vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, maraki1308, Mulder, sakissalonika, Tem, Mantis039

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1065 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 22:11 »
Κατά βάση, δεν έχω συναντήσει κάτι που δεν έχουν περιγράψει παραπάνω..


Κάποιοι δεν ξέρουν περί τίνος πρόκειται, θέλουν να δοκιμάσουν, τους ενημερώνω και μερικοί μάλιστα έχουν αγοράσει τελευταία κάποια starter packs. Βέβαια, υπάρχει και η κλασσική κατηγορία των ημιμαθών, οι οποίοι καπνίζουν κανονικά και ακούγονται κατά καιρούς τα επιχειρήματα «ατμίζεις χημικά - υγρό στον πνεύμονα - καλύτερα με το κ.τ κτλ». Αλλά τί να κάνεις, c'est la vie.

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1066 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 02:09 »
Περιμενω το ασανσερ στη δουλεια και πριν μπω αφηνω ενα μικροσκοπικο συννεφακι ατμου.Ξαφνικα ενας γνωστος διπλα μου αρχιζει να κουναει τα χερια του σαν τρελος και μου λεει με αγριεμενο υφος "αμαν με αυτη τη μ@λ@κι@ ρε Γιωργο μας επνιξες!Κοψτο να τελειωνουμε!" >:( >:( >:( .
Γυρναω και εγω αγριεμενος και του λεω "καλα πλακα μας κανεις καπνιζεις σα π@@@@@ς βρωμας ολοκληρος και αντι να διαμαρτυρηθω εγω σε ενοχλησε η βανιλια; :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: "
Μαζευεται λοιπον ο τυπος μυριζει λιγο τον αερα και μου λεει χαλαρα σαν να μην εγινε τπτ "α καλα τη μυρισα τη βανιλια..."
Τωρα εγω να μπω στο κοπο να εξηγησω σε αυτο το διποδο τι;
Αμ το αλλο;Καπνιζουν ολοι μανιασμενα και μολις σε δουνε με ηλεκτρονικο γινονται ολοι γνωστες και υποστηριζουν οτι ειναι βλαβερο.Ναι δεν εχουμε ακομα μελετες για τις μακροχρονιες επιπτωσεις και σιγουρα δεν ειναι αερας του βουνου αλλα εσυ που ξερεις ακριβως τι παθαινεις απο το τσιγαρο εχεις αποψη για εμενα;
Ω Ελλας αρχαια χωρα τι Μ@Λ@ΚΕΣ βγαζεις τωρα!!! :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1067 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 10:53 »
Αν ήταν μόνο το υγρό στο πνεύμονα, καλά θα 'τανε.

Το φαινόμενο έχει πάρει ανησυχητικές διαστάσεις, και γευτήκαμε τις συνέπειες πρόσφατα,
και ποιος ξέρει για πόσο ακόμα.

Με τους ατμιστές να έχουν αυξηθεί ανησυχητικά, οι επιστήμονες κρούουν τον κώδωνα του κινδύνου, και μας μιλούν για παγκόσμια αλλαγή κλίματος.

Τόσο υγρό που ατμοποιείτε εσείς οι επονείδιστοι ατμιστές - προειδοποιούν - καταλήγει στην ατμόσφαιρα σχηματίζοντας σύννεφα, που έφεραν τις βροχές και τις καταστροφές σε όλη τη χώρα τις τελευταίες μέρες.

Και προτρέπουν να καπνίζουμε κ.τ. προκειμένου να φτιάξει ο καιρός μας
και να είναι σύμφωνος με τον δικό τους, τον κακό τους το καιρό!


Δε χρειάζεται να διευκρινίσω πως το παραπάνω είναι προϊόν φαντασίας μου!  :idiot1: ;D


Το σύννεφο έφερε βροχή.. βροχή βλακείας και ανοησίας που φοβούμαι πως τη κορυφή τού παγόβουνου μόνο γευόμαστε εμείς, οι ρεαλιστικά σκεπτόμενοι.
Το ίδιο φίλοι μου γεύονται και όσοι προσπαθούν να αλλάξουν προς το καλύτερο κάτι
σε αυτό τον έρμο τόπο..

Το λέω πάντα, ορμώμενος από το εργασιακό μου περιβάλλον, που υποτίθεται πως έχοντας να κάνει με πληροφορική, θα περίμενα να τύχω καλύτερης αντιμετώπισης, αλλά φευ..

"Το άτμισμα, κουβαλάει ένα όνομα ευχή και κατάρα. Το λένε "τσιγάρο".
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2015, 11:14 από gkon961 »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1068 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 21:34 »
Εγώ πάντως βλέπω ότι είναι πλέον αναγνωρίσιμο το η.τ. και από καπνιστές ακούω αρκετές φορές "μπράβο, πώς το κατάφερες??) , άσε που αρχίζω και κοιτάω περίεργα τους καπνιστές στις καφετέριες!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Φυσικά δεν εννοώ επικριτικά  :nope: , είμαι η τελευταία που θα κατηγορούσε κάποιον που καπνίζει... :)

Αποσυνδεδεμένος asterw

  • *
  • 71
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1069 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 23:17 »
Έχω ακούσει από το "συγχαρητήρια, ζήτω και μπράβο", και το "πώς τα κατάφερες, εγώ δεν θα μπορούσα με τίποτα", μέχρι το "δεν έχεις ακούσει ότι το ηλεκτρονικό κάνει μεγαλύτερο κακό από το κανονικό;".

Στους πρώτους τους εξηγώ περιληπτικά το πόσο εύκολο μου ήταν να κόψω το τσιγάρο μαχαίρι με το άτμισμα χωρίς να ζοριστώ καθόλου και τα βασικά πλεονεκτήματα του ατμίσματος.

Στους "καλοθελητές" έχω βρει ότι το καλύτερο που έχω να κάνω είναι να μετράω μέχρι το 10 να κατέβει λίγο το αίμα από το κεφάλι και να μπορέσω να απαντήσω με ηρεμία "πριν κάνω μια τέτοια αλλαγή, προφανώς έχω κάνει μία άλφα έρευνα που μου πήρε κάποιες ώρες, αντί να σταθώ σε ένα άρθρο που τυχαία έπεσε μπροστά μου ή μια κουβέντα που πήρε το αυτί μου. Αν έχεις πραγματική διάθεση να το συζητήσουμε, μπορώ να σου απαντήσω λεπτομερώς. Αλλιώς ας αλλάξουμε συζήτηση". Πιάνει πάντα  ;)

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1070 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 00:32 »
Προσωπικα το ΗΤ περαν των γνωστων θετικων που εφερε στη ζωη μου και των αρνητικων που απομακρυνε, με εκανε να συνειδητοποιησω και να ζησω στο πετσι μου καποια πραγματα που θεωρω παρα πολυ σημαντικα σχεδον οσο και η υγεια μου (Προειδοποιηση, ακολουθει σεντονι).

Πρωτον, με ενεταξε σε μια μειοψηφια που στην επαρχια που ζω εξακολουθει να ειναι απελπιστικα μικρη. Ειδα λοιπον τι σημαινει να ξερεις οτι εχεις δικιο και να κανεις το σωστο και να αντιμετωπιζεις απο την ειρωνια μεχρι τη χλευη της συντριπτικης πλειοψηφιας του κοινωνικου περιγυρου. Αισθανθηκα το ματαιο της καθε μου προσπαθειας να πεισω για το ορθο της επιλογης μου. Απο την αλλη καταλαβα το ποσο σημαντικο ειναι ακομη και μια θετικη κουβεντα, μια παροτρυνση, μια αποδοχη απο τον οποιονδηποτε. Κακα τα ψεμματα ανθρωποι ειμαστε, εχουμε αναγκη τη συμπαρασταση και την επικροτηση της προσπαθειας μας απο καποιον εστω και αν ειναι ενας ή δυο.

Δευτερον, αντιληφθηκα σε ολο το μεγαλειο της, την επιδραση της παραπληροφορησης και των ΜΜΕ πανω στον κοσμο. Απιστευτη η δυναμη του να παρουσιαζεται το ασπρο σαν μαυρο, η αληθεια σαν ψεμμα, το δικαιο σαν αδικο και να ακολουθει η πλειοψηφια χωρις να παιρνει χαμπαρι τιποτα, ισα ισα να γινεται υπερασπιστης της πιο διαστρεβλωμενης πλευρας της πραγματικοτητας. Ας μην ψαχνουμε το θεατρο του παραλογου στα βιβλια και τα θεατρα, η καθημερινοτητα αποτελει την τελεια υλοποιηση του. Ιδιαιτερως εντυπωσιαστηκα απο το βαθμο χειραγωγησης και αρνησης της λογικης απο ανθρωπους - επιστημονες (γιατρους, ειδικους τροφιμων, δασκαλους, κ.α.) και γενικοτερα απο, υποτιθεται, "ψαγμενους" και καλλιεργημενους ανθρωπους που ασκουν επιρροη στην υπολοιπη κοινωνια. Τρομαζω ακομη και τωρα που γραφω, στην ιδεα του αν ειναι τοσο ευκολο να κατευθυνεται κυριολεκτικα ολος ο κοσμος σε κατι που εχει ενα α' βαθμο σπουδαιοτητας, τι μπορει να συμβει (και προφανως συμβαινει) για αλλα πιο σημαντικα ζητηματα.

Τριτον, ανακαλυψα και εξελιξα την τεχνη της αντιμετωπισης της πραγματικοτητας, του "ζειν" ενα πραγμα μεσα στην κουνελοτρυπα που επεσε η Αλικη. Βαθιες αναπνοες, χαμογελα, αλλαγη συζητησης, γενικολογιες, τεχνικες γιογκα και διαλογισμου για την διατηρηση της απαραιτητης εσωτερικης ισορροπιας. Χιλιοι και ενας τροποι να αποτρεπω τον εαυτο μου απο το να εκφραστει ελευθερα ετσι ωστε να μπορω να πορευομαι στην καθημερινοτητα μου.

Μπορει ολα τα παραπανω να φαινονται υπερβολικα για ενα θεμα σαν το ΗΤ, αλλα ειμαι απο αυτους που δεν μπορουν παρα να εξαγουν και να αναγουν συμπερασματα απο κατι τοσο συγκεκριμενο οπως το ΗΤ, σε γενικοτερες θεασεις του κοσμου που ζουμε.

Τελος θεωρω τη λειτουργια αυτου του φορουμ παρα μα παρα πολυ σημαντικη, οχι τοσο για την ενημερωση και τη βοηθεια πανω σε θεματα συσκευων, υγρων και λοιπων τεχνικων θεματων (που και αυτα βεβαια εχουν τη σημασια τους), οσο για τη στηριξη ολων μας για την επιλογη μας και τη δυναμη που μας παρεχει ωστε να μην αισθανομαστε μονοι σε ολο αυτον παραλογισμο που κυριαρχει και την ελπιδα που δινει οτι παρολη τη πολεμικη και τις αντιξοες συνθηκες, οταν εχεις τη λογικη, αρα και την αληθεια, με το μερος σου, αργα ή γρηγορα, ευκολα ή δυσκολα τελικα θα επικρατησει ο κοινος νους. Ευτυχως αυτο δειχνουν τα δεδομενα σε παγκοσμιο επιπεδο. Αυτα και συγνωμη αν κουρασα ή αν βγηκα off topic.

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1071 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 00:39 »
Με κοιτάν σαν εξωγήινη και οι πιο τολμηροί με ρωτάν "εσύ γιατί έχεις τόσο μεγάλο τσιγάρο?" (exv provari mini 2.5 με nautilus)

Άλλη θεϊκή ατάκα: "καλά δεν ξέρεις ότι αυτό είναι πιο επικίνδυνο από το τσιγάρο?"
"Αν μου το αποδείξετε θα το κόψω" απατάω η αθώα παιδούλα.
Και παίρνω απάντηση "καλά, ειδήσεις δε βλέπεις?"
Τι να πω εγώ τώρα?

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1072 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 01:54 »
Πες ναι, η Τρεμη ειναι μεγαλη επιστημονας!

Αποσυνδεδεμένος vinni

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Kayfun for ever......
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1073 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 02:59 »
υπαρχει μια ταση αυξητικη οσον αφορα το ηλεκτρονικο τσιγαρο. θελουν να μαθουν τι ειναι αυτο. πως γινεται τι κανει κτλ. υπαρχουν πολλοι που δεν γνωριζουν και αλλοι τοσοι που γνωριζουν. απλα στους πρωτους θα κατσω να συζητησω και να τους εξηγησω τι συβαινει με το ηλεκτρονικο τσιγαρο. βεβαια οταν μου λενε αυτη την ηλιθια πλεον ατακα ΄' μα καλα καρκινογονα βαζεις μεσα σου΄'?....... εκει πλεον δεν υπαρχει θεμα περι συνεχειας της συζητησης. τι να κατσω να πω. αυτο που εχω να πω μονο ειναι οτι θα κοιταξω το συμφερον μου και οχι αλλων.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1074 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 04:59 »
Εμενα με ενδιαφερει πως με βλεπουν οι "δικοι" μου ανθρωποι, του δικου μου περιβαλλοντος & οχι αλλοι. Απο την στιγμη που εκοψα το τσιγαρο (1 χρονος) & αρχισα το πειραμα με το η.τ μερα με τη μερα, μηνα με το μηνα μου ελεγαν ολοι οτι φαινομαι διαφορετικος απο πριν που καπνιζα. Και δεν φαινοταν μονο στην εξωτερικη εμφανιση (το ανθρωπινο χρωμα επανηλθε ξανα μετα απο χρονια), αλλα & στην συμπεριφορα μου. Σιγουρα εγω ξερω οτι αισθανομαι τις γευσεις καθαρα - η οσφρυση μου εχει βελτιωθει παρα πολυ (πριν μπουκωμενος) & αναπνεω/περπαταω καλυτερα. Πριν περιπου μια εβδομαδα εβαλα & εναν ξαδερφο μου να δοκιμασει το η.τ & να κοψει την βλαβερη συνηθεια του κανονικου.

Αποτελεσμα: Οι γυρω μου με αντιμετωπιζουν πια ως εναν νεο ανθρωπο, οι ξενοι; Ως ενα UFO που βαζει στο στομα του & ρουφαει μεταλικα κομματια & κατα την εκπνοη μοιραζει στον οριζοντα φρουλοκρεμες μπιζαρισμενες με ξανθα καπνα με ολιγον απο κανελομπανανοφλουδες  O0

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1075 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 22:59 »
- Καλημέρα σας, θα θελα Γλυκερίνη ενός κιλού από τον Σύνδεσμο. Κάπως έτσι λέγεται
- Ναι, μισό λεπτό να κοιτάξω.
  έχουμε, μάλιστα.
- Να δω λίγο αν είναι αυτή. Εννοώ την καθαρότητα γιατί είναι για η.τ.

Από μέσα η μάνα-ιδιοκτήτρια (?) φαρμακοποιος: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;;;; AΠΑΠΑΠΑΠΑ

-
Ευχαριστώ, δε ξέρω αν είναι αυτή ακριβώς. Γεια σας!

Αν είχα όμως συνταγή για τα χάπια διακοπής του καπνίσματος πιστεύω θα ήταν άλλη η αντίδραση. "Καλώς το παιδί!"  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1076 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 00:20 »
Εγώ μάλλον είμαι τυχερή, που 9 μήνες τώρα που κάνω ηλεκτρονικο, δεν έχω συναντήσει ούτε έναν αρνητικό άνθρωπο, δεν έχω ακούσει ούτε μια χαζομάρα, ότι είναι χειρότερο από το κανονικό και τα υπόλοιπα γνωστά.  Όταν πήγα στο φαρμακείο να ζητήσω γλυκερινη του συνδέσμου, με ρωτάει η φαρμακοποιος, "τι την θες;" και λέω, τώρα θα γελάσουμε... απαντώ λοιπόν, "για ατμιστικα υγρά"  και πάνω που περιμένω αντιδράσεις, μου λέει "α ναι; για πες; με ενδιαφέρει" και μου εμφανίζει ένα σετακι που είχε πίσω από τον πάγκο.  Αυτά είναι... δικιά μας και η φαρμακοποιος. 
Μέχρι και μια γιαγιά, πάνω από 85, μόνιμος κάτοικος σε χωριό που με φιλοξενησαν φίλοι το σκ, μου είπε χίλια μπράβο, όταν άφησα το ντουμανι του καυφουν και με έβλεπε πρώτη της φορά. 

Στάλθηκε από το JY-F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1077 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 12:15 »
Απογευματάκι, έχεις αράξει τηλεόραση και έχεις ντουμανιάσει το σπίτι. Έρχεται επίσκεψη η μάνα σου και βάζει τις φωνές από τη θολούρα. Και στο τέλος, ανοίγει τα παράθυρα λέγοντας εις άπταιστον Κερκυραϊκήν: "Ωπωπώ, μου κόπηκε η πνοή", ανάβοντας τσιγάρο!!!

Φυσικά, την σούταρα στο μπαλκόνι και έκλεισα τα παράθυρα!

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1078 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 12:27 »
Λοιπόν, είναι πολύ ενδιαφέρον... Οι 9 στους 10 που θα κοιτάξουν στραβά ή θα πετάξουν την κακία τους είναι καπνιστές! Ελάχιστες φορές μη καπνιστής έχει ασχοληθεί να κάνει αρνητικό σχόλιο για το η.τ. μου.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1079 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 12:32 »
Πάντως η θολούρα στο σπίτι είναι.... θεματάκι, ειδικά στα μάτια των ξένων. Έρχονται στο σπίτι φίλοι-γνωστοί και η κλασσική τους ατάκα: "Θες να μας πεις ότι αυτό είναι πιο υγιεινό απ' το τσιγάρο?".
Αλλά επειδή πλέον έχεις βαρεθεί να εξηγείς, ανταπαντάς..... "πως πάει? τα παιδιά καλά είναι?"

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540996 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30879 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49978 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192830 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1188 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios