vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επιστροφή στα βασικά;

Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #150 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 01:13 »
Οκ αλλά έτσι όπως το βλέπω εγώ αν ήμουν στα βασικά και δεν είχα πάρει κάτι άλλο ΜΠΟΡΕΙ να το παρακολουθούσα το νήμα αλλά δεν θα έγραφα.

Τέλος οφφ απο εμένα
...επίσης αν ήσουν στα βασικά και δεν είχες πάρει κάτι άλλο, το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα παρακολουθούσες καν το νήμα  και θα κάπνιζες πάλι ΚΤ  ;)

Αποσυνδεδεμένος smileGr

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #151 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 01:18 »
βασικα εγω ειμαι στον 8 μηνα ατμιζματος με τα βασικα ..  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #152 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 01:21 »
Αφού ενοχλούν τόσο τα μηνύματά μου σε αυτή την ενότητα διαγράφω καιαυτόμόνος μου.

οφ τόπιτς (στον καιάδα) :yes: :yes: :yes: :yes:

Να είναι πεντακάθαροκαι το νήμα :yes: :yes:

Δεν ενοχλούν τα μηνύματά σου pappy,ειδικά σε αυτή την ενότητα που αναφέρεται στα βασικά...δεν βρωμιζεις το νήμα... γραφε γραφε...!

Πριν λίγο καιρό διάβαζα κάποιους που παράτησαν τα μοντ τους για μινι EGO,εγώ όπως και άλλοι αφήσαμε στην ακρη τους επισκευασιμους για ατμο του εμπορίου.. η επιστροφή στα βασικά δεν είναι ένας μύθος ή σπάνιο φαινόμενο..

Sent from my A100 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #153 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 01:28 »
Τελικα Οι περισσότεροι γύρισαν στα...starter kit και μια χαρά ατμίζουν χωρίς πολλά-πολλά ?
ολα εχουν την χαρη τους..   εναι σαν της γυναικες :yes:  :-[ :lipssealed:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #154 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 01:30 »
Απλά, μην ξεχνάμε αυτό που λέει ο τίτλος.
Μιλάμε για ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ στα βασικά.
Αλλα το νήμα έχει καταλήξει σε σύγκριση "βασικών" με επισκευάσιμους. Δεν ήταν αυτός ο σκοπός.
Το θέμα μας είναι ποιος και γιατι εχει επιστρέψει στα βασικά. οχι ποιος δεν εφυγε ποτέ. Εξάλλου, αν εχεις δοκιμάσει μονο το ενα απο τα δύο ως κάτοχος, δεν ειναι και δυνατόν να εχεις και ολοκληρωμένη αποψη. Το να δοκιμάσεις ας πουμε επισκευάσιμο απο κάποιον δεν αρκεί. Δεν ξερεις τι σεταπ εχει κανει. Αν δοκιμασεις ομως ατμο εμποριου μπορεις να εχεις αποψη αν ξερεις το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #155 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 01:34 »
Απλά, μην ξεχνάμε αυτό που λέει ο τίτλος.
Μιλάμε για ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ στα βασικά.
Αλλα το νήμα έχει καταλήξει σε σύγκριση "βασικών" με επισκευάσιμους. Δεν ήταν αυτός ο σκοπός.
Το θέμα μας είναι ποιος και γιατι εχει επιστρέψει στα βασικά. οχι ποιος δεν εφυγε ποτέ. Εξάλλου, αν εχεις δοκιμάσει μονο το ενα απο τα δύο ως κάτοχος, δεν ειναι και δυνατόν να εχεις και ολοκληρωμένη αποψη.

Σωστά :thumpup:

Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #156 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 01:50 »
Το ΗΤ είναι καινούργιο προϊόν  με ότι συνεπάγεται αυτό. Είχε και έχει μειονεκτήματα αλλά και σημαντικές βελτιώσεις. Θέλει λοιπόν ψάξιμο. Οι περισσότεροι γνωστοί μου που  το δοκίμασαν το παράτησαν. Όταν έτρωγαν καμμένο ή βαρέθηκαν να ατμίζουν την  φράουλα e-liquid  που πρωτοδοκίμασαν με το ΗΤ και  τους φάνηκε σαν τούρτα φράουλα μπροστά στην πίσσα που ήταν μαθημένοι τόσα χρόνια, ξαναγύρισαν στο ΚΤ. Είναι και θέμα τύχης. Να πέσεις στον κατάλληλο άνθρωπο να σου πει 5 πράγματα, να πέσεις σε καλά υγρά και starter kit χωρίς πολλά προβλήματα, να ψάξεις λίγο στο ιντερνετ για κάποιο φόρουμ όπως το e-kapnisma, να έχεις φτάσει σε μια ηλικία που να ωριμάσει μέσα σου καλύτερα η επιθυμία της διακοπής του καπνίσματος. Το ψάξιμο δεν κάνει κακό και ας γυρίσεις στο τέλος στα βασικά. Αν μείνεις όμως από την αρχή στα βασικά μπορεί να απογοητευτείς ή να νιώσεις ότι το ΗΤ δεν σε καλύπτει.
Αυτά βέβαια δεν ισχύουν για όλους όπως για παράδειγμα ο φίλος smileGr.

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #157 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 04:19 »
Δε ξερω αλλα μου φαινεται περιεργο να εκανε καποιος 2 πακετα τη μερα
και να ικανοποιειται με τα βασικα ή starters (πειτετα οπως θελετε τελοσπαντων)ι


Αν συμβαινει  θα ηθελα να μαθω απο καποιον το πως ???

Αποσυνδεδεμένος smileGr

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #158 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 13:15 »
Νομιζω οτι φευγουμε λιγο απο το θεμα
αλλα αυτο που ανελυσες ''επιτελους εκοψα το τσιγαρο'' ειναι αυτα που ειχα + υπμονη .. δλδ Να πέσεις στον κατάλληλο άνθρωπο να σου πει 5 πράγματα, να πέσεις σε καλά υγρά και starter kit χωρίς πολλά προβλήματα, να ψάξεις λίγο στο ιντερνετ για κάποιο φόρουμ όπως το e-kapnisma, να έχεις φτάσει σε μια ηλικία που να ωριμάσει μέσα σου καλύτερα η επιθυμία της διακοπής του καπνίσματος. Το ψάξιμο δεν κάνει κακό.


[/size]και αυτο θα μπορουσε να ειναι και απαντηση στον φιλο Farmax αν ενας καπνος σε 2 μερες ειναι αρκετο ..

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #159 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 13:33 »
Δε ξερω αλλα μου φαινεται περιεργο να εκανε καποιος 2 πακετα τη μερα
και να ικανοποιειται με τα βασικα ή starters (πειτετα οπως θελετε τελοσπαντων)ι


Αν συμβαινει  θα ηθελα να μαθω απο καποιον το πως ???
Βγαίνω κ εγώ εκτός θέματος τώρα   :-[ :-[  μα θέλω να πώ την άποψη μου γιατί πραγματικά πολλοί με έχουν ρωτήσει πώς κ έμεινα στα  βασικά κ γιατί δεν δοκίμασα τους επισκευάσιμους.

Δεν έχω δοκιμάσει κανέναν επισκευάσιμο ακόμα γιατί είμαι απόλυτα ικανοποιημένη με τον τύπο του Η.Τ. μου.
Είναι πολύ απλό πιστεύω ναι? Κάπνιζα κ 3 πακέτα την ημέρα μα θα σου πώ ότι απο τη στιγμή που αποφάσισα να κόψω
το Κ.Τ. για πάντα δεν σκέφτηκα ποτέ ότι κάθε μέρα θα πρέπει να ψάχνω νέα Η.Τ.

Φυσικά κ άλλαξα από τους παλιούς μου ατμοποιητές σε κάποιους πιο νέους κ πιο καλούς μα αυτό δεν με έκανε να θέλω να ανεβαίνω
μια σκάλα για να βρώ περισσότερη απόλαυση!
Αν αύριο μου πεί κάποιος δοκίμασε κ έναν επισκεύασιμο για να μας πείς την γνώμη σου δεν θα του αρνηθώ μα
θα του πώ ότι εγώ είμαι ήδη πολύ καλά με τους τάδε ατμοποιητές κ με την παραγωγή ατμού κ πραγματικά δεν βλέπω τον λόγο
να το ψάξω αφού δεν μου λείπει απολύτος τίποτα!!!!

Δυο χρόνια με απλά εργοστασικά Η.Τ. είμαι κ δεν νιώθω να μου λείπει κάτι.
Έμεινα σταθερή στις επιλογές μου για έναν λόγο.....
Ικανοποιήθηκα πρώτα με την απόφασή μου κ μετά με τα Η.Τ. μου!!!! Εδώ είναι το μυστικό της επιτυχίας!!! Έχω τα κατάληλα υγρά
που λατρεύω κ την θέληση να μείνω στο άτμισμα κ πιστεύω αυτά αρκούν. Έτσι απλά είναι τα πράγματα.  :yes: :yes: :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 13:39 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #160 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 11:23 »
Αφού ταλαιπωρήθηκα μήνες με τους επισκευάσιμους και φυσικά ξοδεύοντας ένα σωρό λεφτά, τυχαία διαβάζοντας το νήμα ξέθαψα μια παλιά μπαταρία eGo και τη δοκίμασα με ένα CE4+.
Διαπίστωσα τελικά πως ο άνθρωπος χρειάζεται πολύ λίγα για να περνάει καλά!

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #161 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 11:28 »
Μιά από τα ίδια και εγώ. Ξανά πίσω στις Εgo μπαταρίες και με crystal και τέλος. Αρκετά χρήματα ξόδεψα ανευ ουσίας.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #162 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 11:29 »
Charas60 ετσι και στην δικη μου περιπτωση...  :yes:

Διαπίστωσα τελικά πως ο άνθρωπος χρειάζεται πολύ λίγα για να περνάει καλά!

 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #163 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 11:41 »
..................................
..............................................
Δυο χρόνια με απλά εργοστασικά Η.Τ. είμαι κ δεν νιώθω να μου λείπει κάτι.
Έμεινα σταθερή στις επιλογές μου για έναν λόγο.....
Ικανοποιήθηκα πρώτα με την απόφασή μου κ μετά με τα Η.Τ. μου!!!! Εδώ είναι το μυστικό της επιτυχίας!!! Έχω τα κατάληλα υγρά
που λατρεύω κ την θέληση να μείνω στο άτμισμα κ πιστεύω αυτά αρκούν. Έτσι απλά είναι τα πράγματα.  :yes: :yes: :yes: :yes:


Καμιά φορά δεν χρειάζεται να φύγης για να επιστρέψης εκεί που πραγματικά νοιώθης ότι ανήκης. :yes:
Απλά και όμορφα όπως μόνο η Αγγελική ξέρει να τα λέει εδώ μέσα. :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #164 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 12:13 »
Τώρα ξέρω ότι είμαι κι εγώ λίγο (έως πολύ) off topic, αλλά κι εγώ είμαι 6 μήνες στα βασικά και εκ πεποιθήσεως δεν θέλω να δοκιμάσω τα άλλα -δε θέλω καν να μου αρέσουν περισσότερο, για έναν απλό λόγο: αν το περισσότερο σημαίνει περισσότερο ντουμάνι, θα προτιμήσω να το αποφύγω. Από τη στιγμή που δεν είμαι καν σίγουρη για το πόσο υγιεινό είναι το σπορ (αλλά είμαι σίγουρη ότι όσο λιγότερο τόσο καλύτερα) γιατί να δημιουργήσω ανάγκες που δεν υπάρχουν στον εαυτό μου; Το θέμα είναι ότι δεν καπνίζω και δε θέλω να καπνίσω. Ίσως αν έφτανα να το σκέφτομαι όπως άλλοι και να κινδυνεύω να επιστρέψω στο κ.τ., να αναζητούσα κάτι άλλο. Αλλά αφού δεν, δεν! Απολαμβάνω το άτμισμα με ego και ce4ειδή πλέον, χάρηκα που η ζωή μου έγινε ευκολότερη με αυτούς τους ατμο, λόγω γεμίσματος, αλλά δε θέλω περισσότερο ντουμάνι, αυτό είναι σίγουρο και κατεβάζω νικοτίνη συνεχώς (αν και δεν κάνω κάτι σταθερό, παίζει). (πριν κάπνιζα 1μιση πακέτο ή ένα μικρό καπνό ανά 2,5 -τρεις μέρες). Καλή η απόλαυση, αλλά δε παύω να σκέφτομαι και την υγεία μου. Για τον ίδιο λόγο αποφεύγω τα πολλά αρώματα και διαλύω τα πάντα με πολλή (μηδενική) βάση.
Ο μόνος λόγος λοιπόν που έγραψα το off topic είναι αυτός: μήπως επιστροφή στα βασικά σημαίνει και πιο υγιεινά; (δεδομένου ότι δεν ξέρω τα άλλα, διορθώστε με αν κάνω τραγικό λάθος!)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4694 501221 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:58
από Sergios
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241058 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:43
από Sergios
ARTEMIS MINI BRASS GUS TELESCOPIC [Μηχανικά mods] 6 7782 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:00
από Jamesheica
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3246 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Hashtag Shake and Vape 0 249 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12633 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos