vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 7 χρήστες
xsad, tony1976, ZoeM, stauros53, dallaskdp, Milarepa, Tem

ερεθισμος στο λαιμο

Αποσυνδεδεμένος θεριακλής

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 26, 2011, 13:54 »
πριν λιγες ημέρες σας είπα για το προβλημα στο λαιμό. Πήρα μπουκαλάκια με έτοιμο υγρό (βαση και αρωμα) low & medium, και όλα πηγαίνουν προς το καλύτερο!
Το πρωί η πρώτη αμπούλα περιέχει low, γιατί είναι πρωί και ο λαιμός δεν είναι για πολλα πολλα, και κατα το μεσημεράκι (2-3) που έχω τελειώσει την low αμπούλα βάζω μεσα το medium το οποίο και με βγάζει μεχρι το βράδυ!
Εχω και 2 γεύσεις να αλλάζω ξεκινάω με φουντουκάκι (απλά ΤΕΛΕΙΟ), και το γυρίζω στην μπανάνα ή και το αντίθετο. Ολα καλά λοιπόν και προς το παρόν και μεχρι να αποκτήσω κάποια εμπειρία στις μίξεις, κομμένες οι αλχημείες! Ετοιμα μπουκαλάκια και ολα καλά!

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 26, 2011, 23:09 »
Ωραιος  :D Κατσε κανα δυο μηνες με τα ετοιμα και σιγα σιγα μπαινεις και στις αλχημειες . Κι αυτο μονο για οικονομικους λογους γιατι αν καλυπτεσαι ποιος ο λογος να πειραματιζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 13:51 »
Ερεθισμός στο λαιμό μπορεί να προκληθεί όταν αλλάζεις συχνά υγρό όπως και τις πρώτες μέρες ατμίσματος.
Είναι το ίδιο όπως και όταν αλλάζεις συχνά τη μάρκα των τσιγάρων που καπνίζεις.
Πολυ καλη παρατηρηση - εψαχνα το θεμα και μαλλον αυτη η τοποθετηση καταλαβαινω οτι ευσταθει πληρως !!!! :eyesplash:
Μαλλον πρεπει να βρω την ιδανικη βαση και να την βαφτισω << η μαρκα που ατμιζω >>  :thumpup:   :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Lianitsa

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ότι δεν λύνεται...κόβεται..!!
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 15:51 »
Εγώ πάλι πρόβλημα με τον λαιμό μου δεν αντιμετώπισα, ούτε τις πρώτες μέρες ατμίσματος. Έχω όμως ένα άλλο προβληματάκι.Τα υγρά που χρησιμοποιώ είναι καραμέλα low της nobacco και φουντούκι medium από funstore. Αυτό που μου συμβαίνει είναι πως μερικές φορές αισθάνομαι ένα μούδιασμα στην άκρη της γλώσσας, κάτι σαν να έχω καεί από φαγητό....Μετά από ένα 24ωρο περνάει μόνο του..Έχω την εντύπωση πως συμβαίνει όταν ατμίζω περισσότερο γιατί η γεύση χτυπάει πιο πολύ σε κείνο το σημείο όταν τραβάω τζούρα....Πιστευω πως θα χει συμβεί και σε κάποιον από εσάς... :bye:

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 16:02 »
Εγώ πάλι πρόβλημα με τον λαιμό μου δεν αντιμετώπισα, ούτε τις πρώτες μέρες ατμίσματος. Έχω όμως ένα άλλο προβληματάκι.Τα υγρά που χρησιμοποιώ είναι καραμέλα low της nobacco και φουντούκι medium από funstore. Αυτό που μου συμβαίνει είναι πως μερικές φορές αισθάνομαι ένα μούδιασμα στην άκρη της γλώσσας, κάτι σαν να έχω καεί από φαγητό....Μετά από ένα 24ωρο περνάει μόνο του..Έχω την εντύπωση πως συμβαίνει όταν ατμίζω περισσότερο γιατί η γεύση χτυπάει πιο πολύ σε κείνο το σημείο όταν τραβάω τζούρα....Πιστευω πως θα χει συμβεί και σε κάποιον από εσάς... :bye:

Το παθαίνω και εγώ κάποιες φορές (κυρίως στις δοκιμές υγρών)...προφανώς σου "εσταξε" λίγο υγρό στην γλώσσα και ερεθιστηκε...πάντως μετά από καποιες ωρες περνάει.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lianitsa

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ότι δεν λύνεται...κόβεται..!!
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 16:06 »
thanks  :)  :yes:

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 23:16 »
Σημερα αρχισα και εγω το η.τ. με το nobaco hybrid και με Υγρο nobaco Βανιλια medium 11mg. Απο τις πρωτες τζουρες ενιωσα ενα γδαρσιμο στο λαιμο οταν κανω την τζουρα μονο.
Καπνιζα drum λευκο. Η αληθεια ειναι οτι πριν που ειχα το njoy το η.τ. ναι μεν δεν ειχα γδαρσιματα αλλα δεν ειχε και την πυκνοτητα ατμου που εχει το nobaco αλλα ειχε ποιο εντονη την γευση της βανιλιας, βεβαια ηταν 0.6% δηλαδη το ultra low.

Θεωρω με τα παραπανω που διαβασα οτι ειναι ισως το μεταβατικο σταδιο απο κ.τ. σε η.τ. και μετα απο λιγες ημερες δεν θα πρεπει να το νιωθω.Αν συνεχισει λετε να παω σε χαμηλοτερη ακομα νικοτινη στο Low 6mg ?
Ευχαριστω!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2011, 23:40 από denial »

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 23:59 »
Καλησπερα σε ολους, ειχα γραψει μια απορια σε αλλο thread αλλα μαλλον ηταν off-topic και δεν ελαβα απαντηση απο κανεναν. Τωρα ειδα αυτο το thread,  και πιστευω ειναι το σωστο μερος να κανω την ερωτηση μου.

Κυριοι καλησπερα

Σορρυ για το λιγο off topic, αλλα εχει τυχει σε κανεναν απο εσας να ατμισετε καποιο υγρο (PG 50% VG45% νερο 5% ) και να σας ξεραινει τοσο πολυ τον λαιμο το βραδυ στον υπνο σας, που οσο και να καταπινεις σαλιο να μην συνερχετε και να χρειαζεται να πας να πιεις νερο για να συνερθει ο λαιμος;
Μου ετυχε με καποια υγρα αυτο και ομολογω οτι ακομη και με νερο δεν συνερχετε τελειως ο λαιμος μου ( πολυ στεγνος/ξερος ).
Φυσικα τα σταματησα αυτα τα υγρα, αλλα αναρωτιομουν εαν εχει τυχει σε καποιον αλλον αυτο, και εαν βρηκε καποια λυση, μιας και τα εχω σταματησει εδω και 3 μερες και ο λαιμος μου ακομη να συνερθει.


Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 00:08 »
Τι άτμισες ρε Κώστα και έπαθες τέτοια ζημιά? :hmmm:

Πρόσεχε φίλε μου...

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 00:19 »
Στελιο σου εστειλα πμ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 00:22 »
Σημερα αρχισα και εγω το η.τ. με το nobaco hybrid και με Υγρο nobaco Βανιλια medium 11mg. Απο τις πρωτες τζουρες ενιωσα ενα γδαρσιμο στο λαιμο οταν κανω την τζουρα μονο.
Καπνιζα drum λευκο. Η αληθεια ειναι οτι πριν που ειχα το njoy το η.τ. ναι μεν δεν ειχα γδαρσιματα αλλα δεν ειχε και την πυκνοτητα ατμου που εχει το nobaco αλλα ειχε ποιο εντονη την γευση της βανιλιας, βεβαια ηταν 0.6% δηλαδη το ultra low.

Θεωρω με τα παραπανω που διαβασα οτι ειναι ισως το μεταβατικο σταδιο απο κ.τ. σε η.τ. και μετα απο λιγες ημερες δεν θα πρεπει να το νιωθω.Αν συνεχισει λετε να παω σε χαμηλοτερη ακομα νικοτινη στο Low 6mg ?
Ευχαριστω!
Και απο 6 σε ΜΗΔΕΝ φιλε μου γιατι οχι ;  ;)


Καλησπερα σε ολους, ειχα γραψει μια απορια σε αλλο thread αλλα μαλλον ηταν off-topic και δεν ελαβα απαντηση απο κανεναν. Τωρα ειδα αυτο το thread,  και πιστευω ειναι το σωστο μερος να κανω την ερωτηση μου.


Εμενα δεν μου εχει τυχει παντος κατι τετοιο  8)  Μηπως προβλημα υγρου ;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 00:28 »
Γιαννη καλησπερα

Κι εγω αυτο πιστευω τελικα, το παραξενο ειναι οτι συνηθως ατμιζω υγρα τα οποια ειναι σκετη PG. Τα συγκεκριμενα υγρα ειχαν ομως PG & VG, και λογικα το VG θα επρεπε να μην στεγνωνει το λαρυγγι ( λογικα η PG στεγνωνει περισσοτερο ή κανω λαθος).
Τελικα σταματησα να τα ατμιζω, σιγα σιγα πιστευω να συνερθει ο λαιμος.

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #57 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 16:08 »
Μετα απο 5 ημερες ατμισματος (κανονικο τσιγαρο δεν εχω βαλει στο στομα μου ) μπορω να πω οτι ειναι ολα οκ.
Απο την 3η ημερα Κιολας εστρωσε αυτο το γδαρσιμο που ειχα στον λαιμο δεν με ενοχλει και ειναι ολα πολυ καλα,συνηθισα και τον ατμο που πριν με επνιγε γιατι ειχαν συνηθισει τα πνευμονια μου στον κωλοκαπνο.
Οποτε μπορω να θεωρησω το γδρασιμο και ολα τα μικροσυμπτωματα κατι παρομοιο με την αλλαγη μαρκας τσιγαρου αρα φυσιολογικο .
Αντε και καλα ατμισματα και μακαρι να μην ξανακαπνισω ποτε :)

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 16:13 »
Μετα απο 5 ημερες ατμισματος (κανονικο τσιγαρο δεν εχω βαλει στο στομα μου ) μπορω να πω οτι ειναι ολα οκ.
Απο την 3η ημερα Κιολας εστρωσε αυτο το γδαρσιμο που ειχα στον λαιμο δεν με ενοχλει και ειναι ολα πολυ καλα,συνηθισα και τον ατμο που πριν με επνιγε γιατι ειχαν συνηθισει τα πνευμονια μου στον κωλοκαπνο.
Οποτε μπορω να θεωρησω το γδρασιμο και ολα τα μικροσυμπτωματα κατι παρομοιο με την αλλαγη μαρκας τσιγαρου αρα φυσιολογικο .
Αντε και καλα ατμισματα και μακαρι να μην ξανακαπνισω ποτε :)

και εγω πανω στην εβδομαδα μου εφυγαν σχεδον ολα και μπορω να το απολαμβανω τωρα πια.

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 02:48 »
Θα προσπαθησω κι εγω να σας πω, οσο το δυνατον πιο συντομα, το δικο μου προβλημα πανω στο συγκεκριμενο προβλημα.
Επισημενω οτι ειμουν βαρυς καπνιστης,πανω απο 20 χρονια, 2,5 πακετα marlboro silver (o,4 mg).
Ξεκινησα λοιπον με το fog για 1-2 μηνες, αλλαζοντας διαφορα υγρα pg-vg με διαφορα αρωματα, με περιεκτικοτητες νικοτινης medium (12-15).Ταυτοχρονα καπνιζα και 5-10 κανονικα τσιγαρα (δυσκολη για μενα η μεταβαση)
Στους 2 μηνες δοκιμων κατεληξα να αγορασω το GG με το καινουργιο avs , και να ατμιζω μονο το freedom της Halo (8-9 mg), 4 ml την ημερα με ατοποιητες opw 501 απο funstore.
Ολα καλα για 1-2 μηνες.
Μετα ομως αρχισαν τα προβληματα με τον λαιμο μου. Υποθετω οτι περασα μια ιωση-κρυωμα χωρις να το αντιμετωπισω με αντιβιωση (δεν ειχα ομως πυρετο) και μου αφησε καταλοιπα. Η pg μου στεγνωνε τον λαιμο, και μου δημιουργουσε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ βηχα χωρις ομως φλεματα, δεν ητανε παραγωγικος δηλαδη ο βηχας. Κατι σαν ενοχληση-γαργαλημα και πολυ μα παρα πολυ ξεροβηχα.
Πηγα σε ενα γιατρο : Δεν εχεις τιποτα μου ειπε. Μεταλοιμωδικο αλλεργικο και κατι τετοια. παρε καμια ειπνοη να ηρεμισεις.
Εγω συνεχιζα να ατμιζω 4 ml freedom της halo και να καπνιζω και 5-7 τσιγαρα την ημερα.
Οι εισπνοες τελειωσαν αλλα ΤΙΠΟΤΑ. το προβλημα παρεμενε.
Ξαναπηγα στον γιατρο, εκανα και λαρυγγοσκοπηση (γιατι ανησυχησα πολυ) και μου τα βρηκε ολα καθαρα. Στο περιπου, μου ειπε οτι στεγνωνουν φλεματακια πισω στον λαρυγγα και μου δημιουργει γαργαλητο.
Και αφου εχουν περασει 4 μηνες με αυτο το προβλημα, εκοψα το η.τ. και ξαναρχισα το κανονικο.Η αληθεια ειναι οτι αμεσως ο λαιμος μου εστρωσε.
Μετα απο κανα μηνα πηγα μια μερα να δοκιμασω παλι το η.τ και ειχα ξανα γαργαλητα-ερεθισμο ξεροβηχα κτλ
Οποτε ειμαι δυστυχως ακομα στο κανονικο τσιγαρο.
Φοβαμαι ειναι μηπως οι συγκεκριμενοι ατμοποιητες 3-4 που χρησιμοποιησα ολο αυτο το διαστημα μηπως ητανε λιγο "αρπαγμενοι" (λετε;  :hmmm:) γιατι ειχα πολυ ΔΥΝΑΤΟ χτυπημα στον λαιμο, σε βαθμο να μην το αντεχω!!!
Μηπως το συγκεκριμενο υγρο ?
Τα σχολια-γνωμες ευπροσδεκτα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343242 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31420 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597951 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358575 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193492 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594340 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios