vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 7 χρήστες
pany, mfk, johnath, billythekid, camber, Milarepa, Doubt

Twitter

Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #165 στις: Απριλίου 23, 2012, 18:30 »
Για τις διαρροές θα σε διαφωτίσουν αλλοι πιο σχετικοι με το συγκεκριμενο! Για το υγρό στο επιστόμιο, πιθανοτατανα εχει να κανει με το οτι δεν εχεις συνηθισει ακόμα τον τρόπο ατμίσματος. κατα κανονα συνφερει περισσότερο για την καλυτερη απόλαυση μας να τραβαλε χαλαρότερες απ του τσιγάρου και πιο μακρόσυρτες τζούρες. Ειδάλλως, γινεται αυτο ακριβως.
Οσο για την αυτονιμία, διαβαζοντας θα βρείς ενα σωρο διαφορετικους ατμοποιητές για τις μπαταρίες σου, που εχουν διαφορετικες συμπεριφορές και γευση και αποδοση! Με αρκετο διαβασμα και λιγα πειράματα (οσο περισσοτερο διαβασμα, τοσο λιγότερα πειράματα και τοσο λιγοτερα λεφτά χαμενα) θα βρεις ακριβω αυτο που σου ταιριάζει.

Επίσης ειναι καλο να γραφεις Ελληνικα! Τα γκρινγκλις ειναι εναντια στους κανονες! Αν δε γινεται στον υπολογιστη σου πες να σου βρουμε λύση!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #166 στις: Απριλίου 23, 2012, 19:03 »
Καματερό είμαι, αλλά δώρο άδωρο. Σε λίγο φεύγω για δουλειά και θα σχολάσω πολύ αργά. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως και εσένα και όλα τα παιδιά εδώ μέσα. Είσαστε ειλικρινά πολύ φιλότιμοι όλοι και χάρηκα πολύ για αυτό.
Ειλικρινά όμως δεν ξέρω αν θέλω να συνεχίσω να ατμίζω. Κάπου χαλάστηκα...Τρίτη φορά δεν την ξαναπαλεύω.

Noμίζω ότι οι συνατμιστές με κατάλαβαν 100%.
Κοίτα πιο πάνω να δεις πού αναφερόμουν. Σαν αρχάριοι ανάψαμε όλοι σχεδόν κ.τ. όταν ξεμέναμε από ελαττωματικό εξοπλισμό. ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ όμως.
Τα κορόιδα και οι έξυπνοι δεν είναι εμείς κι εσύ, αλλά οι ατμιστές έναντι όλων όσοι παλεύουν να ξεφύγουν από μια έξη ριζικά. Οπως ταλαιπωρείται από στερητικό αυτός που βασανίζεται με χάπια και τσίχλες, έτσι θα βασανιστούμε κι εμείς από ελαττωματικό εξοπλισμό, κάτι λιγότερο οδυνηρό, θα έλεγα. Ε, εντελώς ανώδυνο δεν μπορεί να είναι.
Καλώς ήρθες στον κόσμο του η.τ. Εδώ οι κανόνες αλλάζουν. Η εγγύηση σε καλύπτει, αλλά πρέπει να έχεις καβάντζα. Μηχανικός δε θα γίνεις, αλλά θα μάθεις να σκαλίζεις λίγο.
Εύκολη η δική μου μετάβαση;; Δεν θα το έλεγα. Αγόρασα 2 μπαταρίες, η πρώτη τα έφτυσε σε 5 μέρες, η δεύτερη και ο αντικαταστάτης της πρώτης μέσα σε άλλες 20. Η αιτία ήταν διαρροές από ελαττωματικό κάρτο που αντικαταστάθηκε με άλλο ελαττωματικό και μαζί τους αγοράστηκαν άλλα 5 εκ των οποίων τα 3 ελαττωματικά και ξαναξέμεινα σαββατοκύριακο. Από την ίδια εταιρία που αγόρασες κι εσυ. έπαιρνα πακέτο κ.τ. για μια μέρα και μετά επέστρεφα στο η.τ. Επί δύο μήνες.
Ούτε σε εμψυχώνω, ούτε σε απογοητεύω. Σου λέω την αλήθεια όπως είναι.

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #167 στις: Απριλίου 23, 2012, 19:12 »
@Petra, θα μου επιτρέψεις να πιστέυω ότι είσαι ελαφρώς γκαντέμα ;D

Πραγματικά πιστεύω ότι πέρασες αυτά που αναφέρεις, αλλά για κάθε έναν που έχει περάσει όλα αυτά τα προβλήματα υπάρχει και ένας που δεν πέρασε κανένα, όπως εγώ πχ και ταυτόχρονα οικογενιακό πρόσωπο μέσα στο σπίτι μου που ξεκίνησε το άτμισμα μαζί μου.

Αγόρασα εξ αρχής ένα πακέτο με ένα ego-t και μια ανταλλακτική μπαταρία, κάτι που μαζί με τους εξτρα ατμοποιητές μας κάνει 2 τσιγάρα. Ταυτόχρονα στο σπίτι μου αγοράστηκε και ένα πακέτο 2 η.τ. επίσης ego-t. Τα δικά μου από Alter και τα άλλα από Nobacco. Στη συνέχεια αγόρασα κώνο ovale ego-c με πέντε ατμοποιητές και πλέον είμαι με lava+carto και διάφορα άλλα καλούδια.

Οι μόνες απώλειες σε όλα αυτά, είναι μια ego μπαταρία από το πακέτο της Nobacco, όπου μετά από 2 μήνες αχρηστεία δεν ξαναδούλεψε ποτέ καθώς και ένας ατμοποιητής από την πεντάδα των ego-c που έβγαζε μονίμως καμμένο και προτίμησα να πετάξω από το να κάνω μικροχειρουργική εγχείρηση φυτιλιού.

Όπως και να χει προβλήματα συμβαίνουν πάντοτε με όλα τα προιόντα. Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι τελικά αυτός που έχει αποφασίσει να ατμίσει θα το κάνει. Εγώ έκανα μια διακοπή του η.τ και επιστροφή σε κ.τ. Σε όλο αυτό το διάστημα, υπήρχαν βράδια που ένιωθα τρελλή δυσφορία από το υπερβολικό κάπνισμα, ξέθαβα τα η.τ από το ντουλάπι, τραβούσα μερικές τζούρες και άλλοτε το συνέχιζα για μια μέρα και το άφηνα, άλλοτε το ξανάβαζα αμέσως στο ντουλάπι. Παρόλα αυτά η ιδέα του η.τ με τριβέλιζε συνεχώς και ένα πρωί πήρα την απόφαση ότι τέλος το κ.τ και επέστρεψα στην ατμιστική συνήθεια.

Σε γενικές γραμμές θεωρώ, χωρίς να θέλω να θείξω κανέναν, ότι αυτοί που παθαίνουν μια βλάβη στο η.τ. και επιστρέφουν στο κ.τ, απλώς δεν έχουν πάρει την τελική απόφαση για τη διακοπή του τσιγάρου. Τους κατανοώ απόλυτα εννοείται, καθώς είναι μια πάρα πολύ δύσκολη απόφαση.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #168 στις: Απριλίου 23, 2012, 19:30 »
Πες το δυο φορές. Πολλή γκαντεμιά στην αρχή, αν κι έχω ακούσει πολύ χειρότερα. Αλλά, όσο θυμαμαι εκείνους τους δυο πρώτους μήνες, δεν θα τους άλλαζα με δυο μήνες  χάπια, ηλεκτροβελονισμούς και απίστευτα συμπτώματα ψυχολογικής στέρησης.
Οπως λες κι εσύ, όταν το πάρεις απόφαση, μπορεί να είναι εύκολο, μπορεί να μην είναι, σίγουρα όμως είναι εφικτό 100%.
Κάποιος πολύ παλιός εδώ μέσα θα μας έλεγε επίσης ότι αν κατάφεραν οι παλαιότεροι να το κόψουν τις πολύ πιο προβληματικές συσκευές του τότε, εμείς ήμασταν άρχοντες.

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #169 στις: Απριλίου 23, 2012, 22:13 »
Μιας και χρησιμοποιώντας την παράθεση, σχολίασα τα λεγόμενα της petra προς την Μαρία ως ένα πολύ καλό κείμενο και με αφορμή την αντίδραση της Μαρίας, θα ήθελα να διευκρινήσω το εξής και αναφέρομαι περισσότερο προς την Μαρία αλλά και όχι μόνο.

Θεώρησα και θεωρώ αυτά που έγραψε η petra σωστά και για όλους αλλά και σε σχέση με την Μαρία, αφου γράφτηκαν με αφορμή τα όσα έγραφε η Μαρία και τον τρόπο της αντίδρασης της στο πρόβλημα που της προέκυψε. Πιστεύω και σίγουρα η petra δεν χρειάζεται δικηγόρο υπεράσπισης αλλά αφου την υποστήριξα, με παίρνει και εμένα η μπάλλα, ότι ανάλογα με το ύφος και το περιεχόμενο των γραφομένων της Μαρίας, αυτά που είπε η petra ήταν δικαιολογημένα απόλυτα, πάντα κατά την ταπεινή μου γνώμη και χωρίς να σημαίνει Μαράκι ότι δεν σε καταλαβαίνω και απόδειξη αυτού τα προσωπικά μηνύματα που σου έστειλα τα οποία είχαν μέχρι και το τηλέφωνο μου για να μιλήσουμε.
Προσωπικά αυτό που εισέπραξα ήταν ένας πολύ μεγάλος εκνευρισμός από πλευράς σου, δικαιολογημένος σε μεγάλο βαθμό, σε κάποιο μέρος των μηνυμάτων που σου στάλθηκαν από παιδιά που βασικά το μόνο που έκαναν, ο καθένας με το πως το καταλάβαινε, ήταν να προσπαθήσουν να σε βοηθήσουν. Το ίδιο θεωρώ πως έκανε και η petra. Και κακά τα ψέμματα, πολλές φορές τα κείμενα παρεξηγούνται, τα καταλαβαίνουμε λάθος, τα παρερμηνεύουμε όχι τόσο όσον αφορά τις λέξεις αλλά το νόημα τους και το γενικότερο περιεχομενό τους.
Πιστεύω ότι ούτε εκείνη που τα έγραψε, ούτε εγώ που συμφώνησα θελήσαμε ούτε για μια στιγμή το " κακό" σου. Ούτως ή άλλως, όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε λίγο πολύ..
Αυτά. λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου και τον εκνευρισμό σου. Εύχομαι τώρα τα πράγματα για σένα να είναι καλύτερα, ..από καρδιάς  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2012, 23:39 από dreamymoments »

Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #170 στις: Απριλίου 24, 2012, 10:36 »
Οπως ταλαιπωρείται από στερητικό αυτός που βασανίζεται με χάπια και τσίχλες, έτσι θα βασανιστούμε κι εμείς από ελαττωματικό εξοπλισμό, κάτι λιγότερο οδυνηρό, θα έλεγα. Ε, εντελώς ανώδυνο δεν μπορεί να είναι.
Καλώς ήρθες στον κόσμο του η.τ. Εδώ οι κανόνες αλλάζουν. Η εγγύηση σε καλύπτει, αλλά πρέπει να έχεις καβάντζα. Μηχανικός δε θα γίνεις, αλλά θα μάθεις να σκαλίζεις λίγο.
:thumpup: Συμφωνώ και απαντώ "Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει δέκα μέρες κοσκινίζει"

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #171 στις: Απριλίου 24, 2012, 12:36 »
Καλημέρα σε όλους σας!
Διάβασα πολύ προσεχτικά όλα τα κείμενα, που γράφτηκαν. Αλλά δεν θα μπω στην διαδικασία ανταπαντήσεων. Θα είναι λάθος αν το κάνω. Για ένα μόνο λόγο.
Θα τραβήξει μακριά το νήμα και θα είναι παντελώς άσχετο όλο αυτό το "γράφω - απαντώ - ανταπαντώ" με τον τελικό σκοπό και ανώφελο για κάποιον που θέλει να διαβάσει αυτό το θέμα, στην περίπτωση που θέλει να ξεκινήσει το ΗΤ.
Το καλό όλων αυτών είναι πως αν κάποιος μπει και διαβάσει τις αναρτήσεις θα πάρει μια ιδέα και απο εμένα για το τι ακριβώς τον περιμένει, έτσι ώστε να προετοιμαστεί κατάλληλα.
Εγώ είμαι η υπεύθυνη για την εξέλιξη του θέματος και εγώ το σταματώ εδώ. Αυτά που έπρεπε να γνωρίζω με τον καλό ή τον κακό τρόπο τα έμαθα. Αν με ρωτήσει κάποιος την άποψή μου για το ΗΤ ξέρω πια τι θα του απαντήσω.
Αν πραγματικά αναρωτιέστε τι θα κάνω στη συνέχεια, θα σας πω ότι όχι δεν θα τα παρατήσω. Θα υπάρχει πάντα στην τσάντα μου και στο κομοδίνο μου και οπουδήποτε εγώ κρίνω ότι μπορεί να μου χρειαστεί, ώστε να μπορώ να έχω πρόσβαση. Επίσης έχω επιλέξει άλλο ένα μοντέλο από άλλη εταιρεία και θα το δοκιμάσω και αυτό. Σιγά σιγά. Δε με βιάζει κανείς.
Δυστυχώς ή ευτυχώς αυτές τις δυο μέρες που έκανα το ΗΤ οφείλω να ομολογήσω ότι μου δημιούργησε μια μικρή εξάρτηση. Μου έλειψε πραγματικά και όσο νιώθω τα πνευμόνια μου φουσκωμένα και μπουχτισμένα από το ΚΤ μου λείπει περισσότερο... Μετά από μια μίνι εμπειρία διακοπής ΚΤ μπορώ να πω με σιγουριά ότι πραγματικά αξίζει τον κόπο. Πρώτη φορά μετά από χρόνια ξύπνησα μπορώντας να ανασάνω από τα ρουθούνια μου τα οποία τα τελευταία χρόνια ήταν απλά ένα διακοσμητικό στοιχείο, άρχισα να έχω μια ελάχιστη ένδειξη επιστροφής αίσθησης οσμής και γεύσης.
Εκείνο όμως που πραγματικά μου κέντρισε το ενδιαφέρον και προς τα εκεί θα στραφώ πλέον, είναι η δημιουργία υγρών. Θα αρχίσω να φτιάχνω μόνη μου όλα τα υγρά που θα χρειαστώ στο μέλλον και είναι κάτι που πραγματικά θα με βοηθήσει στην προσαρμογή του οργανισμού μου στο ΗΤ και στη βαθμιαία ελάτωσση της νικοτίνης. Μάλιστα έχω στο νου μου κάποιες συνταγές τις οποίες θα τις πραγματοποιήσω, αφού μάθω τα βασικά και εξασφαλίσω ότι δεν θα πάθω καμμιά δηλητηρίαση!
Και επειδή πάλι μακρυγόρησα (δεν ξέρω πως τα καταφέρνω κάθε φορά) κλείνω εδώ.
Χαιρετώ και επιστρέφω δριμύτερη με τις καινούριες συνταγές που θα φτιάξω στο μέλλον! Και όποιος έχει τα κότσια θα του στείλω να δοκιμάσει!!!! Οκ! Πλάκα κάνω!!! Θα είναι από τις καλύτερες!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #172 στις: Απριλίου 24, 2012, 13:04 »
Έτσι γειά σου! Δηλώνω beta tester ή ελληνιστί "χαμστεράκι"! Μάλλον χαμστερόσαυρος!!!

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #173 στις: Απριλίου 24, 2012, 14:48 »
Έτσι γειά σου! Δηλώνω beta tester ή ελληνιστί "χαμστεράκι"! Μάλλον χαμστερόσαυρος!!!
χαχαχα!! ετοιμάσου και 'σου 'ρχεται! Παίρνω τα πρώτα μαθήματα, μετά παραγγελία και αρχίζει το ανακάτεμα!

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #174 στις: Απριλίου 24, 2012, 15:42 »
Μαρία,
Προσπαθησαμε όλοι να σε βοηθησουμε ο καθενας με τον τροπο του όπως μπορουσαμε.
Διαβασα επισης τα προβληματα που αντιμετωπισες και ειναι λογικά θα πώ εγώ.
Ετυχε να πέσεις και σε Σ/Κ όπου τα πάντα ηταν κλειστά οπότε αυτο δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο τα πραγματα.
Εχω όμως μερικες ενστασεις αν φυσικά το επιτρεπεις.
Σε καμια περιπτωση κανεις από μας δεν προκειται να ''επιτεθει'' σε νεο μελος επειδη του ετυχαν αναποδιές.
Σου ειπα από την αρχη, ότι το πάν ειναι να το βαλεις στο μυαλό.
Είναι η δευτερη οπως ειπες προσπαθειά σου να το κοψεις, άρα αφου και τωρα αντιμετωπισες διαφορα προβληματα βλέπω να πηγαινεις και σε τριτη προσπάθεια.Ή κανω λάθος?
Ηθελες ενα μοντελο όπως ειπες μικρό, όμορφο και να μην τραβαει την προσοχη των άλλων ετσι ωστε να μην δινεις τροφη για γελια από τους συναδελφους στη δουλειά.Αυτο ειναι το πρόβλημα? Το ξερουν οτι μπορει να ειναι αυτοι στη θεση σου καποια μερα γιατι καποιος γιτρός θα τους το εχει επιβαλει?Κοίταξες πριν προβεις στην αγορά του,εδω στο φορουμ, αν καποιος άλλος εχει αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα?Και αυτο το λέω ξερεις γιατι?Γιατι διαβαζω χωρις να μπορω να το καταλαβω ειλικρινα πώς δύο μερες μετά ερχεσαι και λές πώς θα αρχισεις να φτιαχνεις μόνη σου τα υγρά σου.
Αν  κάτι πάει στραβα και εκει από θεμα γευσης εννοω ή χτυπήματος ή νικοτίνης προβλέπω να εχουμε νεο γύρο από νευρα , κλάμματα και γενικα μια  κατάστση όπου θα λές πάλι τι έκανα και δεν καθομουν στο κ.τ.
Θέλω να πώ με αυτο πώς πρέπει καταρχην να συνηθισεις στην ιδεα ότι κόβεις το τσιγάρο.
Από τα γραφόμενά σου παρατηρω πώς δεν εισαι έτοιμη για αυτο και πώς προσπαθεις να πεισεις τον μισό εαυτό σου να το κάνει ενώ ο άλλος σου μισός γελάει μαζί σου λέγοντάς σου πώς ποτέ δεν θα το καταφέρεις.
Ξέρεις, για να κάνει καποιος ένα όμορφο και γυμνασμένο κορμί δεν αρκει να κάθεται και να βλέπει τους άλλους να γυμναζονται.Πρέπει να γυμναστει και να ιδρωσει για αυτό και ο ίδιος.
Δεν υπάρχει ευκολος τρόπος ουτε το ινστιτουτο διακοπής ειναι λύση.
Ξερω από φιλο μου που πήγε εδω και πολλά χρονια τώρα, αν κάτσει στην καφετερια μαζι με άλλους που καπνίζουν θα ζητησει ενα τσιγαρο αλλά οπως λέει και ο ιδιος ''δεν πηγαινω τον καπνό μεχρι κάτω''.
Ξέρεις καρκινο δεν παθαινει καποιος μονο στα πνευμόνια αλλά και στο στόμα.....οπότε δεν γλυτωνει με το να μην κατεβαζει κατω τον καπνό.
Εγώ λέω να διαβάσεις αρκετά, να συνεχισεις να ατμιζεις, να πεταξεις ότι πακετο εχεις, τασακια κλπ(κατι που δεν εκανες όπως σου ειχα προτεινει) και τα υγρα θα ερθουν σιγά σιγά...Και μόντα μπορει να φτιαξεις κάποια μερα και να τριβουμε όλοι τα ματια μας.Μετά όμως, όχι τώρα, όχι άμεσα.Σκοπός αυτη τη στιγμη ειναι να περασει τουλάχιστον ενας με δυο μηνες χωρις τσιγάρο και μετά φτιάχνεις ότι τραβαει η ψυχη σου και πάντα με την καθοδήγηση των πιό έμπειρων στο φορουμ(εξαιρώ τον ευατο μου).
Να εισαι καλά και ελπίζω να μην παρεξηγηθεις με τα όσα εγραψα ή με το ύφος μου. :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2012, 15:48 από malamadre »

Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #175 στις: Απριλίου 24, 2012, 15:44 »
Κωνσταντίνος  :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #176 στις: Απριλίου 24, 2012, 15:46 »
 :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #177 στις: Απριλίου 25, 2012, 15:11 »
Θα πώ  κάτι που σίγουρα οι περισσότεροι γνωρίζετε.  :) Η δεύτερη προσπάθεια είναι πολύ δυσκολότερη από την πρώτη!!!!!! Εάν κρατάμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας την πρώτη μας αποτυχημένη προσπάθεια τότε σίγουρα δεν ξεκινάμε καλά...Όμως έχουμε μια πολύ καλή δικαιολογία κ αυτή είναι που μας δίνει το κουράγιο να κάνουμε την δεύτερη μας προσπάθεια ναι?

Η δεύτερη προσπάθεια που κάνουμε είναι για έναν λόγο! Για να πετύχουμε τον στόχο μας κ για να καταφέρουμε να αποδείξουμε στον εαυτό μας ότι την πρώτη φορά δεν τα καταφέραμε γιατί μας έλειπαν κάποια πολύ σημαντικά όπλα... κ ότι μάθαμε το "μάθημά" μας κ φυσικά θα τα καταφέρουμε αυτή τη δεύτερη φορά!!!!!

Άρα τι κάνουμε? Ξεκινάμε με όλα μας τα "εφόδια" κ με την λίστα που μας θυμίζει τα λάθη μας κ τις παραλέιψεις της πρώτης προσπάθειας...  κ λέμε ότι είμαστε έτοιμοι για την δεύτερη μας προσπάθεια που θα είναι όμως κ η τελευταία!!!

Γιατί? γιατί αν στον εαυτό σου δίνεις "αποτυχημένες" ευκαιρίες τότε θα πετυχαίνεις την αποτυχία σου!!!Είναι τόσο απλό!

Στην περίπτωση του ητ ξεκινάμε αφού έχουμε ρωτήσει, διαβάσει, ακούσει, κ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ!!!!!!
Αν τα κάνουμε όλα αυτά τότε έχουμε όλα τα εφόδια για να πολεμήσουμε με επιτυχία το ΚΤ!!!!!!!!!!!

Το ητ δεν είναι αθάνατο ούτε μια απροβλημάτιστη συσκευή κ φυσικά υπάρχουν κ φορτιστές που είναι ελλατωματικοί μα ήμαστε εμείς δυνατότεροι όλων κ κάνουμε υπομονή κ βρίσκουμε χίλιους τρόπους να πολεμήσουμε!!

Έχω τρείς φορτιστές κ ποτέ δεν σκέφτηκα ειλικρινά ότι θα μπορούσαν να χαλάσουν!!!! Τους χρησιμοποιώ κοντά δυο χρόνια δίχως κανένα πρόβλημα!!
Είμαι μακριά κ αν μου χαλάσουν κ οι τρείς? κ αν μου καούν κ όλες οι μπαταρίες? κ αν τελειώσουν κ όλα μου τα υγρά? κ αν δεν έχω απολύτος τίποτα να ατμίσω εδώ σε αυτή τη χώρα που ζώ? Τι θα κάνω? Τίποτα!!!!! θα περιμένω με υπομονή γύρω στον ένα μήνα να μου φέρει κάποιος όλα όσα χρειάζομαι για να αρχίσω ξανά το άτμισμα!!!!!!

Ατμίζω πολύ!!! κ ΝΑΙ !!είμαι εθισμένη!!!! Μα αρχίζοντας το άτμισμα ξέχασα το κάπνισμα!!! Αυτήν την μάχη την έδωσα κ την κέρδισα μαζί με τον εαυτό μου κ θα πώ ξανά ότι αν ξεμείνω από όλα τα παραπάνω? Δεν θα γνωρίζω κάτι άλλο εκτός του ητ!!!!!
Την πέρασα αυτή τη δοκιμασία κ μάλιστα είχα μείνει πολλές μέρες δίχως ητ !!!!! Τα κτ δεν μου έλεγαν τίποτα αφού είχα πάρει την απόφασή μου!

Είναι δύσκολο να πάρει κανείς την απόφαση να πεί όχι στις παλιές του συνήθειες κ καταλαβαίνω καλά πόσα προβλήματα αντιμετωπίζουν όλοι οι νέοι ατμιστές μα το σημαντικότερο  όλων είναι να έχουμε υπομονή, δύναμη κ πίστη στον εαυτό μας!!!! Κ άς μείνουμε μαρκιά από το κτ για δυο μέρες που θα έχουμε κ πάλι το ητ μας!!!!  Αξίζει ο αγώνας μας κατά του κτ!!!!! Δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να παραδίδουμε τα όπλα!!!!

Θέλω να πώ ένα μεγάλο μπράβο σε όλα μα όλα τα παιδιά εδώ που βοήθησαν το Μαράκι !!!!!!!!!

Μπράβο σου Μαράκι που δεν παράτησες το ητ ακόμα κ αν οι συμβουλές μας σε έκαναν να νιώσεις περίεργα!  ;) ;)
Αυτή είναι η δικιά μας αγάπη κ βοήθεια σε όλους όσους κάνουν προσπάθεια να κόψουν το κτ!!!  :) :) :) :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2012, 15:19 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #178 στις: Απριλίου 25, 2012, 16:23 »
Παράθεση
Έχω τρείς φορτιστές κ ποτέ δεν σκέφτηκα ειλικρινά ότι θα μπορούσαν να χαλάσουν!!!! Τους χρησιμοποιώ κοντά δυο χρόνια δίχως κανένα πρόβλημα!!
Είμαι μακριά κ αν μου χαλάσουν κ οι τρείς? κ αν μου καούν κ όλες οι μπαταρίες? κ αν τελειώσουν κ όλα μου τα υγρά? κ αν δεν έχω απολύτος τίποτα να ατμίσω εδώ σε αυτή τη χώρα που ζώ? Τι θα κάνω? Τίποτα!!!!! θα περιμένω με υπομονή γύρω στον ένα μήνα να μου φέρει κάποιος όλα όσα χρειάζομαι για να αρχίσω ξανά το άτμισμα!!!!!!

Μόνο που σκέφτηκα τον εαυτό μου σε μια τέτοια φάση, ανατρίχιασα και έβγαλα το λάβα!!! Εδώ σκέφτομαι να φτιάξω ένα βαλιτσάκι τύπου indestructible ώστε ακόμα και σε περίπτωση βομβαρδισμού να έχω προμήθειες!

Πάντως συμφωνούμε όλοι ότι χωρίς υπομονή και χωρίς θέληση να παλέψεις με τις δυσκολίες τις οποίες φέρνει η διακοπή του κτ, δεν γίνεται χαΐρι! Και μάλλον στο Maraki έκανε καλό το πακέτο που έφαγε το προηγούμενο ΣΚ!

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #179 στις: Απριλίου 26, 2012, 02:22 »
Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Συνεχίζω ν' ατμίζω! Και όχι μόνο ατμίζω, αλλά έχω τον καπνό επάνω στο τραπέζι, περνάω δίπλα του και όχι μόνο δεν μου καίγεται καρφί, αλλά αηδιάζω και μόνο στη θύμηση των αποτσίγαρων στο τασάκι....
Δεν λέω ότι έχω αποτοξινωθεί. Ίσα ίσα μου λείπει. Αλλά όχι το τσιγάρο βρε παιδιά! Είναι τρελό! Δεν θα το πιστέψετε! Μου λείπει το στρίψιμο και το τίναγμα του τσιγάρου! Όσο απίστευτο και να ακούγεται αυτό μου λείπει μόνο!
Αλλά μέχρι στιγμής όλα βαίνουν καλώς  :thumpup:
Και όχι μόνο αυτό! Θα μπει στην παρέα των ατμιστών και άλλος ένας καπνιστής. Σήμερα του έδωσα να δοκιμάσει και δεν το έβγαλε από το στόμα του! Αφού έκαιγε η μπαταρία στο τέλος! Παραλίγο να μου την κάψει! Αλλά χαλάλι του! Αν είναι να ξεφύγει και δέκα μπαταρίες καίω! :yes: :yes:
Βέβαια έχω 2 υγρά που τελικά βρήκα και μου αρέσουν πολύ και με αυτό τον τρόπο βρήκα και την λύση στην απόλαυση του καφέ μου.
Και το τελευταίο το καλύτερο!!!!! Προετοιμάζομαι να φτιάξω τα πρώτα υγρά! Έχω ξεκοκαλλήσει όλες τις σελίδες που έχουν σχέση με την μαγειρική τους και σημειώνω απορίες. Σε λίγο θα είμαι σε άλλη ενότητα να τους ζαλίζω με τις απορίες μου εκεί. ;) ;)
Χαιρετώ όλους σας! Καλή συνέχεια! Τσους! :bye: :bye: :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824402 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294213 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem