vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

218 επισκέπτες, 0 χρήστες

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #960 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:37 »
Αν κ στην παρεα υπάρχουν ατομα που έκαναν προσπάθεια να το ξεκινήσουν, μάταια βέβαια το μονο "στραβό" που ακούω είναι για το μέγεθος,γιατί απλά είχαν δοκιμάσει με ego μπαταρίες κ έναν απλό c4 τοτε,ωστόσο ο καυφουν γυρνάει κ τρώνε άσχημο χτύπημα απο αντιστάσεις 1.3ohm :)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #961 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:42 »
Εγω καταλαβα οτι το μεγεθος ειναι κατι περιεργο,καιως η spinner που εχω 3 μερες απο την κληρωση αν και μεγαλη της ego ειναι πολυ πιο βολικη απο την ego...Οφφ τοπικ το ξερω

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #962 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 00:21 »
Ειμαι Χριστουγεννα στο καφενειο του χωριου παιζω χαρτια και ατμιζω τον καιφουν μου στα 13 βατ 1,5 ωμ με ενα μποξακι , στο καφενειο καπνιζουν 50 ατομα και ατμιζει αλλος ενας ενα απλο bdc με μια ego ,ο ατμιστης λοιπον καθεται στο τραπεζι μου και καποια στιγμη κανει ενα τρελλο θεμα για το ποσο καπνο βγαζει το ητ μου και τους φλομωσα (ατμιζα ενα παναλαφρο μηλο κανελα δικο μου 4 % νικοτινη που αποδεδειγμενα δεν μυριζει γιατι η γυναικα μου θα με ειχε στειλει)και ζαλιστηκε απο τον καπνο κτλ αφου του εξηγησα οτι αν αυτος ζαλιστηκε απο τον ατμο μου εγω τωρα πρεπει να φυγω στα τεσσερα μαμαλωντας σηκωθηκα εφυγα,αφου οι περισοτεροι (καπνιστες) συμφωνησαν μαζι του , με την απορια γιατι αυτος ατμιζει αφου τον πειραζει το ητ και οχι τα 50 τσιγαρα που ηταν διπλα του. Υπαρχουν λοιπον και τετιοι ατμιστες κυριοι και περιτο να πω την εικονα που δημηουργηθηκε μεσα σε ενα γεματο μαγαζι για το ητ σε ανθρωπους που θα μπορουσαν να γινουν ατμιστες και να σωθουν. Το τελικο μου συμπερασμα ειναι οτι σε αδαεις ο πολυς ατμος φενεται πολυ κακο πραγμα!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2014, 00:36 από VAPOR TRAIN »

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #963 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 01:13 »
Είμαι σήμερα σε κλειστό χώρο στη δουλειά με μια βαριά καπνίστρια ηλικίας 50. Ατμιζω με kayfun 1,3 ohm το ομερτά απο after8. Το δωμάτιο τεκές μετά απο 5 ώρες δουλειάς της και στη 3η τζούρα τη δικιά μου πω πω τι ειναι αυτό δε μπορω να αναπνεύσω.  Της λέω πλάκα μου κανείς , εγω δε βλέπω εδώ μεσα απο τη καπνά και στο καπάκι έρχεται ένα τρίτο άτομο και της κάνει παρατήρηση οτι βρωμάει καπνά όλος ο διάδρομος. Περιστατικό εντός νοσοκομείου :) τελικά οι πιο κομπλεξικοί ειναι οι καπνιστές !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #964 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 01:29 »
Εμένα πάντως οι γύρω μου δεν έχουν εκφράσει κάτι αρνητικό εκτός απο μια φορά στη δουλεια που δεν τους άρεσε η μυρωδιά απο το υγρό. Άλλαξα υγρό και όλα καλά. Οι πιο οικείοι μου καπνιστές γνωρίζοντας το πόσο κάπνιζα και βλέποντας την αλλαγή το σκέφτονται να το αρχίσουν και αυτοί.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #965 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 01:36 »
Εμενα με εκνευριζε στις.αρχες που μου λεγανε "βγηκε μελετη που λεει οτι σκοτωνει" με τσιγαρο στο στομα...και ξεκιναγε  ενας "πολιτικος διαλογος"

Με το Πολιτικος διαλογος εννοω την κουβέντα που οτι λες παει στον βροντο και απλα διαψευδεις ρον αλλον συνεχεια

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #966 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 01:47 »
προσωπικα στη δουλεια μου εχουν ζαλισει τον ερωτα οτι τα ητ σκανε,οτι χαλανε τα δοντια.επισης οι καπνιστες δεν αντεχουν με τιποτα τη μυρωδια και με διωχνουν οταν ατμιζω.ενω οταν τουε λεω οτι με ενοχλει το τσιγαρο μου λενε οτι ειμαι παρανοικος.''πριν απο λιγο καιρο δεν καπνιζες?ξαφνικα σε ενοχλει?''

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #967 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 01:48 »
Συμφωνώ στο ότι οι πιο κομπλεξικοί είναι οι καπνιστες, όλα τα αρνητικά σχόλια τα έχω δεχτεί απο καπνιστές στην παρέα μου, ενώ αντίθετα οι μη καπνιστές έιναι πολύ πιο θετικοί.
Για παράδειγμα:
-Ρε φίλε πάλι καινουριο ηλεκτρονικό πήρες; με αυτά τα λεφτά θα είχες αγοράσει 20 πακέτα.
-Το θέμα είναι να μην καπνίσω τσιγάρα όχι να κάνω οικονομία, που και πάλι πιο οικονομικό είναι και κάθε μήνα να αγοράζω ηλεκτρονικό.
-Ναι αλλά έχει δεκαπλάσιες καρκινογονες ουσίες αυτό δηλαδή χειρότερο απο το τσιγάρο.
-Όταν θα βγεί έρευνα της προκοπής να έισαι σίγουρος θα στο πω πρώτος πρώτος! Κάπνισε το τσιγαράκι σου τότε που ξέρεις και απο τι θα πεθάνεις.
Αντίθετα η κοπέλα μου (μη καπνίστρια) της αρέσει που πλέον δεν βήχω, δεν βρομάω εγω, το αμάξι, το σπίτι.

Υ.Γ. Ακόμα πιο κομπλεξικοί είναι αυτοί που δεν κατάφεραν να μείνουν στο ηλεκτρονικό και ξανακύλησαν!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2014, 01:54 από Yagammi »

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #968 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 02:35 »
Αυτό το επιχείρημα "πάλι πήρες καινούριο ηλεκτρονικό τσιγάρο?" και "εσύ τώρα τρως παραπάνω λεφτά" μου το πετούσε 1 συνάδελφος καπνιστής κάθε μέρα. Μα κάθε μέρα. Μαζί με τα "ρε αυτό είναι χειρότερο...ΞΥΠΝΑ κορόιδο".... Δεν έλεγα τίποτα, έκανα υπομονή. Προσπάθησα να του εξηγήσω, αυτός το χαβά του.


Μια μέρα που πήρα 2ο iStick ήρθε και μου είπε με πολύ ύφος.
- Ρε, πάλι πέταξες λεφτά; Μυαλό δεν θα βάλεις;
- Όχι ρε, του λέω, αυτό δώρο είναι.
- Ποιος στο πήρε; μου λέει
- Η γυναίκα σου.


Ακολούθησαν σκηνές απείρου κάλλους μέσα σε πυκνό ντουμάνι.
Το αποτέλεσμα είναι πως δεν μιλιόμαστε πλέον.
Καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos199

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • δώσε ντουμανι στο λαό
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #969 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 08:26 »
καλήμερα παιδιά προσωπικά εγώ έχω φάει δούλεμα και τρώω ακόμα στη δουλειά και από τούς φίλους μου. έχω τον νέμεσις και επάνω τον ναυτιλος όλοι μου λένε άναψε το θερμοσίφωνα να κάνουμε κανένα μπάνιο η το καλύτερο κλαρινιτζη παίξε τα καγκελια   :))   

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #970 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 08:37 »
giorgos199  Αν είναι καπνιστές, πες τους πολύ ευχαρίστως να σας ανάψω τον θερμοσίφωνα....να κάνετε κανένα ντουζάκι να ξεμυρίσετε από την τσιγαρίλα. :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #971 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 08:45 »
Το συχνό που ακούω:


*Που είσαι ρε μ@λ@κ@; Με αυτό τι κάνεις; Παίζεις και κλ@ρίνο;
*Να τος,που είναι το άλλο σαν ρόπαλο του ράγκμπι;
*Τι άλλο κάνει αυτό;

Και άλλα διάφορα  ::)


Γενικές γραμμές βλέπω ο κόσμος το έχει αποδεχτεί/καταλάβει και πιστεύω είναι περισσότερο μαζί μας.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #972 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 09:30 »
Εγω παντως τους λεω.............ροπαλο παιδια......ειναι πιο βαρυ και απο την γκλιτσα του τσολια......μακρυα μην εχουμε θυματα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #973 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 11:38 »
παααλλλι τα ίδια εχτές στο πόκερ..τα ίδια παντελακι μου τα ίδια παντελή μου....60αρης καινούργια φάτσα πρώτη φορά τον έβλεπα.κάθεται ανάβει τσιγαράκι εκείνα τα πουρακια που βρομωκοπανε και μόλις τραβάω τζούρα από το nanos με κοιτάει και μπροστά σε όλους λέει δυνατά αμάν ρε φίλε μας φλομωσες με αυτή την αηδία ...τον κοιτάω με ύφος και του λέω πρώτον δεν είμαι φίλος σας. δεύτερον δεν με ξέρετε και από χτες να μου μιλάτε στον ενικό και τρίτον αν σας χαλάει από εκεί είναι η πόρτα μπορείτε άνετα να φύγετε. Α και μην ξαναασχοληθειτε μαζί μου Γιατί Ναι μεν ο ψυχίατρος μου μου έχει πει ότι δεν αποτελώ κίνδυνο για την κοινωνία αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #974 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 12:49 »
Δύο εβδομάδες πριν, στον όμιλο του μπριτζ, παρέα με τον Renesis:

Τύπισσα: - Τώρα αυτό το πράμα που καπνίζεις, είναι υγιεινό?
Εγώ:       - Δεν καπνίζω κανένα πράμα.
Τύπισσα: - Και πως λέγεται ο χρήστης που καπνίζει ηλεκτρονικό τσιγάρο?
Εγώ:       - ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ!
Renesis: - Έτσι. Τρολάρισε λίγο ακόμα!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540901 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30854 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357408 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1126 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios