vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

317 επισκέπτες, 0 χρήστες

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #975 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 12:58 »
Bujinkan δε μαθαίνεις bridge να έρθεις από κέρκυρα μεριά να τρολάρεις κάτι γεροπαράξενους που μας έχουν πρήξει κι εμένα και τον τρύφωνα;

Τις προάλλες είχα πάει για bridge και αντί για το μηχανικό είχα πάρει το hana clone. O ένας από αυτούς (μη καπνιστής, ο οποίος μου έχει πει ότι δεν μπορεί να μυρίσει και ότι με το που βλέπει το ντουμάνι τον πιάνει ψυχολογικό και γενικά κάθε φορά μου τη λέει για το η.τ.) με το που το βλέπει μου λέει: «Τι είναι πάλι αυτό; Δλδ, συγγνώμη, αν εσύ τσατιστείς και το πετάξεις αυτό το πράγμα στο κεφάλι του άλλου, τι θα μας πεις μετά;»  :dontknow:
Ήταν τόσο παράλογος ο συλλογισμός που απλά με αποστόμωσε.

Γενικότερα πλέον δεν ασχολούμαι με τέτοια σχόλια. Απλώς αποφεύγω τις πολλές πολλές συζητήσεις, αφού ξέρω ότι θα είναι λες και μιλάω στον τοίχο. Στην τελική, αν επιμένουν, τους απαντάω κοφτά και με έντονο ύφος, στα όρια της αγένειας, και συνεχίζω να ατμίζω χαρωπά. Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με ηλίθιους.

Πάντως, αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι ότι με βλέπουν διάφοροι με το bod mecha και τον apollo και μου λένε ότι είναι πολύ μεγάλο.  :o Έχοντας χρησιμοποιήσει vamo και svd μου κάνει μεγάλη εντύπωση που σε κάποιους φαίνεται μεγάλο αυτό το setup. Ακόμα και πλάι σε ego με clearomizer πιο κοντό είναι. 

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #976 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 14:24 »
έχει λεφτά το Μπριτζ? χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #977 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 14:42 »
Αλλο θα ηθελα να δω. Ομιλος μπριτζ με cruiser renesis και προσκεκλημενο τον bujinkan να τρολαρονται δημοσια για τα η.τ. τους
Να ανταγωνιζονται για το ποιος εχει το πιο ντουμαν ιαρικο και ομορφοτερο η.τ. και να την λεει ο ενας στον αλλον για τα αρωματα που χρησιμοποιουν μεσα απο γλαφυροτατες περιγραφες.
Παρακινωντας ταυτοχρονα την ομηγυρη να εκφερει αποψη περι αρωματων μορφολογιας μοντ και ατμοποιητων ποσοτητα ντουμανιου και λοιπα. Ουσιαστικα αυτους θα τρολαρετε

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #978 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 14:58 »
ρε παιδιά σοβαρά σας τα λένε όλα αυτά?? :confused1:
σαν καπνίστρια και ενω παλιότερα έχω τύχει να δω άλλους που ατμίζουν ποτέ δεν μου βγήκε ούτε να τους κοροιδέψω αλλά ούτε και να ειρωνευτώ,το αντίθετο θα έλεγα που μου έκανε περίεργο που κάτι τέτοιο μπορούσε να αναπληρώσει το κ.τ και το μόνο που έκανα ήταν να περιεργαστώ τη συσκευή,χωρίς όμως να δοκιμάσω γιατί δεν το θεώρησα σωστό!


Τελικά μάλλον είμαι πολύ ξενέρωτη που δεν μπαίνω στο τριπάκι να κράζω κόσμο που επιλέγουν διαφορετικά..μάλιστα!

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #979 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 15:03 »
καλη η πλακα , καλο το τρολαρισμα αλλα παιδια εκεινο που ολους μας τρελαινει πιστευω ειναι η μυρωδια του τσιγαρου σε σχεση με τον καπνο.....δηλαδη πως ειναι δυνατον να μην καταλαβαινουν την δυσοδια του καπνου και να σου την λενε για τον ατμο? εμεις εχουμε επενδυσει και τον ατμο μας, εχει διαφορες γευσεις, δεν μπορει να εχει ασχημη μυρωδια σε καμμια των περιπτωσεων εκτος εαν ειναι καπνικο το αρωμα. αρα, το οτι ειναι σπαστικοι απεναντι μας συνιστατε στο γεγονος οτι απλα δεν μπορουν να κανουν αυτο που καναμε εμεις.........να ξεφυγουν απο το τσιγαρο και αυτο τους τρελαινει......τους εξαγριωνει σε καποιες φασεις........τους φερνει αντιμετωπους με τον ιδιο τους τον εαυτο.....μεγα θεμα εγειρεται ταυτοχρονα με τα σηματα καπνου που σχηματιζονται απο παντος ειδους ατμοποιητη : εσυ γιατι δεν μπορεις? τουβλο.......η......ε.......βλ....κα....?
δυστυχως........αυτο βλεπουν στα ατμιστικα μας συνεφφα και τιποτε αλλο.
Γιαυτο και ειμαι τοσο σκληρος απεναντι σε εκεινους που με τον ειρωνικο τους τροπο ερχονται για να μου την σπασουν....αφου μπορεσα εγω......μπορεις και εσυ.......και αν δεν το κανεις εισαι οντως τουβλο...ηλ....ος....βλ..κας !!!     

Συγχωρατε με για το μεγαλο ποστ και για το διαλλειμα απο τα μπριτζ και το τρολαρισμα που εχει την χαρη του. Αλλα δεν μπορω να ειναι μερα εξω.......και να προσπαθει ο αλλος να μου επιβαλλει οτι ειναι νυχτα !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #980 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 16:04 »
Μην ξεχνάμε ότι ζούμε στην χώρα η οποία για να αφομοιώσει την πατάτα, έπρεπε να την "κλέψει" αφού φυλασσόταν σαν θησαυρός...

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #981 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 16:31 »
Πιστεύω πως η αντιμετώπιση που έχουμε από τους γύρω μας εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Από την καλή διάθεση του διπλανού μας, τη δική μας διάθεση,πόσο ντουμάνι σηκώνουμε, τι άρωμα χρησιμοποιούμε, κτλ.
Προσωπικά δεν έχω συναντήσει ακόμη κόσμο που να αντιδρά αρνητικά απέναντί μου. Στο γραφείο οι 2 συνάδελφοι μου που βρίσκονται στον ίδιο χώρο δεν ενοχλούνται καθόλου από το ητ (είναι μη καπνιστές). Ιδιαίτερα όταν ατμίζω soho ακούω εγκωμιαστικά σχόλια για το άρωμα. Κι όσοι έρχονται στο γραφείο αναρωτιούνται τι είναι αυτό που μυρίζει τόσο ωραία. Ψάχνουν να βρουν κάποιο κερί ή αποσμητικό χώρου.
Βέβαια κι εγώ προσπαθώ να μην προκαλώ.
 

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #982 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 17:35 »
Αυτά να τα πείς σε αυτούς που πάνε με rDNA40 μαζί με τον Apollo με 3πλή αντίσταση στα 0,23Ω
και το έχουν πιπίλα στο γραφείο στα 35Watt.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #983 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 18:17 »
Kαι εγω ατμιζω με τον  El Toro και με αντισταση στα 0,5 ωμ στα 30 Watts με το Elevator :thumpup: :thumpup: :thumpup:

αλλα στο μπαλκονι εκει με εχουν βγαλει ......  :)) :)) :)) :)) στην εξορια ευτυχως και εχω

τεντες ειναι κλειστα και ετσι δεν εχω προβλημα με το κρυο ..... μια χαρα ειμαι  >:( >:(

και εχει παρει φωτια η Καλαμαρια ...... το ευχαριστιεμαι :) :) :) :)





Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #984 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 18:43 »
Ποια μπαταρια δουλευεις με το elevator?

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #985 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 19:05 »
Εχω τις Sony us 18650 VTC5-2600Μah 30 A εκφορτιση ατμιζω σε αυτα τα Watts γυρω στις 2,5 ωρες

με τζουρες των 5 εως 7 δυτερολεπτων και γενικα το διασκεδαζω ;) ;) ;) ;)





Αποσυνδεδεμένος stogiannos kostas

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #986 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 22:09 »
καλησεπερα παιδια εγω πηγα Σκλαβενιτη γει ξωνια. και οταν εφτασα στο ταμηω τωρα μαλιστα περιμενε περιμενε εβγαλα το βοχ με καηφουν 3.1 γεματω μπισκοτακι το Αρωμαμου παιδια και αργιζω το ρουφα τραβατωνε και επιδι ειχα κανα τετραωρω να Ατμισω δεν μπηρα χαμπαρι που κιταζανε μηκρι και μεγαλη στο ταμιο μπρωστα μια κοπελα ηρθε κοντα να δει τι κραταω και τις δεν το εχεις ξαναδει ΑΥΤΟ οχι πειο μηκρο η τεχνωλογεια προχωραι ωπως προχωρισα ταμιο και το εβαλα στι τσεπη χωρις να μου πει κανεις τι πο τα ετιχε ......................χρονια πλλα καλη χρονια 

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #987 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 22:51 »
Αποψε ειμουν jumbo Θεσσαλονικης με τα παιδια μου και επειδή περασα πολύ ωρα εκεί μέσα δεν άντεξα και έβγαλα το κουτακι μου με τον καιφον μου και αρχιζα να  ατμιζω οχι και τοσο διακριτικα μπορω να πω ...γιατι ειχα ετοιμη την απαντηση ...περασα απο ενα σταντ και ειχε ειδη καπνιστη μεχρι χαρτάκια στριφτου ... τα πηρα στο κρανιο λογω οτι ειμαστε σε χώρου παιχνιδαδικου.. δεν μου μηλησε κανεις οσο ατμιζα... εκει ομως που δεν δικαιολογω με τιποτα στο cosmos το πρωι ενω γινοταν πανικος απο κοσμο και δεν εβρισκες αδειο τραπεζι να κατσεις ...βρηκαμε επιτελους ενα α δειο τραπεζι στο plaisir... ο χωρος τουμπανο απο κοσμο γεματος τσικνα απο τσιγαριλα και μια κυρια μπροστα μου μου εβαλε χερι επειδη ντουμανιαζα... δεν σας λεω τι της ειπα γιατι θα λογοκριθω... πραγματικα  οτα ν εφυγα δεν μπορουσα να αναπνευσω απο την τσιγαριλα το ιδιο και τα παιδια μου.. και η κυρια εβαλε χερι σε μενα ...ενω υπηρχε καπνιστρια φιλη της διπλα  της......

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #988 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 23:05 »
εχθες το βραδυ πηγαμε σε ταβερνα στο χαιδαρι με γυναικα,παιδι και φιλους.το μαγαζι φισκα.οι μισοι καπνιζαν μανιωδως.εβγαλα το τσιγαρο μου και αρχισα να ατμιζω.με κοιταξε ενας περιεργα και κρυφογελασε.δε σπαστηκα,το εχω συνηθισει.μια θειτσα ομως πισω μου μου λεει...''κυριε πολυς καπνος''και πηρε μια εκφραση περιεργη.''να το πειτε στον σερβιτορο να τους πει να σταματησουν να καπνιζουν.ουτως η αλλως απαγορευεται να καπνιζουν σε κλειστο χωρο.κι εμενα με ενοχλει να σας πω την αληθεια''

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #989 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 03:29 »
Στο κατάστημα Ίντερνετ Καφέ που έχω,επιτρέπεται ΑΥΣΤΗΡΩΣ η χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου.Πρέπει βέβαια
να δείτε τι γίνεται απο "μυρωδια" όταν είμαστε 3-4 άτομα και ο ένας ειδικά ατμίζει το The Jack απο AFter-8 αν
δεν κάνω λάθος,λες και μπαίνεις σε κατάστημα με αρώματα :laugh1:


Βέβαια επειδή ξέρουν πως ότι κουλό κυκλοφορεί,πάνω μου θα το δουν οπότε και δεν τους φαίνεται παράξενο.Βέβαια
απο τους 4 τους 3 εγώ τους έβαλα στο Η.Τ. και έπεται συνέχεια :thumpup:




Πλάκα είχε κιόλας μια ημέρα,πέρνω τηλέφωνο σε ένα κατάστημα να παραγγείλω,χωρίς να γράψω το όνομα
για τυχόν παρεξηγήσεις λέω:


-Καλησπέρα *****,στείλε μου τελικα το Castle Long Reserve δεν βλέπω να θέλω κάτι άλλο.
Μετά απο κανένα μισάωρο...
-Γεια σου **** ο Χρήστος έιμαι πάλι,πρόσθεσε τελικά και ένα iStick με έναν GS Air και ένα υγρό Wanted.
Μετά απο καμία ωρίτσα...
- Πάλι εγώ είμαι ****,Βάλε μου και  ένα απλό Castle Long και καμιά αντίσταση παραπάνω..






Σαφώς δεν είναι για μένα όλα,αλλά καταλαβαίνετε τι γίνεται,ούτε πλανόδιος πωλητής να ήμουν  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540902 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30854 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios