vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mulder, sakissalonika, Tem, Mantis039

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος ralloss

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1050 στις: Ιουλίου 29, 2015, 12:27 »
Πλεον τωρα που ειναι σχετικα γνωστο στον κοσμο οι αντιδρασεις ειναι αναμεικτες..

Απ την παρεα μου ατμιζαν για ενα διαστημα ολοι αλλα ξαναγυρισαν στο κ.τ οπως ειχα κανει κι εγω τοτε (προ 4 ετιας ) ,ξερουν ομως περι τινος προκειται και οι περισσοτεροι μολις με δουν απλα μου ζητανε τζουρα..

Ο πατερας μου απ την αλλη ,που ατμιζε κι αυτος ενα διαστημα,
τωρα επηρεαζομενος απ αυτα που ακουγονται το θεωρει βλαβερο ..αλλα καπνιζει ομως κανονικοτατα κ.τ..Αντε τωρα να του συνοριστεις..

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1051 στις: Αυγούστου 11, 2015, 21:09 »
Στη δική μου παρέα υπήρχε κάποιος που είχε παλιότερα η/τ αλλά πολύ basic καταστάσεις.  Με είδαν με istick 50άρι και kayfun v4 και έβαλαν τα γέλια.   :P

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1052 στις: Αυγούστου 11, 2015, 22:22 »
"Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές"
Σπαζοντας τους τ'α****.
Οι αγνωστοι απλα κοιτανε, στην τελικη δεν εχω MOD και δεν κανω συννεφα καπνου.
Οι συνομιλουντες θα γυρισουν και θα πουν τη γνωστη π#@αρια "και αυτο δε βλαπτει ομως?".
"Και αυτο δεν ειναι καλυτερο".
Αρχιζω και γω να εκνευριζομαι:
"Για πες μου ρε φιλε, αφου και αυτο βλαπτει, τι ακριβως κανει που ξερεις".
Φυσικα δε ξερει τιποτε, απλα γενικως εχει ακουσει οτι ειναι βλαβερο.

Αλλα το πιο εκνευριστικο απ'ολα ειναι το "το θεμα ειναι να μη κανεις καθολου, ουτε τσιγαρο, ουτε αυτο".
Καπου εκει τα παιρνω στο κρανιο :wall:
Αμα καπνισω δε θα μου πει κανεις τιποτε, αμα ατμιζω θα γυρισουν να μου πουν "το θεμα ειναι να μη κανεις τιποτε" και "και αυτο βλαβερο ειναι".
Σορρι αλλα μετα τη δεκατη φορα κατανταει παραπανω απο εκνευριστικο.
Αλλα επειδη μυαλο δε βαζεις στον καθε ασχετο που απλα θελει να πει κατι επειδη εχει ακουσει κατι κλπ κλπ εμαθα με τα πολλα και απλα δε δινω σημασια πλεον...
Αμα μπορουσαμε ρε παλλικαροι δε θα καναμε τιποτε ΟΚ?
Αδυνατος ειμαι, ημουν μια ζωη, οι εξετασεις μου στα 41 ειναι τελειες, εκοψα και το ρημαδι το τσιγαρο και ναι, ατμιζω >:(


Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 369
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1053 στις: Αυγούστου 11, 2015, 22:57 »
Παντου πλεον,οπου και να παω,παντα υπαρχουν κι αλλοι ατμιστες.Βλεπω πως ο κοσμος εχει αρχισει και συνηθιζει την εικονα.Στην θαλασσα που παω ή για καφε ή σε βραδυνη εξοδο υπαρχουν κι αλλοι τυχαια γυρω.Ολοι εχουν καποιον γνωστο,φιλο ή συγγενη που ατμιζει....παλια υπηρχε καχυποψια και δυσπιστια,αλλα τωρα τελευταια βλεπω μεγαλη μεταστροφη του κοσμου.

Αποσυνδεδεμένος alexvan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Χλευασμός απέναντι στο η.τ.
« Απάντηση #1054 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 16:17 »
Όντας νέος ατμιστής, αυτό που μου έχει προξενίσει μεγάλη ενόχληση, είναι η χλεύη απέναντι στο η.τ. και όχι από μη καπνίζοντες, αλλά κυρίως από καπνιστές. Πραγματικά, έχω ακούσει τα πάντα.
Από το ότι βλάπτω περισσότερο την υγεία μου, από το τι μαραφέτια είναι αυτά που κουβαλάω και άλλα πολλά, περί καρκίνου, υγρού και αυτά που όλοι γνωρίζουμε.
Το κορυφαίο και αυτό που με οδήγησε σε αυτό το νήμα όμως, είναι ότι χτες δέχτηκα "επίθεση" από συνάδελφό μου του στυλ. "καλά δε ντρέπεσαι; κοίτα πού κατάντησες να ατμίζεις από αυτή τη μα@#$%κία" και ότι αν γουστάρω να καπνίζω να το κάνω σωστά και προβλεπόμενα, δηλαδή τσιγαριά και πραγματικά ντουμάνια και άλλα τέτοια και όχι αυτά τα αδελφίστικα.
Εντύπωση μου προξενεί και το γεγονός ότι υπάρχουν άνθρωποι στο φιλικό και οικογενειακό μου περιβάλλον, που όντας καπνιστές, έχουν μια τεράστια άρνηση ακόμα και για δοκιμή. Μιλάμε χτυπάς σε τοίχο. Τι να πω ρε παιδιά. Εγώ εύχομαι να είχα πάρει χαμπάρι νωρίτερα και να έβλαπτα την υγεία μου όσο λιγότερο μπορώ.
Το να κατακρίνει όμως κανείς κάτι που δε γνωρίζει και μάλιστα αρνείται να δοκιμάσει να δει τι είναι, αυτό πραγματικά με ξεπερνάει. Στο κάτω κάτω δε δίνω ναρκωτικά. Αλλά μάλλον αν πρόσφερα κάτι τέτοιο, θα έχαιρα μεγαλύτερης εκτίμησης. Τι να πω!!!!
Μετά από σκέψη καταλήγω στο συμπέρασμα ότι τελικά είναι όλα θέμα κουλτούρας. Και σ' αυτό πάσχουμε βαριά

Από συγχώνευση.
Πριν ανοίξετε νέο θέμα, κάντε μια έρευνα ή χρησιμοποιήστε την αναζήτηση, ώστε να βεβαιωθείτε ότι δεν υπάρχει ήδη.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2015, 19:24 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χλευασμός απέναντι στο η.τ.
« Απάντηση #1055 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 16:30 »
μην αγχωνεσαι σιγα σιγα θα τους δεις και αυτους με καμια κουμουτσα στο χερι  :)) .


τα ενφια ηρθαν του το πες  :o ?

Αποσυνδεδεμένος GIDER

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χλευασμός απέναντι στο η.τ.
« Απάντηση #1056 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 16:39 »
Εμεις στο ΤΕΙ πριν 2 χρονια που αρχισαν να παιρνουν οχι απλα δεν το χλευαζαμε αλλα οποιος ειχε του το ζηταγαμε για δοκιμη και τον ρωτουσαμε μοντελο, γευσεις, τιμη και τωρα ΟΛΛΟΙ στην παρεα το κωψαμε και εχουμε ηλεκτρονικο και μιλαω για καμια δεκαρια ατομα!!!

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Απ: Χλευασμός απέναντι στο η.τ.
« Απάντηση #1057 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 17:21 »
Συνηθως οι πιο ετυμολογοι ειναι οι καπνιστες.Εγω πλεον δεν απανταω καν η τους λεω εσυ κανεις κακο στην υγεια σου με το τσιγαρο και εγω με το Ητ.Βεβαια σε ενα ετυμολογο φιλαρακι που μου ειπε χιλια δυο  και γελαγε  με τ γεγονος οτι το εκοψα τελειως λεγοντας μου οτι σε ενα μηνα θα το ξαναρχισω,του χαρισα το παλιο μμου σετ και κατι υγρα απλα για να τα δοκιμασει τωρα εχει φτασει στους 4 μηνες ατμισματος εχοντας απαλλαγει πληρως απο το Κτ λεγοντας μμου ποσο Μ@@@@ς ηταν τοσο καιρο που καπνιζε...

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χλευασμός απέναντι στο η.τ.
« Απάντηση #1058 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 17:41 »
Το κορυφαίο και αυτό που με οδήγησε σε αυτό το νήμα όμως, είναι ότι χτες δέχτηκα "επίθεση" από συνάδελφό μου του στυλ. "καλά δε ντρέπεσαι; κοίτα πού κατάντησες να ατμίζεις από αυτή τη μα@#$%κία" και ότι αν γουστάρω να καπνίζω να το κάνω σωστά και προβλεπόμενα, δηλαδή τσιγαριά και πραγματικά ντουμάνια και άλλα τέτοια και όχι αυτά τα αδελφίστικα.


Ρε φιλε δεν ξερω τι σχεσεις εχεις για σου μιλαει ετσι....αλλα αν στο ειπε ετσι ηθελε γροθια στο σαγονι.
Τωρα για τα οικογενειακα,κοιτας την παρτη σου και ας τους να λενε.μια απο τα ιδια και εγω στο περιπου.

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Χλευασμός απέναντι στο η.τ.
« Απάντηση #1059 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 17:48 »
Από το ότι βλάπτω περισσότερο την υγεία μου, από το τι μαραφέτια είναι αυτά που κουβαλάω και άλλα πολλά, περί καρκίνου, υγρού και αυτά που όλοι γνωρίζουμε.
Το κορυφαίο και αυτό που με οδήγησε σε αυτό το νήμα όμως, είναι ότι χτες δέχτηκα "επίθεση" από συνάδελφό μου του στυλ. "καλά δε ντρέπεσαι; κοίτα πού κατάντησες να ατμίζεις από αυτή τη μα@#$%κία" και ότι αν γουστάρω να καπνίζω να το κάνω σωστά και προβλεπόμενα, δηλαδή τσιγαριά και πραγματικά ντουμάνια και άλλα τέτοια και όχι αυτά τα αδελφίστικα.
Εντύπωση μου προξενεί και το γεγονός ότι υπάρχουν άνθρωποι στο φιλικό και οικογενειακό μου περιβάλλον, που όντας καπνιστές, έχουν μια τεράστια άρνηση ακόμα και για δοκιμή. Μιλάμε χτυπάς σε τοίχο. Τι να πω ρε παιδιά. Εγώ εύχομαι να είχα πάρει χαμπάρι νωρίτερα και να έβλαπτα την υγεία μου όσο λιγότερο μπορώ.


Μακριά από εκείνους που "θέλουν το καλό σου", και όσους σε κρίνουν.   ;)

Και αυτό δεν ισχύει μόνον για το η.τ.
 

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χλευασμός απέναντι στο η.τ.
« Απάντηση #1060 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 18:34 »


τα ενφια ηρθαν του το πες  :o ?
κλαίωωωωωωωωωωω
 :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Απ: Χλευασμός απέναντι στο η.τ.
« Απάντηση #1061 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 18:50 »

Το κορυφαίο και αυτό που με οδήγησε σε αυτό το νήμα όμως, είναι ότι χτες δέχτηκα "επίθεση" από συνάδελφό μου του στυλ. "καλά δε ντρέπεσαι; κοίτα πού κατάντησες να ατμίζεις από αυτή τη μα@#$%κία" και ότι αν γουστάρω να καπνίζω να το κάνω σωστά και προβλεπόμενα, δηλαδή τσιγαριά και πραγματικά ντουμάνια και άλλα τέτοια και όχι αυτά τα αδελφίστικα.

Κάτι τέτοιο μπορεί να έλεγε καπνίζοντας το τσιμπούκι του  ο Αλή Πασάς όταν τον επισκέφτηκε στα Γιάννενα ο Λόρδος Βύρων και άνοιξε την πολυτελή ταμπακιέρα να καπνίσει ένα "αντρίκιο τσιγάρο" που λέμε σήμερα  :laugh1: :laugh1: :laugh1:




Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1062 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 19:31 »
Για ξεκίνημα, σου φαίνεται περίεργο. Λογικό είναι. Ένα από τα πράγματα που ασυνείδητα ή υποσυνείδητα τριγυρίζουν στο μυαλό του νέου ατμιστή, είναι το "τι σκέφτονται οι άλλοι γύρω μου".

Με τον καιρό και όσο μαθαίνεις πράγματα για την καινούρια σου ασχολία, θα μάθεις να φιλτράρεις σχόλια. Θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις ποιοι σε ρωτάνε με ενδιαφέρον, ποιοι με ειρωνεία και ποιοι απλά για να ρωτήσουν. Και θα αποκτήσεις απαντήσεις για όλα.

Υπομονή, διάβασμα, ενημέρωση. Και πίστη στον εαυτό σου χωρίς να αφήνεις να σε επηρρεάσουν τέτοιες ατάκες.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1063 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 20:41 »
Ισχύει απόλυτα το παραπάνω, τουλάχιστον έτσι λειτούργησε σε εμένα στις αρχές που είχα την εντύπωση πώς όλοι με κοιτούν περίεργα και καχύποπτα.
Μετά από σχεδόν 8 μήνες όχι μόνο ατμίζω παντού φυσιολογικά (όπως όταν κάπνιζα) αλλά έχω αρχίσει να παρατηρώ και αντιδράσεις ώστε με την παραμικρή αφορμή να κάνω και τη σχετική κουβεντούλα-ενημέρωση.

Λίγο πολύ οι αντιδράσεις προέρχονται και από την εικόνα που περνάμε, εάν νιώθουμε αμήχανα ή είμαστε ψαρωμένοι μάλλον θα φανεί και προς τα έξω. Ε, εάν πέσεις και σε κάνα μυστήριο, εκεί αρχίζουν τα περίεργα  ;D

(Από τους πιο πρόσφατους διαλόγους :
- και κάνεις αυτό το πράγμα μόνο και μόνο για να πέρνεις τη νικοτίνη? σιγά!
- ναι, γιατί λίγο το έχεις???
- ....σιωπή...)
 

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 748
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1064 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 21:18 »
χθες στην δουλεια μολις χαλαρωνω λιγο τραβαω κανα 2 τζουρες,με βλεπει ενας πελατης και λεει το κλασικο αυτο ειναι χειροτερο (βγαζει και αναβει ενα τσιγαρο)μαζευει υγρο στους πνευμονες,δεν πειραζει ολο και απο κατι θα πεθανουμε του λεω και εξαφανιστηκε :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341991 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206286 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30879 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49978 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192830 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1188 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios