vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 4 χρήστες
PsykieG, camber, ahill2, Sergios

Twitter

Επιστροφή στα βασικά;

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #135 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 19:19 »
Και νέος όταν είσαι, πρέπει να σου αρέσει αυτό που ατμίζεις..Γιατί αμα σε χαλάει αυτό που ατμίζεις, παύεις να το ατμίζεις ;)


Όταν δεν έχεις μέτρο σύγκρισης όλα είναι πάρα πολύ απλά.


Όταν πρωτοαγόρασα το ego-t μου το Νοέμβρη του 11, το έβρισκα εκπληκτικό. Στη συνέχεια βγήκε το ego-c και μόλις το δοκίμασα, μου άρεσε τόσο πολύ που δεν μπορούσα να ατμίσω πλέον με το t. Όταν πέρασε κάμποσος καιρός, όπου στο μεσοδιάστημα άφησα για λίγο το η.τ επιστρέφοντας στο κ.τ, αποφάσισα να δοκιμάσω τα lr cartomizers της boge και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα όταν το σύγκρινα με το ego-c ήταν πως ήταν δυνατόν τόσο καιρό να έβρισκα το c έστω και λίγο ικανοποιητικό.


Ακριβώς το ίδιο πράγμα νιώθω τώρα συγκρίνοντας το steam machine και τον spheroid με τα cartomizers και είμαι σίγουρος ότι σε λίγο καιρό θα βρίσκω και μεγάλες διαφορές ανάμεσα στους επισκευάσιμους(ήδη έχω αρχίσει να το κάνω και αυτό) που θα με οδηγούν να προτιμώ τον έναν σε σύγκριση με κάποιον άλλον.


Τι θέλω να πώ; Αν λίγο σε ενδιαφέρει να εξελίξεις την ποιότητα ατμίσματος, η όλη διαδρομή έχει μεγάλο ενδιαφέρον. Αν το άτμισμα αποτελεί για κάποιον απόλαυση, όπως πολύ εύστοχα ανέλυσε ο alexmach, είναι πραγματικά κρίμα, εφόσον μπορεί να το εξελίξει και να πάρει την καλύτερη δυνατή ποιότητα ατμού, να μην το πράξει.


Για κάποιους το άτμισμα είναι κάτι όμοιο με τα τσιρότα νικοτίνης και για κάποιους άλλους πολλά παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #136 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 20:06 »
Δεν σημαινει ομως οτι "τα βασικα" ειναι το τσιροτο και "τα πολυ παραπανω" ειναι οι επισκευασιμο-μοντες.
Εγω (και πάμπολλοι αλλοι) παιρνω ωραιοτατα απολαυση απο τους εμπορικους μου με απλετο ντουμανι γευση και χτυπημα. Και ασχολουμαι με τις γευσεις οταν εχω χρονο και ορεξη.
Οταν εχω δουλιες και τρεχαματα, απλα γεμιζω ναχω στοκ, και παιρνω τζουρες - πραγμα που θα εκανα και με επισκευασιμο.

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #137 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 20:08 »
Εννοείται ότι τα βασικά δεν είναι "τσιρότο" σε σχέση με τους επισκευάσιμους.


Με την αναφορά στο "τσιρότο" περιέγραψα μια από τις 2-3 νοοτροπίες που κυριαρχούν στο η.τ και όχι τα απλά εργοστασιακά ατμιστικά προιόντα.


Το "πολλά παραπάνω" αναφέρεται στο ψάξιμο που κάνουμε αρκετοί από εδώ μας στο φόρουμ, το οποίο στις περισσότερες των περιπτώσεων, οδηγεί είτε σε επισκευάσιμους, είτε σε VV τύπου Lava/Provari κλπ.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #138 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 20:36 »
  :confused1: Mια που το εφερε η κουβεντα δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι δεκαδες πια (αφου ειναι μια ευκολη λυση) "επισκευασιμοι ατμοποιητες" με sera (μακρια απο εμενα  :)) ) δεν αναφερονται σαν "επικευασιμοι cartomizers".  Σε ενα video  με review ενος τετοιου (ελληνικου) προιοντος ο Εγγλεζος το ειχε αναφερει...

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #139 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 21:30 »
Παιχταρά Agiala  :)) :)) :))

Γιάννη, κάπως έτσι είναι με την διαφορά πως δεν γυρνάς στο κ.τ. αλλά εκεί που ήσουν όταν
το απολάμβανες αλλά πλέον είσαι πιο σοβαρός και μετριοπαθής
δυστυχώς Γιαννο απ τα δέκα άτομα γυρο μου που ξεκινήσαμε σχεδόν μαζί μείναμε δυο  :yes: και ας ειχαν μερικοι ( καλυτερους επισκευασιμους και καλα μοντ ) και ηταν ποιο ενθουσιασμενοι με το ητ, και αγανακτισμενοι με το κτ  :yes: αλα τελος.. :(  :(

οπως εγραψα ποιο πριν οταν εισαι νεος στο παιχνιδι... θελεις να μαθεις και μπαινεις στο τρυπακι  υποχρεωτικα... ακολουθεις τους παλιους κτλπ..
αλα καποια στιγμη αφου περασεις απ αυτο το σταδιο... πρεπει να βεις και να αποφασισεις το δικο σου στυλ παιχνιδιου..

ο papoys και μερικοι αλλοι ειναι εξαιρεση και μπραβο τους!!!  :thumpup:

εγω παρατησα την πόκα με τα πολλα παιχνιδια  :)) :)) και παιζω μονο πόκερ.. ;D το στυλακι που γουσταρω κι απολαμβάαανω 8)
 :hmmm:βρε μπας και δε ξεφυγα.. λογο φορουμ και απο μερικες παλιόφατσες.. εδω μεσα  ???  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #140 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 22:17 »
Ο τίτλος του θέματος είναι με ερωτηματικό
Αν κάποιος ατμίζει σήμερα με συσκευή vv και με επισκευάσιμο ατμοποιητή
δεν νομίζω πως θα ξαναγυρίσει εκεί που ήταν πριν ένα χρόνο απλά σε ώρα
ανάγκης θα κάνει χρήση, αλλά όταν μάθεις με αυτοκίνητο για να πας στο
ποδήλατο ή θα είναι στο συνεργείο ή δεν θα μπορείς να το συντηρήσεις !!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #141 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 23:04 »
Αφού ενοχλούν τόσο τα μηνύματά μου σε αυτή την ενότητα διαγράφω καιαυτόμόνος μου.


οφ τόπιτς (στον καιάδα) :yes: :yes: :yes: :yes:

Να είναι πεντακάθαροκαι το νήμα :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 00:02 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #142 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 23:20 »
ειμαι ατμιστης 4-5 μηνες το πολυ...μονο ego πολλους διαφορετικους ατμο...
προσφατα πηρα ενα μοντ...αυτο που καταλαβα?


μια μικρη διαφορα στο ατμισμα...ομως δυσχρηστο στις καθημερινες μετακινησεις μικρη αυτονομια και πολλα συμπραγκαλα...ασε που πρεπει να το προσεχεις καθε λιγο και λιγακι...πολυ βαβουρα πολυ ψαξιμο...


και φυσικα  παρηγγειλα μια εγκο 1000αρα ξανα και ενα καρτο να κανω την δουλεια μου καθημερινα και να μην τραβαει τα βλεμματα τοσο οσο ενα μοντ

Αποσυνδεδεμένος SpirosPan

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #143 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 23:22 »
Ο τίτλος του θέματος είναι με ερωτηματικό
Αν κάποιος ατμίζει σήμερα με συσκευή vv και με επισκευάσιμο ατμοποιητή
δεν νομίζω πως θα ξαναγυρίσει εκεί που ήταν πριν ένα χρόνο απλά σε ώρα
ανάγκης θα κάνει χρήση, αλλά όταν μάθεις με αυτοκίνητο για να πας στο
ποδήλατο ή θα είναι στο συνεργείο ή δεν θα μπορείς να το συντηρήσεις !!

Συμφωνω απολυτα και να προσθεσω η να στο κλεψουν η να το χασεις  :)) και λοιπα. Μια μικρη ego μπαταρια μονο για backup πια!

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #144 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 23:38 »
οπως σε ολα ερχεται ο κορεσμος ετσι πιστευω και στα ατμιστικα ειδη ......εγω απο αποψη μπαταριας δεν εφυγα ποτε απο τα βασικα.....με ego ξεκινησα με αυτη συνεχιζω.....απο ατμο περασα στους επισκευασιμους η μαλλον σωστοτερα στον επισκευασιμο γιατι εναν εχω και εναν θα συνεχισω να εχω......δεν ειναι ο σκοπος μου η συλλογη και οποιος θελει να κρατηθει μακρυα απο το κ.τ του φτανουν και τα πιο απλα να ξεγελαει την συνηθεια γιατι αυτο ειναι......η μητερα μου ατμιζει 6 μηνες με clearo εχει το ιδιο αποτελεσμα με εμενα που ατμιζω με επισκευασιμο......και το σημαντικο για μενα ειναι αυτο.....κοψαμε και οι 2 το κ.τ...... ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #145 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 23:44 »
Θα είναι το τρίτο μου σε αυτή εδώ την ενότητα.

Αφού το νήμα ρωτάει Επιστροφή στα βασικά;
Και εσύ είσαι στα βασικά ποιός ο λόγος να γράψεις τρία κιόλας μηνύματα? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #146 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 23:47 »
Για να πει το λογο που δεν εφυγε ποτε απο αυτα..... ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #147 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 23:53 »
Οκ αλλά έτσι όπως το βλέπω εγώ αν ήμουν στα βασικά και δεν είχα πάρει κάτι άλλο ΜΠΟΡΕΙ να το παρακολουθούσα το νήμα αλλά δεν θα έγραφα.

Τέλος οφφ απο εμένα

Αποσυνδεδεμένος smileGr

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #148 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 00:47 »
Τελικα Οι περισσότεροι γύρισαν στα...starter kit και μια χαρά ατμίζουν χωρίς πολλά-πολλά ?

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #149 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 00:48 »
Μπάααααα... δεν νομίζω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116098 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824501 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507513 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8960 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243953 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem