vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 4 χρήστες
razen, dallaskdp, geotron, karmakoma

ερεθισμος στο λαιμο

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 21:39 »
συγνωμη παιδια χωρις να θελω να το παιξω ξυπνιος αλλα μηπως παιζει καμια αλεργια στης βασης που χρησιμοποιείται και τα τραβατε ολα αυτα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 12:05 »
εγω σημερα κατεβασα την νικοτινη στα 12 και περιοριστικε λιγο το προβλημα που ειχα καταδιαστηματα με το λαιμο...
μαλιστα με καλο ατμοποιητη το χτυπημα ειναι ικανοποιητικο και με καλυπτει!!!!!!
να και ενα καλο που μου ετυχε μετα το προβλημα με το λαιμο μου...

Αποσυνδεδεμένος dinamitis29

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 16:29 »
Tριτη μερα ατμιστης σημερα και νιωθω αρκετα κρυωμενος με πονολαιμο και αλλα συμπτωματα.Διαβασα στο forum για αλλεργιες στη pg,και για υγρα με πολυ νικοτινη που ερεθιζουν το λαιμο αλλα εμενα το μυαλο μου παει καπου αλλου(γιατι εχω να κρυωσω 5 χρονια και αλλεργια δεν ειχα ποτε) Θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερει κανεις απ το forum τι θερμοκρασια εχει ο ατμος οταν τον εισπνεουμε και εαν ειναι πιο κρυος σε σχεση με τον καπνο απο το κ.τ. που εισπνεαμε.Σε συνδιασμο με το οτι οι νεοι δεν ξερουμε ν ατμιζουμε τελεια,και ατμιζουμε με παθος λογω και του στεριτικου συνδρομου ισως τελικα κρυωλογουμε στην αρχη..Αργοτερα ισως συνηθειζουν και τα πνευμονια.Υποθεση κανω.Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 16:31 »
κατεβαστε νικοτινη παιδια....αυτη νομιζω ειναι η αιτια
και τα υπερβολικα ml ατμισματος

Αποσυνδεδεμένος dimitrisnd

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 16:33 »
sostos   :))

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 16:42 »
μην τρελαθουμε κιολας  :wall:

το κρυωμα δεν εχει καμμια σχεση ...αν μιλαμε για κρυωμα ....
αλλεργιες δεν ξερεις αν εχεις σε κατι και φυσικα μπορει με τα χρονια να αποκτησεις
κατ αλλα οπως τα ειπαν οι προηγουμενοι
κανε τις δοκιμες σου μεχρι να καταληξεις ...τι υγρα ..τι αρωματα ... κλπ


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 16:50 »
Ίσως παίζει ρόλο και κάποιο ΚΤ που τυχόν κάνει κάποιος .
Η ποσότητα νικοτίνης που παίρνουμε σε αυτή την περίπτωση το μπερδεύει λίγο το πράγμα.
Το λέω, γιατί εγώ είχα βήχα στον έβδομο μήνα ατμίσματος, όταν πήγα να το παίξω άνετος και κάπνιζα και 2-3 κτ την ημέρα  :wall:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 16:56 »
εαν δεν παιζει θεμα κρυωματος πολυ συνηθισμενο με αυτον τον καιρο
πιστευω ειναι θεμα νικοτινης και ποσο βαρυ απο θεμα αρωματων ειναι το υγρο..
εφοσων εχουμε καταληξει οτι οι βασεις ειναι καλες...
παλιοτερα που τυχαινε απο τρακα να κανω ποιο βαρια τσιγαρα π.χ πρινς η κουλουαζ
η καμελ αφιλτρο παθαινα ακριβως το ιδιο!!!!!πονολαιμος και εαν δεν προσεχα μου το γυρναγε σε κρυωμα....
μολις επεστρεφα στην κανονικη μου μαρκα ηρεμουσε ο λαιμος...
ετσι και τωρα..εδω και 2 μερες εχω πονολαιμο και βηχω απιστευτα....ενοειται οσο ατμιζω τοσο επιδεινωνεται
το προβλημα....απο το πρωι εριξα την νικοτινη αρκετα και ο λαιμος μου εχει φτιαξει
ο βηχας εχει σχεδον εξαφανιστει....
ολλα αυτα ειναι διαπιστωσεις σε εμενα ...μπορει σε καποιον αλλον να μην υφιστανται τα παραπανω συμπτωματα

Αποσυνδεδεμένος dinamitis29

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 17:28 »
Tριτη μερα ατμιστης σημερα και νιωθω αρκετα κρυωμενος με πονολαιμο και αλλα συμπτωματα.Διαβασα στο forum για αλλεργιες στη pg,και για υγρα με πολυ νικοτινη που ερεθιζουν το λαιμο αλλα εμενα το μυαλο μου παει καπου αλλου(γιατι εχω να κρυωσω 5 χρονια και αλλεργια δεν ειχα ποτε) Θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερει κανεις απ το forum τι θερμοκρασια εχει ο ατμος οταν τον εισπνεουμε και εαν ειναι πιο κρυος σε σχεση με τον καπνο απο το κ.τ. που εισπνεαμε.Σε συνδιασμο με το οτι οι νεοι δεν ξερουμε ν ατμιζουμε τελεια,και ατμιζουμε με παθος λογω και του στεριτικου συνδρομου ισως τελικα κρυωλογουμε στην αρχη..Αργοτερα ισως συνηθειζουν και τα πνευμονια.Υποθεση κανω.Ευχαριστω!
Το εψαξα λιγο παραπανω και βρηκα ενα διαφιμηστικο για η.τ. που λεει οτι πανω κατω ειναι ιδια η θερμοκρασια ατμου απο η.τ. και καπνου απο κ.τ..Περιπου 50-60 βαθμοι.

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 17:33 »
εχει σχεση με τον ατμοποιητη η θερμοκρασια

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 10:24 »
Καλημερα παιδια. \εγω 3 μερες τωρα που το ξεκινησα το η.τ. παρατηρησα οτι με ενοχλει ο λαιμος μου σημερα πιο εντονα απο τις προηγουμενες μερες. Βεβαια εχω κανει αλλαγη στο υγρο 2 φορες. αναμενω να δουμε ....

να παρατησρησω και κατι ακομα , απο τοτε που κανω το η.τ. νιωθω μια αισθηση σαν να ειναι πιασμμενο το σωμα μου τα κοκκαλα μου ,μονιμα ,τεντονομαι συνεχεια  ...

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 10:28 »
για το λαιμο...αν κανεις υγρα pg ειναι συνηθησμενο και φυσιολογικοτατο.... για το πιασιμο...μαλλον ειναι απο το πολυ διαβασμα που χει ριξει αυτες τις μερες στο e-kapnisma για να ενημερωθεις για το η.τ. και τα παρελκομενα του-κι αυτο συνηθες φαινομενο ;D :)) :)) ;)

Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 10:43 »
παιδιά μην ξεχνάτε ότι κυκλοφορεί και μία ίωση του θανατά....με κρεβάτωμα τουλάχιστον 1 εβδομάδα!
όσον αφορά τώρα τα υγρά, καλύτερα περιορίστε την νικοτίνη και την PG που χρησιμοποιείτε...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 11:15 »
Πολλές φορές φταίει κ ο ατμοποιητής για τον ερεθισμό στον λαιμό + οι αλλαγές στα υγρά!  ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 12:00 »
Θα δειξει...
οσον αφορα το πιασιμο που νιωθω ,,ειναι και απο το φορουμ   εχω λιωσει στο διαβασμα απο εδω...μεσα σε2 μερες εχω γινει expert και μιλαω με ορους η.τ. πια ,,,αφου οι φιλοι μου με ακουνε και κουφαινονται  :0)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343079 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542094 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358352 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios