vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 2 χρήστες
mfk, manoslykos

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1140 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 14:44 »
Θελει απαντηση του τυπου 'και το κινητο που βγαζεις selfie για το φβ σκαει,καλη διαθεση να υπαρχει,κακη χρηση και μια μικτη αστοχια υλικου κ ολα γινονται' :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis_S

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1141 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 15:23 »
Η μονιμη απαντηση μου σε τετοια σχολια : Μετα απο 32+ χρονια με το τσιγαρο και με κιτρινα δακτυλα απο τη πισα, οτι ηταν τα παθω το επαθα !!! Χρονια πολλα και καλυτερα !!

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1142 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 16:05 »
 "1) στο νοσοκομείο που δουλεύω όλοι οι γιατροί μου λένε ότι είναι επικίνδυνο...
2) καλύτερα κάνε κτ γιατί με αυτό θα σκάσει μπαμ που δεν θα το περιμένεις κτλ κτλ."

Το 2 είναι η φοβία που έχει καλλιεργηθεί στη γυναίκα σου από τα ηλίθια δημοσιεύματα
και χρησιμοποιεί το 1 - που είναι ψέμα, χρησιμοποιεί τους γιατρούς - για να το στηρίξει. Επειδή δεν το πιστεύει πραγματικά εκείνο που λέει, ούτε η ίδια.

Αν το πίστευε, πολύ απλά θα χρησιμοποιούσε την διαχρονική μέθοδο τής γυναικείας πειθούς
που είναι το τηγάνι στο κεφάλι! :))

Νοσηλεύτηκα πριν από καιρό στο Γεννηματά και Ιπποκράτειο και δεν βρέθηκε ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ γιατρός να πει αυτά τα πράγματα. Δυο εξ αυτών μάλιστα είχαν μοντάκια φανερά στο ιατρείο τους. Μια νοσηλεύτρια δε όταν τη ρώτησα αν μπορώ να ατμίζω στο κρεβάτι, απάντησε: Κανένα πρόβλημα, ο περισσότερος κόσμος πλέον γνωρίζει. :)

Οπότε, το θέμα είναι πολλές φορές θέμα άδικων διασυρμών
προκειμένου να στηρίξουμε τα δικά μας τα αστήρικτα..

Αποσυνδεδεμένος efarmostis

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1143 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 17:27 »
Ήμουν στο νοσοκομείο πρόσφατα για μια εγχείρηση που έκανε ο υιός μου. Πήγα στο κλιμακοστάσιο το οποίο είναι εσωτερικό και απαγορεύεται το κάπνισμα, να ατμίσω. Την ώρα της εκπνοής του ατμού περνούσε μια νοσοκόμα και όταν είδε τον ατμό στράβωσε νομίζοντας πως καπνίζω. Ξεκίνησε τα απαγορεύεται το κάπνισμα κλπ ώσπου της έδειξα το μοντάκι. Μου ζήτησε συγνώμη για την αρχική επιθετικότητα και αποχώρησε.:thumbup_move_2:

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1144 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 17:38 »
μακαρι να κανω λαθος αλλα μαλλον δεν εχουν ενημερωθει για την νεα νομοθεσια

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1145 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 18:08 »
Προχθες μου την επεσε ενας παππους εκει που απολαμβανα αμεριμνος το ουζακι μου. Χρησιμοποιουσε στανταρ ατακες τυπου "αυτο ειναι πιο καρκινογονο απο το τσιγαρο", "10 φορες χειροτερο", "το απαγορευσαν" κλπ. Κι ενω, οπως εχω ξαναπει, δεν καθομαι να ασχοληθω, πεταει κι ενα " να, το μαγαζι εδω πιο κατω που τα πουλουσε το εκλεισαν!". Ωπα, σκεφτομαι εδω ειμαστε...
"Οχι", του λεω, "δεν το εκλεισαν".
-"Το εκλεισαν εδω και μια βδομαδα. Αφου απαγορευτηκε".
Πολυ ηρεμα λοιπον του λεω: "Πριν μιση ωρα ψωνισα απο κει..." και του δειχνω το σακουλακι.
Η ατακα του ηταν παροιμιωδης: "Σου ειπα, το μαγαζι εχει κλεισει νεαρε. Και να σεβεσαι τους μεγαλυτερους σου οταν σου λενε κατι".

Εν ολιγοις, ασ' τον τρελο στη τρελα του. Σε ημιμαθεις, απαιδευτους (οχι αμορφωτους) και ανθρωπους που ενημερωνονται απο το καφενειο ή απο μεταφρασμενα μεσω google.translate αρθρα της huffington post, δεν μπορεις να βαλεις μυαλο.

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1146 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 18:37 »
Ηθικό δίδαγμα:

"αφού το απαγόρευσαν, είναι κακό"

mission accomplished

Αποσυνδεδεμένος Herc82

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1147 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 19:39 »
Εγώ πάλι αντιμετωπίζω πλήρη αδιαφορία  :tongue_smilie:

Εξαιρούνται βέβαια κάποιοι ηλικιωμένοι (καπνίζοντες φυσικά) οι οποίοι έχουν την στάνταρ ατάκα " αυτό που κάνεις
είναι σκέτος καρκίνος, πέτα το"  :))

Το θετικό της υπόθεσης είναι πως τουλάιστον εδώ που μένω βλέπω αύξηση στη χρήση του Η.Τ. απο νέα παιδιά , πρώην καπνίζοντες...Τωρα αν κάνουν στα πεταχτά και κανα κ.τ. αυτό δεν το γνωρίζω...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1148 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 20:33 »
(καπνίζοντες φυσικά) οι οποίοι έχουν την στάνταρ ατάκα " αυτό που κάνεις είναι σκέτος καρκίνος, πέτα το"

Ε ναι δίκιο έχουν, σκέτο καρκίνο χωρίς ΧΑΠ τι να τον κάνεις :happy_roll_01:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1149 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 20:52 »
Γμτ... εμενα γιατι δεν μου τη λενε, που εχω κεφια να τους εξηγησω... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1150 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 16:37 »
μακαρι να κανω λαθος αλλα μαλλον δεν εχουν ενημερωθει για την νεα νομοθεσια
Ενημεροι ειναι, και την εχουν γραψει εκει που δε ποιανει μελανι! Τσεκαρισμενο πειραματικα σε 3 Ελληνικα αεροδρομια και σε καμποσους "δημοσιους χωρους"
Κι ετσι αλλη μια φορα οι βλακωδης νομοθεσιες πανε καρφι στα αζητητα...
Το πραγματικο προβλημα που μενει ειναι αλλες νομοθεσιες που πρεπει να βαλουν κι οι τελωνιακοι το χερι τους (κι ελπιζω πως θα το κανουν, τουλαχιστο οι νεοτεροι)

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1151 στις: Ιανουαρίου 09, 2017, 18:24 »
Πως να αντιμετωπίζουμε εμείς τους γύρω μας:


Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1152 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 10:06 »
Μια μέρα του Νοέμβρη έπρεπε για επαγγελματικούς λόγους να συναντήσω τον Ρευματολόγο  του νοσοκομείου για πρώτη φορά. Όπως ανοίγω την τσάντα μου πέφτει το μάτι του στην συσκευή μου και με ρωτά αν είναι η Σοφία v1 ή v2. και πως παλεύω τα non res σύρματα..!!!!!!Αυτό ήταν η δουλειά πήγε στην άκρη και ξεκίνησε κουβέντα για ,,μαραφέτια,, και υγρά. Η αλήθεια είναι πως το τραβήξαμε αρκετά χρονικά οπότε βγαίνοντας απο το ιατρείο τα άκουσα  χοντρά (με το δίκαιο τους) από τον κόσμο που περίμενε.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1153 στις: Απριλίου 09, 2017, 11:05 »
Σχεδόν πρωί σε ουζερί του Ωρωπού, γύρω στις 11 ήμασταν οι πρώτοι πελάτες.
Σερβιτόρος: (στρώνοντας το τραπέζι) Τασάκι να σας φέρω?
Εγώ: Όχι, ευχαριστώ.
Χαρμανιασμένος καθώς ήμουν λόγω οδήγησης, εξέρχεται απ’ το τσαντάκι ο tayfun και επίσης εξέρχονται δύο γερά σύννεφα από τον tayfun. Στη διακριτικότητα και συστολή δεν έχω ταίρι, αλλά είπαμε! Το μαγαζί ήταν άδειο και εγώ χαρμανιασμένος.
Σερβιτόρος (επιστρέφοντας): Σας παρακαλώ μην συνεχίσετε να καπνίζετε ηλεκτρονικό!
Εγώ: Πριν λίγο με ρώτησες αν θέλω τασάκι! 
Σερβιτόρος: Ξέρετε ο ιδιοκτήτης (και τον δείχνει) λέει πως αυτός ο καπνός δεν διαλύεται στον αέρα και δίνει στόχο.
Εγώ: οκ, πες του ότι θα ατμίζω πιο διακριτικά και παραγγείλαμε.
Γύρω στις 12:30 το ουζερί ήταν γεμάτο με θαμώνες και κάπνα και ο ιδιοκτήτης έφερε το λογαριασμό.
Εγώ: Επειδή σε πείραξε ο ατμός μου, πες μου σε παρακαλώ, αυτή η κατάσταση εδώ μέσα με τη κάπνα και τα γεμάτα τασάκια, δεν δίνουν στόχο?
Ιδιοκτήτης: Έχεις δίκιο, αλλά να ξέρεις πως οι μη καπνίζοντες, περισσότερο ενοχλούνται από εσάς γιατί βγάζετε καπνό που δεν διαλύεται και φαίνεται.

Το πιστεύω αυτό που είπε για τους μη καπνιστές. Αυτό που δυσκολεύομαι να πιστέψω είναι ότι ειδικά αυτοί οι άνθρωποι (που θεωρητικά και στατιστικά ανήκουν στη… “μορφωμένη” τάξη)  δεν διέθεσαν ποτέ λίγο χρόνο να ενημερωθούν για το παθητικό άτμισμα αλλά επιμένουν δογματικά. 

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1154 στις: Απριλίου 09, 2017, 11:15 »
Φίλε megst , όταν κάθεται η κυβερνηση και εξισωνει το Κ.Τ. με το Η.Τ. και αυτοί οι άνθρωποι από σπόντα πέφτουν σε αυτήν την είδηση της εξίσωσης, τότε τους είναι περιττό ως παθητικούς ατμιστές ή καπνιστές να ασχοληθούν περαιτέρω. Κοινώς βάζουν τα πάντα σε ένα σακούλι.
Είναι πραγματικά άξιον απορίας το ότι υπάρχουν ακόμα τόσα ταμπού για το άτμισμα τη στιγμή που όλοενα και περισσότεροι ατμίζουν. Π.χ. αν αυτό γινόταν πέρυσι ή προπερσυ θα μου ήταν πιο δυνατό να το κατανοήσω ότι συνέβη.Αντί δηλαδή να υπάρχει πρόοδος και ενημέρωση , υπάρχει μεγαλύτερη στοχοποίηση στον ατμιστή;
Εγώ προσωπικά, σεβάστηκα το νόμο και έπαψα να ατμίζω σε δημόσιους κλειστούς χώρους, αλλά όταν θα δω πχ σε μια ταβέρνα έναν καπνιστή , θα ατμίσω και εγώ. Αυτός μπορεί να παραπονιέται (που μου τυχει για το άρωμα του υγρου μου) , εγώ όμως γιατί ρε κολλητέ να ανέχομαι τη βρώμα του Κ.Τ και τον καπνό του; Επειδή είναι Κ.Τ. είναι ανεκτό ενώ το Η.Τ. είναι ΜΗ ανεκτό και κατακριτέο;

Απαράδεκτο συμβάν κατ'εμε και στη τελική γιαυτό είμαστε Έλληνες . Γιατί μας έφαγε η κουτοπονηριά και πως θα την βγούμε πιο πάνω από τον απεναντί μας αντί να τον σεβαστούμε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499130 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy