vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

98 επισκέπτες, 4 χρήστες
patz, Tem, Jorge, babis1993

Twitter

Επιστροφή στα βασικά;

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 12:58 »
ειναι σαν την ποκα οταν την πρωτομαθεις   :)) :))
θελεις να παιξεις πολλα στιλ παιχνιδιων..και παιχτων  :yes: μεχρι να χασεις τα μαλλια της κεφαλης σου  :laugh1: :laugh1:
τελικα αν δεν παρατησεις το αθλημα.. ;D  καταληγεις στο δικο σου παιχνιδι και στιλ.. κοιτας να μην χανεις και οτι κερδιζεις... και το κυριοτερο ευχαριστιεσαι και το   απολαμβανεις  8)

εδω αν ακολουθας την αγορα την εβαψες... ;D ποτε δεν θα απολαμβανεις και ευχαριστιεσαι (μαλλον δεν θα χορταινεις ) :yes:

οποτε  η καταστρεφεσαι...οικονομικα  ;D γιατι συνεχεια τρεχεις να προλαβεις... :laugh1: :laugh1: :laugh1: η γυρνας  στην παλια συνηθεια..του κτ  >:(
 

Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 15:56 »
Παιχταρά Agiala  :)) :)) :))

Γιάννη, κάπως έτσι είναι με την διαφορά πως δεν γυρνάς στο κ.τ. αλλά εκεί που ήσουν όταν
το απολάμβανες αλλά πλέον είσαι πιο σοβαρός και μετριοπαθής

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 16:05 »
ειναι σαν την ποκα οταν την πρωτομαθεις   :)) :))
θελεις να παιξεις πολλα στιλ παιχνιδιων..και παιχτων  :yes: μεχρι να χασεις τα μαλλια της κεφαλης σου  :laugh1: :laugh1:
τελικα αν δεν παρατησεις το αθλημα.. ;D  καταληγεις στο δικο σου παιχνιδι και στιλ.. κοιτας να μην χανεις και οτι κερδιζεις... και το κυριοτερο ευχαριστιεσαι και το   απολαμβανεις  8)

εδω αν ακολουθας την αγορα την εβαψες... ;D ποτε δεν θα απολαμβανεις και ευχαριστιεσαι (μαλλον δεν θα χορταινεις ) :yes:

οποτε  η καταστρεφεσαι...οικονομικα  ;D γιατι συνεχεια τρεχεις να προλαβεις... :laugh1: :laugh1: :laugh1: η γυρνας  στην παλια συνηθεια..του κτ  >:(

Παιχταρά Αγιάλα τα είπες όλα. :yes: :yes: :yes:

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου σε όλα και ειδικά στις δύο τελευταίες σειρές. :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος wanderer

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #93 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 16:23 »
παραμύθια για μικρά παιδιά.πες πες αρχίζεις και το πιστεύεις.
μέχρι να βάλεις στο στόμα ένα καλοσεταρισμένο και καλό επισκευάσιμο.
βέβαια ένα καλό κάρτο μέσα σε πυρέξ είναι μια λύση αν δεν πιάνουν τα χέρια αλλά μέχρι εκεί.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #94 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 17:05 »
παραμύθια για μικρά παιδιά.πες πες αρχίζεις και το πιστεύεις.
μέχρι να βάλεις στο στόμα ένα καλοσεταρισμένο και καλό επισκευάσιμο.


Aυτό ακριβώς :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #95 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 19:56 »
παραμύθια για μικρά παιδιά.πες πες αρχίζεις και το πιστεύεις.
μέχρι να βάλεις στο στόμα ένα καλοσεταρισμένο και καλό επισκευάσιμο.
βέβαια ένα καλό κάρτο μέσα σε πυρέξ είναι μια λύση αν δεν πιάνουν τα χέρια αλλά μέχρι εκεί.
Δηλαδή κανα 200αρι,ε ????
Άσε, κάτι τέτοια βλέπουν ορισμένοι και τα έχουν πετάξει τα μαραφέτια που είχαν (αχρείαστες συγκρίσεις)...Μην μπερδεύεις την ικανότητα κάποιων να μαζευουν σιδερικά-συλλέκτες,  με την προσπάθεια διακοπής του καπνού...

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 20:43 »
Συγνωμη ποια ειναι τα παραμυθια για μικρα παιδια?

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #97 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 21:25 »
παραμύθια για μικρά παιδιά.πες πες αρχίζεις και το πιστεύεις.
μέχρι να βάλεις στο στόμα ένα καλοσεταρισμένο και καλό επισκευάσιμο.
βέβαια ένα καλό κάρτο μέσα σε πυρέξ είναι μια λύση αν δεν πιάνουν τα χέρια αλλά μέχρι εκεί.

wanderer  εγώ δεν θα σου πω τι πιστεύω εγώ θα σου πω τι έχω κάνει μέχρι σήμερα ατμίζοντας πάντα με έναν εργοστασιακό ατμοποιητή w- c - ce4 ή crystal ή όπως αλλιώς τον έλεγαν και απλές μπαταριούλες ego των 8 ευρώ. :yes:

Καπνιστής 35 χρόνια με άπειρες δοκιμές να κόψω το τσιγάρο.

Την 11-12-2007 άρχισα το άτμισμα με 18αρα νικοτίνη και πάντα με τους ανωτέρω ατμοποιητές  από την 3-8-2012 ατμίζω σκέτη βάσηχωρίς άρωμα και χωρίς νικοτίνη.

Τώρα ατμίζω 1 έως 2 ml υγρού  χωρίς νικοτίνη ημερησίως μπορώ να αφήσω το η.τ. στο σπίτι και να μην
το αναζητήσω για 5και 6 ώρες ευελπιστώ δε ότι πολύ σύντομα θα καταφέρω να απαλλαγώ τελείως και από αυτό ύστερα από 35 χρόνια στο επαναλαμβάνω.

Για πες μου εσύ τι έχης καταφέρει μέχρι σήμερα με τους καλοσεταρισμένους επισκευάσιμους ατμοποιητές σου.Σκλαβωμένο θα σε κρατάνε ώσπου μια μέρα θα επιστρέψης στο κανονικό τσιγάρο.Στην πραγματική απόλαυση.Γιατί οι επισκευάσιμοι δεν είναι απόλαυση.Μια απόλαυση ψευδαίσθησης είναι.

Εδώ είμαι και θα περιμένω .Την αλήθεια και όχι μπαρούφες.

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #98 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 21:25 »
Δηλαδή κανα 200αρι,ε ????
Άσε, κάτι τέτοια βλέπουν ορισμένοι και τα έχουν πετάξει τα μαραφέτια που είχαν (αχρείαστες συγκρίσεις)...Μην μπερδεύεις την ικανότητα κάποιων να μαζευουν σιδερικά-συλλέκτες,  με την προσπάθεια διακοπής του καπνού...


γιατί το 200 δηλαδή δεν θα το δώσεισ κ σε εργοστασιακα ητ?αν ΠΆΡΕΙΣ 25 ατμό κ 2 ΠΑΤΆΡΙΕΣ τον χρόνο πάνε τα 200 εύρο κ δεν σου έχει μεινει τίποτα.
ενώ με τον επισκευασημο τα ΔΊΝΕΙΣ μαζεμένα κ σου μένει κ στο τελοσ.

εγώ πριν πάρω τον ά 2 που είχα δεν με κάλυπτε κανένασ άλλοσ ατμό κ ήθελα κτ.έπρεπε να κάνω 24άρα για να την παλεύω.
με τον ά2 έπεσα στα 12

τώρα με την πηνελόπη κάνω 6άρα κ έχει τόσο καλή κ καθαρή γεύση που μερικεσ φορεσ νομίζω ότι ρουφαω υγρό αντί για ατμό.

ο καθένασ βέβαια έχει άλλη άποψη.άλλοι απλά ατμηζουν κ κρατιούνται μακριά από κτ κ άλλοι απολαμβάνουν το ατμιζμα κ ούτε θέλουν να ξαναδούν κτ μπροστά τουσ.με ένα καλό εργαλείο στα χέρια δεν υπάρχει η φράση "προσπάθεια διακοπησ καπνού"
υπάρχει μόνο η φράση"το κτ είναι σαν τελειωμένο ητ...τι του έβρισκα τόσα χρόνια?"

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #99 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 21:30 »
Παππου δεν χρειαζονται ιδεοληψιες, ολα παιχνιδι του μυαλου ειναι. :yes:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #100 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 21:33 »
stam διαβασα το ποστ σου και μετα το πρωτο ποστ του νηματος
Ειμαι περισσοτερο της αποψης που περιγραφει ο ice σε αυτο το ποστ..

Απο την άλλη μετά από αγορά 3ων κορυφαίων επισκευάσιμων, 2 κορυφαίων mod 18650 και ενός φτηνού κινέζικου VV με πιάνει και το φιλότιμο και όλο αλλάζω το απλό καρτομάιζερ με κάποιο από τα παραπάνω αλλά τελευταία αισθάνομαι να μην πολυαξίζει ο κόπος την διαφορά τελικά.
Ίσως τελικά όλη αυτή η ενασχόληση και η πώρωση να βρω το ιδανικό να ήταν μέρος της προσπάθειας να μείνω μακριά από το τσιγάρο και τώρα που ειλικρινά δεν περνάει καν από το μυαλό μου το ότι μπορεί να ξανανάψω ψάχνω τον απλούστερο τρόπο να απολαμβάνω το άτμισμα με τον λιγότερο κόπο τελικά.

αυτος ο "απλουστερος τροπος" πιστευω ειναι απο τα πιο σημαντικα τελικα....

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #101 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 21:34 »

γιατί το 200 δηλαδή δεν θα το δώσεισ κ σε εργοστασιακα ητ?αν ΠΆΡΕΙΣ 25 ατμό κ 2 ΠΑΤΆΡΙΕΣ τον χρόνο πάνε τα 200 εύρο κ δεν σου έχει μεινει τίποτα.
ενώ με τον επισκευασημο τα ΔΊΝΕΙΣ μαζεμένα κ σου μένει κ στο τελοσ.

εγώ πριν πάρω τον ά 2 που είχα δεν με κάλυπτε κανένασ άλλοσ ατμό κ ήθελα κτ.έπρεπε να κάνω 24άρα για να την παλεύω.
με τον ά2 έπεσα στα 12

τώρα με την πηνελόπη κάνω 6άρα κ έχει τόσο καλή κ καθαρή γεύση που μερικεσ φορεσ νομίζω ότι ρουφαω υγρό αντί για ατμό.

ο καθένασ βέβαια έχει άλλη άποψη.άλλοι απλά ατμηζουν κ κρατιούνται μακριά από κτ κ άλλοι απολαμβάνουν το ατμιζμα κ ούτε θέλουν να ξαναδούν κτ μπροστά τουσ.με ένα καλό εργαλείο στα χέρια δεν υπάρχει η φράση "προσπάθεια διακοπησ καπνού"
υπάρχει μόνο η φράση"το κτ είναι σαν τελειωμένο ητ...τι του έβρισκα τόσα χρόνια?"
Μιλάς απόλυτα υποκειμενικά-->μιλάς για την γεύση σου...Όπως επίσης και το τι μειονεκτήματα έχουν οι επισκευάσιμοι , είναι πεντακάθαρο... ;)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #102 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 21:39 »
Παππου δεν χρειαζονται ιδεοληψιες, ολα παιχνιδι του μυαλου ειναι. :yes:

giouri  δεν είναι μόνο του μυαλού είναι και των.. ;)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #103 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 21:40 »
των...? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Επιστροφή στα βασικά;
« Απάντηση #104 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 21:43 »
wanderer  εγώ δεν θα σου πω τι πιστεύω εγώ θα σου πω τι έχω κάνει μέχρι σήμερα ατμίζοντας πάντα με έναν εργοστασιακό ατμοποιητή w- c - ce4 ή crystal ή όπως αλλιώς τον έλεγαν και απλές μπαταριούλες ego των 8 ευρώ. :yes:

Καπνιστής 35 χρόνια με άπειρες δοκιμές να κόψω το τσιγάρο.

Την 11-12-2007 άρχισα το άτμισμα με 18αρα νικοτίνη και πάντα με τους ανωτέρω ατμοποιητές  από την 3-8-2012 ατμίζω σκέτη βάσηχωρίς άρωμα και χωρίς νικοτίνη.

Τώρα ατμίζω 1 έως 2 ml υγρού  χωρίς νικοτίνη ημερησίως μπορώ να αφήσω το η.τ. στο σπίτι και να μην
το αναζητήσω για 5και 6 ώρες ευελπιστώ δε ότι πολύ σύντομα θα καταφέρω να απαλλαγώ τελείως και από αυτό ύστερα από 35 χρόνια στο επαναλαμβάνω.

Για πες μου εσύ τι έχης καταφέρει μέχρι σήμερα με τους καλοσεταρισμένους επισκευάσιμους ατμοποιητές σου.Σκλαβωμένο θα σε κρατάνε ώσπου μια μέρα θα επιστρέψης στο κανονικό τσιγάρο.Στην πραγματική απόλαυση.Γιατί οι επισκευάσιμοι δεν είναι απόλαυση.Μια απόλαυση ψευδαίσθησης είναι.

Εδώ είμαι και θα περιμένω .Την αλήθεια και όχι μπαρούφες.


Παππού, αυτό που έχεις καταφέρει το οφείλεις λογικά στο δυνατό σου χαρακτήρα. Ότι ατμοποιητή και να είχες λογικά θα έφτανες στο ίδιο αποτέλεσμα. Από κει και πέρα, ένας επισκευάσιμος ατμοποιητής, ασχέτως αν οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαστε μανιακοί με τις αγορές, πέρα από εξαιρετικό χτύπημα, ποσότητα ατμού και συνήθως γεύση αναφοράς, αν το χειριστείς σωστά σου προσφέρει ΤΕΡΑΣΤΙΑ οικονομία.

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε, αν ένας συνετός χρήστης δώσει περίπου 25-80 για ελληνικό επισκευάσιμο + άλλα τόσα για κινέζικο VV με μπαταρίες ή μηχανικό mod με μπαταρίες, με μια αρχική επένδυση 200 max ευρώ μπορεί πραγματικά να τη βγάλει για χρόνια, αλλάζοντας μόνο μπαταρίες. Για να το αναλύσω περισσότερο, μπορέι να πάρει κάποιος επισκευάσιμο που ταιριάζει με τις ego του και να μην ξοδέψει δεκάρα για μπαταρίες, φορτιστές κλπ, σε κόστος ανάλογο ή μικρότερο από εργοστασιακά πακέτα η.τ.

Μακάρι όταν ξεκινούσα το άτμισμα να έχω έναν γνώστη δίπλα μου να με μυήσει στους επισκευάσιμους και να τελειώνω από τότε, παρά να κάνω ότι έκανα, που δοκίμαζα κάθε νέο ego μπας και έχει λυθεί το τάδε πρόβλημα, μπας και τραβάει καλύτερα ή δεν ξέρω και γω τι άλλο. Και σαφώς εκφράζω προσωπική γνώμη αφού οι ατμοποιητές που δοκίμασα τότε δε με κάλυψαν. Αν ήμουν οκ με αυτούς, τώρα μπορεί μα μην έγραφα αυτές τις γραμμές.

Ας μη συγχέουμε τον επισκευάσιμο ή το κάθε mod με το πως φερόμαστε ως αγοραστές πολλοί από εμάς εδώ μέσα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245940 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297636 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511626 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios