vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

296 επισκέπτες, 0 χρήστες

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #990 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 09:09 »
Έχω κουραστεί να απαντώ στον κάθε στόκο που πιστεύει ότι βλακεία του πασάρουν οι ειδήσεις...
Το αισχρότερο όλων να έρχεται ο καπνιστής και να σου λέει με επικριτικό ύφος: το ξέρεις ότι αυτό που καπνίζεις είναι καρκινογόνο;  :wall:

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #991 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 09:12 »
Eγω αυτό που ακούω περισσότερο ειναι οτι ειναι πιο καρκινογόνο και απο το κανονικό τσιγαρο γιατι λεει το ειπε η τηλεόραση  :yes:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #992 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 09:21 »
Αυτό που με ανεβάζει την πίεση,τα νεύρα στον θεό,χάνω τα λογικά μου,ειλικρινά γίνομαι άλλος άνθρωπος είναι
όταν ακούω κάποιον να λέει "............το είπε η τηλεόραση".


Γιατί ρε ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ η τηλεόραση μόνο αλήθειες λέει; (σαφώς δεν απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα).


Δημοσιογράφοι: Πληροφορίες μας λένε...... μπλα μπλα μπλα.
Μιλάνε οι πληροφορίες ρε παιδιά; Ποιες πληροφορίες; Ποιος;
Φοβούνται να πουνε ονοματα μην φάνε μηνυσεις μετα; Ε βέβαια
πως θα καλύψουμε τον κώλο μας όταν παράλληλα ψάχνουμε
θεαματικότητα; ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΛΕΝΕ..






Ειλικρινά,ανθρώποι που πιστεύουν εν έτη 2014 (για να μην πω βλέπουν ακομα) τηλεόραση και κυρίως ειδήσεις,
τους λυπάμαι,τους θεωρώ "μπεεεεεε",χωρίς αυτογνωσία,χωρίς μυαλό.Σε μεγάλη εξέρεση έχω τους ανθρώπους
μεγάλης ηλικίας που έχουν συνήθειο να βλέπουν καθημερινά ειδήσεις για κανένα πεντάωρο και ψηφίζοντας ακόμα τα γνωστά.






Σόρρυ αν παρεκτράπηκα,ήθελα να τα γράψω όμως :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #993 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 09:37 »
Δεν είναι μόνο η τηλεόραση. Είναι και αυτό "....το διάβασα σ ένα μπλογκ" αλλά και το "ένας γνωστός μου έχει ένα μπατζανάκη που ο θειός του έπαθε έμφραγμα από το ηλ. τσιγάρο".

Φυσικά σε κάθε ερώτηση: Ποιος; Όνομα; Ποιο site; Πότε;
Σιγή ιχθύος...

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #994 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 18:59 »
πριν απο λιγο γυρισα απο το cleverstore στο Αιγαλεω.ενω με εξυπηρετουσε ο Σπυρος μπηκε ενας πιτσιρικας περιπου 25 χρονων.με βλεπει με το ητ στο χερι και μου λεει.ο πατερας μου ειναι καρδιολογος και με ενημερωσε οτι αυτα ειναι χειροτερα απο τα τσιγαρα.να παει στο Φαρσαλινο,γιατρο του Ωνασειου να του εξηγησει γιατι δεν ξερει.στραβωνει και μου λεει...ο πατερας μου ειναι γιατρος.μπραβο ρεφιλε.να διαβασει λιγο παραπανω να μαθει.ασε με τωρα στην ησυχια μου.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #995 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 19:45 »
Με καρδιολόγο μπαμπά,φαντάζεσαι ότι θα έχει ακούσει αρκετά παραπάνω το παλικαράκι για να τον αποτρέψει
ακόμη και απο το Η.Τ.,τον δικαιολογώ τον μπαμπά,εκτός αν όντως..... :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #996 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:02 »
Μα καρδιολογος ειναι θα μπορούσε να τον πεισει με σοβαρά επιχειρήματα (για την ζημια απο την νικοτινη) και οχι με αερολογιες που μαυρίζουν το ονομα του και την φημη του

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #997 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:27 »
και χαλαει το ονομα του γιατι ειπε κατι μεσα σε ενα μαγαζι το παιδακι? ενα ρεζουμε εβγαλε απολα οσα θα του ειπε και το πορισμα γιαυτον θα ηταν κανει κακο ... σιγα μη καθονταν να αναλυσει ακριβως τη του ειπε ο μπαμπας στο σπιτι ... 


ακου χαλαει το ονομα του.... :wall: :wall:

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #998 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:34 »
Κι εγω λεω στο ξαδερφακι μου οτι ολα αυτα ειναι δηλητηρια.. Στα παιδια για να τα προστατεψουμε λεμε και μερικα πραματα παραπανω.. Βεβαια εγω δεν ειμαι γιατροσ οποτε δε με νοιαζει το ονομα μου.. Ο γιατρος θα επρεπε  να προσεχει λιγο παραπανω..

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου


Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #999 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:37 »
Οχι αλλα σκεψου τι θα λεει σε γνωστους του, φιλους του οτι του ειπε ο μπαμπας του...

Ο σκοπος της απαντησης μου ηταν να πω οτι θεωρω λαθος το να λες ως επιστημονας αερολογιες στο παιδι σου για να το προστατευσεις( ;; ) και οχι να εστιασετε στο "χαλαει το ονομα του" αλλα δεν πειραζει

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1000 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:42 »
και ποιοσ μας λεει οτι του λεει αερολογιες ? ο ιδιος ο γιος του ? αν εγω κατσω και σου κανω ολοκληρη αναλυση για τους λογους που μπορει να ειναι κακο το Η,Τ  και μας παρει κανα 2ωρο εσυ οπου πας θα τρως 2 ωρες να εξηγησης σε καθε αγνωστο το γιατι η θα λες ο αποστολος μου ειπε πως ειναι κακο? καπως ετσι αντεδρασε και το παιδακι λογικα ...


με ενημερωσε ειπε .. τωρα ποσο κρατησε η ενημερωση δε ξερουμε.. απο 5 λεπτα μεχρι 1 χρονο καθε μερα


τελος οφφ .. αλλο ειναι εδω το θεμα !!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1001 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:44 »
Μπορεί να είναι και απλά λόγια του πιτσιρικά,ας μην εικάζουμε χωρίς να είμαστε σίγουροι για τον άνθρωπο :hmmm:


Η απάντηση που δόθηκε όμως σε παραπομπή στον Δρ.Φαρσαλινό ήταν ότι καλύτερο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1002 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:46 »
Ισχυει και ναι μαρεσε και εμενα αυτο, θα το λεω και εγω

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1003 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 21:06 »
Στην δουλειά, δεν έχω πρόβλημα (ακόμα τουλάχιστον).  Εϊμαστε και 2-3 οπότε μαζευόμαστε και τα λέμε (συγκρίνουμε τις αντιστάσεις μας  :)) :)) :)) ).  Η μόνη φορά που μου έχουν παραπονεθεί ήταν όταν έκανα ένα πολύ έντονο υγρό.


Στο σπίτι τώρα, είναι άλλη υπόθεση.  Η γυναίκα μου δεν θέλει μέσα στο σπίτι λόγω μωρού (συμφωνώ και εγώ σε αυτό) οπότε μόνο μπαλκόνι.  Τρώω πιο πολύ ρατσισμό στο σπίτι παρά έξω!!!!


Στον δρόμο δεν έχω παρατηρήσει κάτι αλλά σε ένα γάμο που είχα πάει πρόσφατα (και παρεπιμπτόντως είμασταν κοντά στους 10 ατμιστές συνολικά) ήμουν ο μόνος με mod και επισκευάσιμο και άκουσα που το σχολίαζαν θετικά (του στυλ "αυτό είναι το η.τ;", "ωραίο είναι!", "ωραία μυρίζει!" κτλ)

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1004 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 21:14 »
στο σπιτι δεν εχω προβλημα με τη γυναικα και εχουμε κι εμεις μωρο.οταν εβγαινα στο μπαλκονι και καπνιζα εμπαινα στο σπιτι και μυριζε τσιγαριλα απ'τα ρουχα μου,μυριζε το στομα μου και επαιρνα αγκαλια το μωρο.οποτε τωρα ειναι μια χαρα.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30855 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios