vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, webtool

Twitter

Επιστροφή στα βασικά;

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #105 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 21:46 »
δεν είναι μόνο η γεύση που δίνουν.είναι κ το χτύπημα.όλοι ρίχνουν σε μεγάλο ποσοστό την νικοτίνη.

εγώ δεν βλέπω κανένα μειονέκτημα στουσ επισκευασημουσ.

ούτε η τιμή γιατί βρίσκεισ πλέον με 20 εύρο.ούτε το γεγονός ότι κάθεσαι κ κανεισ αλλαγές στην αντίσταση.γιατί έτσι γλυτώνεισ χρήματα,κανεισ ότι αντίσταση θεσ κ είναι κ πιο καθαρόσ ο ατμόσ σου.

μα πιο πολύ κόπο κ χρόνο χρειάζεσαι να καθαρίσεισ έναν εργοστασιακό ατμό από ότι θεσ για να στήσεισ έναν επισκευασημο.

αν πάλι βαριέσαι να κανεισ κ τα 2 τότε η θα ατμηζεισ την μακα θα σκάσεισ 5-10 εύρο.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #106 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 21:54 »
Για να γράφουμε και καμιά αλήθεια...Ποιός νέος στο ΗΤ όταν είδε πχ vmax για πρώτη φορά δεν έιπε τι είναι τούτο-βαρύ/ογκώδες -τα ίδια και χειρότερα για κάθε τι ατσαλένιο κλπ? Να το δηλώσει...  ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #107 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 21:59 »
εεεεμ... hemlock..
για να πω την αληθεια.. εγω δεν το ειπα.. κοιτουσα μαλιστα τα GGια και ελεγα ουαου..
ως νεο με ειχαν εντυπωσιασει και τοτε δεν με ενδιεφερε το ποσο μεγαλο θα ηταν το η.τ. αρκει να μου εδινε αυτο που ζητουσα...
 τωρα αυτη την φαση την εχω αφησει πισω μου, να μου δινει αυτο που ζηταω και να ειναι και ευχρηστο/απλο κλπ κλπ

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #108 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 22:07 »
τι σου προφέρει ομωσ?απόδοση.ίδιο χτύπημα με την μίση νικοτίνη κ πολύ πολύ περισσότερο ντουμανι.

υπάρχουν κ βε βε σε μικρότερο μεγεθοσ.

η αν έχεισ επισκευασημο τον σεταρεισ στα 1.3 πχ κ έχεισ περίπου το ίδιο αποτέλεσμα πάνω σε ένα μικρό μηχανικό μοντ.
δεν υπάρχει κάτι που να μην έχει λύση στον κόσμο των μοντ.κ το κατάλληλο μεγεθοσ θα ΒΡΕΙΣ αν θεσ κ την κατάλληλη τιμή αν ψάξεισ.

τώρα μιλάμε για έναν που θέλει το ητ για ατμησμα κ όχι για χόμπι.πολλοί παίρνουν παίρνουν κ ξανά παίρνουν πράγματα.αν δώσεισ 200 εύρο κ πάρεισ κάτι καλό βγάζεισ χρόνια χωρισ να θεσ τίποτα παρά μόνο καμία πατάρια των 5 εύρο κ φυτίλι σύρμα αλλά 5 ευρο

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #109 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 22:09 »
urahara...Όταν το ΚΤ "ζυγίζει" 1 gr και πας στα ξαφνικά ,με τις καλύτερες προθέσεις-αυτές της διακοπής, στα 100 ++ gr πχ ατσάλινο σώμα και επισκευάσιμο ,νομίζω οτι δεν θα καθήσεις να το σκεφτείς και πολλύ για να το έχεις "μόνο για το σπίτι" και έξω ΚΤ...
Φαντάσου να είσαι και λίιιιγο κουλός που θέλει να φτιάξει και φυτιλοαντίσταση...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #110 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 22:09 »
tux αν ήμουν δυνατός χαρακτήρας 35 χρόνια θα τόχα κόψει 5-6 φορές το ρημάδι .Αδύνατος ήμουν :yes: :yes:

Τέλος πάντων σεβαστές οι απόψεις σου όσο και των υπολοίπων. :thumpup:

Συνεχίζω το δικό μου δρόμο που εγώ τουλάχιστον πιστεύω ότι είναι ο σωστός. :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #111 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 22:15 »
urahara...Όταν το ΚΤ "ζυγίζει" 1 gr και πας στα ξαφνικά ,με τις καλύτερες προθέσεις-αυτές της διακοπής, στα 100 ++ gr πχ ατσάλινο σώμα και επισκευάσιμο ,νομίζω οτι δεν θα καθήσεις να το σκεφτείς και πολλύ για να το έχεις "μόνο για το σπίτι" και έξω ΚΤ...


ασε το βαροσ.
δεν κυκλοφορούν όλοι  με ζυγαριά για να δουν τι βαροσ έχει αυτό που ΚΡΑΤΆΣ.

βαλε το μεγεθοσ.
ένα πακέτο καπνό συν χαρτάκια συν φιλαράκια συν αναπτήρα είναι πιο μεγάλα σε όγκο.

αλλά επειδή κρατάνε όλοι δεν σε νοιάζει.

όλοι κρατάνε ένα κινητό που πιάνει 4 τετραγωνικά κ δεν τουσ νοιάζει γιατί απλά το κρατάνε όλοι.

αν όλοι κρατούσαν ένα ητ μεγάλο πάλι δεν θα ένοιαζε κανέναν.

το πρόβλημα δεν είναι το μεγεθοσ του ητ αλλά το γεγονός ότι δεν το κρατάνε όλοι κ έτσι τραβάει βλεματα.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #112 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 22:18 »
Προφανως σεβαστες ολες οι αποψεις. Εγω ειμαι των βασικων, αλλά ζαχαρωνω πολυ καιρο τον sm (μολις μου κανει τη χαρη ο Μιχαλης και βγαλει τανκ επανω). Ο καθενας με οτι την βρισκει και τον βοηθαει να μεινει μακρια απο το κτ, σεβαστο και το να αλλαζεις αποψη.
Σεβαστοτατο επισης, να προσπαθεις να πεισεις τους αλλους για αυτο που νομιζεις οτι ειναι καλυτερο.

Δεν ειναι σεβαστη ομως η απαξιωση ουτε ο ελιτισμος. Αν το καταλαβουν πολλοι αυτο θα βελτιωθουν πολλά πραγματα εδω μεσα κι εκει εξω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 22:26 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #113 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 22:18 »
Πως δεν έχει σημασία το βάρος...
Θα το κρατήσει στα χέρια του...Το πόσο είναι το θέμα 1 εβδομάδα και θα το πουλησεί ή 15 μέρες και θα το συνηθήσει...Μην ξεχνάς οτι θα είναι στην μετάβαση που θα έχει στο συρτάρι του ΚΤ... ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #114 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 22:21 »
urahara...Όταν το ΚΤ "ζυγίζει" 1 gr και πας στα ξαφνικά ,με τις καλύτερες προθέσεις-αυτές της διακοπής, στα 100 ++ gr πχ ατσάλινο σώμα και επισκευάσιμο ,νομίζω οτι δεν θα καθήσεις να το σκεφτείς και πολλύ για να το έχεις "μόνο για το σπίτι" και έξω ΚΤ...

πιθανον.. και για τους περισσοτερους η αλλαγη απο κ.τ. σε επισκευασιμο ειναι μεγαλη
απο πλευρας πολυπλοκοτητας, αρχικου ποσου χρηματων,χρονου για διαβασμα&βιντεο,επιτυχιας στο σεταπ και φυσικα στο βαρος..
δεν πιστευω οτι μπορει ευκολα καποιος να κανει το βημα αυτο, και ειδικα αν δεν εχει συνεχη βοηθεια διπλα του..

Το μονο που μπορω να πω για μενα ομως, ειναι οτι απο την αρχη τα χαζευα, πιστευα οτι επισκευασιμο πρεπει να εχω για να με καλυψει το η.τ. (απο αυτα που διαβαζα κυριως, ετσι..) και στον 1 μηνα πηρα κιολας. Το βαρος τελικα δεν με ενδιεφερε και το ειχα παντου μαζι μου. Πουληθηκε πριν λιγο καιρο καθως πλεον με καλυπτουν ανετα και οι καινουργιοι εργοστασιακοι, οποτε δεν καθομαι να σκαω στην λεπτομερια για να μου πετυχει το σεταπ.

Αποσυνδεδεμένος Drunkyard

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Σύντομα θα ξεπροβάλλει.....
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #115 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 23:32 »
Προφανως σεβαστες ολες οι αποψεις. Εγω ειμαι των βασικων, αλλά ζαχαρωνω πολυ καιρο τον sm (μολις μου κανει τη χαρη ο Μιχαλης και βγαλει τανκ επανω). Ο καθενας με οτι την βρισκει και τον βοηθαει να μεινει μακρια απο το κτ, σεβαστο και το να αλλαζεις αποψη.
Σεβαστοτατο επισης, να προσπαθεις να πεισεις τους αλλους για αυτο που νομιζεις οτι ειναι καλυτερο.

Δεν ειναι σεβαστη ομως η απαξιωση ουτε ο ελιτισμος. Αν το καταλαβουν πολλοι αυτο θα βελτιωθουν πολλά πραγματα εδω μεσα κι εκει εξω.


ο λογος που το εδωσα.. μεγαλο μηκος φιλε μου

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #116 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 23:36 »
με αφορμή το βάρος .. και ο δικός μου σχολιασμός:
Αν κάποιος το βλέπει ως άλλο τσιγάρο, σαν να αλλάζει μάρκα και να παίρνει μια καινούργια που υπόσχεται πως δεν βλάπτει την υγεία, τότε είναι χαμένο το παιχνίδι. Είναι κάτι εναλλακτικό. Το φορτίζεις, το προσέχεις, αλλάζεις μπαταρία, είναι εντελώς διαφορετικό. Είναι μία άλλη συνήθεια.  Έτσι λοιπόν και ως προς το βάρος. Όπως με πολλά παραδείγματα ήδη αναφέρθηκαν οι προηγούμενοι, παλιά είχαμε όλοι κινητά παντόφλες..., μετά γίναν της μόδας τα μικρά, εγώ έχω ακόμη μικρό και όλοι γύρω μου έχουν τα Samsung και τα Ι-phone που είναι μεγαλύτερες ακόμη παντόφλες και από αυτά της δεκαετίας του 90.  Αν πάλι κάποιος επιμένει να κάνει την σύγκριση με τον καπνό..., τότε ας το δει σαν ένα μικρό ατομικό ναργιλέ. :) Αλλωστε πιο πολύ σε κάτι τέτοιο πλησιάζει το άτμισμα παρά σε τσιγάρο .
Ως προς το κυρίως θέμα μας, εγώ παράτησα εντελώς τις απλές ego. Πλέον βασική θεωρώ μία twist. Λίγο πιο μακρυά από την απλή ego, αλλά απόδοση... :)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #117 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 00:11 »
Συνεχίζω το δικό μου δρόμο που εγώ τουλάχιστον πιστεύω ότι είναι ο σωστός. :dontknow: :dontknow:
Ολοι οι δρομοι σωστοι ειναι παππου  :)
Αν σκεφτεις ποσοι δοκιμασαν καποιο σωστο δρομο αλλα τα παρατησαν και επεστρεψαν στον κακο.

Σωστο ειναι αυτο που σε κραταει . Βεβαια στην πορεια βρισκεις γρηγοροτερους και πιο βατους σωστους δρομους
 :))

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #118 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 00:33 »
στην twist θα συμφωνήσω κ εγώ ότι είναι κάτι που μπορεί να αντικαταστήσει ένα βε βε (το λέω με επιφύλαξή δεν την εχω δοκιμάσει ακόμα)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1938
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #119 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 03:03 »
.
.
.
.
.

Δεν ειναι σεβαστη ομως η απαξιωση ουτε ο ελιτισμος. Αν το καταλαβουν πολλοι αυτο θα βελτιωθουν πολλά πραγματα εδω μεσα κι εκει εξω.


Πιθανότατα, άξιζε τον κόπο η τροποποίηση........

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121591 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297643 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios