vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

191 επισκέπτες, 0 χρήστες

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1005 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 21:33 »
Εγώ συμφωνώ μαζί σου αλλά άντε να την πείσεις, είναι και φανατική αντικαπνίστρια (ακόμα μου την λέει για όταν κάπνιζα  ;D ;D ;D ).  Επιπλέον, να σου πω και εγώ συμφωνώ εν μέρη γιατί ακόμα δεν ξέρουμε αν όντως κάνει κακό (που δεν το πιστεύω) οπότε φύλαγε τα ρούχα σου...

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1006 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 03:26 »
Μιας και μιλάτε για γιατρούς, με βλέπει ένας τύπος πριν κάτι μέρες (ο οποίος έχει περάσει χημειοθεραπείες) και πέρα από τα συνηθισμένα (πιο βλαβερό από το κανονικό) μου λέει:

"Εμένα ο ογκολόγος μου μού είπε καλύτερα να καπνίζω 4-5 τσιγάρα την ημέρα παρά ηλεκτρονικό"  :idiot1:
Βέβαια δεν σας γράφω την απάντησή μου.  ;D

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1007 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 10:17 »
 :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:   :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:


Δεν έχω να πω κάτι άλλο!!!!!!  Έλεος!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1008 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 10:41 »
Μιας και μιλάτε για γιατρούς, με βλέπει ένας τύπος πριν κάτι μέρες (ο οποίος έχει περάσει χημειοθεραπείες) και πέρα από τα συνηθισμένα (πιο βλαβερό από το κανονικό) μου λέει:

"Εμένα ο ογκολόγος μου μού είπε καλύτερα να καπνίζω 4-5 τσιγάρα την ημέρα παρά ηλεκτρονικό"  :idiot1:
Βέβαια δεν σας γράφω την απάντησή μου.  ;D
Ίσως να το εννοούσε σε επίπεδο οικονομίας.... για να μην τρώει πολλά λεφτά σε μοντάκια...
  :wall: :idiot1: :fight_hammered2: :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1009 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 11:48 »
ο καθένας έχει μια ζωή και μπορεί να τη κάνει ότι θέλει , είτε να τη σκοτώσει με τσιγάρο είτε με ότι άλλο θέλει ,
το να θεωρούμαι εμείς τους εαυτούς μας καλύτερους επειδή ατμιζουμε πια και δεν καπνίζουμε δε σημαίνει πως και όσοι καπνίζουν δεν έχουν μυαλό, όποτε δε χρειάζεται να δίνουμε απαξιοτικες απαντήσεις σε όσους δεν γνωρίζουν ούτε να μιας πιάνει τρελα όταν ακούμε κάτι που δεν μας αρέσει η δεν ισχύει για το Η.Τ .μη ξεχνάμε πως και οι περισσότεροι εδώ μέσα πριν λίγους μήνες καπνίζαμε σαν αράπηδες ενώ το η.τ έχει αρκετά χρόνια κυκλοφορίας.

κάποτε αργά η γρήγορα όσοι δεν γνωρίζουν και καπνίζουν ακόμη θα μάθουν όπως μάθαμε και εμείς , και θα επιλέξουν ανάμεσα σε αυτά τα δυο.
 

Αποσυνδεδεμένος the ord

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1010 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 16:32 »
Πιστευω οτι ακομα ο Ελληνας το αντιμετωπιζει σαν κατι που ξενο.

Τις προαλλες που εβλεπα το ματς σε καφετερια με πολυ κοσμο , οι περισσοτεροι με κοιτουσαν σε εξωγιηνο ων!

Ακομα και στα φαναρια με κοιταζουν περιεργα καποιοι! Καλυτερα να σκαλιζεις την μυτη σου μαλλον  :wall:

Σε αλλες χωρες την Ευρωπης δεν εχω ιδεα πως αντιμετωπιζουν το ατμισμα , αλλα φανταζομαι οτι ειναι ποιο cool απ' οτι εδω.

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1011 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 16:58 »
 :)) :)) Αυτό με τα φανάρια το έχω παρατηρήσει και εγώ.
Σε μαγαζιά καφεστίασης όμως, είναι περιορισμένα τα περίεργα βλέμματα. Εχει συνηθίσει το μάτι του κόσμου στο ηλεκτρονικό. τώρα, για μοντάκια κάποιου σημαντικού μεγέθους, δεν έχω εμπειρία.

Το βασικότερο είναι απο μια φίλη, που έκοψε μαχαίρι το τσιγάρο, και κάθε φορά που με βλέπει μου λέει, "ακόμα με αυτό το πράγμα τριγυρνάς;". τι να της πω που έχει και κάποιο δίκαιο  :))

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1012 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 18:15 »
Δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα μέχρι στιγμής. Ακόμα και στο γραφείο όπου ο συνάδελφος είναι φανατικός αντικαπνιστής δεν μου έχει πει ότι τον ενοχλεί. Στο σπίτι που η γυναίκα και ο γιος μου δεν καπνίζουν, μου λένε ότι έκανα την καλύτερη επιλογή αφού τους γλύτωσα από τον καπνό και δεν τους πειράζει καθόλου όσα ντουμάνια και να κάνω !  :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1013 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 18:28 »
Πριν κανα μηνα ημουν πειραια και πηγαινα στο mpixlimpidi για υγρα....
Στο προηγουμενο στενο πριν το μαγαζι,εχει πιατσα ταξι...
Κυριος λοιπον εγω ατμιζα το στικακι μου περιμενοντας να περασω απεναντι..


Διπλα ενας οδηγος ταξι εκοβε βολτες πανω κατω περιμενοντας πελατη...Περναει λοιπον διπλα μου ενω ατμιζα και τελειωνα την τζουρα και καρφωνει το βλεμμα του στο στικακι και το πλησιαζει τοσο που νομιζα οτι θα παρει και τζουρα...


Εξεπλαγην μπορω να πω και "τρομαξα" παραλληλα γιατι με επιασε απροετοιμαστο...


Αθανατη Ελληνικη περιεργεια

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1014 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 01:17 »
Θα πω την δική μου έμπειρια είχα 3 άτομα από πίσω μου ατμιστεσ ε νευριάζω και εγώ λέγανε συνέχεια για κάτι eGo μπαταρίες και λέω τώρα θα δείτε σαν να ένιωσα παιδί ξανά .. Atlantis με Poldiac Mechanic και δίνω μία πνευμόνικη και ξαφνικά βρέθηκε ο εξωγήινος που έψαχναν τόσα χρόνια, το σύννεφο βγήκε μέσα από τα βάθη της ψυχής μου και ένα μαγαζί έδειξε τον "Κιαμο" μέσα από τον ατμό. . Αυτά.. με κοιτάνε παράξενα και λέω πόσες γυναίκες με κοιτάνε..

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1015 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 01:36 »
Κάποιοι κοιτάνε κακοπροάιρετα παράξενα οπότε εκει προτάσω το μοντάκι και λεω πάρε να δοκιμάσεις (αφου το βάλω στα 25 watt) και άλλοι ρωτάνε με περιέργεια θαυμασμού οπότε λέω πάρε να δοκιμάσεις και το βάζω στα 35 watt.Μετά με αφήνουν στην ησυχία μου.Δεν με καίει πολύ να ανοιξω τα μάτια κανενός οπότε λίγο πολύ live and let die.
Αν όμως κάποιος με πλησιάσει και πεί οτι τον ενδιαφέρει,του λύνω όποια απορία έχει.

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1016 στις: Μαρτίου 01, 2015, 17:32 »
    Είχα καιρό να νιώσω τόσο αμήχανα, και γι αυτό το γράφω κιόλας. Χτες, πολύ πρωινός καφές με μεγάλη παρέα. Στην "ομάδα" , ένας καπνιστής, και ο γραφών, ατμιστής.
    Ο χώρος, λόγω και της ώρας, γενικά, αρκετά ανεβασμένος σε ΜΟ ηλικίας και στο δίπλα τραπέζι, δυάδα, κυρίων, κάποιας πιο προχωρημένης ηλικίας, έχουν αρχίσει και δείχνουν ενδιαφέρον, για το τσιμπράκαλο που κρατάω, και βγάζει αυτόν τον ενδιαφέρον, και μυρωδάτο ατμό. ,
    Για πάνω απο μια ώρα που είμαι στο μαγαζί, δεν πήραν τα μάτια τους απο πάνω του, σε σημείο, να αρχίσω να νιώθω παράξενα. Σκέφτηκα προς στιγμήν, να πάω να τους μιλήσω, αλλά ήδη είχα φάει αρκετή καζούρα(καλοπροαίρετη) απο την παρέα μου, οπότε το άφησα. 
Τα βλέμματα ήταν μια μίξη ενδιαφέροντος-ζήλιας-"τι στο καλό είναι τούτο". Έστω και έτσι, νομίζω οτι κάτι προσέφερα μυράζοντας την απορία. Next time δεν θα διστάσω μάλλον να πω και δύο λόγια :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2015, 17:42 από pilotos »

Αποσυνδεδεμένος vagdal

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1017 στις: Μαρτίου 22, 2015, 04:21 »
Το εκνευριστικότερο για εμενα ειναι να μου έρχεται ο άλλος οταν είμαι σε κανένα κλειστό χώρο και να μου λεει ειρωνικά σχόλια για το μέγεθος του μοντ και καλά οτι μπορεί εγω να εχω βάλει κανένα χορτάρι μέσα... ε και συνήθως βρήσκω την ευκαιρία να τρολάρω και εγώ υπονοώντας οτι εχω βάλει στα αλήθεια κατι παράξενο μέσα.
Αλλα φυσικά αν έρθει ο άλλος με πραγματικό ενδιαφέρων του παρουσιάζω όμορφα τα καλά του ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1018 στις: Μαρτίου 22, 2015, 10:53 »
Αυτο συνηθως το αντιμετοπιζω στην δουλεια που ορισμενοι ναι μεν ενδιαφεροντε να μαθουν σχετικα με το ΗΤ και αλλοι απλα κοροιδευουν  :idiot1: Το θεμα ειναι οτι αυτοι που δειχνουν ενδιαφερον θελουν να μπουν κατευθειαν στα βαθεια με μοντ μποξ και ατμοθηρια τυπου KANGERSUB :hmmm: Βεβαια εγω τους παροτρυνω να ξεκινησουν με απλες μπαταριες ego και μετα αν δουνε οτι μπορουν να τα καταφερουν να κανουν ενα βημα παραπανω 8)

pantelg95

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1019 στις: Απριλίου 07, 2015, 20:09 »
Σήμερα για κανένα μισάωρο δοκίμαζα ρούχα με παρέα σε ένα κατάστημα στην Ξάνθη. Σε κάποια φάση ακούγεται η πωλήτρια (Ασιάτισσα) να τρέχει στις σκάλες για να έρθει στον δεύτερο όροφο (στα αντρικά). Έρχετε προς το μέρος μου με γουρλωμένα τα μάτια και με χειρονομία σαν να καπνίζει μου λέει no smoking, της το δείχνω και της λέω ότι είναι ηλεκτρονικό και σκάει στα γέλια και όλα καλά. Με είδε η καημένη από το μόνιτορ στο ταμείο και φοβήθηκε μην της καπνίσω τα ρούχα ή της κλείσουν το μαγαζί. Βλέπετε το eroll-c ξεγελάει, respect joyetech. Βέβαια το μάζεψα αμέσως γιατί τη λυπήθηκα έτσι όπως τρομοκρατήθηκε.  :o

Κατά τα αλλά ατμίζω παντού. Αύριο ξεκινάω εργασία σε μια μεγάλη εταιρία και απ' ότι πιστεύω δε θα μου επιτραπεί το άτμισμα παρ' όλα αυτά θα ρωτήσω με την πρώτη ευκαιρία.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30855 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios