vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

346 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #315 στις: Ιουνίου 19, 2013, 13:58 »
Αυτό που συμπέρανα τις λίγες μέρες που τον χρησιμοποιώ είναι ότι το κόλπο με το μες
ενισχύει τη γεύση
αυξάνει το ντουμάνι
και ελαχιστοποιεί το καμένο στις απανωτές τζούρες.

Τώρα τον δουλεύω με το loki και δεν έχω προβλήματα διαρροών ενώ και το γέμισμα του είναι παιχνιδάκι.

Μακράν όμως ομορφότερο είναι αυτό το τανκ
http://www.alibaba.com/product-gs/902165794/Smoktech_Pyrex_tank_SMOK_Pyrex_DCT.html?s=p
Το πρόβλημα είναι ότι σφηνώνει και βγαίνει μόνο με σφυρί!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #316 στις: Ιουνίου 19, 2013, 14:04 »
zaf πατριδα..βαλε ρε συ κατι στο βιδακι κ θα εισαι οκ.
λιγη τεφλον, λιγο κατι....  ειναι καλο τανκακι κ ευκολο στο γεμιΖμα.

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #317 στις: Ιουνίου 19, 2013, 15:57 »

καλο ειναι ,αλα αφου δε μου κανει το εβαλα για πωληση γιατι θελω το scuba... :idiot1: :idiot1: :laugh1: :laugh1:


αφαιρεση αμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2013, 16:48 από petra »

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #318 στις: Ιουνίου 20, 2013, 00:51 »
μετα απο άπειρα σεταρισματα εχθές εγκατέλειψα τον diver.


για καλή μου τύχη ο φίλος shadockan μου εστειλε διαφορές προτάσεις για το πώς να λύσω το πρόβλημα του.


ε λοιπόν σήμερα με καθαρό μυαλό το εστισα με σύρμα 0,18 και 0,20 νον 4ης γεμάτες σπείρες χωρίς καθόλου πίεση στο φιτίλι και το έβαλα πολύ μ@##κα στο κεραμικό ετσι ώστε να μην πνιγεί το φιτίλι.
άφησα λιγο φιτίλι και δεν το έκοψα σύριζα και το εβαλα το κεραμικό όπως προβλέπετε αντίθετα με την τρύπα εισαγωγής.


Ε ο σκασμένος αποφάσισε να δουλέψει.φτου φτου να μην τον ματίαξω αλλα επιτέλους καταλαβα πόσο ωραίος είναι...


ζητω συγγνώμη για την αναστάτωση  και να ευχαριστήσω τον Βασίλη που αν δεν μου έστελνε pm ακόμη θα ήταν στο ράφι.


τέλος καλό όλα καλα λοιπον.
αποδείχτηκε  οτι εγώ τελικά δεν ήξερα να τον στίνω επηρεασμένος απο τον dripper που ότι και να του κάνεις παίζει.αλλα τελικά αλλο το ΕΝΑ και άλλο το ΑΛΛΟ.




Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #319 στις: Ιουνίου 20, 2013, 08:57 »
θελω να κανω μια επισυμανση επειδη ειναι ατμοποιητης που περνει αερα απο κατω τα μεγιστα της αποδοσης του θα τα παρετε με τα αναλογα μοντακια δηλαδη απο αυτα που φερνουν αερα απο κατω  με τον ρυθμιστει αερα και οχι απο τα πλαγια :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #320 στις: Ιουνίου 20, 2013, 09:12 »
τελικά τζήφος η δουλειά  :idiot1: :angry_orange:  με το δευτερο γεμισμα αρχησαν παλι τα προβλήματα, γεματο τανκ ερχοταν καμενο ,μετα τη μεση μπουρμπουληθρες και πλημυρα :angry_orange: :angry_orange: :eyesplash: .σηκώνω ψιλα τα ΄χερια αρχιζω και υποψιαζομαι τα φυτίλια οτι θελουν απαραπανω κοψιμο.φιλε malossi αν θες στειλε μου της οδηγίες.

Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #321 στις: Ιουνίου 20, 2013, 09:18 »


Τώρα τον δουλεύω με το loki και δεν έχω προβλήματα διαρροών ενώ και το γέμισμα του είναι παιχνιδάκι.

 

Mένω έκπληκτος αφού με το Loki  στο γέμισμα είχα φοβερή διαρροή από τον πόλο .Είτε γέμιζα αργά είτε στο πλάι πάντα εβγαζε από κάτω ???

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #322 στις: Ιουνίου 20, 2013, 11:04 »
τελικά τζήφος η δουλειά  :idiot1: :angry_orange:  με το δευτερο γεμισμα αρχησαν παλι τα προβλήματα, γεματο τανκ ερχοταν καμενο ,μετα τη μεση μπουρμπουληθρες και πλημυρα :angry_orange: :angry_orange: :eyesplash: .σηκώνω ψιλα τα ΄χερια αρχιζω και υποψιαζομαι τα φυτίλια οτι θελουν απαραπανω κοψιμο.φιλε malossi αν θες στειλε μου της οδηγίες.


ποιο τανκ έχεις?είναι διαπιστωμένο οτι δεν πέρνει αέρα?
καλλίτερα πές εσυ το δικό σου σεταρισμά για να καταλάβω τι έχεις κάνει...

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #323 στις: Ιουνίου 20, 2013, 11:15 »
ΕΧΩ αυτο καινουργιο χθες τον παρέλαβα http://www.atmistique.gr/el/carto-clearomizers?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=253&category_id=9


διπλο δυαρι φυτιλι 4 συρμα 0,18 (2,00 ωhm) αντισταση .

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #324 στις: Ιουνίου 20, 2013, 11:19 »
..δεν μπορω να καταλαβω τι δεν κανεις σωστα.
ανεξηγητο..

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #325 στις: Ιουνίου 20, 2013, 12:45 »
Mένω έκπληκτος αφού με το Loki  στο γέμισμα είχα φοβερή διαρροή από τον πόλο .Είτε γέμιζα αργά είτε στο πλάι πάντα εβγαζε από κάτω ???
Το Loki το έχω από την Πέμπτη και σε κάθε γέμισμα έφευγαν 2-3 σταγόνες
που προσωπικά δεν θα τις χαρακτήριζα ως φοβερή διαρροή.

Από Δευτέρα που έβαλα μες γύρω από το κεραμικό δεν έχω καν κάποιο ίχνος υγρασίας.

Σημείωση ότι πάντα το γεμίζω αφού το βγάλω από το mod (για παν ενδεχόμενο) και πάντα το φυσάω αφού το γεμίσω.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #326 στις: Ιουνίου 20, 2013, 14:16 »
Την διαροη τηνεχεις απο τον πολο του Diver και οχι επειδη φταιει το τανκακι

επομενως κατι κανεις λαθος :) :) :) :) :) :)




Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #327 στις: Ιουνίου 20, 2013, 14:18 »
Αφού τον σετάρουμε παιδιά, τον τοποθετύμε στο τανκάκι, αλλά προσοχή: δεν πιέζουμε από τον πόλο (αν πιέζοντας ακουμπίσουμε το πινάκι, είναι πολύ πιθανόν να σπρώξουμε ελάχιστα το κεραμικό και να δημιουργηθούν θέματα), αλλά από το εξωτερικό μέρος, χωρίς να ακουμπάμε το πινάκι.

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #328 στις: Ιουνίου 20, 2013, 14:27 »
...θέματα διαρροών δηλαδή?  ή κακής επαφής με αποτέλεσμα να μην παίρνει καθόλου ρεύμα η αντίσταση?

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #329 στις: Ιουνίου 20, 2013, 14:44 »
είσαι σίγουρος φίλε zafzaf οτι πατάει όλο το κεραμικό μέσα?
πίεσε το όσο περισσότερο μπορείς.επίσης τα φυτίλια τα κόβεις συριζα?η αφήνεις .εγώ άφησα και μπήκε αρκετα σφήνα η καμπανα.
δες αν βγάζει φυσαλίδα απο την τρύπα.αν βγάζει είσαι οκ.
δοκίμασε άλλο τανκ.


εχω ακριβώς το ίδιο τανκ και το ίδιο σεταπ και η μόνη διαρροή είναι κάτω στο πόλο αλλα πολύ λίγο.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342279 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541438 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357767 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193064 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1312 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios