vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 6 χρήστες
treloneritis, JohnDag, dallaskdp, billaras, gfilip, razen

ερεθισμος στο λαιμο

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #105 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 23:01 »
Decadence Tobbaco black και Halo Tribeca . Αλλα κοιτα καλυτερα εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,91.0.html  για να μη χαλασουμε το θεμα
:thumpup: ok σωστά τέλος το off topic, θα επανέλθω στο θέμα...εντός των ημερών

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #106 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:28 »
Μολις γυρισα απο ΩΡΛ. Διεγνωσθη οξεια λαρρυγγιτιδα καραμπινατη. Εχω χασει την φωνη μου απο χτες. Πονοιλαιμο, φλεματα, βηχας και απο φωνη τιποτα. Μου εδωσε αντιβιωση και επισης μου ειπε να κοψω για λιγες μερες το η.τ. Δεν ξερω αν οφειλεται απο αυτο αλλα μου ειπε οτι σιγουρα επαιξε ρολο. Να πω οτι 4 μηνες ατμιζα Vg tuscan στα 18mg χωρις κανενα προβλημα και την τελευταια εβδομαδα το αλλαξα σε 50-50 vg pg με γευση Perique black

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #107 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:29 »
Το perique ενοχλούσε στον λαιμό (όταν άτμιζα εγώ, εννοώ) την πεθερά μου που έχει ευαισθησία λόγω θυρεοειδή.
Αν δεις και την έρευνα της flavourart, είναι από τα πλέον τοξικά αρώματα (καυτερή πιπεριά γαρ...)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #108 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:44 »
εγω φιλε μου 2 φορες που δοκιμασα να ατμισω με pg  υγρο, και τις 2 ο λαιμος μου εγινε σαν να μου εριξες ενα ντενεκε αμμο μεσα...δεν το ξαναεκανα και δεν εχω προβλημα , συνεπως με πειραζει η pg οπως ειδα και μαλλον και εσενα οπως και πολλους αλλους απ οτι εχω δει :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #109 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 23:36 »
Μολις γυρισα απο ΩΡΛ. Διεγνωσθη οξεια λαρρυγγιτιδα καραμπινατη. Εχω χασει την φωνη μου απο χτες. Πονοιλαιμο, φλεματα, βηχας και απο φωνη τιποτα. Μου εδωσε αντιβιωση και επισης μου ειπε να κοψω για λιγες μερες το η.τ. Δεν ξερω αν οφειλεται απο αυτο αλλα μου ειπε οτι σιγουρα επαιξε ρολο. Να πω οτι 4 μηνες ατμιζα Vg tuscan στα 18mg χωρις κανενα προβλημα και την τελευταια εβδομαδα το αλλαξα σε 50-50 vg pg με γευση Perique black
Απλα δεν σου παει η PG,
οπως δεν παει και σε μενα - ασε τα υγρα για καποιον αλλο και γυρνα σε σκετη VG ....Θα βρεις την υγεια σου αμεσως ::)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #110 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 23:48 »
Κι εγω γι αυτο σταατησα την PG, παρολο που μου αρεσε το στυπημα που εδινε. Μου ειχε πρηστει ο λαιμος και σχεδον δεν μπορουσα να μιλησω.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #111 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 00:56 »
παιδια καλησπερα και συχαρητηρια για το φορουμ
να πω και εγω για την εμπειρια μου..
ατμιζω εδω και 10 μερες...
εχω κοψει το τσιγαρο απο το καλοκαιρι χρησιμοποιωντας νικορετ και εδω και
10 μερες ατμιζω...
ξεκινησα με nobacco RY2 16mg χωρις καμια παρενεργεια στο λαιμο...
βρηκα e liquid πολυ ποιο φθηνα και εκανα το λαθος και το πηρα 24ari...malboro
o λαιμος μου χαλια ...πονος αφορητος που κατεληξε σε κρυολογημα ελαφριας μορφης και ευτυχως συνηλθα γρηγορα παιρνοντας ντεπον και σταματωντας το ατμιζμα....δανειστηκα λιγο ry2 απο ενα φιλο μου και ο πονος περασε αμεσως..σε μερικες ωρες...πηγα να αγορασω παλι ry2 ..δυστυχως δεν ειχε....ηταν η 2 φορα που ειχε εξαντληθει και μου προτεινε ry3 λεγοντας οτι ειναι ιδιος ..απλα εχει λιγο ζαχαρη...τον ατμιζω εδω και 2-3 ωρες και ο λαιμος αρχιζει να με ξαναενοχλει......τελικα παιζει μεγαλο ρολο η επιλογη του υγρου σχετικα με το πως θα τον"δεχτει ο οργανισμος...¨"για δευτερη φορα εκανα λαθος και πεταξα λεφτα...

και κατι τελευταιο...οσο επαιρνα νικορετ...καπνιζα στανταρ 1-2 τσιγαρα την ημερα...ηταν αδυνατο να το κοψω εντελως...αυτο για αρκετους μηνες..μολις πηρα το η.τ δεν ξαναενιωσα ποτε την αναγκη για κ.τ...
πριν μερικες ωρες εκανα ενα graven και στην 2 τζουρα...πηγα μεσα και ξερασα.....

ευχαριστω για την φιλοξενια και σας ευχομαι καλες γιορτες!!!!!

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #112 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 04:23 »
Επανέρχομαι και λέω ότι τα συμπτώματα "πονόλαιμος, μπούκωμα...κλπ" τέλος.
Πιστεύω ότι ήταν τα αρχικά από την αλλαγή κ.τ σε η.τ .
Τώρα άνετα κάνω και το RY3 16mg και το Μέντα 11mg, πήρα και ένα Νatura Virginia 9mg.
Τελικά τα vg πολύ ποιο φιλικά με το λαιμό, αλλά καθολου χτύπημα "σε μένα τουλάχιστον",
από την άλλη πολύ ντουμάνι  :respect:.
Αυριο έχει δοκιμή ένα Halo Freedom 18mg μετά από 24ώρες ωρίμανση :thumpup:

Αύριο επίσης κλείνω 1 βδομάδα και πλέον πάω με τα 1000 το η.τ μακρία από το σκατ@&#!@ κ.τ

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #113 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 10:23 »
Καλημέρα, αντίθετα απο εσάς δεν με πειράζει καθόλου η pg που ατμίζω. Κ ο συνδιασμός  vg μαζί με pg δεν με έχουν πειράξει από έτοιμα υγρά πάντα λεω ναι?. Δεν έχω δοκιμάσει να ατμίσω με σκέτη vg  κ έτσι δεν ξέρω αν θα με πείραζε μα θα πω ότι μερικά Κινέζικα υγρά που ενω έχουν οτι περίπου? έχουν τα υγρά της nobacco? με πείραξαν άσχημα  πριν λίγες μέρες στον λαιμό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #114 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 11:14 »
Καλημέρα στο forum , καλημέρα Αγγελική  :thumpup:
Και εγώ κανένα πρόβλημα με PG. Πάντως στο θέμα του ερεθισμού παίζει σημαντικότατο ρόλο και ο ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #115 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 11:20 »
Καλημέρα!! Έχεις δίκιο για τον ατμοποιητή!! Όντος όταν είναι να με "αφήσει" πολλές φορές μου αφήνει αυτό το περίεργο γρατζούνισμα στον λαιμό!!

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #116 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 02:31 »
Εχω να μιλησω σε ανθρωπο 2 μερες. >:( Ο ΩΡΛΑ μου ειπε πληρη αφωνια μεχρι την Δευτερα και οταν θελω να πω κατι να το γραφω σε χαρτι. :wall: Ειναι μαρτυριο. Βλεπω οτι παω καλυτερα με την αντιβιωση και την κορτιζονη που μου εδωσε. Συμβουλευω οποιος αλλαξει ειτε αρωματα ειτε βαση και νοιωσει μια ενοχληση στον λαιμο που συνεχιζει και χειροτερευει, να σταματησει. Μην την πατησει και φτασει σε αυτο το σημειο που βρισκομαι εγω  :'(

Αποσυνδεδεμένος epimithios

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 20:53 »
παίδες κι εγ'ω εχω το ιδιο πρόβλημα 2 μέρες τώρα , ενώ το ειχα λίγο   με ερεθισμένο λαιμό , δυσκολία στο  να καταπίνω , κι βραχνή φωνή  χειροτέρψα , μήπως φταιει το  υγρο της FA MLB ? το επαιρνα hG γιατί με αρεσει να πώ την αλήθεια , αλλά όταν παρουσιάστηκε το πρόβλημα κατέβηκα σε medioum  αλλά χειροτέρεψα όπως σας είπα , να καπνίσω σκέτη G η να γυρίσω στο κ.τ μετα απο μια βδομαδα αποχή ? καμμιά συμβουλή ?

Αποσυνδεδεμένος sakissakis

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • που ήσουν ρε κινέζε τόσα χρόνια?
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 20:56 »
Εχω να μιλησω σε ανθρωπο 2 μερες. >:( Ο ΩΡΛΑ μου ειπε πληρη αφωνια μεχρι την Δευτερα και οταν θελω να πω κατι να το γραφω σε χαρτι. :wall: Ειναι μαρτυριο. Βλεπω οτι παω καλυτερα με την αντιβιωση και την κορτιζονη που μου εδωσε. Συμβουλευω οποιος αλλαξει ειτε αρωματα ειτε βαση και νοιωσει μια ενοχληση στον λαιμο που συνεχιζει και χειροτερευει, να σταματησει. Μην την πατησει και φτασει σε αυτο το σημειο που βρισκομαι εγω  :'(

μην με λες τέτοια. Είμαι στην ίδια φάση και τα λυπάμαι τόσα που πήρα. :'(

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 21:33 »
Σακη με την υγεια δεν παιζουμε. Η βαλτα για πουλημα η στο καλαθι αποριμματων. Τραβηξα μανικι.  :eyesplash:  :( Ξαναγυρισα στα κανονικα υγρα που χρησιμοποιουσα παλια και τωρα ειμαι μια χαρα χωρις καμια ενοχληση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343082 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542094 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597786 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358352 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios