vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

264 επισκέπτες, 3 χρήστες
grag, ZoeM, tasos1976

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1080 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 19:35 »
H κλασσική ατάκα: Ξέρεις τι διάβασα? Ξέρω, ξέρω, εγώ διάβασα άλλα. Και τέλος η κουβέντα.  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1081 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 00:57 »
Εμένα πάντως όλα αυτά μου θυμίζουν τῷ καιρῷ ἐκείνῳ που ξεκίνησα το στριφτό μιας και ήμουν απο τους πρώτους στην παρέα και τότε δεν ήταν και τόσο διαδεδομένο... Η κλασσική κουραστική ερώτηση της εποχής ήταν "μα καλά, δε βαριέσαι να στρίβεις?"
Πόσοι απο εμάς δεν το έχουμε ζήσει αυτό?
Με αυτό βέβαια θέλω να πω πως κάθε τι καινούριο, ή όχι τόσο διαδεδομένο, ο αμαθής ή ακομα χειρότερα ο ημιμαθής το αντιμετωπίζουν με δυσπιστία και πολλές φορές με χλευασμό.
Πόσο να σχοληθείς πια...τι να κάθεσαι να εξηγείς αφού ο άλλος έχει βγάλει τα συμπεράσματά του...άστον να έχει τη δική του γνώμη και επέτρεψε του να ζει στο δικό του μικρόκοσμο όπως έχει επιλέξει, μέσα στα δικά του στενά όρια που αρνείται να διευρύνει πιστεύοντας οτι  δεν υπάρχει κάτι άλλο να του προσφέρει η διαφορετικότητα που συναντά καθημερινά μπροστά του και την προσπερνά απαρατήρητη σα να μην υπάρχει. (δεν ήμουν καλός στην έκθεση μικρός και βγάζω το άχτι μου  :hmmm: )
Πέρα απο την πλάκα, σαν καινούριος ατμιστής, δυόμιση μηνών, έχω αντιμετωπίσει και εγώ παρόμοια "κρούσματα" αλλά ευτυχώς όχι ακραία. Γενικότερα πάλι αν κάποιος με κουράζει ή πιστεύω οτι δεν αξίζει να απαντήσω γιατί είναι χαμένος χρόνος ή θα μου χαλάσει τη διάθεση γιατί είμαι και ευαισθητούλης  :tongue_smilie: , απλά δεν το κάνω. Σαφώς και εγώ ζω στο δικό μου κόσμο και σίγουρα κάποιους θα ενοχλώ και εγώ...αλλά νομίζω έχω το δικαίωμα να απέχω απο τέτοιες αντιπαραθέσεις που κατά τη γνώμη μου δεν βγάζουν πουθενά! Δεν θέλω να ακουστώ πικρόχολος (too late for that) αλλά μέσα σε όλα που μας ενοχλούν τα τελευταία χρόνια, θα ήθελα να ευχαριστιέμαι ανενόχλητος κάτι που απολαμβάνω!  ;)

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1082 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 01:21 »
Πάντως τουλάχιστον στον περίγυρό μου τα πράγματα έχουν καταλαγιάσει πολύ. Παλιά τράβαγες τουλάχιστον κάποια αδιάκριτα βλέματα, έστω απο περιέργεια. Πλέον δεν ασχολείται ιδιαίτερα ο κόσμος. Άσε που εξοικειώθηκαν με την εικόνα. Αυτοί που συνήθως κάνουν σχόλια (αρνητικά) είναι κυρίως άνθρωποι που για τα πάντα θα έκαναν επικριτικά σχόλια.
Σε καλοθελητές που "το λένε για το καλό μου" εξαρτάται κατά πόσο θες να ασχοληθείς. Και συνήθως δεν θέλω.
Οταν έκανα έναν καπνό τη μέρα, δεν ήθελαν το καλό μου.
Άσε που αν έπαιρνα χύμα παράνομο καπνό από Βουλγαρία με το κιλό δεν θα σχολίαζαν τίποτα.
Κατά τα άλλα, δεν νομίζω οτι αξίζει τον κόπο εφόσον αντιμετωπίζεσαι με προκατάληψη.
Όπως λένε και στο χωριό μου (όντως): "Και τι α κανς; Α κατς να μαλως με τς χαζοί;"

Πρόσφατα συζητούσα με Ισραηλινό. Ο διάλογος ήταν κάπως έτσι:
- "Εμείς στο Ισραήλ το απαγορεύσαμε αυτό!"
- "Γιατί;"
- "Γιατί είναι καρκινογόνο".
- "Απαγορεύσατε και το τσιγάρο, ε;".
- "..."

Αλλά για να πω και του στραβού το δίκιο: πλέον περισσότεροι είναι αυτοί που ρωτάνε για να μάθουν παρά για να κράξουν. Κάτι που δίνει χώρο στους ατμιστές, τους "απενοχοποιεί" στη γενικότερη συνείδηση του κόσμου και δημιουργεί προοπτικές για αύξηση των ατμιστών.


Αποσυνδεδεμένος Stentor

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1083 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 01:33 »
Εγω περισσοτερο αντιμετωπιζω το "ειδες διαφορα;;" επειδη ασχολουμαι με τη γυμναστικη και λιγοτερο πια το "πολυ χημικο". Γελαω με το τελευταιο καθως τα εχω περασει και μικροτερος οταν "το χεβι μεταλ θα με εκανε σατανιστη" και η "κρεατινη θα μου χαλουσε το συκωτι".
Το καλο ειναι πως βλεπω και κοσμο που δεν πιστευα ποτε οτι θα εκοβε το καπνισμα, να ατμιζει πια. Ειδικα μεγαλυτερες ηλικιες ανω των 50.
 

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1084 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 02:13 »
Στους 2 μήνες και 3 ημέρες που ατμίζω θα έλεγα πολύ θετική η αντιμετώπιση όσων με πετυχαίνουν στον δρόμο ή σε μαγαζίά να ατμίζω, έως και να μην τους καίγεται καρφί ! Στον περίγυρό μου μία από τα ίδια θα έλεγα με την διαφορά ότι αρκετοί φίλοι με ρωτάνε τις σύνηθες ερωτήσεις φαντάζομαι που ρωτάνε σε όλους όσους είναι οι πρώτοι στην κάθε παρέα που ξεκινάνε το άτμισμα . Δηλαδή , πως είναι  το ΗΤ , αν με καλύπτει , αν συγκρίνεται με τσιγάρο κλπ . Το καλό είναι ότι ήδη δύο ψηθήκανε και αγοράσανε και αυτοί HT και μπαίνουνε δειλά δειλά στον κόσμο του ατμίσματος . Το κακό είναι ότι νομίζουνε ότι είμαι κάποιος γκουρού και δεν με αφήνουν σε ησυχία πολλές φορές ειδικά αν είμαστε και έξω για ποτό  :))

Η μόνη αρνητική συμπεριφορά που δέχτηκα σχετικά με το ΗΤ , ήταν την περασμένη Παρασκευή το ράδυ ήμουν έξω για μπύρα-ποτό με παρέα και ηρθε ένας κολλητός με έναν φίλο του που φιλοξενούσε και δεν τον γνώριζα και ο συγκεκριμένος να το θέσω απλά με τρέλανε με την αρνητικότητά του και το πνεύμα του ξερόλα ημιμαθή που διακατέχει τέτοιου είδους ανθρώπους . Ελεγε συνέχεια για το πόσο αρνητικό είναι το ΗΤ για την υγεία , ότι ο ίδιος του ο γιατρός τον είπε καλύτερα να κάνεις 2 πακέτα prince την μέρα παρά να κάνεις αυτές τις χημείες , ότι ανα πάσα στιγμή μπορεί να ανατιναχτεί και να καταστρέψει το πρόσωπό του και μερικά άλλα πετυχημένα!

Σε όλη την διάρκεια του λογιδρίου του , τον κοιτούσα κάπως επιφυλλακτικός και απορημένος και κατάφερα να κάνω διάλογο μαζί του μόνο τρεις φορές . Την πρώτη του είπα κάποια θετικά αντικείμενικά πραγματα για το ΗΤ, καθώς και για το πως  νιώθω υγιέστερος το τελευταίο διμηνο με την χρήση του . Αφού συνέχισε με τις ''ότι να ναι'' ενστάσεις του , την δεύτερη φορά τον ρώτησα για ποιο λόγο είναι τόσο αρνητικός και προκατελειμένος με το ΗΤ και επίσης ότι υπάρχουν παρα πολλές μελέτες που δικαιώνουν το ΗΤ . Με κοίταξε επιθετικά και συνέχησε με ποιο έντονο ύφος , ώσπου τον έκανα να σταματήσει και να με αντιπαθήσει με το απλό ΄΄ρε φίλε στα @@δια μου τι πιστέυεις γα το ΗΤ , δεν σου είπα να το κάνεις με το ζορι , στην τελική μια φορά δοκίμασες ,  έχει πόση ώρα μιλάς μας ζάλισες και λες την μία μ@@@κια μετα την άλλη ,εγω το κάνω στην τελική πιο το πρόλημά σου??΄΄΄πάυση δευτερολέπων... συνεχίζω το ποτό μου και για το υπόλοιπο της εξόδου δν τον κοίταξα καν .

υγ- σόρι για το μεγάλο ποστ
υγ2- σόρι και για κάποιες κακές λέξεις
υγ3 - πριν κανα μήνα που είχα ξαναδεί κάποιες σελίδες του thread και διάαζα περιστατικά έλεγα από μεσα μου  ευτυχώς που δεν έχω πεσει σε κανέναν τέτοιο περίεργο τύπο .
υγ4-ποτέ μην λες ποτε! κάθε πράμα έχει τον χρόνο και τον τόπο του

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1085 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 13:42 »
Το 1/3 οι πιο ψαγμενοι σου λεει μπραβο. το αλλο 1/3 οι ξερολες σου λενε τις γνωστες μακακιες που αναφερει ο φιλος στο πανω ποστ για χημειες και τρυπες στους πνευμονες που τις διαβασαν σ'ενα ανωνυμο αρθρο η τους το ειπε ενας τυπος στο Καφε που του το ειπε καποιος αλλος και παει λεγοντας... και το τελευταιο 1/3 εχει μεινει στη κλασικη eGo μπαταρια και οταν δουν καποιον να κρατα καποιο mod με τους συγχρονους μπαμπατσικους ατμοποιητες τον κοιταν σαν εξωγηξινο ή επιδοξο βομβιστη που ειναι ετοιμος με τη χειροβομβιδα στο χερι...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2015, 13:47 από mel9887 »

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1086 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 00:43 »
εμενα συνηθως οι περισσοτεροι με αντιμετωπιζουν αρνητικα ... αρχιζουν να κοροιδευουν και να λενε διαφορα η ακομα να λενε οτι κανει πιο πολυ ζημια παρα καλο, οντας παραπληροφορημενοι απο τηλεοραση... Λιγοι ειναι αυτοι που καταλαβαινουν και ακομα πιο λιγοι ειναι αυτοι που ειναι καπνιστες και με ρωτανε τι και πως απο ενδιαφερον μηπως το ξεκινησουνε και αυτοι...

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1087 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 22:45 »
Πηγα στο ετησιο καζανι για το τσίπουρο στο χωριο περιττό να πω οτι ακουσα ποικίλα σχολια για το ipv3 li που κουβαλουσα και γενικα για το ατμισμα με κορυφαίο ενος 89 χρονου που καπνιζοντας ενα ασσο γυρναει και μου λεει να ξερεις οτι αυτο θα σε σκοτωσει πιο γρήγορα απο μενα.  Του ειπα απλα yolo και συνέχισα να πινω τσιπουρακι χαχ ακομα γελαω

Αποσυνδεδεμένος dalai

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1088 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 23:07 »
Σε ενα μηνα χρησης επεισα μεχρι τωρα 3 φιλους καπνιστες να παρουν και αυτοι . 2 απο αυτους δεν το ειχαν δουλεψει πολυ στο μυαλο τους να το κοψουν αλλα ηταν θετικοι .Ο ενας ηταν ηδη σε φαση διακοπης. Τελικα οι 2 πρωτοι απλως μειωσαν τα τσιγαρα αλλα δεν τους βλεπω ικανοποιημενους.Ο τριτος διεκοψε τελειως το καπνισμα. Το συμπερασμα ειναι οτι οτι χρειαζεται μια πνευματικη ωριμανση για να ξεκινησεις το ΗΤ.
Κορυφαια αρνητικη στιγμη ηταν ενας πρωην καπνιστης που αρχισε τις βλακειες με τη καθε φραση να τελειωνει με το < εγω το καλο σου θελω>. Η δικια μου απαντηση σε καθε προταση του ηταν <Ρε δεν θελω να ακουσω! > .Οχι! μου ελεγε θα καθησεις να ακουσεις και μπηκε μπροστα στη πορτα για μην φυγω! Αφου δεν τον μπουκεταρισα πραγματικα ηταν τυχερος .
Σε μια αλλη περιπτωση φιλος ατμιστης μου ελεγε οτι εδωσα ενα σωρο λεφτα για το i-stick  και θα εκανα μια χαρα τη δουλεια μου με το eGo. Μια μερα πηρα τον ανταπτορα για τον ατμιστη μαζι μου και επαθε την πλακα του με τον ατμο.Θα μας κανεις να δωσουμε παλι λεφτα μου ελεγε :)
Y.G.  γουσταρω πολυ στις καφετεριες να περνω πνευμονικες και να με κοιτανε σαν εξωγηινο να βγαζω ντουμανια !

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1089 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 00:58 »
Τις προάλλες  και ενώ ήμουν στη δουλειά , αραδιάζω τα σύνεργά μου προκειμένου να στήσω αντίσταση μιας και δεν είχα προλάβει νωρίτερα.
Βγάζω λοιπόν συρματάκι , μπαμπάκι ,τρυπανάκια , κατσαβιδάκια ,κοφτάκι , τσιμπίδα κλπ.Ήδη αντιλαμβάνομαι ότι έχουν μαζευτεί γύρω κάποιοι συνάδελφοι και προσπαθούν να καταλάβουν τι κάνω.Ξεκινάω λοιπόν την διαδικασία  και μαζεύονται και οι υπόλοιποι και κοιτούν με απορία.Με το ζόρι κρατιόμουν να μην γελάσω και όχι τίποτα άλλο φοβόμουν μην χαλάσω και τις 5 σπείρες συρματάκι που με ευλάβεια είχα περάσει στο κεραμικό του eviva.Καλά δεν συζητάω τι έγινε όταν έβαλα την κεφαλή στο ωμόμετρο να την μέτρησω.Μόνο πτυχίο Πανεπιστημίου Ηλεκτρολογίας δεν μου ζήτησαν ενώ όλοι περίμεναν με ανυπομονησία να δουν αν πέτυχε.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 01:08 από georbap »

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1090 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 01:27 »
Χαχαχαχα! Αυτα ειναι τα πιο αστεια! Αχαχαχαχχα!!  :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1091 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 01:46 »
εγω παλι δε θυμαμαι να εχω συναντησει καποιον απολυτα αρνητικο.
Πριν χρονια την εποχη των ego-t οταν το ειχα ξεκινησει για πρωτη φορα ειχα κανα δυο περιστατικα με τα "υγρα στον πνευμονα" και με τα "πολυ καρκινογονα" αλλα πλεον εδω και 8-9 μηνες απο τοτε που το ξαναρχισα δεν ειχα καμια περιεργη αντιμετωπιση εκτος απο τις κλασσικες ερωτησεις για το αν με καλυπτει, αν υπαρχουν υγρα που να εχουν τσιγαρισια γευση κει τετοια.
Οι καπνιστες γενικα θελουν να μαθουν γιατι κι οι ιδιοι θελουν να το κοψουν, και απ οσο γνωριζω εχω κανει σιγουρα 4-5 ανθρωπους ατμιστες και ισως μερικους ακομα που δε γνωριζω, απαντωντας σε ερωτησεις τους και δινοντας συμβουλες με βαση τις οποιες γνωσεις μου γυρω απο το θεμα.
Αν μπορει να θεωρηθει "γεγονος",  μια φορα σε μια καφετερια που καθομασταν με τη γυναικα μου ενας παπους με ενα αφιλτρο στο στομα γυρισε και της ειπε "τι τον αφηνεις και καπνιζει αυτο το πραμα" αλλα βασικα πιο πολυ γελιο μου βγαλε.

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1092 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 03:00 »
Η αλλη ερωτησαρα που ακουω συχνα απο κοπελες γεματες απορια στη σχολη:
-Ειναι υγιεινο αυτο..?
-Υγιεινα ειναι τα φρουτα και τα λαχανικα καρδια μου...

Αρνητικες αντιδρασεις δεν ειχα ποτε, δεν ξεχναω βεβαια και να σεβομαι τους γυρω μου ποτε...

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1093 στις: Μαρτίου 01, 2016, 08:59 »
Σας εχει τύχει να βρεθείτε σε χωρο αποκλειστηκά για καπνιστές , και να μην τους αρεσει καθόλου μα καθόλου να τραβατε τις τζούρες σας ...να λένε οτι τους χαλάει την ατμόσφαιρα....?
Εγω το νιωσα στο πετσί μου , πριν μερικές μερες σε καφενείο γεμάτο με κόσμο ( βλεπαν μπάλα ) και οι περισότεροι ηταν καποιας ηλικιας...
Ο χωρος ηταν σαν τεκές γεμάτος καπνους απο  τσιγαρα...
Οταν αρχησα να βγαζω τα δικα μου ντουμανια ...ενοχληθηκαν κατι ηλικιωμενοι διπλα μου , σε μεγαλο βαθμο , που αρχησα να νιωθω αβολα ...
Ο ενας μουρμουρηζε τι ειναι αυτο που βγαζει τοσο καπνο σαν τρενο...του απανταει ο αλλος , ειναι αυτο το καινουργιο ..πως το λενε το ηλεκτρονικο...ο αλλος πηγε στη πορτα να την ανοιξει να παρει καθαρο αερα...χαχαχα
και γω αρκεστηκα να το κανω διακριτικα δεν ηθελα να δημιουργησω επεισοδειο ...μιας και ηταν και το ματς , και ηταν η ατμοσφαιρα ηλεκτρισμενη....
Αλα μου εκανε εντυπωση....το ποσο παραπληροφορηση υπαρχει...και ποσα στενομυαλα μυαλα υπαρχουν...

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1094 στις: Μαρτίου 01, 2016, 09:37 »
Πριν 5 χρονια που το ειχα αρχίσει με κοιτάγανε σαν ufo.Σήμερα που το εχουν αποκτήσει πολλοι δεν κοιτανε περιεργα.,Απλα η πρωτη ερωτηση ειναι ΄΄ποσο κανει αυτο;''

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342009 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49990 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596976 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1192 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1158 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591423 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios