vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

173 επισκέπτες, 6 χρήστες
dimgoua, antiklitos140, stauros53, ZoeM, billaras, razen

ερεθισμος στο λαιμο

Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 22:55 »
απλα για 5 ωρες δεν καπνισα το ητ και ημουν ενταξη μετα ομως παλι τα ιδια. θα δουμε φιλε. λεω αυριο να μην καπνισω ητ και θα δω

Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 08:50 »
ατμίζω εδώ κ 5 μέρες
από την τρίτη μέρα κ μετά νιώθω αυτό το γρατζούνισμα στο λαιμό κ τώρα το έχω πάει πιο χαλαρά, καθώς όλο το ΣΚ που πέρασε άτμιζα σαν τρελός :P
το κακό είναι πως τσιγάρα δεν έκανα πολλά, 1 καπνό την εβδομάδα περίπου και τώρα μάλλον ο οργανισμός έχει πάθει overdose! κ νομίζω ότι κακώς πήρα υγρό με 18mg νικοτίνη... :wall:
θα συνεχίσω με ένα low για να δω αν θα ισιώσει η κατάσταση...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 09:01 »
καλημέρα, όντος καλά κάνεις που κατεβάζεις την νικοτίνη. Να πας κάπου ενδοιάμεσα σε νικοτίνη ναι? δλδ μην πας κάτω απο τα 11 mg γιατί τότε ίσως νοιώσεις  οτι δεν σε καλύπτει ναι?  Σε λίγες μέρες θα είσαι μια χαρά πιστεύω.

Καλά ατμίσματα  :)

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 09:14 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 09:29 »
ατμίζω εδώ κ 5 μέρες
από την τρίτη μέρα κ μετά νιώθω αυτό το γρατζούνισμα στο λαιμό κ τώρα το έχω πάει πιο χαλαρά, καθώς όλο το ΣΚ που πέρασε άτμιζα σαν τρελός :P
το κακό είναι πως τσιγάρα δεν έκανα πολλά, 1 καπνό την εβδομάδα περίπου και τώρα μάλλον ο οργανισμός έχει πάθει overdose! κ νομίζω ότι κακώς πήρα υγρό με 18mg νικοτίνη... :wall:
θα συνεχίσω με ένα low για να δω αν θα ισιώσει η κατάσταση...
συνατμιστη ειμαι κ εγω το ιδιο παλιος :laugh1: :laugh1: :laugh1: οσο εσυ !!! σημερα κλεινω τη 5η μερα μου !!!
απλα το θεμα ειναι οτι αλλο ειναι το κ.τ και αλλο το η.τ και η αληθεια ειναι πως κ εγω ολη μερα αγκαζε το εχω κ πολλες φορες νιωθω αυτο που νιωθεις κ εσυ με το λαιμο.
δεν ειναι κατι ανησυχητικο μιας κ αυτο ειναι κατι διαφορετικο κ φυσικη συνεπεια οταν το "σκιζουμε" να αρχισει να γρατζουναει...
πηγαινε λιγο πιο χαλαρα με μακροσυρτη τζουρα κ θα δεις οτι θα το ξεπερασεις, τα μγ που χρησιποποιω ειναι 16 οποτε μην αγχωνεσαι, ο οργανισμος-λαιμος προσπαθει να προσαρμοστει στο νεο τροπο ατμισματος :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:01 »
Καλησπέρα παιδεία,
Τρίτη μέρα σήμερα με η.τ , χωρίς να μου περάσει καν η σκέψη να ανάψω κ.τ.
Λοιπόν το θέμα μου είναι το εξής: Από χθες (2ή μέρα) έχω κάτι σαν γδάρσιμο στο λαιμό,
ποιο πολύ για μπούκωμα μου κάνει.
Ατμίζω με Nobaco Giant carto και giant μπαταρία τα εξής: Νobaco RY3 16mg και Nοbaco Μέντα 11mg.
Tην αίσθηση αυτή την έχω έντονα με το 16αρι, ενώ με την μέντα στα 11 όλα καλά.
Να πώ ότι με το 16άρι έχω εντονότατο χτύπημα, ενώ με το 11άρι ίσα-ίσα.
Αν πιώ νερό και δεν κάνω η.τ κάνα 10λεπτό νιώθω ότι περνάει το πρόβλημα σταδιακά.... :thumpup:

Να προσθέσω ότι κάπνιζα στριφτό ένα πακέτο 25gr και 50χαρτάκια σε 1άμιση μέρα, τώρα τρίτη μέρα
τα μπουκαλάκια των 20ml, το 16άρι είναι σχεδόν μισό και το 11 λίγο πάνω από το μισό τώρα που γράφω.
Η αλήθεια είναι ότι τα βράδια τον ξετινάζω τον γίγαντα και μου και τον λαιμό απ'ότι βλέπω  :tongue_smilie:

Sorry για το σεντόνι που έγραψα, αλλά προσπαθώ να δώσω  όσες περισσότερες λεπτομέριες μπορώ,
για να μου δώσετε όσο το δυνατόν καλύτερη απάντηση - καθοδήγηση.

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:09 »
είναι μια αντίδραση του οργανισμού φίλε τώρα που έκοψες το κτ στο οποίο είχε συνηθίσει.καμία σχέση με το ητ.
το είχα και γω και άλλοι από εδώ στην αρχή.
σε μια βδομάδα το πολύ θα σου χει φύγει.

Αποσυνδεδεμένος tastza

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • DivideD+ODYSSEAS, EXTREME+A2TM
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:10 »
Πιθανον να ειναι απο την αλλαγη κ/τ σε η/τ. Ασε για λιγο την μεντα κανε μονο RY4 γιατι η μεντα γδερνει λιγο

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:17 »
Με την μέντα δεν έχω θέμα, έκανα και παλαιότερα ΜLBμέντα και δεν είχα πρόβλημα, τώρα θα μου
πεις άλλο πράγμα το η.τ  :thumpup:

Λέω μήπως το RY3 16mg μου πεφτει κάπως βαρύ και να πάω για RΥ4 σε 11mg?
H ποσότητες που ανέφερα παραπάνω μήπως είναι υπερβολικές?
Εσάς τα 20ml πόσες μέρες σας βγάζουν?

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:20 »
ο μέσος όρος κατανάλωσης είναι 3-4 Ml/μέρα αν θυμάμαι καλά σύμφωνα με μια ψηφοφορία που είχε γίνει

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:21 »
Πιθανον να ειναι απο την αλλαγη κ/τ σε η/τ. Ασε για λιγο την μεντα κανε μονο RY4 γιατι η μεντα γδερνει λιγο
Τώρα που το ξανασκέφτομαι μάλλον η μέντα μου την κάνει, έχω ένα καψιματάκι στο λαιμό μετά από λίγο,
ενώ με το RY3 γλυκίζει.... τα λέω καλά?.... :hmmm: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:26 »
ο μέσος όρος κατανάλωσης είναι 3-4 Ml/μέρα αν θυμάμαι καλά σύμφωνα με μια ψηφοφορία που είχε γίνει


Εγω με το 1,5ml περιπου ειμαι μια χαρα δηλαδη....; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:28 »
Εγώ με carto που έχω το υπολογίζω γύρω στο 3-4ml ημερισίως βέβαια τρεις μέρες τώρα του
έχω γ@.... τα πρέκια ;D εξού μάλλον και το θεματάκι που έχω... :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος tastza

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • DivideD+ODYSSEAS, EXTREME+A2TM
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:33 »
Ασε για λιγο την μεντα και θα δεις διαφορα. Αυτο που με προβληματιζει ειναι το RY3 πως το ατμιζεις ????????? :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:37 »
Πάντως, σε παρόμοια φάση που είχα θέμα με τον λαιμό με το κ.τ ήταν παρουσία φλεμάτων και άσχημης
αίσθησης γδάρσιμου και ξερου λαιμού, τώρα ποιο πολύ για ξηρό λαιμό το κόβω... είναι από τα αρχικά στάδια
του η.τ, μέχρι να το συνηθήσω και μετά όλα καλά?

Το RY3, δεν ξέρω μου έκατσε καλά για αρχή, τι καλύτερο έχεις να προτείνεις?(Είναι αρχή ακόμα έτσι... :-[)

Αποσυνδεδεμένος tastza

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • DivideD+ODYSSEAS, EXTREME+A2TM
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 22:48 »
Decadence Tobbaco black και Halo Tribeca . Αλλα κοιτα καλυτερα εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,91.0.html  για να μη χαλασουμε το θεμα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343209 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206957 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542228 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50576 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597917 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358547 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11904 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193461 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios