vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

223 επισκέπτες, 6 χρήστες
grag, camber, zamploutos, jim356, npaolo, ZoeM

Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #270 στις: Ιουνίου 12, 2013, 18:25 »
Αυτο που λες το ακουσα και στο βιντεο και ελικρινα μου εκανε εντυπωση γιατι ειδικα σε σενα παρουσιασε προβληματα τροφοδοσιας.
Δεν ειμαι και πολυ φαν της pg και γενικα καποιες βασεις που προτου ξεκινησω τα liqua ηταν αρκετα εως πολυ παχυρευστες με αποτελεσμα να εχω προβλήματα πολλα με τα προβληματικα καρτομαιζερ.
Αντιθετα με τον diver που μεχρι στιγμης οτι και να τον ποτισα το κατεβασε απροβληματιστα.
ΥΓ και ειδικα την δευτερη εβδομαδα με τα δικα μου σεταπ ειχα και υπερτροφοδοσιες με τις τσιγκούνικες ;D βασεις σε νερο [size=78%] [/size]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2013, 18:33 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #271 στις: Ιουνίου 12, 2013, 18:26 »
:thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Οφείλεται καθαρά στη διαφορά μεταξύ θεωρητικού πεδίου και εφαρμοσμένης επιστήμης.....  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Ε, τι διάτανο..... Δόξα το Θεώ, είπες ότι έχεις άκρες σε τσιπουραδομεζεδοψητοφαγαδικοκρασοτανυκτικές καταστάσεις!!!! Άρα............  8) 8) 8) 8)

Σε αυτόν ακριβώς τον τομέα Βάγγο, επεμβαίνει η πατέντα ΣΟΥ!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Είχα ένα στήσιμο με 1,5άρι διπλό (που το είχα έτοιμο από καιρό για τον Dripper αλλά το κότσαρα στον Diver) και παρουσίαζε πότε πότε καταφανώς το φαινόμενο ΥΠΕΡτροφοδοσίας με όλα τα γνωστά συμπαραμαρτυρούντα.... Επειδή δεν ήθελα να το χαλάσω, έβαλα ΠΟΛΥ πρόχειρα μια μικρή λουρίδα από πλεγματάκι (δεν το λες πλέγμα αυτό, αλλά τέλος πάντων) από έναν σφαγμένο 510, και ΤΕΛΟΣ!  Δεν είναι ότι απογειώνεται (δεδομένου ότι ούτως ή άλλως, είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ) αλλά πλέον η λειτουργία του είναι απροβλημάτιστη!! Αυτό πιστεύω ότι είναι το μεγάλο κέρδος από την πατέντα ΣΟΥ!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Αυτό που θέλω να τσεκάρω σύντομα, είναι αν αντιδρά όπως πριν στις αλλαγές γεύσεων. Πιστεύω ότι ακόμη κι εκεί, δεν θα υπάρχει θέμα.


έδιτ: Επίσης, κρίνοντας με βάση την κατασκευή των παλιών εργοστασιακών που αναφέραμε, πιθανόν στην κατασκευή της φυτιλοαντίστασης, να είναι ίσως καλύτερα να τη σφίγγουμε λίιιιιιγο περισσότερο από το σύνηθες
οταν δουλευει ενασ ατμο απροβληματιστα η αποδοση του δεν απογειωνεται :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #272 στις: Ιουνίου 12, 2013, 18:35 »
Το απροβληματιστα ειναι μια λεξη που χρησιμοποιειται ευρέως τον τελευταιο καιρο αλλα εχει χασει την έννοια της  ;D
Και αν πιαστουμε απο την λεξη εχω παραδειγματα και ειδικα για εμποριου ατμο που δουλευουν "απροβληματιστα" και ο τελευταιος του εμποριου που πηρα μετα απο τα διαφορα ποστ του τυπου ο καλυτερος ο απροβληματιστος κτλ εφυγε την τριτη μερα στον καδο  ;D

Αποσυνδεδεμένος panosded

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #273 στις: Ιουνίου 12, 2013, 19:07 »
βρε παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι οποίοι δοκιμάσετε  με πλέγμα τυλιγμένο 3 φορές τα φυτιλια τα είχατε κόψει . ρωτάω γιατί εγώ με κομμένα φυτιλια με 3 φορές
τυλιγμέναο το mesh έπαιρνα καμένο  μόνο όταν το τυλιξα 6 φορές άρχισε να τροφοδοτεί σωστά

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #274 στις: Ιουνίου 13, 2013, 18:10 »
Τον δοκιμάζω λίγες μέρες και μέχρι τώρα έχω να πω
- Γεύση πολύ καλή
- Ντουμάνι άπειρο και πυκνό
- κτύπημα λίγο
Ευχαρίστως θα αντάλλαζα λίγο από το ντουμάνι με περισσότερο κτύπημα.

Τις επόμενες μέρες πρέπει να κάνω διάφορες δοκιμές για να εξαλείψω κάποιες στεγνές τζούρες και μικροδιαρροές από τον πόλο.


Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #275 στις: Ιουνίου 13, 2013, 18:49 »
Δυο μηνες περιπου εχω τον diver και εχω να πω με την σειρα μου τα εξης:
Το σεταρισμα που προτεινει ο κατασκευαστης,το οποιο κατα την γνωμη μου ειναι και πολυ ευκολο, με εχει αφησει απολυτα ικανοποιημενο.
Κι αν με ρωταγε καποιος "δηλαδη ρε φιλε εσυ δεν εχεις παρει καμμενο ή μπουρμπουληθρα;"
Ναι βεβαίως!Αλλά μόνο υστερα απο λαθος χρηση.Τα λαθη πληρωνονται και ο diver οπως και καθε επισκευασιμος σου ζηταει καποια απλά πραγματα.Τα κάνεις σωστά και ανταμοίβεσαι.
Οσον αφορα το χτυπημα δεν παιζει ρολο μόνο ο καθε ατμοποιητης αλλά και το υγρο μας.(Περιεκτικοτητα PG/Νικοτινης).
Και τελος αλλη μια φορα λεω αυτο που πιστευω.Δεν υπαρχει (ακομα τουλαχιστον) ο τελειος ατμοποιητης.Υπαρχουν ομως παρα πολυ καλοι και ο diver ειναι ενας απο αυτους.
Craven-respect. :respect: :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2013, 07:45 από manner »

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #276 στις: Ιουνίου 14, 2013, 14:35 »
Λοιπόν συμπερασματικά και από εμένα η χρήση του μες (400) τυλιγμένο στα 3 και γύρω-γύρω από το κεραμικό βοηθάει πάρα πολύ στο να μην έχει διαρροές στον πόλο ο Diver (που εμένα  είχε) όταν η στάθμη του υγρού στο τανκ έπεφτε στα 1 με 2 mm πάνω από την τρύπα τροφοδοσίας.
Δοκιμή σε Siam Tank κοντόχοντρο  :))

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #277 στις: Ιουνίου 14, 2013, 16:10 »
λοιπόν παρελαβα diver  :thumpup:   ηρθε στα 1,7 Ω ,,, και πανω στο gripper ή montaki tou shoker  :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun: :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: apla...ωμος τον εχω βαλει στο τανκ axa του κυρ φανη.και με εμποδιζει το βιδακι αναπλήρωσης γιατι ο diver mpainei μονο με το βιδακι προσ τα κατω..αλλα βρισκει στο μοντακι καμια ιδέα? ??? (αν το γυρίσω με το βιδακι πανω δεν φαινεται η τρυπουλα του δύτη και υποψιαζομαι οτι δεν θα εχει τροφοδοσία)

Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #278 στις: Ιουνίου 14, 2013, 16:19 »
Δηλαδή η τάπα  που έχει το βιδάκι είναι πιο μικρή σε ύψος από την κάτω τάπα του τάνκ?

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #279 στις: Ιουνίου 14, 2013, 16:24 »
Ναι, γιατί η κάτω έχει και σπείρωμα.
Πάρε το ράστα θα σου κάνει δουλειά και έχει στα καινούργια και την πατούρα για τους diver.

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #280 στις: Ιουνίου 14, 2013, 16:29 »
για ραστα πηγαινα αλλα ειχαν ξεμεινει...που να φανταστω...θα το κοιταξω το βραδυ με την ησυχια μου..παντως αν εχετε καμια ιδεα ριχτε την :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #281 στις: Ιουνίου 14, 2013, 16:35 »
 :dontknow:
Δες αν μπορείς να κλείσεις την τρύπα με μια οδοντογλυφίδα απο μέσα, ίσα ίσα για να τον δοκιμάσεις αφού δεν κρατιέσαι ;)

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #282 στις: Ιουνίου 15, 2013, 09:27 »
λοιπον ειχα παραγγείλει εξτρα βιδακια για τον aga ss και βρηκα ενα με μικρο κεφάλι ωπου ταιριαξε αψογα ...
Μια παρατήρηση οταν γεμισα το τανκ μεχρι πανω μετα απο μερικες τζουρεσ ερχοταν καμμένο  :angry_orange: :angry_orange: αναγκαστηκα να το αδειασο λιγο ως τη μέση και εστρωσε  :idiot1: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #283 στις: Ιουνίου 15, 2013, 17:29 »
Τον έχω περίπου ένα μήνα και πραγματικά είναι εξαιρετικός. Πολύ καλό ντουμάνι και άριστη απόδοση της γεύσης.
Στα αρνητικά, αν τον αφήσω πολύ ώρα κατακόρυφα θα τραβήξει υγρό προς την μπαταρία και όταν βάζω το αξονάκι του κάτω πόλου δύο στις τρεις μου βραχυκυκλώνει. Το βγάζω και το ξαναβάζω 2-3 φορές και είναι κομπλέ. Επίσης, με το βίδωσε ξεβίδωσε στην μπαταρία ο πόλος του μου ανεβαίνει και δεν κάνει επαφή. Τότε, σπρώχνω το κεραμικό προς τα κάτω και είναι κομπλέ.
Χαλάλι του πάντως μιας και αποδίδει σούπερ ακόμα και κάτω από τα 6 watt και ίσως ό,τι καλύτερο έχω δοκιμάσει από θέμα γεύσης.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diver-setup-video-χρησιμες συμβουλες
« Απάντηση #284 στις: Ιουνίου 15, 2013, 17:38 »
αν κουμπωσεις καλα απο την αρχη το κεραμικο, με τον πολο να παταει σε μια επιπεδη επιφανεια, δε θα ξαναχεις τετοιο θεμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342182 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206424 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31006 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50103 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357692 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192988 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1251 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591735 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios