vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

189 επισκέπτες, 4 χρήστες
Doubt, Jorge, npaolo, tibolaso

Twitter

Επιστροφή στα βασικά;

Αποσυνδεδεμένος t_vaso

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #165 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 20:22 »
Το ΗΤ είναι καινούργιο προϊόν  με ότι συνεπάγεται αυτό. Είχε και έχει μειονεκτήματα αλλά και σημαντικές βελτιώσεις. Θέλει λοιπόν ψάξιμο. Οι περισσότεροι γνωστοί μου που  το δοκίμασαν το παράτησαν. Όταν έτρωγαν καμμένο ή βαρέθηκαν να ατμίζουν την  φράουλα e-liquid  που πρωτοδοκίμασαν με το ΗΤ και  τους φάνηκε σαν τούρτα φράουλα μπροστά στην πίσσα που ήταν μαθημένοι τόσα χρόνια, ξαναγύρισαν στο ΚΤ. Είναι και θέμα τύχης. Να πέσεις στον κατάλληλο άνθρωπο να σου πει 5 πράγματα, να πέσεις σε καλά υγρά και starter kit χωρίς πολλά προβλήματα, να ψάξεις λίγο στο ιντερνετ για κάποιο φόρουμ όπως το e-kapnisma, να έχεις φτάσει σε μια ηλικία που να ωριμάσει μέσα σου καλύτερα η επιθυμία της διακοπής του καπνίσματος. Το ψάξιμο δεν κάνει κακό και ας γυρίσεις στο τέλος στα βασικά. Αν μείνεις όμως από την αρχή στα βασικά μπορεί να απογοητευτείς ή να νιώσεις ότι το ΗΤ δεν σε καλύπτει.
Αυτά βέβαια δεν ισχύουν για όλους όπως για παράδειγμα ο φίλος smileGr.

Μέσα στο μυαλό  μου ακριβώς!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #166 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 21:18 »
πολλες φορες προσπαθησα να σταματησω να κουβαλαω μια βαλιτσα πραγματα και να περασω τη μερα μου με μια ego και εναν ατμο εμποριου ,αλλα παντα η καταληξη ειναι το να γυριζω σπιτι για να παρω τα μεγαλα οπλα... τελευταια προσπαθεια ηταν ενα βιβινοβα με το ιδιο αποτελεσμα.. μετα απο 1-2 ωρες θελω κατι πιο δυνατο και γευστικο. δοκιμασα τα καρτο μεσα σε τανκ και παλι με χαλαγε η γευση τους.
με τους επισκευασιμους περα απο γευση-χτυπημα-ομορφια αισθανομαι μια ασφαλεια οτι εαν αρχισει να μου κανει κολπα θα στησω μια αντισταση σε 1 λεπτο και θα ειμαι παλι ετοιμος,και παντα με την αποδοση που εγω διαλεγω.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #167 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 21:30 »
Τα μεγάλα "όπλα" είναι οι ατμο του 1,5ml ? ;)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #168 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 21:31 »
Φαίνονται στο άβατάρ του 8) ;)

Αποσυνδεδεμένος zakis

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #169 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 21:31 »
Επισκευασιμους ss μονο, (2), και ειμαι σιγουρος οτι δεν θα ξεμεινω απο η.τ.  :thumpup:


Σε μια θηκη 3Β By Adiohosk, ομορφα και συμμαζεμενα  :thumpup:

Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #170 στις: Μαΐου 30, 2013, 10:32 »
20+ πλέον οι μήνες που είμαι ατμιστής και δεν μπορώ να πω ότι θα γυρνούσα
εκεί που ήμουν τους πρώτους μήνες, όχι τόσο επειδή έχω βρει ακόμα καλύτερη
σχέση με το άτμισμα ( ατμός-γεύση ) αλλά επειδή δεν θα μπορούσα να αντέξω
στον γολγοθά της υπομονής που έκανα να ατμίζω απροβλημάτιστα χωρίς άγχος
για το ένα ή το άλλο θέμα.

Πάντως επειδή είμαι της άποψης ότι αν έχεις πετάξει κάτι, θα το χρειαστείς τη στιγμή
που θα είναι οριστικά χαμένο, φροντίζω πάντα να έχω τη σιγουριά μιας μπαταρίας eGo
και ατμοποιητών τύπου Τ ή C  :) για μια ώρα ανάγκης  :D

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #171 στις: Μαΐου 30, 2013, 11:44 »
Μετα απο τεσσερα χρονια και την πορεια απο δυσκολα μονοπατια εν μερη γυρισα καπου στα βασικα.
Απο τα ετοιμα κινεζικα "μονο" τοτε υγρα εφτασα στα DIY υγρα πραγμα που καπου με κουρασε γιατι την μια το υγρο δεν πετυχαινε και απο την αλλη καθε φορα που πετυχαινε η δοσολογια τα χαλουσε η πολυ νερουλιασμενη βαση και γενικα η ασταθεια των βασικων υλων.  ;D ::)
Κατεληξα μετα απο τεσσερα χρονια ξανα στα ετοιμα υγρα απο Κινα (LIQUA) που θελω να πιστευω οτι θα παραμεινουν ετσι οπως ειναι απο πλευρας ποιοτητας και γευσης.Το μονο που κανω ανοιγω -γεμιζω-ατμιζω και ταυτοχροινα αδειασε και το ντουλαπι απο τα συνεργα του χημικου  :wall:
Απο πλευρας συσκευων με τπτ δεν θα γυριζα σε μια ego μπαταρια γιατι για μενα μονο σιγουρια δεν ειναι και ειδικα αν σου μεινει στα χερια το μοσφετ η βραχυκυκλωσει κατι και να εχω μια μπαταρια μονιμα αναμενη.Προτιμω σαν buck up εκτος απο τα vv και το dna που ειναι οι καθημερινες συσκευες ενα μοντ τυπου bolt η chuck η ακομα και καποιο μηχανικο που η μοναδικη περιπτωση να σε πουλησει ειναι να βγει οφ η μπαταρια.Αλλα και εκει αλλαζεις την μπαταρια και συνεχιζεις αντιθετα με μια ego που για καποιον που δεν εχει τις απαραιτητες γνωσεις θα ειναι δυσκολο να επιδιορθωσει.
Και απο ατμοποιητες DIVER και EVOD ησυχασα.Ειμαι και λατρης των φυτιλατων οποτε ηρθε και εδεσε το γλυκο με εναν εργοστασιακο τελειο και εναν επισκευασιμο απιστευτα τελειο.
Το τι κρυβει το μελλον κανεις δεν ξερει αλλα μεχρι στιγμης εχω βρει τον τελειο συνδυασμο  :yes: :D

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #172 στις: Μαΐου 30, 2013, 12:14 »
Μετά από 5 μήνες (για άλλους πολλούς-για άλλους λίγο) θεωρώ καταρχήν με θεωρώ τυχερό γιατί ξέφυγα από το τσιγάρο και βλέπω καθημερινά τα ''καλά'' που έκανα...ανεβαίνω σκάλες επιτέλους χωρίς στάση ανά όροφο (και τόσα άλλα) δυστυχώς όμως και τα αρνητικά, ποτέ δεν διαμαρτυρόμουν για το φαγητό..τώρα έχω άποψη γιατί δεν γεύομαι περίπου αλλά ακριβώς και διαμαρτύρομαι  ;D


Στο θέμα μας λοιπόν..στους 5 μήνες πήγα από Ego σε πολυβολτικο και μηχανικό mod, από clearo σε επισκευάσημος και mesh. Θα γύρναγα στην Ego...απο ανάγκη ναι αλλά μέχρι εκεί...θα άτμιζα με clearo....με Evod σε ανάγκη ναι και πάλι. Κατέληξα απλά ότι όπως και το κάπνισμα έτσι και το άτμισμα εκτός απο την νικοτίνη  το έκανα και το κάνω γιατί μου άρεσε. Κάποιοι καλύπτονται με μια Ego και ένα εργοστασιακό και μπράβο τους, εγώ πλέον το βλέπω σαν λύση ανάγκης.Υγρά DIY γιατί θέλω να κάνω την γεύση όπως την θέλω εγώ (και κάποια έτοιμα φυσικά που άρεσαν)


Συμπέρασμα Nemesis+Rsst(ή Gini)+Diver μια θηκη μινι 3B , μια εχτρα 18650 και ένα 10ml μπουκαλάκι και είμαι κομπλέ για όλη την μέρα (για παραλία έχουμε και τo υπέρ mod VV1 (άρχισαν και κλέβουν σαν τρελοί και ηλεκτρονικά τσιγάρα προσοχή)


Το μόνο που μου λείπει είναι ένα καλό costume πολυβολτικό 2*18650 ελληνικό που πιστεύω θα αποκτήσω σύντομα (αν και ο κατασκευαστής τρελάθηκε και μάλλον θα του στείλω ένα memory stick να μου πατεντάρει με τις καινούργιες του ορέξεις για μείωση όγκου  :laugh1: )


Μακάρι όλοι να βολευτούν με ότι τους καλύπτει και τους αρέσει όπως βολεύτηκα και εγώ  :D

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #173 στις: Μαΐου 30, 2013, 14:45 »
Μετα απο τεσσερα χρονια και την πορεια απο δυσκολα μονοπατια εν μερη γυρισα καπου στα βασικα.
Απο τα ετοιμα κινεζικα "μονο" τοτε υγρα εφτασα στα DIY υγρα πραγμα που καπου με κουρασε γιατι την μια το υγρο δεν πετυχαινε και απο την αλλη καθε φορα που πετυχαινε η δοσολογια τα χαλουσε η πολυ νερουλιασμενη βαση και γενικα η ασταθεια των βασικων υλων.  ;D ::)
Κατεληξα μετα απο τεσσερα χρονια ξανα στα ετοιμα υγρα απο Κινα (LIQUA) που θελω να πιστευω οτι θα παραμεινουν ετσι οπως ειναι απο πλευρας ποιοτητας και γευσης.Το μονο που κανω ανοιγω -γεμιζω-ατμιζω και ταυτοχροινα αδειασε και το ντουλαπι απο τα συνεργα του χημικου  :wall:
Απο πλευρας συσκευων με τπτ δεν θα γυριζα σε μια ego μπαταρια γιατι για μενα μονο σιγουρια δεν ειναι και ειδικα αν σου μεινει στα χερια το μοσφετ η βραχυκυκλωσει κατι και να εχω μια μπαταρια μονιμα αναμενη.Προτιμω σαν buck up εκτος απο τα vv και το dna που ειναι οι καθημερινες συσκευες ενα μοντ τυπου bolt η chuck η ακομα και καποιο μηχανικο που η μοναδικη περιπτωση να σε πουλησει ειναι να βγει οφ η μπαταρια.Αλλα και εκει αλλαζεις την μπαταρια και συνεχιζεις αντιθετα με μια ego που για καποιον που δεν εχει τις απαραιτητες γνωσεις θα ειναι δυσκολο να επιδιορθωσει.
Και απο ατμοποιητες DIVER και EVOD ησυχασα.Ειμαι και λατρης των φυτιλατων οποτε ηρθε και εδεσε το γλυκο με εναν εργοστασιακο τελειο και εναν επισκευασιμο απιστευτα τελειο.
Το τι κρυβει το μελλον κανεις δεν ξερει αλλα μεχρι στιγμης εχω βρει τον τελειο συνδυασμο  :yes: :D
Σε ολα αυτα,συμφωνω και γω μαζι σου,αν εσενα σε καλυπτουν.Σ αυτο που διαφωνω,ειναι τα κινεζικα υγρα που ατμιζεις.Πιστευω οτι Ελληνες κατασκευαστες φτιαχνουν πολυ ποιοτικοτερα υγρα(ετοιμα) και σε πολυ λογικες τιμες :yes:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #174 στις: Μαΐου 30, 2013, 15:26 »
vaie ο SEB τάχει δοκιμάσει όλα,πιστεύω,και σε μεγάλες ποσότητες. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Και κάτι άλλο .Τα περισσότερα υλικά από Κίνα είναι. :yes: :yes:
 

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #175 στις: Μαΐου 30, 2013, 15:28 »
Απο το πιστεύω μεχρι το ειμαι απόλυτα σίγουρος η διαφορά ειναι χαοτική  :)

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #176 στις: Μαΐου 30, 2013, 15:35 »
vaie ο SEB τάχει δοκιμάσει όλα,πιστεύω,και σε μεγάλες ποσότητες. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Και κάτι άλλο .Τα περισσότερα υλικά από Κίνα είναι. :yes: :yes:
Ποτε δεν μπορουμε να τα εχουμε δοκιμασει ολα!Γι αυτο ειμαστε και αναλλασουμε αποψεις!ΟΣΟ ΖΟΥΜΕ ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ!!!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #177 στις: Μαΐου 30, 2013, 15:40 »
Παιδια ειναι καποια πραγματα που σκοπιμα αποφευγω να συζηταω γιατι θα κανω εχθρους αλλα και φιλους.Για αυτο δεν συνεχισα την συζητηση στο ποστ του Βαιου :yes:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #178 στις: Μαΐου 30, 2013, 15:49 »
Απόλυτα σωστός και εγώ λάθος και για άλλη μια φορά μετά από καιρό οφ τόπιτς άθελά μου.
Απλά ήθελα να τονίσω την εμπειρία του SEB στο άτμισμα και εκφράστηκα με λάθος λόγια.

Ας στείλει τα μηνύματα κάποιος συντονιστής εκεί που τους αξίζει. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #179 στις: Μαΐου 30, 2013, 16:33 »
Παιδια ειναι καποια πραγματα που σκοπιμα αποφευγω να συζηταω γιατι θα κανω εχθρους αλλα και φιλους.Για αυτο δεν συνεχισα την συζητηση στο ποστ του Βαιου :yes:
Αδελφουλη,μπορει να κανω εγω λαθος!Μικρος ειμαι...διορθωνομαι :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem