωπο με κανενα τανκακι που ειχα και ετσι δε μπορουσα να χρησιμοποιησω το αγαπημενο μου drip gemini  >:(
Επεσε λοιπον ''κοψιμο'' και το αποτελεσμα ειναι οτι καλυτερο αισθητικα εχω ατμισει :_love_heart:
(Image removed from quote.)

χειρούργος έγινες φιλαράκι. Σωστόςςς  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #337 στις: Ιουνίου 21, 2013, 08:06 »
sim......... :respect: :respect: :respect: :respect:
 
Aπλα υπεροχο

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1943
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #338 στις: Ιουνίου 21, 2013, 11:16 »
Φίλτατε zafzaf, είμαι πεπεισμένος ότι αυτό που σου συμβαίνει (αν θεωρήσουμε δεδομένο ότι δεν παίρνει αέρα το τανκάκι) είναι ότι κατά το κλείσιμο των τανκ, πιέζεται υγρό από την τρυπούλα τροφοδοσίας και μπαίνει στο ......θάλαμο καύσης.... Δοκίμασε να γυρίσεις ανάποδα κατά το κλείσιμο, ώστε η τρυπούλα να μην είναι μέσα στο υγρό σου και μην το γεμίζεις μέχρι τα μπούνια.........

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #339 στις: Ιουνίου 21, 2013, 15:33 »
Aν και ξερω οτι ειναι καπως αυτο που θα γραψω....εγω θα το γραψω. ;D ;D

Δεν εχω loki,αλλα αν αναποδογυρισετε το τανκ ο δυτης μπαινει?

Aν μπαινει και το γυρισετε κανονικα,τοτε ο δυτης θα ειναι αναποδα,γεμηζεις,ατμιζεις ;) ;)
Ξερω τι θα πειτε τωρα.........πηρα loki για να το εχω αναποδα :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:        :eyesplash: :eyesplash:
Απλα μια ιδεα για το σπιτι :D :D

Οσο για το κεραμικο,το βαζουμε στην βαση και πιεζουμε μαζι και το κεραμικο και το πυνακι ταυτοχρονα.Μετα αναποδογυριζουμε την βαση και την ακουμπαμε στο  π.χ. <τραπεζι> με το κεραμικο αναποδα(απο κατω και το πυνακι απο επανω)   και με κατι μεταλλικο (  π.χ.  κατσαβιδακι ) πιεζουμε λιγο  το πυνακι να παρει και τα ελαχιστα μποσικα που θα εχει,αν εχει.
Ετσι δεν θα υπαρχει θεμα για κενα πυνακι/κεραμικου.
Φιλικα :) :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2013, 16:08 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #340 στις: Ιουνίου 22, 2013, 10:48 »
Mένω έκπληκτος αφού με το Loki  στο γέμισμα είχα φοβερή διαρροή από τον πόλο .Είτε γέμιζα αργά είτε στο πλάι πάντα εβγαζε από κάτω ???
Την επόμενη φορά που θα τον γεμίσεις βάλε στη θέση του drip tip το μαύρο πλαστικό που σου έδωσαν.
Δοκίμασε το και πιθανόν να σταματήσουν οι διαρροές.

 

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #341 στις: Ιουνίου 22, 2013, 23:48 »
Ειμαι της γνωμης οτι ειναι σωστο αυτο που λεει το geraki , γιατι ετσι δεν θα εχει ανετη διοδο ο αερας
 

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #342 στις: Ιουνίου 23, 2013, 10:30 »
Και εγώ αυτό σκέφτηκα.
Βάζοντας αυτό το μαύρο πράγμα δεν αφήνεις την τρύπα του drip tip να παίρνει αέρα
με αποτέλεσμα να μην έχεις υποπίεση και να μην τραβάει υγρό μέσα.

Θεωρητικά τουλάχιστον έτσι πρέπει να δουλεύει.

Όσοι έχουν διαρροές με το loki ας το δοκιμάσουν να μας πουν και στην πράξη τι γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #343 στις: Ιουνίου 25, 2013, 13:05 »
δοκιμασα εχθες το στησιμο με  μες (εκανα κ στιχο λεμε) :tongue_smilie:

πολυ καλυτερη τροφοδοσια,  κ ενα κλικ απανω η γευση.
τα σεβη μου στον εμπνευστη :respect:

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #344 στις: Ιουνίου 25, 2013, 14:23 »
O Diver μου προσφέρει τρελά ντουμάνια. Αγαπάω Diver!!  :-*

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342278 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541438 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193064 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios