vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 5 χρήστες
zalaros, giorgosp, john67, manoslykos, grag

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1110 στις: Μαΐου 16, 2016, 12:40 »
Στην δουλειά μου είμαστε στο ίδιο γραφείο 4 άτομα, και μέχρι αρχές Δεκέμβρη 2015, 4 καπνιστές στριφτού. 
Δεκέμβρη άρχισα να ατμίζω, Aspire ET-S & BVC και καμιά 20αριά μέρες μετά Ναυτίλο. Τέλη Δεκέμβρη έκανα δώρο ένα σετάκι μπαταρία 1600mAh + Ασπιρε ΕΤ BVC στον ένα και αρχές Γενάρη το παλιό μου  Aspire ET-S & BVC στον άλλο. Ο πρώτος γρήγορα σαν εμένα πέρασε από τον Aspire ET BVC σε Ναυτίλο και τώρα ατμίζει τον Τηλέμαχο X1 που είχα αγοράσει για μένα και έτσι εγώ έμεινα με τον ΚλώνοΤηλέμαχο V2+ και στην αναζήτηση αυθεντικού V2+. Δεν ήθελε να στρίβει και ο Τηλέμαχος X1 ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που ήθελε ! Ο άλλος πέρασε σε clearomizer Q14+iStick mini και περιμένει από μέρα σε μέρα ΚλωνοΤηλέμαχο v2+ και iStick pico, αυτός γουστάρει το στρίψιμο.
O τέταρτος της παρέας ακόμα στο στριφτό αλλά τον βλέπω σιγά σιγά να έρχετε στα "δικά" μας μέρη. Αρνητική αντιμετώπιση δεν έχω βρει πουθενά, ίσα ίσα όσοι με έχουν ρωτήσει για το ηλ.τσιγ. με έχουν ρωτήσει ποιος ατμοποιητής είναι αυτός (Τηλεμαχος) και τι αντιστάσεις παίρνει. 

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1111 στις: Μαΐου 16, 2016, 13:04 »
συνηθως οι περισσοτεροι αρχιζουν τις ερωτησεις τι πως και γιατι,οχι κακοβουλα αλλα επειδη ψαχνουν μια λυση αλλα ειναι και αυτοι που προσωπικα με τρελαινουν που λενε αντε πετα το ρημαδι δεν κανει καλο και αυτοι ειναι με το τσιγαρο στο χερι.... :wall: :wall: :wall:

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1112 στις: Μαΐου 16, 2016, 20:39 »
Συνάδελφος που καπνίζει οταν με ειδε με η.τ.:
"Βγάλ'το αμέσως απ το στόμα σου, πέτα το! Αυτό ειναι επικίνδυνο. Εχει απαγορευτει η χρήση του σε 17 πολιτειες της Αμερικής"
Πραγματικά δεν ηξερα τι να πω.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1113 στις: Μαΐου 16, 2016, 20:42 »
Να του ελεγες πως στις υπόλοιπες 33 επιτρέπεται :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1114 στις: Μαΐου 17, 2016, 13:51 »
Συνάδελφος που καπνίζει οταν με ειδε με η.τ.:
"Βγάλ'το αμέσως απ το στόμα σου, πέτα το! Αυτό ειναι επικίνδυνο. Εχει απαγορευτει η χρήση του σε 17 πολιτειες της Αμερικής"
Πραγματικά δεν ηξερα τι να πω.

Την επόμενη φορά, πες του να σου απαριθμήσει αυτές τις 17 πολιτείες. Μετά, δείξτου/της αυτό

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1115 στις: Μαΐου 24, 2016, 15:16 »
Κι εγώ με τη σειρά μου να πω πως την χειρότερη αντιμετώπιση την έχω από τους καπνιστές. Φανατικοί αντι καπνιστές με αφήνουν να ατμίζω μέσα στο σπίτι τους δίπλα από τα παιδιά τους ενώ οι καπνιστές κράζουν χωρίς να ξέρουν και μιλούν ακόμη για υγρά στον πνεύμονα και λοιπές αηδίες.
Έχω καταλήξει στο ότι πρέπει να είναι ψυχολογικό το θέμα μάλλον φαντάζονται τον εαυτό τους να στερείται το τσιγάρο και αντιδρούν άσχημα. 
Μια συμβουλή σε όσους θέλουν να μυήσουν κόσμο στο η.τ. μην τους λέτε για το πόσο υγιεινό είναι, δε τους ενδιαφέρει τόσο. απλά πείτε τους ότι είναι πιο ωραίο σαν απόλαυση από το κανονικό και "χτίστε" εκεί τα επιχειρήματα σας.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1116 στις: Μαΐου 24, 2016, 15:51 »
Ζήλια... θεωρούν ήρωα αυτόν που έκοψε το ΚΤ και φαντάζονται τον εαυτό τους αδύναμο στην ίδια θέση. Δεν μπορούν να συνειδητοποιήσουν ότι σχεδόν δεν χρειάζεται προσπάθεια.

Αποσυνδεδεμένος cris

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1117 στις: Μαΐου 24, 2016, 16:01 »
Εγω προσωπικα ευτυχησα να δω οσους με κοροιδεψαν τον τελευταιο χρονο,να εχουν γινει όλοι ατμιστες(!!!! )βλεποντας τα οφελη που αποκόμισα όλον αυτό τον καιρο. Εννοείται ολοι οι μη καπνιστες του κυκλου μου απο την πρωτη στιγμη εκτιμησαν το ηλ. τσιγαρο κ την ελλειψη καθε δυσαρεστης οσμης ή αλλης συνεπειας που εχει το κ.τ.

Στάλθηκε από το K01A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1118 στις: Μαΐου 24, 2016, 19:13 »
Επειδή όμως υπήρξα και εγώ ένας βλάξ και θύμα του κ.τ. αντιμετωπίζω τους καπνιστές ως "αρρώστους". Λίγο βαρύ το ξέρω αλλά το λέω γιατί πλέον υπάρχει θεραπεία! 
Να έχετε υπομονή και να προσπαθείτε καθημερινά να τους μετατρέψετε σε ατμιστές. Εγώ κρατάω και σκορ πλέον :)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1119 στις: Μαΐου 24, 2016, 22:24 »
Κι εγώ με τη σειρά μου να πω πως την χειρότερη αντιμετώπιση την έχω από τους καπνιστές. Φανατικοί αντι καπνιστές με αφήνουν να ατμίζω μέσα στο σπίτι τους δίπλα από τα παιδιά τους ενώ οι καπνιστές κράζουν χωρίς να ξέρουν και μιλούν ακόμη για υγρά στον πνεύμονα και λοιπές αηδίες. Έχω καταλήξει στο ότι πρέπει να είναι ψυχολογικό το θέμα μάλλον φαντάζονται τον εαυτό τους να στερείται το τσιγάρο και αντιδρούν άσχημα. Μια συμβουλή σε όσους θέλουν να μυήσουν κόσμο στο η.τ. μην τους λέτε για το πόσο υγιεινό είναι, δε τους ενδιαφέρει τόσο. απλά πείτε τους ότι είναι πιο ωραίο σαν απόλαυση από το κανονικό και "χτίστε" εκεί τα επιχειρήματα σας.
Πιστευω ειναι η καλυτερη αρχη η προταση σου

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1120 στις: Ιουνίου 08, 2016, 20:01 »
Όπως έγραψα και στο «εθεάθη» πριν λίγη ώρα είδα αρκετούς ατμιστές στο μετρό Αγίου Δημητρίου, στην αποβάθρα ενώ περίμενα τον συρμό προς Ελληνικό.

Δύο εξ αυτών άτμιζαν κανονικά, ο ένας μάλιστα (αν είδα καλά με rx200 ή dna200 και -νομίζω- TFV) έδινε ντουμάνια! Αν και η εικόνα προσωπικά δεν μου άρεσε (χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν) ψιλοκρυφακούγοντας αντιδράσεις (κουτσομπόλης γαρ) άκουσα πράγματα που δεν τα περίμενα. Ένα ζευγάρι σχολίασε το άρωμα, ένας λίγο πιο μεγαλύτερος βλέποντας τον ατμό φάνηκε να ξαφνιάζεται αλλά με το που είδε το μοντάκι συνέχισε την κουβέντα με τον διπλανό του. Κανένας δε γύρισε να πει για υγρά στα πνευμόνια και διάφορα, κανένας δεν στράβωσε, βέβαια και αυτός δεν φύσαγε τον ατμό μέσα στον κόσμο.

Εγώ πήρα δύο τρεις τζούρες στα κρυφά από το ΑΙΟ και ψιλοχάιδευα τον Cleito στην τσέπη, «έλα, ησύχασε, θα ξεδώσεις και εσύ όταν βγούμε» :laugh1: 

Ίσως το πιο ενθαρρυντικό (από όλες τις απόψεις) δεν είχαν όλοι τα μάτια τους κολλημένα επάνω τους σαν να βλέπουν εξωγήινους! Πριν από δύο τρία χρόνια με την καμία δεν περίμενα πως θα έρθει η ώρα όπου ο ατμιστής θα είναι τόσο κοινή εικόνα που δεν θα ξεσηκώνει αντιδράσεις, θετικές ή αρνητικές  :thumpup:

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1121 στις: Ιουνίου 16, 2016, 19:29 »
Στη δουλειά μου πάλι όλοι ατμίζουν και κανείς δεν παραπονιέται.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1122 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 22:04 »
οι γυρω μου οι αγνωστοι κ οι μαγαζατορες καλοδεχονται εναν ατμιστη καθως δε προκειτε να βρωμισει τον χώρο.δυστυχως οι καπνιστες ομως φιλοι φιλες ακομα να το δεχθουν με κοιτανε σαν τον περιεργο κ φυσικα μου πλασαρουν την δικη τους οπτικη γωνια για το που βλαπτει ο ατμος κ τα χημικα.

Αποσυνδεδεμένος dimdil

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1123 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 22:22 »
αυτη η ιστορια......το ξερεις οτι αυτο ειναι...χειροτερο απ το κανονικο?...εχει καταντησει αηδια!! :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1124 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 22:32 »
Λόγω του ότι υπηρετώ αυτή τη περίοδο τη στρατιωτική μου θητεία, έχω ακούσει θετικά και αρνητικά σχόλια.

Το κορυφαίο συνέβη όμως προ 2 ημερών, όταν είχα πάει στο ΚΨΜ. Με ρώτησε ανώτερος, σε ειρωνικό ύφος τί είναι αυτό και ξεκίνησε να μου λέει την ιστορία για το υγρό στον πνεύμονα κτλ. Αμέσως, χώθηκε και άλλος φαντάρος, ο οποίος είπε «άστο αυτό το πράγμα ρε, πάρε ένα τσιγάρο»... Δυστυχώς, και οι δύο ήταν νέοι άνθρωποι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy