vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

241 επισκέπτες, 2 χρήστες
anetost, camber

ερεθισμος στο λαιμο

Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #180 στις: Μαρτίου 25, 2012, 17:09 »
Σωστό!! Γνωρίζω άτομα που εδώ και τρία χρόνια και ακόμα ψάχνουν για την ιδανική για αυτούς γεύση!

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #181 στις: Μαρτίου 25, 2012, 17:16 »
Ο ατμοπιοιτής παίζει μεγάλο ρόλο στο άτμιζμα, όπως κ η μπαταρία,
γενικά ένας καλός συνδυασμός στα volt τις μπαταρίας με τα ohm του άτμο έχουνε σαν αποτέλεσμα καλύτερο ντουμάνι και καλύτερη γεύση του υγρού σου, :thumpup:
Πάλι αν δεν δοκιμάσεις ώστε να επιλέξεις ποιος κάνει για εσένα δεν έχεις απόλυτη εικόνα φίλε μου :yes:

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #182 στις: Μαρτίου 25, 2012, 18:47 »
Οσοι εχετε ευαισθησία στο λαιμο προσέξτε πολυ τα υγρά με σκέτη vg  εμένα που ειμαι ευαίσθητη με πείραξε αρκετά πολυ ενω με pg η 50-50 ειμαι πολυ καλύτερα!βεβαια ο κάθε ανθρωπος ειναι διαφορετικός κ δεν έχουνε όλοι τις ίδιες ευαισθησίες!

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #183 στις: Μαρτίου 25, 2012, 19:32 »
Τελευταία εμένα έτυχε να με ενοχλήσει το κεράσι και από FA και από inawera.
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί αλλά ενώ μου αρέσουν πολύ με ενοχλούν.  :dontknow:

Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #184 στις: Μαρτίου 25, 2012, 19:36 »
Οσοι εχετε ευαισθησία στο λαιμο προσέξτε πολυ τα υγρά με σκέτη vg  εμένα που ειμαι ευαίσθητη με πείραξε αρκετά πολυ ενω με pg η 50-50 ειμαι πολυ καλύτερα!βεβαια ο κάθε ανθρωπος ειναι διαφορετικός κ δεν έχουνε όλοι τις ίδιες ευαισθησίες!

Αυτό ακριβώς συμβαίνει και σε εμένα!
Μάλλον είμαστε οι δύο ευαίσθητες του forum!

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #185 στις: Μαρτίου 25, 2012, 19:58 »
Μπορεί η PG να πειράζει τους άντρες και η VG τις γυναίκες  :dontknow:

Λέτε να είναι ορμονικό  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
"Άντρες από τον Άρη, γυναίκες από την Αφροδίτη"  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #186 στις: Μαρτίου 25, 2012, 20:17 »
Αυτό ακριβώς συμβαίνει και σε εμένα!
Μάλλον είμαστε οι δύο ευαίσθητες του forum!

Τι να πω ισως οντως να ειναι θέμα γυναίκας άντρα αν και πιστεύω οτι ειναι θέμα ευαισθησίας αμύγδαλων γενικα.... Καλο θα ήταν να λάβουμε υπόψιν αν ειναι άνθρωποι με αρκετές κρίσης αμυγδαλιτιδας το χρόνο οι άνθρωποι που τις έχουν βγάλει και τους ενοχλεί πιο χαμηλά στο λαιμο..επισης ισως η pg να πειράζει στο φαράγγα γιατι εχω διαβάσει διάφορα απο εδω....who knows! Θέλει εμπεριστατωμένη έρευνα.

Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #187 στις: Απριλίου 01, 2012, 03:08 »
hi, σήμερα είναι η τρίτη μέρα που ατμίζω (καπνίζω και μερικά κανονικά τσιγάρα αλλά τα έχω μειώσει πολύ αυτές τις 2-3 μέρες), εχτές με πονούσαν οι αμυγδαλές μου πολύ, νιώθω ότι ο λαιμός μου κλείνει και δεν αναπνέω καλά απο τη μύτη. Δεν ξέρω αν οφείλεται στο η.τ ή απλά αρρώστησα, θα δείξει! Αγόρασα το ovale ego-c και αγόρασα και 3 ovale υγρά, chocolate και capucchino με 9 mg νικοτίνη και black dry με 16 mg. Τα τσιγάρα που κάπνιζα είναι καρέλια slims και έχουν νικοτίνη 0.6 mg και κάπνιζα γύρω στα 30-40 την ημέρα, μήπως έπρεπε να πάρω υγρά με λιγότερη νικοτίνη??? τα υγρά απο ovale είναι με pg ή vg?? σήμερα κάπνισα περισσότερο κανονικά τσιγάρα απ'οτι εχτες και νιώθω τον λαιμό μου κάπως καλύτερα αλλά πάλι μπορεί να έτυχε. Μου λείπει το κανονικό τσιγάρο χεχε μ'αρέσει που το βλέπω και τελειώνει ενώ με το ηλεκτρονικό δεν ξέρω πότε να σταματήσω  :confused1: αλλά μάλλον όλα μια συνήθεια είναι.

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #188 στις: Απριλίου 01, 2012, 03:22 »
Προσπαθησε να μην το παρακάνεις με το η.τ. τουλαχιστον στην αρχη, παρε 2-3 τζουρες και αφησε το (υποτιθεται πως ειναι ενα εργαλειο για να μειωσουμε και εντελει να κοψουμε το καπνισμα) αυτο μη το ξεχνας.  Τα υγρα της ovale νομίζω πως εχουν υψηλο ποσοστό pg. (Mε επιφυλαξη) Πηγαινε σε ενα μαγαζί και ζητα ενα υγρό αποκλειστικα με vg (φυτικη γλυκερίνη) .Ειναι πιο φιλική με τον λαιμο. Αυτο θα σου δειξει αν ο ερεθισμος οφειλεται στο η.τ. ή σε αλλο αιτιο. Και στην συνέχεια ανεβάζεις το ποσοστό της pg . Βλεποντας και κάνοντας.  Και το σημαντικότερο προσπάθησε να μην αγγιξεις κανονικο τσιγαρο για λιγες μέρες και μετά θα δεις πως θα το σιχαθεις απο μόνος σου! Αυτα για αρχή και ειμαι σίγουρος πως θα τα ξαναπουμε τις επομενες μερες!!! :)

Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #189 στις: Απριλίου 01, 2012, 03:37 »
hi, σήμερα είναι η τρίτη μέρα που ατμίζω (καπνίζω και μερικά κανονικά τσιγάρα αλλά τα έχω μειώσει πολύ αυτές τις 2-3 μέρες), εχτές με πονούσαν οι αμυγδαλές μου πολύ, νιώθω ότι ο λαιμός μου κλείνει και δεν αναπνέω καλά απο τη μύτη. Δεν ξέρω αν οφείλεται στο η.τ ή απλά αρρώστησα, θα δείξει!
Το πέρασμα από το τσιγάρο στο άτμισμα δημιουργεί στις πρώτες μέρες κάτι σαν φαρυγγίτιδα, είναι όπως όταν καπνίζεις κάποια μάρκα τσιγάρων και αλλάζεις κάνοντας  3,4 τσιγάρα από άλλη μάρκα.
Τώρα εσύ αν είναι επειδή συνεχίζεις και το κανονικό τσιγάρο και το εναλλάσσεις και με η.τ. μάλλον εσύ ξέρεις .
Τα παραπάνω βέβαια δεν αναιρούν και ένα τηλεφώνημα σε ιατρό για τυχόν κάποια ξεχωριστή ίωση.

Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #190 στις: Απριλίου 01, 2012, 03:56 »
ok ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας jonelos kai giannis pap, θα κάνω τα πειράματα μου και θα επανέλθω  :)

Αποσυνδεδεμένος menelaos007

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΟΣ vs ΚΑΠΝΟΣ...1-0
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #191 στις: Απριλίου 04, 2012, 19:39 »
Μην αγχωνεστε και  μενα με επιασε για 1-2 μερες κατι σαν φαρυγγιτιδα ελαφρια και κατευθίαν να ενοχοποιήσω το η.τ. τελικα πέρασε με ζεστα και προσοχη και το ατμισμα συνεχιζεται κανονικα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Fox

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #192 στις: Ιουνίου 20, 2012, 19:57 »
Μαλλον θα συμφωνησω οτι τις γυναικες τις πειραζει η VG? Ειμαι καθαρη απο κ.τ. 4 μηνες, ξεκινησα με 12αρια υγρα, στο μηνα πηγα στα 6αρια, τον τελευταιο μηνα στο 0. Παντα υγρα απο Nobacco με βαση PG. Πριν μερικες μερες ξεκινησα DIY Nobacco σε συνεργασια με ATMOS Lab, πηρα Balanced που εχει 50-50 PG με VG και γευσεις μαστιχα και πρασινο μηλο. Εβαλα οπως με συμβουλευσαν τα παιδια εδω γυρω στις 15 σταγονες απο τα αρωματα και το υπολοιπο βαση σε μπουκαλακι των 10 ML. Δεν εχω καπνισει πολυ τις τελευταιες μερες ισα ισα αλλα εχω μια φωνη και μια αισθηση στο λαιμο σαν αυτη που ειχα οταν το ξεφτιλιζα με το τσιγαρο. Λετε να φταιει η VG που στην ουσια κανω για πρωτη φορα ή επειδη αλλαξα απο τα υγρα της Nobacco και πηγα στη συνεργασια με Atmos? Παντως θελω να μιλαω ξανα κανονικα οχι σαν νταλικερης κι επισης θελω να συνεχισω τα DYI γιατι συμφερουν οικονομικα. Συμβουλες? Μηπως να αλλαξω τη βαση σε pg ή να συνεχισω αυτη μηπως συνηθισω?

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #193 στις: Ιουνίου 20, 2012, 20:32 »
Aγαπητη Fox, δεν καταλαβα ακριβως το προβλημα σου ??? . Λες οτι με τη balanced βαση απο Atmos συν τις σταγονες απο τα αρωματα του εχεις σαν παρενεργεια το να μιλας σα νταλικιερης, αυτο εννοεις; :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #194 στις: Ιουνίου 20, 2012, 21:10 »
εγω λεω να μυωσης  τα αρωματα. αν μπορεισ κανε σκετη βαση 3-4 μερες να δεισ αν σε πειραζη η vg

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342701 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206705 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541902 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597589 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358140 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11708 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios