vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

98 επισκέπτες, 4 χρήστες
patz, Tem, Jorge, babis1993

Twitter

Επιστροφή στα βασικά;

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #120 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 04:11 »
εσύ τι έχης καταφέρει μέχρι σήμερα με τους καλοσεταρισμένους επισκευάσιμους ατμοποιητές σου.Σκλαβωμένο θα σε κρατάνε ώσπου μια μέρα θα επιστρέψης στο κανονικό τσιγάρο.Στην πραγματική απόλαυση.Γιατί οι επισκευάσιμοι δεν είναι απόλαυση.Μια απόλαυση ψευδαίσθησης είναι.


Δεν εχω γράψει νομίζω σε αυτό το νήμα αλλα αυτό με κάνει να τοποθετηθώ.
ΑΝ πιάνουν λίγο τα χέρια σου
ΑΝ το ΗΤ εχιε γίνει και χόμπυ
ΑΝ το απολαμβανεις και δεν θεωρείς τον εαυτό σου απλά ως ασθενή σε ανάρρωση
τοτε φυσικά και είναι απόλαυση. Τα Αν απο πάνω τοποθετούνται στις ικανότητες του καθενός στο να σετάρει εναν επισκευάσιμο σωστά, και όταν λέμε σωστα, εννοούμε στα δικά του γούστα ακριβώς.
Αν κάποιος αλλος απολαμβάνει περισσότερο ή εξίσου κάποιον εμπορίου, ακόμα καλύτερα γι αυτόν, γλυτώνει σεταρσιματα. προσωπικά ότι εμπορίου και αν εχω δοκιμάσει, δεν φτάνει το δαχτυλάκι οποιουδήποτε απο τους επισκευάσιμούς μου.
Σκλαβωμένο? Πώς? Πού? Σε τί? Στην απόλαυση? Μα για μένα παντως ΕΚΕΙ ειναι η πραγματική απόλαυση!
Τους προτείνω λοιπόν? Οχι.
Δεν προτείνω τίποτα και σε κανέναν. Ο καθένας ψάχνει μόνος του και βρίσκει, ανάλογα με το τί ζητάει.
Εσύ παππού, ζητούσες να απαλλαγείς απο το τσιγάρο. τα κατάφερες, και μάλιστα χωρις να μπλέξεις με φυτίλια και σύρματα.
Μπράβο σου.
Για μένα τα φυτίλια και τα σύρματα είναι μονόδρομος, γιατι δεν ηθελα ποτέ να απαλλαγώ απο το τσιγάρο, δέν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή, δεν θεωρώ οτι η κατρακύλα ξανα στο τσιγάρο παραμονευει στη γωνία, απλά γιατι στο ΗΤ εχω τελικώς βρεί ΠΟΛΥ μεγαλύτερη απόλαυση.
Το ΗΤ ΔΕΝ είναι υποκατάστατο του κτ για μενα. Το κτ ειναι φτωχότατος συγγενής του ΗΤ.
Οπότε, παππού, δεν κατάφερε ο ταπεινός σου CE4 να κόψει το τσιγάρο. Εσύ το κατάφερες. και μπράβο σου. Και αν είχες επισκευάσιμο, η πιθανές αποτυχίες ίσως σε οδηγούσαν στο περίπτερο.
Εγω όμως που στο περίπτερο ΔΕΝ πρόκειται να ξαναπάω απλά γιατι ΔΕΝ υπάρχουν πιθανές αποτυχίες, δεν θα συγκρίνω τίποτα, γιατι επαναλαμβάνω, δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε ασθενή, ούτε σε ανάρρωση. Ακούω τι ζητάει ο οργανισμός μου και του το δίνω. Για ενα μήνα εκανα μηδενική νικοτίνη γιατι δεν την ήθελα. Τώρα κανω 25mg . Αργότερα ίσως πάλι μηδενική. Αδιαφορώ. Το μόνο μου θέμα είναι η απόλαυσή μου.
Και είμαστε ΠΑΡΑ πολλοί, εδω μέσα που το ΗΤ το βλέπουμε έτσι.
Ας μην κανουμε λοιπόν ανούσιες συγκρίσεις, και ας μην αποδίδουμε πράγματα εκεί που δέν αρμόζουν.
Και για να καταλήξω όν τώπηκ πλέον, προσωπικά στα βασικά ΔΕΝ μπορώ να επιστρέψω, διοτι το δικό μου θέμα είναι η απόλαυση, και κανένας ατμο εμπορίου δεν μου την δίνει στον ίδιο βαθμό, αλλα και η "αισθητική" του θέματος κατα πολύ, και προτιμω να κρατάω κάτι ατσάλινο, που μου αφήνει ωραία αίσθηση παρά κατι πλαστικό ή με φτηνή αίσθηση.

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #121 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 04:23 »
τι 25άρα ρε τρέλε?κ πάνω σε μοντ?θα σου φύγει ο λαιμόσ από τισ κλωτσιές!


απλά κ εγω το θεωρώ αστείο να συγκρίνεται ένα μοντ με κάτι απλό.
ολόυσ τουσ ενοχλεί το μεγεθοσ.αν ήταν μικρα όλοι θα είχαν.το στήσιμο δεν ΕΊΝΑΙ πρόβλημα.υπάρχουν επίσκευασημοι που είναι παν εύκολοι ακόμα κ για κάποιον που δεν πιάνουν τα χέρια του.

ασε που πολλοί θεωρούν γελοίο να δώσεισ τόσα λεφτά για ένα ητ εφόσον δεν το έχεισ για χόμπι.εγώ πάνω το κτ δεν το είχα για χόμπι κ εχω δώσει ένα τόνο λεφτά εκεί.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 04:28 από stam »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #122 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 04:27 »
φευγει φεύγει! Αλλα μαρεσει! Δεν ξερω γιατι! Ετσι οπως πρίν καναδυο μηνες εκανα μηδενική. Αγνωστον το γιατί! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1:  Μονο του εγινε δεν φταίω! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #123 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 05:37 »
Μονο του εγινε δεν φταίω!

Tο σωστότερο κατά την δική μου άποψη.
Δεν χρειάζεται πίεση για τίποτα.
Και οι απόψεις περι βασικών η μη είναι καθαρά προσωπικές και απόλυτα σεβαστές όλες
Ότι κάνει σε μένα δεν κάνει για όλους ;)

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #124 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 08:42 »

Για μένα τα φυτίλια και τα σύρματα είναι μονόδρομος, γιατι δεν ηθελα ποτέ να απαλλαγώ απο το τσιγάρο, δέν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή, δεν θεωρώ οτι η κατρακύλα ξανα στο τσιγάρο παραμονευει στη γωνία, απλά γιατι στο ΗΤ εχω τελικώς βρεί ΠΟΛΥ μεγαλύτερη απόλαυση.
Το ΗΤ ΔΕΝ είναι υποκατάστατο του κτ για μενα. Το κτ ειναι φτωχότατος συγγενής του ΗΤ.
Mε αυτα σου τα λογια με καλυψες 100% και ειναι αυτο που λεω σε οσους μου λενε τι βρισκω στο η.τ και φυσικα οι καπνιστες ιδιως νομιζουν οτι τους κανω πλακα

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #125 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 11:36 »
με αφορμή το βάρος .. και ο δικός μου σχολιασμός:
Αν κάποιος το βλέπει ως άλλο τσιγάρο, σαν να αλλάζει μάρκα και να παίρνει μια καινούργια που υπόσχεται πως δεν βλάπτει την υγεία, τότε είναι χαμένο το παιχνίδι. Είναι κάτι εναλλακτικό. Το φορτίζεις, το προσέχεις, αλλάζεις μπαταρία, είναι εντελώς διαφορετικό. Είναι μία άλλη συνήθεια.  Έτσι λοιπόν και ως προς το βάρος. Όπως με πολλά παραδείγματα ήδη αναφέρθηκαν οι προηγούμενοι, παλιά είχαμε όλοι κινητά παντόφλες..., μετά γίναν της μόδας τα μικρά, εγώ έχω ακόμη μικρό και όλοι γύρω μου έχουν τα Samsung και τα Ι-phone που είναι μεγαλύτερες ακόμη παντόφλες και από αυτά της δεκαετίας του 90.  Αν πάλι κάποιος επιμένει να κάνει την σύγκριση με τον καπνό..., τότε ας το δει σαν ένα μικρό ατομικό ναργιλέ. :) Αλλωστε πιο πολύ σε κάτι τέτοιο πλησιάζει το άτμισμα παρά σε τσιγάρο .
Ως προς το κυρίως θέμα μας, εγώ παράτησα εντελώς τις απλές ego. Πλέον βασική θεωρώ μία twist. Λίγο πιο μακρυά από την απλή ego, αλλά απόδοση... :)
θα σου δώσω δικό μου παράδειγμα...Ατμίζω με ένα Mini lava + πλαστικά tanks...Όταν έπεσε στα χέρια μου ένας τριπολίτης (με και χωρίς το ολόσωμο ατσάλι) το δήλωσα και εγώ οτι είναι βαρύς (είχα τον όγκο, όχι όμως το βάρος)...Φαντάζομαι οτι τριπολίτης ή παρεμφερεί μαραφέτια, πάνω με ατσάλινο σώμα πιθανός να μην παλεύεται καν για κάποιους (ειδικά αυτά με 18650 μπαταρίες)...
Προσπαθώ να σκέφτομαι πρακτικά το ΗΤ,γιατι το χρησιμοποιώ κάθε στιγμή της ημέρας,το κουβαλάω μαζί μου... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 11:42 από hemlock »

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #126 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 13:07 »
μπορείς να πάρεισ έναν ατμό τύπο ά 2 που είναι ελαφρύ.

η κάποιον ατμό από αλουμίνιο που είναι κ αυτό ελαφρύ.


για όλα υπάρχει μια λύση στον κόσμο των μοντ.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #127 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 18:10 »
μπορείς να πάρεισ έναν ατμό τύπο ά 2 που είναι ελαφρύ.

η κάποιον ατμό από αλουμίνιο που είναι κ αυτό ελαφρύ.


για όλα υπάρχει μια λύση στον κόσμο των μοντ.
Δεν είναι μόνο το μεγάλο βάρος θέμα...Είναι αρκετά τα μειονεκτήματα των επισκευάσιμων...

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #128 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 18:26 »
H αληθεια ειναι οτι η εμπειρια που σου προσφερουν οι επισκευασιμοι
δεν εχει επαφη με κανεναν του εμποριου.
(Απο επισκευασιμους δεν εχω δοκιμασει πολλους αλλα απο του εμποριου
σχεδον οτι κυκλοφορει και δεν με καλυψαν)


Η ουσια λοιπον για μενα ειναι την απολαυση μου να την εχω παντα μαζι(οπως και
με το κ.τ.)γιαυτο και δεν με απασχολει αν αυτο που θα εχω μαζι μου ειναι μικρο,λεπτο,
βαρυ σα ροπαλο,χοντο σα σαλαμι ή ο,τι αλλο
Τη συγκεκριμενη λοιπον χρονικη περιοδο αυτη τη δυνατοτητα μου τη προσφερει ο/οι
επισκευασιμος οποτε και αυτον χρησιμοποιω χωρις τυψεις  ;)


Και οσο αφορα τη περιπλοκοτητα του ζητηματος δεν υπηρχε περιπτωση
να μην εχω τη συγκεκριμενη ατμιστικη εμπειρια επειδη τα κολοχερα μου δεν θελαν να στρηψουν 2 συρματα με τη μια,ουτε να ειμαι με μια ego που
δεν με καλυπτει για το θεαθηναι
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 18:31 από Farmax »

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #129 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 18:43 »
Όταν ξεκινάς απο το μηδέν η γεύση/απόλαυση έρχονται σε δεύτερη μοίρα...Πρώτο θέμα η χρηστικότητα. ;)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #130 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 18:52 »
Τί εννοείς "όταν ξεκινας απο το μηδεν"??? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #131 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 19:06 »
Νουμπάς στο ΗΤ...

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #132 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 19:08 »
Και νέος όταν είσαι, πρέπει να σου αρέσει αυτό που ατμίζεις..Γιατί αμα σε χαλάει αυτό που ατμίζεις, παύεις να το ατμίζεις ;)




EDIT: Έβαλα πολλές φορές τη λέξη ατμίζεις ή μου φαίνεται? :hmmm:   ;D

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #133 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 19:12 »
Αυτό ναι...Τα υγρά θέλουν πολλλλύ ψάξιμο (το υποκειμενικό κριτήριο της γεύσης)...

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #134 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 19:12 »
Aυτο ακριβως απο τη στιγμη που αρχισα το Η.Τ. ηταν μια κουρσα με
σπασμενα τα φρενα μεχρι τον επισκευασιμο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245938 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326680 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297636 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511623 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios