vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 5 χρήστες
papoys, camber, billaras, grag, razen

ερεθισμος στο λαιμο

Αποσυνδεδεμένος geost2012

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #150 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 19:10 »
Μπορεί να φταίει το οτι εχεις αναμίξει μέσα στο κάρτο διαφορετικά υγρά αυτές τις μέρες με αποτέλεσμα να μην παίρνεις τόσο καθαρή γεύση... 8)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #151 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 21:15 »
Καλησπερα σε ολους..Μια ερωτηση απορια για οσους εχουν πονολαιμο..Βρε παιδια αν ατμιζετε και το εχετε ολη μετα στο στομα πιπιλα το Η.Τ,τι περιμενετε;Να μην εχετε ενοχλησεις στο λαιμο;Ειναι απολυτα λογικο...Ατμιστε για 10-15 λεπτα σερι και μετα καντε μια παυση επισης για 10-15 λεπτα και ξανα ατμιστε για 10-15 κλπ...Θα δειτε οτι δυσκολα θα εχετε την παραμικρη ενοχληση...Η εκτος και αν καπνιζατε light τσιγαρα και ατμιζετε τωρα με το Η.Τ 16-18-24 mg νικοτινης που τοτε δυσκολα θα στρωσει ο λαιμος...Ατμιστε με μετρο με 11-12 mg η και χαμηλοτερα και θα ειναι μια χαρα ο λαιμος...Και με το Κ.Τ οσοι καπνιζαμε παρα πολυ,καναμε εστω 5-10 λεπτα ενα διαλειμα μεχρι να αναψουμε το επομενο τσιγαρο..Ενταξει καποιες φορες μπορει να καναμε και το ΚΑΠΑΚΙ αμεσως :tongue_smilie: αλλα δεν καπνιζαμε ολη μερα χωρις σταματημο και σαν μανιακοι...Τα παντα θελουν ισοροπια και μετρο.. :) ;)Αν δεν υπαρχουν αυτα,θα εμφανιζεται ενοχληση λαιμου και με 0mg νικοτινη :yes:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 21:21 »
Μπορεί να φταίει το οτι εχεις αναμίξει μέσα στο κάρτο διαφορετικά υγρά αυτές τις μέρες με αποτέλεσμα να μην παίρνεις τόσο καθαρή γεύση... 8)
Δεν εχει ΚΑΜΙΑ επιπτωση στο λαιμο η μιξη υγρων μεσα στο καρτο..Το καρτο θα υπηρεασει μονο αν ειναι για πεταμα και συνεχιζουμε να ατμιζουμε με αυτο

Αποσυνδεδεμένος chrismar53

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #153 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 21:27 »
καλησπερα
ονομαζομαι Χριστοδουλος μενω Νικαια και για την ωρα ασχολουμαι με το ητ ,πριν 3 μηνες περιπου εκοψα το τσιγαρο ,το ατιμο,και ειμαι μια χαρα.
θα μου επιτρεψετε να πω την γνωμη μου.
πιστευω πως φταιει το ποσοστο της νικοτινης στο υγρο,βεβαια φταιει και η πιπιλα οπως λετε και εσεις στο forum αλλα αν χαμηλωσεις την νικοτινη πιστευω πως ολλα θα ειναι ενταξει

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #154 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 21:57 »
ατμιζω με giant-dc tank 1ml . 3 μερες.
του δινω αλλη μια μερα ευκαιρια ... του υγρου και βλεπουμε.   απλα μου τη σπαει διοτιο πριν που καπνιζα κ.τ. δεν ειχα τετοια προβληματα...ειναι ψυχολογοηικο περισσοτερο να μου τη σπαει
Σημερα μετα απο 4μερες ατμισματος περασε ο λαιμος ,και κατεβαινει ανετα. μονο μια ξυροτητα στο λαιμο και ,αλλα γενικα ολα οκ

Αποσυνδεδεμένος kiestor

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #155 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 20:29 »
Καλησπέρα κι από μένα. Ένα μήνα σχεδόν ΜΟΝΟ με ητ, από την πρώτη μέρα μετά από 1 1/2 - 2 πακέτα λευκό Davidoff την ημέρα. :thumpup:
Ωστόσο,.... :'(
αν και ατμίζω από τη δεύτερη εβδομάδα σταθερά 3-4 ml των 9mg εργοστασιακό της Ovale είχα και έχω τα εξής συμπτώματα.....
1. Ξηρότητα στο λαιμό (ας πούμε λογικό)
2. Μια ενόχληση στο λαιμό (σαν αυτό που νιώθεις 1 μέρα πριν αρρωστήσεις, αλλά δεν αρρωσταίνεις). ....Νιώθω ότι αυτό πρέπει να συμβαίνει λόγω της παρατεταμένης εισπνοής για μεγαλύτερη τζούρα, πράγμα που ποτέ δεν κάναμε στο κτ υπό Κ.Σ....
3. Έχω κάποιες βλέννες αλλά μοιάζει σα να καθαρίζει ο οργανισμός από το κτ
4. Νιώθω μια μαλθακότητα, σαν να είμαι άνευρος ένα πράγα, αλλά κι αυτό φυσιολογικό είναι καθώς η ελλάττωση νικοτίνης έχει τετοια συμπτώματα.
ΑΡΑ, το μόνο ανησυχητικό είναι το 2 και θα ήθελα τη γνώμη σας...

 

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #156 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 09:58 »
Τις πρώτες μέρες που έκανα μείγμα PG με VG είχα τα χάλια μου. Ξερός βήχας συνέχεια.
Άλλαξα και πήγα σε σκέτη VG, όπως διάβασα εδώ μέσα. Τα πράγματα ήταν κάπως καλύτερα, όμως πάλι ο βήχας επέμενε.
Τη λύση τη βρήκα όταν σταμάτησα να κάνω μακρόσυρτες και απανωτές τζούρες. Έκοψα δηλαδή το απανωτές  ;D
Είδα ότι όσο κρατιέται σχετικά κρύος ο άτμο όλα είναι καλά, όταν αρχίζει να ζεσταίνεται από το απανωτό άτμισμα ξεραίνει πολύ το λαιμό.

Στα ποσοστά νικοτίνης δεν είδα διαφορά να πω την αλήθεια από τη στιγμή που ατμίζω με ρέγουλο

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #157 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 10:17 »
Μετά απο πολλές δοκιμές υγρών διαπίστωσα οτι η pg γρατζουνάει τον λαιμό και όσο και αν ακούγεται περίεργο μου φέρνει τάση πρός έμετο.Αποκλειστική χρήση λοιπόν vg.Επειδή όμως φτιάχνω υγρά μόνος μου τον τελευταίο καιρό διαπίστωσα επίσης οτι όταν βάλεις στην ατμιστική βάση vg παραπάνω καπνικό άρωμα επίσης γρατζούνισμα του λαιμού.Τα παραπάνω αποτελούν προσωπικές διαπιστώσεις.Δεν γνωρίζω αν υσχίουν τα ίδια και σε άλλους συνατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #158 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 10:30 »
Εμενα παλι η πολυ VG με κανει να τρεχω..........ξερετε που   ::) :-[  Γδαρσιμο στο λαιμο παντος απο τοτε που ξεκινησα δεν ειχα ποτε απλα καμια φορα οταν το παρακανω στο ατμισμα κλεινει λιγο η φωνη αλλα τοτε εχω  :baby: πολυ πραμα  8)

Αποσυνδεδεμένος kiestor

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #159 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 13:57 »

Είδα ότι όσο κρατιέται σχετικά κρύος ο άτμο όλα είναι καλά, όταν αρχίζει να ζεσταίνεται από το απανωτό άτμισμα ξεραίνει πολύ το λαιμό.


 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #160 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 22:11 »

Εχω μια απορια την οποια θελω να παραθεσω για να μου πειτε αν εχει παρατηρηθει και απο αλλους φιλους του φορουμ
Εδω και 5 μηνες που ατμιζω, εχω κρυωσει δυο φορες, και στις οποιες ειχα συμπτωματα που δεν ειχα οταν δεν ατμιζα.

Τα συμπτωματα ειναι βραχναδα (σε σημειο να μην μπορω να μηλησω), και πονος (τσουξιμο) στο λαιμο και στο πισω μερος της μυτης. Καθως και μεγαλη ξηροτητα στο βλενογονο της μυτης.

Στην ζωη μου εχω κρυολογησει αμετρητες φορες, αλλα σπανιοτατα με τετοια εντονα συμπτωματα.


Αποσυνδεδεμένος athanatos13

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #161 στις: Μαρτίου 22, 2012, 15:12 »
Καλησπέρα.

Θα ήθελα τα φώτα σας!

Ατμίζω περίπου 2 μήνες και το πρώτο μου η.τ. ήταν eGo T.
Στης 13 μέρες καήκαν οι 3 ατμοποιητές που τους χρησιμοποιούσα παράλληλα και έπαθα φαρυγγίτιδα και για μια βδομάδα δεν μπορούσα να μιλήσω που λέμε.
Χτες το ξανά έπαθα πάλι με eGo T LR ευτυχώς πιο ήπια. Τον άνοιξα και το φιτίλι ήταν κατάμαυρο.

Και θέλω να ρωτήσω μήπως για τον ερεθισμό φταίνε τα κομμάτια από το καμένο φιτίλι που εισπνέουμε και τη μπορώ να κάνω για να μην το ξανά πάθω και τι βοηθάει τον λαιμό για να φτιάξει λίγο?

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #162 στις: Μαρτίου 22, 2012, 15:16 »
για το λαιμο χαμομηλι για τα αλα ισως ειχε κακης ποιοτητας φιτιλι η εισαι αλεργικος σε καποιο απο τα υγρα σου 

Αποσυνδεδεμένος AlX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #163 στις: Μαρτίου 22, 2012, 15:19 »
Ουτε εμενα μου καθησαν καλα οι ego t τους εκαιγα συνεχεια και τους εκοψα!Δοκιμασε ego c ή ego w.
Οταν ειναι καμμενος ο ατμοποιητης δεν εισπνεεις μονο ατμο αλλα ΚΑΙ καπνο!!!
Για αυτον το λογο συμβουλευω συχνο καθαρισμο του ατμοποιητη και συχνη αντικατσταση του...

Αποσυνδεδεμένος athanatos13

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #164 στις: Μαρτίου 22, 2012, 15:34 »
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις!

Οι τρεις πρώτοι ατμοποιητές ήταν αγορασμένοι από το Cleverstore που αγόρασα το η.τ.
και ο LR ήταν από μαγαζί τής περιοχής μου και μου είπε ότι είναι joytech.

Τα υγρά που έχω δεν νομίζω να φταίνε για τον ερεθισμό γιατί εδώ και 1 μήνα το ίδιο υγρό κάνω και τώρα παρουσιάστηκε ο ερεθισμός που κάηκε ο ατμοποιητής.

Πήγα σήμερα στο Cleverstore και πήρα eGo C, eGo T, CE4+,
Giant & 510T να κάνω δοκιμές.

Τι φιτιλι μπορω να αγορασω και απο που?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342824 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206749 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542033 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31229 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50396 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597713 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358269 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11811 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193269 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1428 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593223 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios