vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 4 χρήστες
aoratos, johnath, camber, Milarepa

Twitter

Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #135 στις: Απριλίου 22, 2012, 10:33 »
οποτε αν δεν βρης ακρη μεχρι το απογευμα κανε αυτο που σου εστιλα σε πμ και ολα θα πανε καλα γιατι ο λογος υπαρξις των φορουν εινα πανο απο ολα να βοιθαμε τους νεοτερους  :thumpup: - η γνώση ειναι δύναμη Μαρια  και η δύναμη ευθύνη ;)

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #136 στις: Απριλίου 22, 2012, 10:41 »
μαρακι βαλε την μπαταρια στην ταμπακιερα και ασ μην ειναι συνδεδεμενη με usb πατα και ΚΡΑΤΑ το κουμπακι τις ταμπακιερασ για 5 δευτερολεπτα μεχρι να αρχισει να αναυοσβηνει και να  κοκκινιζει,   με μια φορα βλεπω την σταθμη της ταμπακιερας, πατωντας και κρατωντας το κουμπι ξεκινα κ φορτιζει την μπαταρια του τσιγαρου,

Αποσυνδεδεμένος VXR_ZAP

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Drive It Like You Stole It
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #137 στις: Απριλίου 22, 2012, 10:49 »
Καλημερα Μαρια,

Μην χαλιεσαι και εγω στα πρωτα βηματα με ΗΤ την ΠΑΤΗΣΑ...Ολα χαλανε ολα ομως...Αμα χαλασει το αμαξι σου πχ θα το πουλησεις να παρεις αλλο???οχι θα το φτιαξεις και θα συνεχισεις με το ιδιο...

Τωρα λυσεις υπαρχουν οποτε ασε τα πακετα και τους καπνους στην ακρη...


Εγω εχω μινι και φορτιζω τις μπαταριες με φορτιστη για πριζα...

Πηγαινε στην Νομπακο και θα λυθει το προβλημα που μπορει να εχει η ταμπακιερα σου...

Παρε απλα ενα φορτιστη πριζας για τις μπαταριες σου για να μην σου ξανατυχει 7-8 ευρω νομιζω πρεπει να εχει...

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #138 στις: Απριλίου 22, 2012, 10:51 »
εχεις πμ

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #139 στις: Απριλίου 22, 2012, 10:54 »

 Και πίστεψέ με καπνίζω και κλαίω από τα νεύρα μου! :wall: :wall:


που εισαι να σου φερω ενα μοντ?

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #140 στις: Απριλίου 22, 2012, 10:56 »
zellps2 καλημέρα. mini more v1. Το κουμπάκι το πατώ. Αναβοσβήνει πράσινο και τα 5 led είναι πράσινα. Πέραν αυτού όμως έχω την εντύπωση ότι μου έστειλαν μούφα φορτιστή. Είμαι κατά τις 99% σίγουρη ότι αυτός ο φορτιστής ήταν σε άλλα χέρια πριν από εμένα. Η συσκευασία του ήταν στραπατσαρισμένη (αλλά ίσως να ήταν στον πάτο της κούτας), το καπάκι επάνω έχει μια γρατζουνίτσα ανεπαίσθητη, αλλά απλά γρατζουνίτσα (είπα να μην τους πάρω τλφ για αυτό, αν και με πείραξε που το είδα, γιατί όπως προείπα είμαι στριφνή κακή ξυνή ιδιότροπη καταναλώτρια), το καπάκι το οποίο είναι συρταρωτό στο πίσω μέρος δεν δείχνει να είναι σε μια ευθεία, αλλά στο πίσω μέρος και αριστερά ανασηκώνεται λιγουλάκι (έδωσα και σε αυτό τόπο στην οργή και πολύ κακώς έκανα) και τώρα όλο αυτό το πακέτο που τραβάω, αλλά και πάλι είμαι πολύ πολύ επιφυλακτική γιατί ίσως να είμαι πολύ ξανθιά και να μην κάνω εγώ κάτι καλά.
Αν ευθύνομαι εγώ για την όλη ταλαιπωρία μου, θα μπω εδώ μέσα και θα αναρτήσω ταπεινά την συγνώμη μου για το ηλίθιο λάθος μου προς την εταιρεία.
Γιατί όπως και να το κάνουμε δεν υπάρχει λόγος να στιγματίζεται κάποια επιχείρηση που ταίζει κοσμάκη με τέτοιο τρόπο.
Αλλά αν δεν είμαι τόσο ξανθιά, τι πρέπει να κάνω? ε?

Αποσυνδεδεμένος VXR_ZAP

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Drive It Like You Stole It
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #141 στις: Απριλίου 22, 2012, 10:58 »
Παιδια αμα παει κανενας τσιγαρο στην κοπελα μεχρι να φτιαξει το δικο της...

Μην της πατε κανενα παλαβο δικο σας τσιγαρο μοντ  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Παει μετα θα βλεπει ατμιστη και θα τον βαραει... ;D

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #142 στις: Απριλίου 22, 2012, 10:58 »

που εισαι να σου φερω ενα μοντ?
Καματερό είμαι, αλλά δώρο άδωρο. Σε λίγο φεύγω για δουλειά και θα σχολάσω πολύ αργά. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως και εσένα και όλα τα παιδιά εδώ μέσα. Είσαστε ειλικρινά πολύ φιλότιμοι όλοι και χάρηκα πολύ για αυτό.
Ειλικρινά όμως δεν ξέρω αν θέλω να συνεχίσω να ατμίζω. Κάπου χαλάστηκα...Τρίτη φορά δεν την ξαναπαλεύω.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #143 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:00 »
Καματερό είμαι, αλλά δώρο άδωρο. Σε λίγο φεύγω για δουλειά και θα σχολάσω πολύ αργά. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως και εσένα και όλα τα παιδιά εδώ μέσα. Είσαστε ειλικρινά πολύ φιλότιμοι όλοι και χάρηκα πολύ για αυτό.
Ειλικρινά όμως δεν ξέρω αν θέλω να συνεχίσω να ατμίζω. Κάπου χαλάστηκα...Τρίτη φορά δεν την ξαναπαλεύω.


ε τεσπα που ειναι η δουλεια σου? δουλεια, σπιτι μια η αλλη....
Πες μου που θα εισαι και θα στο φερω.
Μαλλον δεν εχεις οργανωθει, αυτο ειναι το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #144 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:03 »
αν οταν πατας το κουμπι παρατεταμενα για να φορτισει και δεν αναβει κοκκινο μετα απο λιγο το λαμπακι της ταμπακιερας εχει προβλημα η μπαταρια, εφοσον η ταμπακιερα σου ειναι γεματη, να ξερεις οτι αυτη η μπαταρια θελει γυρω στις 4 ωρες να φορτισει.

Αποσυνδεδεμένος VXR_ZAP

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Drive It Like You Stole It
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #145 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:04 »
+1000 στον Tornado

Με μια οργανωση απλη για να μην ξεμενεις θα εισαι παντα οκ...μην το παρατας!!! Το κανονικο τσιγαρο κανει ζημια στην υγεια και στην τσεπη...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #146 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:04 »
επιδη δουλευω μινι & μορ ειναι κοινο ξεχνανε αρκετοι πως πατας κ κρατας το κουμπακι για να φορτισει, τωρα εαν μπορεις να βρεις φορτιστη hybrid η heαlth κανει! εισαι απλα ατυχη, δεν ειναι κακο η ασχημο μοντελο! εφοσον δεν θες να το πειραξεις μπας κ κανει επαφη παω πασο, αλλα μαλλον ειναι το ''τσιμπιδακι'' στον πολο της μπαταριας, επισης ποτε κανενα ατομαιζερ δεν θελει σφιξιμο και γενικα καργαριζματα γιαυτο γινονται κ αυτα τα προβληματα (υποχωρει ο πολος και δεν παταει μετα) εαν ειναι θεμα τις ταμπακιερας και να θες δεν μπορεις να κανεις τπτ....

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #147 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:16 »
Παιδια αμα παει κανενας τσιγαρο στην κοπελα μεχρι να φτιαξει το δικο της...

Μην της πατε κανενα παλαβο δικο σας τσιγαρο μοντ  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Παει μετα θα βλεπει ατμιστη και θα τον βαραει... ;D
χαχαχα! να 'σαι καλα! μέσα στα νεύρα μου με έκανες και γέλασα! χαχαχα!
Πρέπει να φύγω για δουλειά! Θα τα πούμε αύριο που θα έχω και νεότερα. Προς το παρών θα αποτελειώσω το σακουλάκι με τον καπνό που είχε απομείνει από την Παρασκευή.
Καλή συνέχεια σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #148 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:18 »
εγω megalodon θα της εδινα + καρτο η το δικο της αν κανει.
τεσπα εγω την προσφορα μου την εκανα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #149 στις: Απριλίου 22, 2012, 14:26 »
Mαράκι, κατανοώ τον εκνευρισμό σου, πρέπει όμως να ξέρεις τα εξής:
Αν διάβασες προσεκτικά το φόρουμ και τα νήματα για το η.τ. που επέλεξες, θα πρόσεξες ότι:
α) η ποιότητα των η.τ. είναι ασταθής. Μάθαμε να ζούμε μ΄αυτό για λόγους που θα σου πω παρακάτω.
Ούτε εγώ είμαι ηλεκτρονικός, είμαι γυναίκα κοντά στη δικιά σου ηλικία.
β) οι φορτιστές ταμπακιέρα του Μ&Μ έχουν συχνά προβλήματα. Ακόμη κι όταν δουλεύουν φορτίζουν μετά από πολύ ώρα. Γι΄αυτό οι χρήστες του προτιμούν να έχουν και έναν φορτιστή τοίχου.
γ) οι περισσότεροι χρήστες Μ&Μ έχουν και μια μεγάλη μπαταρία hybrid για το σπίτι ή για τις ώρες που ξεμένουν από τις κανονικές.

Το η.τ. που επέλεξες είναι καλό.
Πλυντήριο των 300 ευρώ μπορεί να μη χρειάζεσαι δεύτερο, φορτιστή των 10 ευρώ για το η.τ. σου όμως χρειάζεσαι. Οπως χρειάζεσαι εξτρά μπαταρίες και κάρτο, καθώς και κάρτο μπορεί να σου βγουν ελαττωματικά.
Η εταιρία σου αλλάζει μεν, αλλά καλό είναι να έχεις καβάντζα και μαζί τις διευθύνσεις κάποιων καταστημάτων για τα Σάββατα και ώρες που δεν μπορείς να πας στην εταιρία.

Κατανοώ ως καταναλωτής αυτά που λες για τα ευρουλάκια. Στην πράξη όμως, το η.τ. έχει ακόμη μια σχετική ταλαιπωρία για το χρήστη. Το οποιοα παραπάνω κόστος από αστοχίες υλικών το αποσβένεις από τα χρήματα που γλυτώνεις από το πανάκριβο κ.τ.
Μηχανικός δεν πρέπει να γίνεις. Αυτό που σου λένε τα παιδιά είναι απλό. Αν πας αύριο στη νομπάκο θα στο δείξουν. Είναι απλή μέθοδος συντήρησης που πρέπει να την κατέχεις. Σε έναν κόσμο ηλεκτρονικό είναι λογικό να αποκτούμε γνώσεις επιβίωσης όπως τις λέω εγώ. DVD αν αγοράσεις πρέπει να μάθεις ποιο καλώδιο πάει πού. Αυτό δε σημαίνει ότι έγινες ηλεκτρονικός.

Αυτό που πρέπει όμως να καταλάβεις, μια και είσαι μεγάλη γυναίκα είναι ότι δεν θα πατήσεις ένα μαγικό κουμπάκι και χωρίς κόπο θα αφήσεις πίσω σου μια κακιά έξη.
Αν θεωρείς ως λύση το να τα παρατήσεις με την πρώτη δυσκολία, αντί να πεισμώσεις, αν έτσι κάνεις και στην υπόλοιπη ζωή σου, τότε άδικα γράφουμε όλοι. Μπορείς να ξαναγυρίσεις στο κ.τ. σου αφήνοντας πίσω το η.τ. ως κακιά ανάμνηση. Αλλά, δε θέλω να δεχτώ ότι είσαι άτομο που χάνοντας μια μάχη παραδίδει στον εχθρό τα εδάφη.
Αν πάλι είσαι άτομο που ακόμη λατρεύει το κ.τ. και σκέφτηκε.... ε, ας δοκιμάσουμε το η.τ. μήπως καταφέρουμε αβρόχοις ποσί να το κόψουμε το ρημάδι... τότε δεν είσαι ακόμη έτοιμη για το η.τ.
Αν πραγματικά δεν θέλεις να ξανακαπνίσεις, να ξέρεις ότι τίποτα δε γίνεται χωρίς κόπο. Δεν είμαστε εμείς οι έξυπνοι και οι άλλοι τα κορόιδα που κάνουν μήνες και χρόνια να απαλλαγούν από μια έξη.
Θέλεις κέντρο διακοπής καπνίσματος;; Πήγαινε. Ξέρεις τι ποσοστό επιτυχίας έχουν;; Απογοητευτικό. Γιατί προσωρινά σε απεξαρτούν από τη σωματική εξάρτηση της νικοτίνης, όχι όμως από την ψυχολογική της κίνησης και της ανεμελιάς και απόλαυσης που τη συνοδεύει. Κόψε το τσιγάρο έτσι και θα δεις ότι θα υποφέρεις από τη στέρηση της απόλαυσης πολύ περισσότερο, με στατιστικές που λένε ότι μάλλον δεν θα το κόψεις.

Το η.τ. παραμένει ο πιο ανώδυνος τρόπος αποφυγής πίσσας και στοιχείων καύσης, ΟΧΙ απεξάρτησης από την κίνηση και τη νικοτίνη (αυτό το τελευταίο δεν ισχύει για όσους έπεσαν σε 0 νικοτίνη)

Ούτε εμείς τα βρήκαμε όλα ρόδινα, αλλά τα καταφέραμε. Μη βάζεις την ηλικία μπροστά. Οι μισοί εδώ είναι πάνω από 40, διότι σε αυτή την ηλικία η υγεία χτυπάει κόκκινο. Εχουμε και 2 κυρίους άνω των 60. Δεν είναι γκατζετάκηδες, αλλά το η.τ. τους το κρατούν και το χαίρονται.

Πήγαινε αύριο στη νομπάκο, πάρε έναν εξτρά φορτιστή και μια 650ρα hybrid μαζί με άλλα 5 κάρτο. Ζήτα να σου δείξουν πώς συντηρείς το η.τ. σου και πώς ανεβοκατεβάζεις τον πόλο. Πραγματικά, το η.τ. σου είναι από τα πιο απροβλημάτιστα, όσα προβλήματα αντιμετωπίσεις, επιλύονται. Το αν παραμείνεις στο η.τ. ή όχι είναι από κει και πέρα δική σου επιλογή.

ΥΓ δεν στα γράφω εκ του ασφαλούς. Βασανίστηκα κι εγώ τους πρώτους δυο μήνες με τους κάρτο του hybrid και βρήκα λύση μόλις κούμπωσα τα κάρτο τα δικά σου στη μπαταρία του hybrid. Και μπαταρίες ελαττωματικές μου έτυχαν και σ/κ ξέμεινα. Σήμερα, δεν είμαι μηχανικός, μια μπαταρία κι έναν άτμο ξέρω να σκουπίζω, έναν πόλο να σηκώνω. Τίποτα παραπάνω. Και δοκιμές έκανα σε άλλα μοντέλα, και ατμοκάρτο πέταξα και υγρά πέταξα. Βρήκα 5-6 πραγματάκια που μου ταιριάζουν και είμαι καλά. Οταν κάτι μου βγαίνει σκάρτο απλά το πετάω. Εμαθα την αγορά και έχω αυτή την πολυτέλεια. Οικονομικά, τα ευρουλάκια που δίνω τώρα είναι πολύ λιγότερα από αυτά που έδινα στον περιπτερά.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507409 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243890 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294196 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem